choroba dzioba

Daniel
Kontakt:

choroba dzioba

Post autor: Daniel » czw lis 04, 2010 3:42 pm

witam mam pytanie czy ktoś sie z tym spotkał ze 4-letniemu ptakowi zrobił sie czarny dziób bo nie wiem czy to sprawa genetyczna czy choroba grzybiczna lub tp. pozdrawiam

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Re: choroba dzioba

Post autor: stasiek » czw lis 04, 2010 6:03 pm

nie wiadomo co to za gołąb, może on tak ma mieć

Daniel
Kontakt:

Post autor: Daniel » pt lis 05, 2010 2:39 pm

jestem hodowca juz ładnych pare lat i wiem ze śląski tarczowy nie ma miec ciemnego dzioba tymbardziej po 4-latach. pytam czy ktos sie z tym spotkal wczesniej uznalem ze to moze genetyka i lekcewazylem to dopuki jego samicy tosamo sie nie zrobilo.pozdr.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lis 05, 2010 5:11 pm

Witam. U starszych osobników, przeważnie czarnych lub w kol. niebieski groch czasami pojawia się czarna "mucha" na dziobie.Widziałem kilka takich przypadków. Nie spotkałem się z przekazywaniem tej cechy na potomstwo, chociaż po parze takich osobników z ciemnymi dziobami wszystko jest możliwe.Nie wiem, może to wynik wieloletniego kojarzenia wsobnego w ciemnych kolorach. Miałem taką samicę ciemny groch, dostała "muchę" w czwartym roku życia. Dałem jej do pary samczyka srebrnego z ciemnymi pasami i dawały potomstwo niebieskie i groch z prawidłowymi dziobami, w następnych pokoleniach też nie było problemów z kolorem dzioba.

ODPOWIEDZ