NOWOŚC na odrobaczenie

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

NOWOŚC na odrobaczenie

Post autor: adamolsz » pt lut 11, 2011 1:37 pm

Od 3 tygodni nie mogłem sobie poradzić z biegunką u gołębia w izolatce, zakupionego na jednej z wystaw krajowych, jestem daleki od stosowania antybiotyków i innych szaszetkowych leków. Rodzinny lekarz weteryniarz po zbadaniu kału, nie dostrzegł jednak jaj w kale i nadmiernego zarobaczenia, mimo to zalecił zastosować http://www.biowet-drwalew.pl/index.php? ... 03&grupa=7 środek Biowetu Drwalew - 1 opak. 3gramy/1,5 l na 42 gołębie. Po dwóch dniach i podaniu w karmie mieszanki ziół gastrycznych jakby rękę odjął, nastąpiła radykalna zmiana. Po dziesięciu dniach zgodnie z instrukcją producenta należy powtórzyć odrobaczenie w całym stadzie.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Re: NOWOŚC na odrobaczenie

Post autor: bartekw94 » pt lut 11, 2011 4:50 pm

Też tym odrobaczałem.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt lut 11, 2011 6:03 pm

Pyrantelum, bo taki jest składnik tego leku, był od wielu, wielu lat stosowany u dzieci i małych zwierząt do odrobaczania przeciw robakom przewodu pokarmowego /nicieniom/. Jest to bezpieczny i skuteczny lek przeciwrobaczy.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 11, 2011 6:36 pm

Jak dac 1 golebiowi ten specyfik jak on od pewnego czasu tez ma mokry kal i tez probowałem dawac Parastop i nic,tydzien temu odrobaczałem wszystkie gołębie

dymek
Kontakt:

Re: NOWOŚC na odrobaczenieyczne

Post autor: dymek » pt lut 11, 2011 7:09 pm

mam pytanie odnośnie odrobaczania czy po każdym środku na odrobaczanie trzeba dawać zioła gastryczne? Odrobaczałem baycox-em i jak działa ten środek i po jakim czasie widać efekty dziś dałem 2 i ostatni raz?

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt lut 11, 2011 7:15 pm

Baycox jest lekiem do zwalczanie kokcydiozy a nie odrobaczania gołębi.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pt lut 11, 2011 7:22 pm

Przeciw nicieniom stosowałem Lewamisan w tabletkach, dawka 1 tabl. na gołębia średniej wielkości. Opakowanie 20 tabl. 8 zł.

dymek
Kontakt:

Post autor: dymek » pt lut 11, 2011 8:22 pm

przeprasza :D pomyłka

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Post autor: adamolsz » pt lut 11, 2011 8:57 pm

stasiek pisze:Jak dac 1 golebiowi ten specyfik jak on od pewnego czasu tez ma mokry kal i tez probowałem dawac Parastop i nic,tydzien temu odrobaczałem wszystkie gołębie
Parastop bez nr serii i daty ważności nic nie warty, szkoda 5-6 zł za saszetkę zresztą nie wiadomo co w niej jest.

Grzegorz_P
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_P » śr cze 29, 2011 12:55 pm

Mam pytanie , czy ktoś stosował PROBIOTYK-PREBIOTYK czyli BIOVITAX-PRO na odbudowe flory bakteryjnej po odrobaczeniu młodych gołębi BelgaWormacem ? czy to się sprawdza ? i czy jest skuteczne ? POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr cze 29, 2011 2:09 pm

Grzegorz_P pisze:Mam pytanie , czy ktoś stosował PROBIOTYK-PREBIOTYK czyli BIOVITAX-PRO n
Witam, ja podawałem duolac i jest ok tu jest link http://www.mika-r.pl/index.php?products ... rod_id=151

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr cze 29, 2011 2:25 pm

Witam
Myślę, że niekonieczne jest podawanie pro i prebiotyków na odbudowę flory bakteryjnej po odrobaczaniu. Preparaty na robaki są ,,truciznami" działającymi na robaki (no i na same gołębie) nie na bakterie zasiedlające układ pokarmowy gołębi. Słyszałem też, że probiotyki zaleca się podawać co jakiś czas aby uzupełniać florę bakteryjną. Czy to coś pomaga to trudno powiedzieć. Ja w każdym razie co jakiś czas podaję (biolac). Pro i prebiotyki są podobno nieszkodliwe dla gołębi więc podawanie ich niczym nie powinno grozić. Nie wiem natomiast czym grozi przedawkowanie i czy można przedawkować choć na opakowaniu podana jest ilość preparatu na 1l wody co sugeruje, że podanie większej niż zalecana ilości może być szkodliwe (?). Subiektywne moje odczucia co do tych środków są pozytywne. Wydaje mi się, że gołębie mają lepszą kondycję.
Po odrobaczaniu podawałbym raczej jakieś środki na regenerację wątroby czy nerek. Zależy na co negatywnie wpływa środek na odrobaczanie. To powinno być napisane na ulotce. Ja stosuję zasadę, jeżeli nie ma ulotki lub jest lakoniczna to takich preparatów nie kupuję i nie podaję.
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr cze 29, 2011 2:31 pm

