co im jest ?

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

co im jest ?

Post autor: oko_pilata » pt lip 03, 2009 10:02 pm

witam ; ] czy wiecie moze co tym gołąbką jest ? zrobiło się im takie zgrubienie na skrzydle i przez to nie latają... w ogóle to żywe i wesołe ptaszki, mają apetyt i nie widać po nich żeby coś im było... czy to jakiś uraz mechaniczny i zbieg okoliczności czy moze coś zaraźliwego ?

Obrazek
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

chwedor93
Kontakt:

Re: co im jest ?

Post autor: chwedor93 » pt lip 03, 2009 10:16 pm

Mi to wygłada na wybicie ze stawu

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lip 04, 2009 6:18 am

Witam.Salmonelka stawowa.Pozdrawiam.Linco-spectin a lepiej łopata.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lip 04, 2009 7:04 am

chwedor93 pisze:Mi to wygłada na wybicie ze stawu
Dobre :P
A może wybicie całego stada?
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lip 04, 2009 7:08 am

Witam.Cześć Zbyszek wiedza niektórych doradzaczy mnie poraża.Pozdrawiam.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » sob lip 04, 2009 10:43 am

WITAM NAJPRAWDOPODOBNIEJ OPAL JEST NAJBLIŻSZY PRAWDY.NAPEWNO MUSISZ TEGO GOŁĄBKA ZABRAĆ OD STADA DOSTARCZYC DO WET.JAK TO SAL.STAWOWA TO NAJLEPSZE BEDZIE COS W ZASTRZYKU NP.LINCO SPECTIN LUB ENROBIOFLOX.Z TEGO CO SIĘ ORIĘTUJE TO KILKA CHORÓB MOŻE MIEĆ TAKIE OBJAWY NP GRONKOWIEC ,STREPTOKOKOZA.WYBITY STAW LUB ZŁAMANY TEŻ JES OPUCHNIĘTY.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » sob lip 04, 2009 12:17 pm

dziękuję za odpowiedzi ; ) czyli to coś zaraźliwego ? bo na początku myslałem, że u tego młodego to uraz, bo jak był młodszy to wypadł z gniazda i wpadł pod dziób samczyka i strasznie go zmasakrował ale gdy zobaczyłem, że ten straszy ma to samo to wydało mi się to podejrzane...
czy warto leczyć ? bo słyszałem, że wyleczone stają się nosicielami i kiedyś mogą zarazić...

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lip 04, 2009 1:04 pm

W Twoim wypadku najlepsze bedzie to wyjscie extremalne czyli zlikwidowanie,a reszte stada ,leczyć i szczepić
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » sob lip 04, 2009 9:48 pm

yhym ; (
a jaka jest najlepsza metoda likwidacji ? bo ja do tej pory topiłem ale koleżanka z pracy powiedziała mi, że to jest najgorsza śmierć...

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lip 05, 2009 10:18 am

Poprostu trzeba ukręcić łepek ,szyje pomiędzy 2 palce i urywasz głowę.Brutalne ale skuteczne
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » ndz lip 05, 2009 10:48 am

ehh i jak ? na bok mam kręcić czy do góry ?
a nie lepsze jest topienie ? a może najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie na trawniku i niech przyroda zrobi swoje nasyłając kota ?

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz lip 05, 2009 11:26 am

Najlepiej te gołabki zapakuj w karton i nadaj przesyłke na poczcie do zbitera.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz lip 05, 2009 12:20 pm

hehehe no ta metoda jest jednak najlepsza ze wszystkich a swoją drogą ja używam tempego narzędzia i odcinam głowe gołąbkowi. szybki i w miare bezbolesne
DARMOWE nagrody priv

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » ndz lip 05, 2009 1:15 pm

Witam ,nie powinno się pisać takich rzeczy na forum,jest to nie humanitarne . :cry:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz lip 05, 2009 9:38 pm

Witam.Lukezi a dlaczego tępego.Nie umiesz naostrzyć? Gdyby Francuzi używali tępej gilotyny to rewolucja by się jeszcze nie skończyła.Pozdrawiam.Ps.Popieram metodę Edka służę adresem. :lol:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lip 05, 2009 11:03 pm

Może lepiej do Subuteo ,miałby materiał do badań :lol:
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn lip 06, 2009 10:53 am

oko_pilata pisze:dziękuję za odpowiedzi ; ) czyli to coś zaraźliwego ? bo na początku myslałem, że u tego młodego to uraz, bo jak był młodszy to wypadł z gniazda i wpadł pod dziób samczyka i strasznie go zmasakrował ale gdy zobaczyłem, że ten straszy ma to samo to wydało mi się to podejrzane...
czy warto leczyć ? bo słyszałem, że wyleczone stają się nosicielami i kiedyś mogą zarazić...
Czasem jak czytam to ręce mi opadają chłopie nie chce być złośliwy masz 114 postów, a może by było warto poczytać niż usłyszeć, a co do topienia, to nie będę się wypowiadał po prostu masakra :evil: . Mam prośbę do kolegów, nie piszcie może o sposobach unicestwienia swoich ptaszków, bo kolega Czerwony dobrze napisał. Pozdrawiam Paweł Z.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn lip 06, 2009 11:28 am

