dziwna choroba, młode mają chore nogi, to coś jak gołąb-żaba

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

dziwna choroba, młode mają chore nogi, to coś jak gołąb-żaba

Post autor: arek5959 » ndz cze 27, 2010 1:26 am

Witam.
Od czasu pojawił mi się w wielce podejrzany problem. Malutkie gołębie się wylęgają ok i rosną ok. Wraz z czasem wzrostu dochodzi do deformacji nóg. Czyli jedna lub dwie nogi uciekają w boki tak jak by miał rozłożone skrzydła lub nogi uciekają do tyłu tak jak by dostały bezwładu nóg albo były by połamane. Mogą ruszać nogami ale nie potrafią w normalnej pozycji ich utrzymać.
Takie gniażdziaki padają w 2-3 tyg życia, powodem padnięć jest ich wygłodzenie bo mamki nie chcą takich niepełnosprawnych karmić i te ręcznie karmione jeszcze żyły.
Wszystkie młode mają skłonności do wysychania mimo iż są prawie ciągle najedzone.
Takie objawy z nogami ma 5 młodych na 15 szt wszystkich gniazdziaków.
Kał jest prawidłowy, stare gołębie nie mają żadnych objaw.
Młode mają kał prawidłowy bądż niektóre dają ciut mokry, 3 mają mokre gniazda w mokrym brązowym kale, trzeba co 2 dni ścielać słomą ale teraz wszystkie są w trakcie kuracji trihonidazolem.
Wcześniej indentyczny objaw choroby nóg i wysychania miały kury nioski którym w wyniku dokładnych badań i sekcji przez weterynarzy stwierdzono u kur zapalenie narządów rozrodczych.
Teraz stawiają na gołebie że mogły sie od kur zarazić i wskazali te same leki co kurom, jest to erbrofol czy jakoś tak.

opal
Kontakt:

Re: dziwna choroba, młode mają chore nogi, to coś jak gołąb-żaba

Post autor: opal » ndz cze 27, 2010 9:40 am

Witam.Ad.Arek.Powiedz wetom niech się wezmą za macanie kur a od gołębi niech się odwalą.Jak się skończy bojkot forum, napiszę Ci co to jest,i jak dalej postępowac.Na teraz dokończ kurację tricho i podawaj preparaty z wapnem do wody.A jednocześnie mikstura: miód+czosnek + cytryna i probiotyka przez kilka dni.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » ndz cze 27, 2010 12:46 pm

O co chodzi z tym bojkotem?
leon_k

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » ndz cze 27, 2010 12:57 pm

Nom a te preparaty które wymieniłeś to w czym pomagają? Możesz wymienić pełne nazwy tych preparatów i dawkowanie?
Ja się zastanawiam czy nie winny jest barwnik do jajek który jest w paszy dla kur bo podaję również to wszystkim gołębiom i może stąd deformacja zarodków i młodych.

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pt paź 01, 2010 8:08 pm

trichonidazol mi weterynarz dal od rzesistka i kokcydiozy, tez mam taki problem ale narazie u 1 sztuki doswiadczony hodowca kazal podawac mi leki od salmoneli i zalozyc 2 znaczkini na nogi i delikatnie sciagnac tak zeby mlody byl w stanie stac na nogach

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt paź 01, 2010 8:23 pm

Nie zadziałają, sam spróbowałem.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pt paź 01, 2010 8:39 pm

U mnie zadziałał te patent, na jeden z trzech takich przypadków. :wink:
mbudniewicz.pl.tl

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob paź 02, 2010 2:13 pm

Witam.Ad.Krzysztof.Są trzy przyczyny tej wady.Wada genetyczna,uszkodzenie stawów biodrowych przez starego podczas wysiadywania oraz niedobory minerałów lub witamin.Niedobory mogą być spowodowane chorobą.Biegunka wypłukuje minerały.A niedobór wapnia to żle zmineralizowany kościec.Może też występować niedobór witaminy D.Podaj preparaty z wapnem oraz tran.Dostaniesz w każdej aptece.Jeżeli to na tle niedoborowym to gdy uzupełnisz braki, młody wstanie,jeżeli to genetyka lub mechaniczne uszkodzenie to trzeba młodego wybrakować.Trichonidazol nie leczy kokcydiozy.Powiedz to wetowi.A temu doświadczonemu hodowcy każ się puknąć w czoło.To nie "stawówka" więc po co truć ptaki lekami (antybiotykami) na salmonellę ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob paź 02, 2010 6:40 pm

Może być również spowodowane przez przebiałkowanie albo przedawkowanie np kukurydzy czy prosa. Zmieniłem diete i znacznie pomogło.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz paź 03, 2010 12:27 am

Witam.Pokarm zawiera witaminy i minerały.Zmieniłeś dietę,uzupełniłeś w ten sposób niedobory i pomogło.Co rozumiesz pod określeniem" przebiałkowanie"?.Jeżeli jednorodną tuczącą karmę, to masz rację.Ptak ma niedobory a dodatkowo jest zapasiony i problem wystąpi na bank.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz paź 03, 2010 9:12 am

arek5959 pisze:Może być również spowodowane przez przebiałkowanie albo przedawkowanie np kukurydzy czy prosa. Zmieniłem diete i znacznie pomogło.
przebiałkować to można strączkowymi czyli groch wyka peluszka ,kukurydza to raczej węglowodany a proso to zborze bardzo ubogie w białko więc skąd pomysł o przebiałkowaniu pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Kamil23
Kontakt:

Post autor: Kamil23 » pn paź 04, 2010 8:43 pm

Witam

ta sytuacja jest mi dobrze znana bo od czasu do czasu zdarza mi się napotkać takie zjawisko to nie jest choroba a zauważyliście że tylko pojedyncze sztuki w gnieździe maja to a jak jest już 2 to nie.Ja takiemu młodziakowi delikatnie wiąże nogi gumka recepturka taż żeby stał na nich jak powinien zdrowy młodziak i po 2 tygodniach zdejmuje i jest wszystko w porządku niekiedy niestety zostaje delikatne skrzywienie ale nie takie jak na początku że gołąb mógł robić szpagat bez problemu.Pytałem się innych i się dowiedziałem że takiego gołąbka rodzice za dużo karmią to ciężar ciała wpływa że nogi się rozchodzą i jest dany problem. Nie stosowałem żadnych leków ani witamin po prostu trochę rehabilitacji i jest jak nowy

Pozdrawiam

Kamil23

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn paź 04, 2010 8:55 pm

Witam.Nowy ale z krzywymi nogami.A krzywica to witamina D.A słaby kościec to niedobór wapnia.Wniosek taki.Karmisz gołębie żle zbilansowaną karmą.I nie dbasz o witaminy i minerały.,
Karm tak jak należy a gumka będzie Ci potrzebna tylko wtedy,gdy będziesz szedł do dziewczyny.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