Młode chudną i zdychają, mimo tego że jedzą

DarekS
Kontakt:

Młode chudną i zdychają, mimo tego że jedzą

Post autor: DarekS » czw lis 12, 2009 3:07 pm

Proszę o pomoc. Mimo tego,że młode gołębie jedzą, piją(znacznie więcej niż normalnie), chudną, wręcz wysychają i zdychają. Wydalają też znacznie więcej niż normalnie. Starszym nic nie jest, choć przebywały razem. W tej chwili wszystkie młode odsadziłem w inne miejsce. Może ktoś wie o co chodzi i jest w stanie mi pomóc.

placek
Kontakt:

Re: Młode chudną i zdychają, mimo tego że jedzą

Post autor: placek » czw lis 12, 2009 5:52 pm

Witam, jeśli gołębie mają zwiększone pragnienie na picie to może być nerkowa postać paramyxowirozy, wtedy kał jest bardzo wodnisty prawie sama woda. Są mało ruchliwe i padają a powodu niewydolności nerek lub poprzez odwodnienie.
Jeśli wyglądają na zdrowe i do końca zachowują się w miarę normalnie to może być ''pypeć''.

DarekS
Kontakt:

Post autor: DarekS » czw lis 12, 2009 9:45 pm

Dzięki. To jednak na pewno nie jest "pypeć". Chyba też nie paramyksowiroza, bo trwa to dość długo a ich nie kręci. Robiłem też badania - wymaz z wola i kał wyszły idealnie. Ziółka i herbatki niewiele dają. Może spróbować 4x1 mix?

placek
Kontakt:

Post autor: placek » pt lis 13, 2009 4:35 pm

Dziwna sprawa. Badania wyszły dobre a gołębie chorują, może powtórz. Musi być jakaś przyczyna.
Objawy podobne są też do zaatakowania przez robaki. Gołębie mimo, że jedzą to chudną bo pasożyty odbierają im składniki potrzebne do życia.
4x1mix nie stosowałem, jestem raczej przeciwny podawaniu antybiotyków w ciemno, ale jak nie ma innego ratunku to spróbuj, może pomoże.

adam425
Kontakt:

Post autor: adam425 » pt lis 20, 2009 9:16 pm

Witam,moim zdaniem jest to Adenocoli choroba dotycząca młodych gołębi do 9-go miesiąca życia.

ODPOWIEDZ