Panowie ja z wypowiedzi OKO PILOTA wnioskuje że on to pisze ironicznie,bo zesłościoło go to że kilka osób każe mu uśmiercić jego ptaki.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pn lip 06, 2009 7:04 pm

Czasem jak czytam to ręce mi opadają chłopie nie chce być złośliwy masz 114 postów, a może by było warto poczytać niż usłyszeć
aż Cie tak to boli, że Cie doganiam ? a co to wyścigi czy co ? mam problem to się pytam ale widzę, że TY masz większy problem, bo skoro Ci coś opada to się tym zajmij a nie robisz sztuczny tłum i podburzasz tłumy…
a co do topienia, to nie będę się wypowiadał
szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałeś zanim zacząłeś pisać…
Panowie ja z wypowiedzi OKO PILOTA wnioskuje że on to pisze ironicznie,bo zesłościoło go to że kilka osób każe mu uśmiercić jego ptaki.
nie ironizuję… po prostu nie mam doświadczenia w tych sprawach… kiedyś nie umiałem obrączkować, popytałem i teraz sam nabrałem doświadczenia

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr lip 08, 2009 10:12 pm

Witam.Dred ma rację.Forumowicz z ponad dwuletnim stażem powinien już dawno mieć przyswojoną wiedzę na temat prawidłowej opieki nad ptakami oraz rozpoznawania i leczenia chorób gołębi.Jeżeli przez dwa lata tego się nie nauczył to oznacza ,że ma w głębokiej d... swoje ptaki.Może być też tak ograniczony,że nie jest w stanie się tego nauczyć.Przemyśl ten post zanim odpowiesz.Pozdrawiam.

Emil123456789
Kontakt:

Post autor: Emil123456789 » czw lip 09, 2009 11:02 pm

Witam, jest to sallmoneloza kostna, kilka tygodni temu sam zmagałem sie z ta choroba, zachorowały mi 4 samice trzy pocztowe i jedna mewka egipska. Jeżeli u twoich ptaków zgróbienia te nie przeobraziły sie jeszcze w kostna narośl, tylko jest to chrząstka, udaj sie do weta powinien dac ci cos co im pomoże i bedzie ok. ja dostałem pigułki które podawałem po ćwiartce na gołebia i tak przez 4 doby. na cztery udało mi sie wyleczyc trzy.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt lip 10, 2009 1:17 pm

Witam.Leczyłeś tylko te cztery?Jeżeli tak ,to powodzenia w hodowli życzę.Czy wiesz przynajmiej co zapisał wet?Czy masz pewność,że ten wet zna się na ptakach? Antybiotyki nie penetrują do stawów(zwłaszcza te podane doustnie).Jest niewielka nadzieja przy stosowaniu iniekcji domięśniowej.Ale i tu są małe szanse na wyleczenie ptaka.Można go zaleczyć ale będzie nosicielem.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » sob lip 11, 2009 7:34 pm

opal - kolejny folozof z dupy zaczerpnięty...
i co z tego, że jestem tu już dwa lata ? z Twoich wypowiedzi wiele sie nie nauczę, bo w tym temacie udzieliłeś się sześć razy ale jakoś nic ciekawego tu nie wniosłeś...
i pomyśl - skoro przez ten cały czas, gołębie mi nie chorowały i nikt nie poruszył tego tematu to ciekaw jestem skąd miałem to wszystko wiedzieć...

w ogóle to nie rozumiem po co się tu wypowiadają ludzie, którzy nie chcą innym pomóc...
co ? nie macie z kim porozmawiać a gołębie już nie mają ochoty WAs więcej słuchać ?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lip 11, 2009 7:54 pm

Witam.Doskonale do Ciebie pasuje motto,które umieściłeś pod Swoim postem.Ja Ci pokazuję księżyc a ty widzisz palec.Napisałem,żebyś pomyślał zanim odpowiesz .Jednak widzę,że myślenie przyprawia Cię o ból głowy.Idż do weta może Ci coś przepisze.Pozdrawiam.Ps.Wiedzę zdobywa się przeważnie z książek tacy jak ty mają widocznie wstręt do nauki.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lip 11, 2009 9:17 pm

Nie ma sensu się wysilać dla takich kolesi ,niech nadal topią swoje ptaki
Szukaj a znajdziesz

Zablokowany