gołąb żaba

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

gołąb żaba

Post autor: oko_pilata » śr cze 03, 2009 6:17 pm

witajcie ; ]
czy wiecie może, co się stało temu gołąbkowi ? od początku taki był ale myślałem, że mu to przejdzie. myliłem się...

Obrazek

Obrazek
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Re: gołąb żaba

Post autor: papier » śr cze 03, 2009 7:23 pm

PRZEDAWKOWANA CHEMIA...

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » śr cze 03, 2009 7:26 pm

jaka chemia ? jak ja im daje tylko witaminy >Dolfos, Natural< i grit
nic więcej, więc o jakiej chemii tu mowa ?

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » śr cze 03, 2009 9:08 pm

Witam
Przypadłoś ta to tzw. roskroczność piskląt.Zdarza sie bardzo rzadko i nie dokońca wiadomo jakie są przyczyny jego powstawania.Niedobory mineralne lub uszkodzenie stawów biodrowych piskląt przez nadepniecie piskląd przez zatuczonego rodzica.Poprawa jest bardzo rzadko możliwa,dlatego takie młode najlepiej odrazu eliminować.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » śr cze 03, 2009 9:23 pm

dzięki : ) tylko teraz nie bardzo wiem co z nim zrobić, bo na pewno go nie zabiję...

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw cze 04, 2009 9:59 pm

Taki przypadek miałem w tamtym roku u wywrotka mazurskiego oraz u dwóch młodych sroczek ale one taką rozkroczność miały tylko na jedną nogę. Sroczki zlikwidowałem ale wywrotek miał piękne łapcie więc dostał takie pęta z tasiemki na nogi ( był sporo młodszy od tego ze zdjęcia) i wyrósł na normalnego ptaka.

belciu
Kontakt:

Post autor: belciu » wt cze 30, 2009 6:15 pm

ja tak mialem kiedys u pisklakow papug falistych, to mi doradzono ze za malo wapnia, jak zaczalem dodawac wapn to problem zniknal

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lip 02, 2009 9:35 am

Witam.Przyczyny rozkroczności są trzy.Wada genetyczna,urazowa( tzn mechaniczne uszkodzenie stawu biodrowego przez nacisk ciężkiego rodzica) oraz niedoborowa-brak witaminy D3.Dwa pierwsze przypadki to eliminacja młodego.W trzecim wystarczy przez kilka dni podawać młodemu kapsułkę tranu do dzioba oraz wzbogacić skład mieszanek mineralnych podawanych ptakom.Brak witaminy D3 powoduje złą przemianę wapnia i fosforu w procesie kostnienia.Można to sprawdzić po śmierci młodego próbując mu złamać nogę .Gdy kość pęka szkielet jest dobrze zmineralizowany,gdy jest plastyczna są niedobory.Pozdrawiam.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » czw lip 02, 2009 5:02 pm

MIAŁEM CZĘSTO TAKIE PRZYPADKI U KANARKÓW I TO TYLKO WTEDY GDY BYŁO PO JEDNYM MŁODYM W GNIEŹDZIE.WYSTARCZYŁO MLODEGO DAĆ DO INNEGO MŁODZIAKA LUB WYMIENIĆ GNIAZDKO NA INNE ZE ZWĘŻAJĄCYM SIE DNEM,OSTATECZNIE ZWIĄZAĆ MU NOGI NA KILKA DNI.TA OSTATNIA OPCJA POMOGŁA TEŻ KILKUKROTNIE MLODYM GOŁĘBIOM U MOJEGO OJCA.

ODPOWIEDZ