NOWOŚC na odrobaczenie

Dispar
Kontakt:

Re: NOWOŚC na odrobaczenie

Post autor: Dispar » pt lip 01, 2011 12:12 pm

Moje gołebie dość dobrze jedzą płatki owsiane i gdy zachodzi potrzeba podania im jogurtu po lekach (niedawno miałem małą kokcydiozę) to płatki bardzo dobrze chłoną tej jogurt i jest on szybko zjadany. Jogurt naturalny jakies tam bakterie ma a płatki owsiane mają w sobie błonnkik który osiada na ściankach jelit.
Podawałem gołębiom nawet Linex Forte który jest dla ludzi. Zawiera on szczepy bakteri probiotycznych ( Laxctobacillus acidophillus i Bifidobacterium animalis lactis oraz dodatkowo dwa prebiotyki (inuline i oligofruktozę) które są zródłęm enrgi dla przyjaznych bakteri - tyle z opakowania :D .
Z tego co gdziś tam wyczytałem to dobre bakterie mają sprzyjące warunki w środowisku kwaśny a te złe w zasadowym i trzeba tak zadziałac żeby pozwolić rozwinąc się tym dobrym :D .
Kwaśne mleko o którym pisze Krzysiek zawiera w sobie sporo kwasu mlekowego który ma bardzo dobre właściwośći prebiotyczne.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lip 01, 2011 7:57 pm

golebiewski pisze:
wscekly4405 pisze:aby szybko odbudować florę bierzemy jogurt naturalny nabieramy strzykawką podajemy do wola,proste i skuteczne,jednorazowe podanie zastępuje męczarnię z pobieraniem z karmy czy pojnika,i zastępuje wszystkie sztuczne wynalazki ,pozdrawiam
Sugerujesz, że w preparatach probiotycznych są sztuczne bakterie?
Co do jogurtów to nawet te reklamowane typu actimel zawierają niewielkie ilości bakterii probiotycznych. Całość kuracji polega na systematycznym wielodniowym ich przyjmowaniu. Dopiero wtedy można liczyć na efekty.
Bakterie podane dla gołębia nie w całości zasiedlają przewód pokarmowy. Tylko ich część a reszta niestety jest wydalana. Dlatego podaje się przez go kilka dni i należy powtarzać. Nie wiem czy lepiej codziennie łapać gołębia i pakować mu na siłę coś strzykawą do wola czy podać w wodzie aby sobie spokojnie pił. Moim zdaniem prostsze, mniej stresujące dla gołębia a skuteczność chyba lepsza.
sztuczne bakterie :lol: oczywiście żartujesz,reklamowany actimel nie ma wcale więcej bakteri niż inne a wręcz przeciwnie najlepszy jest jogurt bakoma,nie rozwodniony czysty podany do wola w ilości takiej aby gołąb głodny miał napełnione wole do połowy to wystarczająca dawka i nie potrzeba powtarzania ile procent jogurtu mieści się w wolu gdy podamy go do karmy lub wody,to jest metoda stosowana przez wielu hodowców gołębi pocztowych,a ja nie namawiam do jej stosowania każdy robi co uważa za słuszne,co do szybkiego zasiedlania to wystarczy zakwasić przewód pokarmowy np octem jabłkowym bądź jak to robi krzysiek serwatką,maślanką,która oprócz kwasu mlekowego posiada również kultury bakterii mlekowych pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt lip 01, 2011 8:48 pm

Witam
Oczywiście,że żartuję ale tak wynikało z kontekstu. Zanim kiedyś podałem gołębiom probiotyki trochę poszperałem na ich temat. Znalazłem trochę opracowań medycznych opartych na badaniach. Część z tego wykorzystałem w moim wcześniejszym poscie. Nie napisałem, że część lekarzy dość sceptycznie podchodzi do właściwości bakterii probiotycznych. W każdym razie jednorazowe podanie jogurtu nie załatwia sprawy. Też kiedyś podawałem jogurt do wody zanim w mojej okolicy można było nabyć specjalistyczne preparaty. Nie zaszkodziło to gołębiom a czy pomogło nie wiem.
Jest pewna zasada, że podając tego typu preparaty oczekujemy pewnych efektów a jeżeli jesteśmy ich pewni bo zasugerowaliśmy się czyimiś słowami to widzimy je nawet jeżeli one nie występują. Trudno wtedy o obiektywizm na temat ich skuteczności.
golebiewski

