Strona 1 z 1

Odchów młodych 2014

: sob maja 24, 2014 12:41 pm
autor: damianbed15
Witam Drodzy koledzy. Jak u was w tym roku z odchowem młodych? U moich znajomych bardzo słabo, dużo jajek czystych, zadeptywanie przez rodziców , problem z wyjściem z jajka itd. Chodzi mi o kariery i garłacze czeskie.U mnie nie najgorzej póki co.a Jak u was?

Re: Odchów młodych 2014

: sob maja 24, 2014 8:10 pm
autor: felix8024
damianbed15 pisze:Witam Drodzy koledzy. Jak u was w tym roku z odchowem młodych? U moich znajomych bardzo słabo, dużo jajek czystych, zadeptywanie przez rodziców , problem z wyjściem z jajka itd. Chodzi mi o kariery i garłacze czeskie.U mnie nie najgorzej póki co.a Jak u was?
Pierwszy rzut czesto bywa bardzo słaby. Zanim gołębie wejdą na obroty dobrze sie poukladają, pozajmują gniazda, to porozrzucane jajka, zadeptane młodziaki czy czyste jajka zdarzają się często.

U mnie w tym roku pierwszy lęg był słaby, przede wszystkim bardzo dużo czystych jajek, ale poprzycinałem gołębiom ogony o połowe żeby samce mogły dobrze zapładniać samice. I teraz już tylkopojedyńcze jajka zdarzają się czyste. Problem z wyjsciem z jajka to, w większości przypadków niedogrzane jajka przez rodziców. Podsumowując u mnie ten rok jeżeli chodzi o lęgi nie powinien odbiegać znacznie od normy, z 35 par mam już ok 35 młodych a powinny być jeszcze 2 rzuty.