Strona 1 z 1

wracają na drugi, trzeci dzień

: śr paź 01, 2014 11:21 am
autor: golebiewski
Od tego roku zaczęłem ganiać młode po mamkach (gdańskich). 1/3 idzie pięknie wysoko, tylko jest problem z jakim nie miałem nigdy wcześniej do czynienia, wracają na 2, 3 dzień i to tak za każdym razem. Zaczyna mnie to trochę drażnić, bo wracają wyraźnie wyczerpane. Czy ktoś miał podobne przypadki i może ma jakieś rady. Nie jestem nowicjuszem w gołębiach wysokolotnych (wcześniej kilkanaście lat ich hodowli).

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: śr paź 01, 2014 1:34 pm
autor: zamojskie-warszawa
Moje zamojskie też tak robią...
Zamojskie i Gdańskie mają wiele wspólnego; do rzeczy. Jeśli młody zbyt późno wyjdzie na dach to jeśli coś go wystraszy ( wrona, szmata itp) , może sie poderwać i 2-3 dni krążyć po okolicy i... wróci jeśli nikt go nie złapie.
Ostatnio wyrzucam na dach młode , które dopiero co wyszły z gniazd i chyba to zdaje egzamin.
Pozdrawiam

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: śr paź 01, 2014 3:10 pm
autor: golebiewski
To kiedyś ćwiczyłem ale u mnie jest inna sprawa. 4-5 sztuk tych samych jak pogonię to idą w górę i dopiero zjawiają się na 2-3 dzień i tak za każdym razem. Gdyby to były zamojskie to zdarzają się loty, kiedy na noc nie siądą ale gdańskie, po niemieckich? Prawie niemożliwe. Choć jak dzisiaj przed 7 rano poszedłem karmić to widziałem jak 3 i osobno 1 na granicy widoczności o tej godzinie zakręciły dwa koła i gdzieś poszły w bok. No chyba, że to nie były moje. Gwarancji nie daję.

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: śr paź 01, 2014 3:55 pm
autor: emir
Te gołebie wpadają w panikę kiedy je pogonisz i błąkają się po okolicy, wracają dopiero jak dobrze zgłodnieją.

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: śr paź 01, 2014 9:14 pm
autor: golebiewski
Oj Emir, Ty poważnie czy jaja sobie robisz?

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: ndz lis 09, 2014 9:51 am
autor: christec
Ja może trochę nie w tym temacie ale widzę, ze juz jest stary to go trochę odświeżę. Być może za jakiś czas bedę miał swój wymarzony gołębnik więc będę chciał do niego kupic jakieś gołębie. Powiedzcie mi jak to jest ? Przecież cała idea lotów i fenomen tych ptaków polega na tym, że zawsze albo prawie zawsze gołębie wracają do swoich starych gołębników. Więc jak ja je kupie i posadzę w tym nowym gołębniku to po pierwszym wypuszczeniu one wrócą na stare śmieci a ja znowu kupię nowe i tak w kółko. Będę hodowcą, który wydał mnóstwo kasy na ptaki i ani jednego nie ma ? :twisted:

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: ndz lis 09, 2014 7:45 pm
autor: adrian-a73
Kolego christec, prawie zawsze ucieczka nowych ptaków,cz zaginięcie lotu jest winą właściciela,trzeba troszkę samo krytyki,a zwłaszcza obserwacji nowych lokatorów czy im wszystko odpowiada.

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: ndz lis 09, 2014 8:49 pm
autor: christec
To znaczy, że jeżeli w gołębniku będą miały dobre warunki, pokarm, wodę, temperaturę itd to kupię je, zainstaluję w takich warunkach i na drugi dzień wypuszczę to one nie uciekną ? A może trzeba je przytrzymać przez kilka dni w nowym gołębniku żeby zapomniały o starym i wtedy w połączeniu oczywiście z dobrymi warunkami będzie pewność, ze nie wrócą na stare śmieci ?

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: pn lis 10, 2014 5:34 pm
autor: stasiek
Trzeba przetrzymać je z 2 tygodnie i to kila sztuk nie 1 gołębia. muszą miec wyjście na dach lub widzieć okolice.

Re: wracają na drugi, trzeci dzień

: pn lis 10, 2014 10:25 pm
autor: christec
Kilka sztuk, a ile najmniej może być gołębi w gołębniku, nie chciałbym tak od razu na głęboką wodę zaczynać z dużą ilością gołębi. Czy to prawda, źe to powinna być nieparzysta ilość ?