Jakie golebie na mamki???

Awatar użytkownika
dymek_32
Kontakt:

Jakie golebie na mamki???

Post autor: dymek_32 » pn lut 05, 2007 8:26 pm

Witam!
Mam 16 lat. Golebie hoduje juz 6 lat. Wczesniej hodowalem rozne rasy ale teraz zmieniam na same mewki. I moje pytanie brzmi: Jakie sa najlepsze mamki dla mewek??? Chcialbym zasiegnac rady doswiadczonych hodowcow, zeby nie stracic sporo mlodzikow. Z gory dziekuje za odpowiedÂź.

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » pn lut 05, 2007 9:01 pm

Do krotkodziobych duzo hodowcow uzywa kurakow modeĂąskich. Dobrymi mamkami sa tez pocztowe.
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » pn lut 05, 2007 9:12 pm

Siema
Moze i nie jestem doswiadczonym hodowca, bo golebie hoduje dopiero 5 lat ale ja hoduje mewki staroniemieckie. Te ptaki swietnie howaja mlode. Maja one dosc krotkie dzioby, wymiary takie jak mewki polskie wiec powinny byc super mamkami dla mewek polsich, ale proponuje zeby wypowiedzieli sie jeszcze inni bardziej doswiadczeni hodowcy.
Pozdro

Awatar użytkownika
dymek_32
Kontakt:

Post autor: dymek_32 » pn lut 05, 2007 9:16 pm

A co myslicie o czylikach rostowskich bo bardzo mi sie podobaja i mam zamiar nabyc ze dwie pary tych pieknych golebi.

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » pn lut 05, 2007 9:23 pm

Ja tej rasy nie znam wiec wybacz ale nie bede sie na jej temat wypowiadal. Pan Sebastian hoduje mewki on napewno Ci pomoze z tymi mamkami jak znajdzie chwile czasu.

Awatar użytkownika
dymek_32
Kontakt:

Post autor: dymek_32 » pn lut 05, 2007 9:26 pm

OK, dzieki i czekam na kolejne wypowiedzi.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lut 05, 2007 9:30 pm

Na mamki uzywa sie najtaĂąszych golebi ,takich zeby nie bylo szkoda niszczyc ich jajek. Dobrymi mamkami sa zamojskie .Tylko nie moga byc ganiane ,kuraczki modeĂąskie ,tiplery angielskie wystawowe i wiele innych ras
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pn lut 05, 2007 10:15 pm

Na mamki powinno sie stosowac golebie slabej jakosci! Takie sa najlepsze, gdyz najlepiej karmia! Dobrymi mamkami i latwymi w utrzymaniu jak i w zakupie sa windynki, winerki, bociany (dolnoslaski bialy lapciaty)! Ale i pocztowe dobrze sprawdzaja sie w tej roli!

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn lut 05, 2007 10:23 pm

Dla golebi krotkodziobych ( mewka polska,szek, staluch, motyl warszawski) najlepiej nadaja sie na mamki krymki polskie, murzynki lotne , wiedenskie wysokolotne( plochliwe ale dobrze karmia) , bialoogony i mieszance

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » pn lut 05, 2007 11:07 pm

Moze to i glupie bo wypowiadalem sie na temat mamek dla krotkodziobow a teraz sam sie pytam: "jakie sa najlepsze mamki dla niemieckich wystawowych"?? Slyszalem, ze pocztowe niezbyt sie tu sprawdzaja. Ile musze miec par mamek na 1 pare niemieckich, zeby kiedy sie niemieckie naniosa to, zeby na ich jajka "czekala" para pocztowych. Slyszalem, ze 3 ale czy 3 wystarcza?? Chodzi mi o to, zeby zadne jajka niemieckich sie nie zmarnowaly.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » wt lut 06, 2007 9:21 am

Witam !
Skoro juz o mamkach mowa to moje pytanie brzmi. Jakie sa najlepsze mamki dla perukarzy. Z gory dzieki za odpowiedÂź
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum

Ed
Kontakt:

Post autor: Ed » wt lut 06, 2007 11:58 am

Witam.Ja jak trzymalem krotkodzioby to najlepszymi mamkami byly pocztowe.Co do jajek to zawsze staralem sie zalatwiac takie samice ktore sie nie niosly,o takie samice pytalem kolegow i takze sprzedajacych na gieldzie,trzeba bylo widziec miny tych sprzedajacych jesli sie pytalem o samice ktore nie niosa jajek.Majac takie samice czekalem az krotkodzioba zniesie jajko,w tym samym czasie podkladalem sztuczne jajko tej co nie niesie,po paru dniach jajka zamienialem i po klopocie,a jeszcze musze dodac ze te samice co nie niosa super karmia i bardzo dbaja o mlode.Zaleta jest to ze zawsze dopasujesz jajka i nie ma prawie strat w mlodych.Pozdrawiam Ed

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » wt lut 06, 2007 4:15 pm

Zgadzam sie z Toba Ed jest to super i tani sposob! I nie trzeba sie martwic, ze sie nie ma komu podlozyc jajek. Jednak mamek musi byc wiecej niz golebi rozplodowych, bo nim te wysiedza i odchowaja mlode to te zniosa juz nastepne jajka!

