Brak jajek!

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Brak jajek!

Post autor: tomekplewa » wt sie 01, 2006 4:44 pm

Witam!!Mam pytanie od dluzszego czasu standardy i inne rasy przestaja niesc jajka podaj regularnie multivitamine,gritt i inne mineraly.Czy moze to byc spowodowane wysokimi temperaturami????
Pozdrawiam Tomek

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » wt sie 01, 2006 4:50 pm

Nadchodzi czas wilekiej choroby ..czyli pierzenia badÂź moze byc inna przyczyna Golebie sa zapasione.
No i pozdrawiam

Artur
Kontakt:

Post autor: Artur » wt sie 01, 2006 4:50 pm

Witam
mam podobny problem, w zeszlym roku bylo wszystko o.k
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » wt sie 01, 2006 8:40 pm

Tak ale one juz w czerwcu slabiej sie niosly.
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sie 01, 2006 9:44 pm

Analizowalem takie przypadki u siebie i doszlem do wniosku ze to skutki ostrej zimy ,przynajmniej u mnie. Ptaki nie chorowaly a z poczatku wcale sie nie niosly. Pary ktore w tamtym roku idealnie sie niosly i legly nie mialy nic. Ale jakos sie rozniosly i teraz jest ok .Podawalem im pewien specyfik i nie wiem czy to on pomogl czy golebie same doszly do formy.
Szukaj a znajdziesz

Tofik
Kontakt:

Post autor: Tofik » czw lip 12, 2007 4:15 pm

Witam jedna z moich samic tez nie znosi jajek. jest to samica wychowana w moim golebniku miala mlode w pierwszym roku jak sobie przypominam mychowala 3 pary mlodych jest z 2004 roku. 2005 chowala i od tej pory do chwili obecnej nic. Nie chorowala przynajmniej nie bylo objawow. Nie siada na gniazdo jest w parze.Jest to samica dosc masywna.Co moge zrobic lub jak sprawdzic czy bedzie sie niosla czy nie? a moze cos jej podac. Nie chce jej zabijac, sprzedac takiej tez nie wypada i na mamke sie nie nadaje bo nie siada na gniazdo. zmienilem samca tez nic. obecny samiec nawet nie goni jej na gniazdo Nie mialem takiego przypadku bo faktycznie samice ktore mialemi nie nosily jajek nadawaly sie na mamki bo byly bardzo dobrymi mamkami a ta jakas jest dziwna moze faktycnie jest zapasiona? moze ktoc mial podobny przpadek i poradzi mi w tej sprawie

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » czw lip 12, 2007 8:59 pm

Witam. Nie przejmuj sie tym ten sezon jest pokrecony .U mnie samice ktore chowaly w zeszlym sezonie mlode w tym roku nie maja prawie nic .A np: rysie ktore kupowalem w wiekszosci z golebnikow od znajomych tez nic nie maja lub niosa czyste jajka a w zeszlym roku normalnie legly tak na dobra sprawe to z 6par Rysi wychowalem 2mlode + 3 sa w gniazdach. U standardow z 10par mam okolo 7mlodych a w zeszlym roku bylo ich wiele wiecej. Ale nie ma co sie zalamywac tylko trzeba czekac do przyszlego roku. Aha i radze ci zostaw ta samice bo w przyszlym roku bedzie z niej pozytek.
Pozdrawiam Tomek

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » czw lip 12, 2007 9:01 pm

Witam.Moim zdaniem jesli wystepuje brak znoszenia jaj przez wiekszosc stada w pelni sezonu to albo jest to wina zbyt wysokich temperatur(i takie panowaly latem 2006, kazdy chyba pamieta) ptaki zreszta lepiej znosza niskie temperatury niz wysokie a przebywanie ptakow w temperaturze wyzszej niz 33 stopnie dluzej niz kilka dni jest dla nich wrecz niebezpieczna. Bylem w tym roku u hodowcy w czerwcu( pogoda wiadome jaka)pierwszy szok golebniki a raczej klatki woilery we wielkim tunelu foliowym, drugi szok po 5 minutach wyszla mi rosa potu na czole, a trzeci szok to to ze moze tam bylo z 10 mlodych a starych z 80 z roooooznych ras. Gosciowi calkiem pomieszala sie hodowla kwiatkow z hodowla golebi.Drugim powodem braku znoszenia jaj przez samice moze byc przebyta choroba na salmoneloze(golab taki zazwyczaj jest nosicielem tej choroby)gdy nadomiar tego zdarzaja sie niezaplodnione jajka obydwa w jednym legu to nalezy baczniej przygladnac sie zdrowiu samca.Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.
Tofik czy ta samica jest rasy bagdeta norym...?
optimus

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » czw lip 12, 2007 9:08 pm

Dodam jeszcze ze golebie przynajmniej moim wypadku przeparzaja sie po odchowaniu mlodych. W ubieglych latach byly to sporadyczne przypadki a teraz co druga para standardow sie przeparza.Nie wiem czy to jest spowodowane ale jedno jest pewne nie jestem z tego zadowolony.
Pozdrawiam Tomek

Tofik
Kontakt:

Post autor: Tofik » czw lip 12, 2007 9:37 pm

Nie jest to samica tej rasy tz. bagdeta norymberska jest to samica rzeszowska. Nie sadze aby w tym przypadku byla to wina wysokich temperatur tu chodzi o cos innego ona w zeszluym roku tez nic nie miala. Jest wprawdzie troche tlusta siedzi pod woliera moim zdniem dostaje co powinna a jednak nic. Nie przejawia objawow samicy ktora nie jest sprawna gdyz jak mowilem nie siada na gniazdo. brak jest tez objawow choroby jest ruchliwa zachowala wysoka postawe. Musze tu zaznaczyc ze jest to samica nerwowa-pobudliwa zawsze byla dzika nieuna jak jedna z nielicznych nigdy nie odwazyla sie jesc z dloni ale to chyba nie jest przyczyna. Pomyslalem ze poszukam samca pocztowego ktory wie czego chce od samicy moze ja zapedzi na gniazdo wtedy sprubuje dac jej jajka aby potem wychowala mlode. moze wtedy nasili sie instynkt rozrodczy bo to jedyne co przychodzi mi do glowy w tej chwili. A bagdety chowaja sie w miare choc nie tak jak by sie chcialo tu nie mam przykrych niespodzianek.

ODPOWIEDZ