Strona 1 z 1

Samiec zwariował

: czw maja 24, 2012 9:11 pm
autor: Rafi-low
Proszę o szybko pomoc.Otóż dzisiaj do mojego gołębnika dołączyły 4mewki (parka starych + ich 2tygodniowe młode).Samiec pawika oszalał.Ciągle wali mewki,a te chcą uratować młode przed nim.Co mam z nim zrobić?Narazie jest w wolierze odizolowany i zamknięty.Proszę o szybką porade bo zaraz będzie noc,a ja nie wiem co tu zrobić,a szkoda by było stracić maluchy.Dodam,że gołębnik mały 1mx1m,ale po odchowaniu małych,oddam je.Są tam 2 pawiki i 6 mewek(2tegoroczne młode + te 4 dzisiejsze)

Re: Samiec zwariował

: czw maja 24, 2012 11:08 pm
autor: m@teu$z
Witam.
Pawik to samiec dominujący w tym gołębniku i będzie bił każdego nowego gołębia ponieważ gołębnik jest o wiele za mały na 8 sztuk gołębi.

Re: Samiec zwariował

: pt maja 25, 2012 8:58 am
autor: krzysiek
Jedyna rada to albo błyskawicznie powiększyć gołębnik( najlepiej zbudować nowy, o wiele większy), albo natychmiast pozbyć co najmniej połowę gołębi. Taki gołębnik jest dobry co najwyżej na jedna parę pawików lub dwie pary mewek, w żadnym wypadku nie więcej. W tak małym gołębniku gołębie sa zestresowane i muszą walczyć o miejsce, którego i tak nie mają. Zawsze doradzam początkującym zaczynającym hodowlę. Jeśli chcą mieć gołębnik dla dwóch gołębi, niech na początek zbudują taki dla minimum trzydziestu. Wtedy nie będzie problemów z nadmiernym zagęszczeniem i bójkami gołębi. W gołębniki 1x1m nie ma możliwości hodowania gołębi. Zmieszczą się tam co najwyżej dwie parki o ile nie dopuścisz do lęgów. Sorry za uszczypliwość, ale odnosząc się do tytułu Twojego postu - w takich warunkach hodowlanych to nie samiec zwariował, upychając w małej klitce gołębie na siłę.

Re: Samiec zwariował

: ndz maja 27, 2012 10:49 am
autor: arek5959
W takiej kltace jak u autora to bójki są normą i raczej niewiele z tym zrobisz. Po za tym pawik jest nie co większy i silniejszy od mewki.