Dziwny gołąb!!!

abi20091
Kontakt:

Dziwny gołąb!!!

Post autor: abi20091 » śr kwie 29, 2009 10:06 pm

Witam!Mam problem.Otóż dzisiaj wieczorem przywiozłam sobie gołębie od znajomego hodowcy.Nic w tym dziwnego,ale jeden gołąb zachowuje się dziwnie.Fakt że nie widziałam jak gołębie były łapane,ale zawsze wszystko było okej.Gdy przyjechałam do domu i wyciągałam gołębie z kartona jeden gołąb zwrócił moją uwagę.Otóż trzymał łepek koło nóżek i tak samo chodził :!: Śmiesznie to wygląda chodź nie powinno.Nie wiem czy gołąb jest chory czy po prostu był taki od zawszę.Inne gołębie zachowują się normalnie.Zawsze gdy przywiozę sobie nowe gołębie trzymam je przez tydzień z dala od stada i obserwuję,ale nie wiem co zrobię za tydzień jeśli gołąb będzie się tak dalej zachowywał :!: Pomóżcie proszę.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Dziwny gołąb!!!

Post autor: zbiter » śr kwie 29, 2009 10:17 pm

Mozliwe że jest chory na paramyxo. ( popularnie kręciek)
Szukaj a znajdziesz

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » śr kwie 29, 2009 10:29 pm

Ale jeśli chodzi o kręćka to raczej gołąb obraca głowe o ok. 180stopni i wogóle ma takie dziwne odruchy. Niemoże naprzykład trafić w ziarnko. A tak wogóle kręciek nie jest chyba wyleczalny tak?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » śr kwie 29, 2009 11:28 pm

Skoro trzyma głowę przy nogach tzn że już zaawansowane stadium choroby, jezeli chcesz by przeżył musisz go karmić bo sam nie będzie w stanie pobierać pokarmu. Aha i '' kręciek" jest wyleczalny. W lutym zachorował jeden z świeżo zakupionych gołębi, na początku był tylko bardzo słaby i chwiejny, i potem doszły skręty szyi. Zabrałem go do domu. i codziennie karmiłem i podawałem witamine b complex i magnez na przemian codziennie tzn. jednego dnia tabletka witaminy b, a następnego 1\4 tabletki magnezu. No i dodatkowo zaszczepiłem gołąbka, co wywołało apogeum choroby, lecz po tym następowała poprawa. Opieka w domu trwała z miesiąc i następnie gołąb wrócił do izolatki przy gołębniku i przez następny miesiąc karmiłem go tam. Obecnie wysiaduje jajka, normalnie lata ze stadem.

abi20091
Kontakt:

Post autor: abi20091 » czw kwie 30, 2009 7:43 am

Serdeczne dzięki matt_ :D A czy inne gołębie mogą mi się zarazić?

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Post autor: bru4 » czw kwie 30, 2009 8:14 am

abi20091 pisze:A czy inne gołębie mogą mi się zarazić?
Jest to choroba wirusowa, zakaźna.
Pozdro.

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » sob maja 02, 2009 10:18 pm

Abi ! Ktoś sprzedał Tobie takiego gołębia ? Myślał, że kobieta to już się nie zna i można jej wszystko wcisnąć ! Moja rada odwieź mu go z powrotem, a reszty nie wpuszczaj na razie do gołębnika, kwarantanna nawet ok miesiąca ! choć ja nie wiem czy już bym je wpuścił :D A z kręćkiem kilka lat temu też miałem przygodę, drastycznymi środkami wypleniłem to : wszystkie co kręciły do piachu teraz nie wiem co to kręciek :D

ODPOWIEDZ