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt lut 06, 2007 5:04 pm

Witam.
Hoduje niemieckie wystawowe i na mamki dla nich mam zwykle "rzeszowiaki" i sroki krakowskie i nie widze roznic w karmieniu mlodych. Sroki sa pod tym wzgledem lepsze bo mozna podlozyc pod nie duze mlode i one bez problemu je przyjmuja, z rzeszowiakami bywa roznie, lepiej zamienic jajka lub wczesnie mlode. Co do mamek dla mewek to slyszalem od hodowcy tych ptakow, ze uzywa do ich karmienia golebi pocztowych z jedna tylko uwaga : pocztowcom przeznaczonym na mamki dla mewek nie pozwala nigdy karmic nic na dlugim dziobie . Pozdrawiam JZ

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » ndz mar 25, 2007 8:27 pm

Na mamki dobre sa kingi

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz mar 25, 2007 8:44 pm

Moltan pisze:Na mamki dobre sa kingi
do Czego :shock: chyba drobiu
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » ndz mar 25, 2007 9:25 pm

Ja uzywam na mamki pocztowych , rysi polskich oraz murzynow warszawskich , ale to co slyszalem to najlepsze sa tzw. polusy czyli poprostu mieszaĂące . Ja wyzej wymienionych maek uzywam do wychowywania garlaczy.
Pozdrawiam
:D :!:

simona
Kontakt:

Post autor: simona » sob lip 21, 2007 7:56 am

Najlepsze, najtaĂąsze i najbardziej wszechstronne mamki to pocztowe.

kornel
Kontakt:

Post autor: kornel » sob lip 21, 2007 11:21 pm

U mnie dobrze sprawdzaja sie permskie, bardzo czesto wykarmiaja po trzy mlode. Sa bardzo opiekuĂącze i nie sa plochliwe, dlugo siedza na mlodych.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz lip 22, 2007 8:29 am

ja popre zdanie kolegow przedmowcow i powiem ze dobrymi mamkami sa pocztowe i naturalnie mieszaĂące.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » ndz lip 22, 2007 4:50 pm

Moim zdaniem sprawa z mamkami wyglada nastepujaco; innego rodzaju mamek potrzeboja kingi {Mowa o golebiach klasy wystawowej} innych mamek potrzebuja srebrniaki a jeszcze innych mamek potrzeboja mewki polskie , szeki ,motyle warszawskie,staluchy. Ja hoduje mewke polska, szeki,i staluchy i przez swoj golebnik przepuscilem prawie wszystkie gatunki golebi i najlepszymi mamkami dla mnie sa krymki polskie , murzynki warszawskie, wiedenskie lotne . :D

barongo
Kontakt:

Post autor: barongo » wt sie 07, 2007 9:01 pm

witam!
sam mialem niekiedy taki problem i duzo myslalem co mam zrobic?!
Moim zdaniem do mewek i wszystkich krotkodziobow na mamki najlepsze sa zamojskie, oraz budapeszty i przy okazji bardzo dobrze chodza
pozdrawiam
(-_-)

Szymon*13
Kontakt:

Post autor: Szymon*13 » śr sie 08, 2007 9:04 am

Mam pytanko czy garlacze pomorakie klasy sredniej beda dobrymi mamakami????!!!! :roll:

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » śr sie 22, 2007 7:44 pm

Panowie nie robcie sobie problemow najlepsze golebie na mamki to golebie pocztowe nie ma lepszych. w dodatku mewki beda swietnie lataly .pozdrawiam .

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr sie 22, 2007 8:11 pm

hmm, wiecie jakie najlepsze golebie nadaja sie na mamki, to zradze wam te tajemnice od wiekow strzezona przez pokolenia, najlepszymi mamkami sa golebie, ktore dobrze karmia, poprostu, a czy to beda murzyny, krymki, pocztowe czy kilkadziesiat innych ras to nie ma najmniejszego znaczenia, dobre mamki sa czasami cenniejsze od ptakow, ktore pod nie podkadamy i nie wystarczy kupic pare murzynow za 7,50 bo murzyny dobrze karmia, takie golebie trzeba selekcjonowac z tym ze nie pod katem eksterieru czy lotu, tylko wlasnie pod wzgledem opiekuĂączosci, trzeba znac kilka podstawowych zasad jakie bierze sie pod uwage przy dobieraniu mamek, np dla brodawczaka polskiego mamki niepowinny miec cienkich dziobow, dlatego ze brodawczak ma dziob nie tylko krotki ale i szeroki, a przez to bedzie mu ciezko wlozyc ten dziob w dziob rodzica, ktory pomimo tego ze jest dlugi jest tez cienki (murzymek polski), kolejna wazna sprawa jest nie dopuszczanie mamek do karmienia swojego potomstwa, doswiadcza wtedy latwiejszego karmienia i moga stwarzac problemy podczas karmienia potomstwa krotkodziobego, no i takie tam ... ble, ble, ble

pytanko do kol. czerwonego, czy twoje mewki polskie, te ktore lataja z pocztowymi to napewno mewki polskie?

ODPOWIEDZ