jonizator w gołebniku

Kangur
Kontakt:

jonizator w gołebniku

Post autor: Kangur » sob lis 28, 2009 8:14 pm

witam!
koledzy myślę nad kupnem jonizatora powietrza do gołębnika
i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już ma?
czy są jakieś ogromne efekty?
Pozdro.

arbiter
Kontakt:

Re: jonizator w gołebniku

Post autor: arbiter » ndz lis 29, 2009 10:26 am

Ja mam nawilżacz z jonizatorem i się sprawdza nie ma pyłu wystarczy włączyć na 1-2 h dziennie i jest OK.
Ostatnio zmieniony pn lis 30, 2009 8:19 am przez arbiter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lis 29, 2009 2:12 pm

Gdzie go kupic i jak on wyglada :?:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn lis 30, 2009 8:14 am

Ja kupiłem taki zwykły dla ludzi w Saturnie czy w Media już nie pamiętam kosztował 154 zł.
http://allegro.pl/item828712762_nawilza ... _nowy.html

Właśnie taki mam. Aha jedna ważna uwaga nawilżacz ma przeliczenie wydajności na m2 więc trzeba sprawdzić jaką ma wydajność w tej aukcji sprzedający napisał 50m2 o ile ja dobrze pamiętam to jest na 25 m2.

Pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lis 30, 2009 11:25 am

Z tego co przeczytałem w ofertach to są to dwa różne urządzenia. Jedno jest nawilżaczem powietrza do pomieszczeń dla ludzi, szczególnie przydatne w okresie zimowym w pomieszczeniach ogrzewanych CO do nawilżenia powietrza. Czy jonizuje powietrze? można w to wątpić.
Drugie urządzenie ma być jonizatorem powietrza. W jego opisie jest napisanych kilka bzdur, szczególnie przy leczeniu chorób. Jeśli chodzi o likwidację zapylenia pomieszczenia to jest prawda, że jonizacja powietrza zmniejsza zapylenie, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób układu oddechowego. Niektóre opisy techniczne to też bzdura jak np. wysokie napięcie ujemne i inne. Nie wiem ile ładowarka komórki pobiera prądu, ale w tym jonizatorze tylko 0.3W ?

Wg mnie jonizator może być przydatny do zastosowania w gołębniku, tym bardziej, że cena nie jest wygórowana i gwarancja użytkowania jest na 2 lata.
Przy opisie tego typu urządzeń zwracać uwagę na efekt działania, który powinien być podany na kubaturę pomieszczenia podaną w m3, a nie na powierzchnię podaną w m2, bo to jest różnica.
Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn lis 30, 2009 11:42 am

Ale w tym co pokazałem jest wbudowany jonizator a przynajmniej ja w swoim mam możliwe, ze mam inny model.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lis 30, 2009 12:21 pm

arbiter pisze:Ale w tym co pokazałem jest wbudowany jonizator a przynajmniej ja w swoim mam możliwe, ze mam inny model.
Nie twierdzę, że jest zły ale jego przeznaczeniem jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniach dla ludzi i z chwilą braku wody w pojemniku wyłącza się automatycznie. Sama praca silnika i zamgławianie powietrza powoduje jego jonizację, a opis urządzenia jest jego reklamą. Tak samo jak pisanie, że powstają ujemne jony tlenu. To nie jest żadne odkrycie bo jony tlenu są zawsze ujemne.
Niektóre rośliny w mieszkaniu też jonizują ujemnie powietrze np. paprocie, ale tego nie odczuwamy.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn lis 30, 2009 12:40 pm

Mi w zasadzie najbardziej zależało żeby nie było pyłu w gołębniku i w mojej ocenie zdaje egzamin, jonizowanie to inna sprawa.

ODPOWIEDZ