ÂŻywienie golebi

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

ÂŻywienie golebi

Post autor: papier » pt mar 31, 2006 1:53 am

Temat wydaje sie prosty, bo kazdy z nas wie co jego golabki lubia najbardziej ale jezeli zaglebimy sie bardziej w tematyke typu,ze pszenica np. tuczy itp. to jak najlepiej dobierac odpowiednie proporcje na czs legow, pierzenia i ma nadzieje odleglej zimy. :P Mysle ,ze najwiecej do powiedzenia w tej sprawie beda mieli hodowcy golebi pocztowych :D Znalazlem (kiedys ,wiec nie okresle teraz literatury) ,ze bardzo dobre jest podawanie kielkow zboz :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pt mar 31, 2006 2:38 pm

Ja osobiscie stosuje w okresie zimy no i teraz jak golabki musza byc zamkniete wysiewanie zborza mieszanego bez pszenicy. Wysiewam je do dwuch skrzynek co 5 dni i po skielkowaniu podaje golebiom w dwuch golebnikach . Jak jedne daje golebiom to drugie odrazu wysiewam i tak na okraglo. Bardzo one to lubia , wyjadaja ziarno kielkujace razem z ziemia ogrodowa. :!: :D

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pt mar 31, 2006 11:25 pm

Dlaczego bez pszenicy???? Czyzby ziarna kielkujacej pszenicy byly szkodliwe :?: :?: :?: :idea:

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » sob kwie 01, 2006 7:08 am

Napewno nie .Dlatego ze pszenicy maja najwiecej procentowo.A kielkuje te wszystkie inne zboza traktujac je jako dodatkowe witaminy . Oczywiscie mozna kielkowac tez sama pszenice lub mieszanke z nia . :!: :D

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » śr kwie 05, 2006 5:11 pm

A dlaczego napisales ,ze pszenica tuczy?? Wcale nie no chyba ,ze nie sa trenowane i spia na niej . Zalezy to tez od tego , jak maja w genach przyjetych od rodzicow. W swoim golebniku mam takie osobniki ,ze od garstki dobrego jedzenia sie upasa , a sa tez takie , co moga spac na mieszance i nie przybiora na wadze. Najlepszym rozwiazaniem jest umiarkowane podawanie karmy. Golebie musza wyjesc wszystko z karmnika i musza byc niedojedzone , nawet wtedy kiedy karma mlode.
Ja swoim podaje jedna lyzke stolowa na 1szt , nie zanczy to ,ze za kazdym razem odmierzam po 1 lyzce, ale tak mniej wiecej wiem ile.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » śr kwie 05, 2006 7:29 pm

ÂŻe ,pszenica tuczy przeczytalem w ksiazce "Golebie -poradnik hodowcy" ale to nie ma dla mnie wiekszego znaczenia poniewaz ja mieszam rozne rodzaje ziaren i podaje im to w jednym karmniku .Jak u mnie w ostatniej kolejnosci wyjadaja jeczmieĂą. temat chcialem bardziej skieowac na proporcje mieszanek jak rowniez dawanie roznych zielonek typu :salata ,czy tez kielki zboz. :oops:

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » czw kwie 06, 2006 11:24 am

moje golabkibardzo lubia wszelka zielenine mianowicie salate oraz kapuste pekiĂąska ale nie za czesto bo odchody robia sie troche luÂźniejsze

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » czw kwie 06, 2006 12:30 pm

A no jak chcesz sklad(proporcje) to prosze bardzo...
groch zolty 18kg - cena od 1zl do 1.40zl
....zielony 15kg j/w
pelucha 5kg -1.40zl
sorgo 4kg ok 2zl
dari 9kg od 2.50 do 3.50zl
kardi 3kg j/w
slonecznik 2kg 2-2.50zl
kukurydza 27kg 0.70 do 1zl
pszenica 12kg 0.50zl do 0.65zl
wyka 5kg 2-2.50zl

Co nam daje 100kg lecz ja nieco zwiekszam ilosc pszenicy na 20kg i dodatkowo dodaje 5kg jeczmienia. Taka karma jest zaj...bogata we wszystkie niezbedne do dobrego rozwoju skladniki a w szczegolnosci w bialko ktore jest najwazniejsze w chowie mlodych..
Mlode rosna jak na drozdzach i odchody sa ok. Jak wiesz do zakoĂączenia chowu mlodych nie powinno sie zmieniac karmy na inny sklad , poniewaz podczaz przechodzenia z jednej karmy na druga moze wystapic rozwolnienie jak zbyt szybko zmienisz
Jak bedziesz chcial to w okresie pierzenia tez moge podac sklad no i zimowa tez.....YOU!!!!;) :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » czw kwie 06, 2006 4:53 pm

Dzieki :D :D :D wlasnie o cos takiego mi chodzilo. :P

ODPOWIEDZ