Podawałem też tak jak vice duolac.
golebiewski

Grzegorz_P
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_P » śr cze 29, 2011 8:52 pm

Dzięki Panowie , ja tez podaje co jakiś czas probiotyki , ale gołębie nie chcą tego pic . POZDRAWIAM

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr cze 29, 2011 9:30 pm

Ja od jakiegoś czasu podaję podstane kwaśne mleko z którego z wierzchu zbieram warstwę sera.Z początku ptaki były nieufne, ale jak popróbowały, to teraz na wyścigi cisną się do poidła. Z wielkim apetytem zjadają też grudki sera, którego zawsze trochę z mlekiem się dostaje do poidła.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr cze 29, 2011 9:44 pm

kiedyś przeglądałem fora hodowców gołębi pocztowych, i filmy na youtube Pana Kulbackiego, zachwalali jogurt naturalny do karmy, kupiłem zmieszałem z karmą, gołębie raz że nie chciały tego w ogóle jeść, dwa dostały po tym biegunki, to był pierwszy i ostatni raz kiedy podałem jogurt.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr cze 29, 2011 10:13 pm

Moje też przez jakiś czas mleka nie ruszały, jednak biegunki nie zaobserwowałem. Teraz wypijają wszystko do dna. Daję też kwaśne mleko kurom i też im bardzo smakuje.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr cze 29, 2011 10:34 pm

krzysiek! - coś pokręciłeś z tym kwaśnym mlekiem i na wierzchu z warstwą sera!

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » śr cze 29, 2011 11:28 pm

Nom, śmietana to tak:)
Gdzie Pan ma ser na kwaśnym mleku:)
Gołębie=Przyjaciele

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw cze 30, 2011 10:32 am

Zabieram co 2-3 dni od kolegi beczkę 60l. po 24 godzinach mleko jest podstałe i rozwarstwione. na spodzie mętny żółtawy płyn, coś w stylu serwatki, na wierzchu warstwa ok 5- 10 cm twarogu, który zbieram chochlą.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw cze 30, 2011 10:38 am

aby szybko odbudować florę bierzemy jogurt naturalny nabieramy strzykawką podajemy do wola,proste i skuteczne,jednorazowe podanie zastępuje męczarnię z pobieraniem z karmy czy pojnika,i zastępuje wszystkie sztuczne wynalazki ,pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » czw cze 30, 2011 12:24 pm

Aaa.... No tak:)
Twaróg nie skojarzył mi się z serem^^
Gołębie=Przyjaciele

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw cze 30, 2011 1:23 pm

wscekly4405 pisze:aby szybko odbudować florę bierzemy jogurt naturalny nabieramy strzykawką podajemy do wola,proste i skuteczne,jednorazowe podanie zastępuje męczarnię z pobieraniem z karmy czy pojnika,i zastępuje wszystkie sztuczne wynalazki ,pozdrawiam
Sugerujesz, że w preparatach probiotycznych są sztuczne bakterie?
Co do jogurtów to nawet te reklamowane typu actimel zawierają niewielkie ilości bakterii probiotycznych. Całość kuracji polega na systematycznym wielodniowym ich przyjmowaniu. Dopiero wtedy można liczyć na efekty.
Bakterie podane dla gołębia nie w całości zasiedlają przewód pokarmowy. Tylko ich część a reszta niestety jest wydalana. Dlatego podaje się przez go kilka dni i należy powtarzać. Nie wiem czy lepiej codziennie łapać gołębia i pakować mu na siłę coś strzykawą do wola czy podać w wodzie aby sobie spokojnie pił. Moim zdaniem prostsze, mniej stresujące dla gołębia a skuteczność chyba lepsza.
golebiewski

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » czw cze 30, 2011 1:46 pm

Tak jak już wcześniej mówiłem, raz podałem jogurt i biegunka, jestem tego zdania co Pan Golebiewski, te preparaty są przeznaczone dla gołębi, a twaróg, jogurt czy nie wiadomo co trzeba podawać gołębiom na siłę, albo przegłodzić, czy nie dać pić, poza tym produkty mleczne nie stanowią dobrej diety gołębi, biegunka i nic więcej.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw cze 30, 2011 5:36 pm

Nie wiem, może masz akurat złe doświadczenia z tego typu produktami. U mnie się to sprawdza, ale nie wszędzie musi tak być.

ODPOWIEDZ