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt lip 01, 2011 10:03 pm

Ostatnio modne jest podawanie czegolwiek w pokarmie niz jako dodatek do wody :) :)
.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt lip 01, 2011 11:32 pm

Dispar pisze:Ostatnio modne jest podawanie czegolwiek w pokarmie niz jako dodatek do wody :) :)
.
nie tylko modne ale moim zdaniem lepsze bo po podaniu karmy razem z nią znika szybko ten nasz specyfik,a przy podaniu do wody zalega on w pojniku przez cały dzień,oczywiście piszę o rygorystycznym podawaniu karmy nie o karmikach obsypowych i korycie pełnym karmy bo wtedy lepiej jednak dać do poidła pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob lip 02, 2011 6:46 pm

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jogurt czy kefir są przetworami mlecznymi przeznaczonymi do spożycia dla ludzi, a nie dla ptaków/gołębi, których układ trawienny jest przystosowany do trawienia ziarna.
Jeśli już trzeba, po leczeniu antybiotykami, podać bakterie acidofilne to kupić w aptece preparaty przeznaczone dla ludzi bo w nich jest pewność, że zawierają deklarowaną ilość bakterii. Natomiast w jogurtach nie ma żadnej pewności, że zawierają bakterie acidofilne, oprócz deklaracji producenta i uwidocznienia tego w składzie produktu. Nie będę wymieniał nazw firm, których produktów nie kupować dla celów konsumpcyjnych, natomiast kupować produkty, które mają krótki termin przydatności do spożycia. A reklamy są po to aby ogłupić konsumenta.

Z powyższych wypowiedzi, wg mnie, prawidłowo postępuje krzysiek podając ptakom do picia serwatkę!, bo z jego opisu wynika, że skrzep kazeiny pływa po powierzchni, a pod nim jest serwatka. Taki skrzep po podgrzaniu daje twaróg, a nie ser jak błędnie określono ten produkt.
W mleczarstwie pod nazwą ser rozumie się ser żółty, natomiast z kwaśnego mleka, po jego podgrzaniu otrzymuje się twaróg, a reszta płynu to jest serwatka.
Serwatka jest odżywczym napojem dla ludzi jak i zwierząt bo zawiera m.in. białka serwatkowe, łatwo przyswajalne białko. Dawniej serwatkę używano w tuczu świń, zamiast wody, a teraz w tych "dobrych" czasach świnie są karmione granulatami.
Zboczyłem z tematu - koniec, kropka.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lip 02, 2011 8:04 pm

Rzeczywiście chodziło mi o twaróg. Użyłem określenia ser, bo takie funkcjonuje od lat w moich stronach. Konkretnie twaróg nosi u nas nazwę biały ser.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lip 02, 2011 11:32 pm

Zjak pisze: Serwatka jest odżywczym napojem dla ludzi jak i zwierząt bo zawiera m.in. białka serwatkowe, łatwo przyswajalne białko.
Pozdr.
To właśnie białko jest wykorzystywane szczególnie przy wychowie gołebi młodych w okresie ich wzrostu.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lip 03, 2011 10:28 pm

Dispar - nie pisz takich rzeczy bo wszyscy zaczną pompować w młode serwatkę!, a to wcale nie o to chodzi. Ja o serwatce i białkach serwatkowych napisałem w innym kontekście, serwatka jest wykorzystywana w żywieniu ssaków, a nie ptaków. A białka serwatkowe jako wymysł nowych technologii, sam pewnie spożywałeś w wyrobach mleczarskich, nie wiedząc nawet o tym.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz lip 03, 2011 11:43 pm

Witam. W serwatce można moczyć nogi. Bądż robienia okładów przy jej użyciu w miejscach opuchniętych.
Gołębie tworzą odrębny rząd wśród ptaków. Należą do typowych ziarnojadów.Należy karmić
suchym urozmaiconym ziarnem.Gołębie odpowiednio karmione to im nie potrzeba dodatkowego żródła białka. W pewnej mierze może to im zaszkodzić. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