Avimedica

wik76
Kontakt:

Avimedica

Post autor: wik76 » sob gru 17, 2011 8:56 pm

Witam
Czy ktoś z Was korzysta z usług Avimedica z Olsztyna?
Ostatnio zmieniony pn gru 31, 2012 1:46 pm przez wik76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Re: Avimedica

Post autor: arek5959 » sob gru 17, 2011 10:28 pm

Wet od krów i świń niewiele pomoże. Myślę że podjąłeś dobry krok by wykonać najpierw badania i sekcję, czy ta klinika jest dobra to nie wiem bo nie miałem z nią do czynienia. Puki jeszcze co nie ma przepisanych leków to daj im coś na wzmocnienie.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob gru 17, 2011 11:23 pm

arek5959 - Ty jak już coś poradzisz to ręce opadają :D . Po jaką cholerę chcesz pakować w te gołebie środki wzmacniające przed badaniami? Możesz to wytłumaczyć ??
vik76 klinikę prowadzi Tomasz Stenzel - jeden z naljepszych specjalistów od chorób gołębi w kraju który swego czasu dość dużo pisał na tym forum. Nie korzystałem z usług tej kliniki ale gorąco Ci ją polecam i zrób to jak najszybciej:
http://www.avimedica.pl/?o-nas,1

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » sob gru 17, 2011 11:59 pm

Witam. Korzystałem,korzystam i będe korzystał.
Facet wie od czego muchy (czytaj gołębie) zdychają.
Arek dobrze radzi ,by podać elektrolity na na wzmocnienie ,bo lekarstwa najwcześniej otrzymasz w środe a do tego czasu gołębie barzdo się odwodnią i załóże się ,że mają już uszkodzoną wątrobe i nerki.
pozdrawiam Andrzej

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » ndz gru 18, 2011 11:14 am

Witam. Korzystałem z usług dr Stenzla. Jak najbardziej polecam. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » ndz gru 18, 2011 12:51 pm

Dispar, chodziło mi o to żeby po wysłaniu ptaków czy kału na badania dać im elektrolity i glukozę zanim badania zostaną wykonane. Po otrzymaniu leków im podać wg zleceń weta.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz gru 18, 2011 3:16 pm

Polecam tę lecznicę i dr Tomasza Stenzla - prawdziwy mistrz w swoim fachu, właściwy człowiek na właściwym miejscu - korzystałem z jego porad i jestem z nich bardzo zadowolony.
arek5959 pisze:Dispar, chodziło mi o to żeby po wysłaniu ptaków czy kału na badania dać im elektrolity i glukozę zanim badania zostaną wykonane. Po otrzymaniu leków im podać wg zleceń weta.
Wreszcie napisałeś coś mądrego :D - ale nie do końca, ponieważ elektrolity można (a nawet trzeba - jeżeli występuje biegunka) podać jeszcze przed wysłaniem kału bądź gołębi do badań - ja bym jeszcze proponował podanie zakwaszacza, oraz np. Sodiazotu (osłona wątroby i nerek).
Natomiast przed badaniami absolutnie nie wolno podawać żadnych leków, ponieważ może to "zafałszować" wyniki, a nawet zaszkodzić gołębiom - Disparowi chodziło prawdopodobnie właśnie o to.
Kaszanka forever !!

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn gru 19, 2011 10:02 am

Dispar pisze:arek5959 - Ty jak już coś poradzisz to ręce opadają :D . Po jaką cholerę chcesz pakować w te gołebie środki wzmacniające przed badaniami? Możesz to wytłumaczyć ??
vik76 klinikę prowadzi Tomasz Stenzel - jeden z naljepszych specjalistów od chorób gołębi w kraju który swego czasu dość dużo pisał na tym forum. Nie korzystałem z usług tej kliniki ale gorąco Ci ją polecam i zrób to jak najszybciej:
http://www.avimedica.pl/?o-nas,1
Jak dla Dispara coś wzmacniającego to musi być lek,to się nie dziwię że tak napisał.Ja osobiście polecam lekarzy; Tomasza Klimczaka i Tomasza Stenzla.Miałem doczynienia z kilkoma wet.nawet pracowałem w ogr. zoologicznym z dwoma wetami ale w/w Panom Tomaszom chyba w naszym kraju wiedzy na temat chorób gołębi nikt nie dorówna.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn gru 19, 2011 1:29 pm

Witam.Ja ze swej strony nie polecam w hodowli doprowadzać do takiego stanu chorobowego,aby potem leczyć je u wybitnych specjalistów.Pozdrawiam.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn gru 19, 2011 3:23 pm

Witam Szanowny Panie Edwardzie to powiem Panu inaczej,nawet badania profilaktyczne powinno się robić u dobrych fachowców.Lekarz od świń możne np. nieodróżnic oocysty od jaja kapilarii.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn gru 19, 2011 6:27 pm

Specjalistą w hodowli gołębi w dużej mierze powinien być sam hodowca , gołąb to nie homo-sapiens sapiens.,ani nie zwierze domowe tylko hodowlane . W zasadzie nie powinno się go leczyć, jak zdechlak z powikłaniami chorobowymi to go w bambuko,nie wszystkie choroby nadają się do leczenia. Potem wychodzą i ciągną się anomalia chorobowe .Selekcji tez należy dokonywać pod względem zdrowotności. Marcin jak już wymieniłeś swinię to też nie zostawia się loszki do dalszej hodowli i rozrodu która wymaga leczenia ma skłonności do chorób.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » pn gru 19, 2011 7:47 pm

To jest rzeczą oczywistą więc każdy to wie.

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » wt gru 20, 2011 1:02 pm

Witam
Korzystam i piolecam.Też bym podał elektrolity na wzmocnienie i koniecznie cos na oslonę nerek i wątroby.Zrobiłbym też kompleksowe badanie,nie bawilbym się w przypuszczenia.Szkoda czasu i pieniędzy.Można poczytać posty w temacie:paramyksowiroza-czy ktos............... .

Pozdrawiam

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr gru 21, 2011 7:21 pm

Arek 5959Rzeczywiście niezbyt dokładnie przeczytałem Twój post i taka była moja reakcja. Przepraszam kolego.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw gru 22, 2011 10:47 am

Nic się nie stało, zawsze tak u mnie jest :lol:

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt sty 20, 2012 11:23 pm

Witam. Ile miej więcej kosztuje badanie kału w tej klinice. Chodzi o badanie parazytologiczne i bakteriologiczne :?:
Pozdrawiam. Kamil

szeryf82
Kontakt:

Post autor: szeryf82 » wt lut 07, 2012 7:37 pm

WITAM

podaje kontakt:

723 020 040

www.avimedica.pl

tutaj można uzyskać wyczerpujące informacje

pozdrawiam

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 07, 2012 8:02 pm

Panowie co sądzicie o tych wszystkich produktach :?:
Czy są warte wypróbowania :?:
Czy jest to kolejny kit MARKETINDOODI :?: :D

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt lut 07, 2012 8:16 pm

Uważam, że są to preparaty godne wypróbowania. Składniki bardzo precyzyjnie dobrane, cena także nie jest zbytnio wygórowana. Polecam.
PS. Chyba chwyt a nie kit :).
W.K

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » wt lut 07, 2012 8:26 pm

WITAM.ZIOŁA sa najlepsze.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 07, 2012 8:42 pm

W tej chwili na rynku jest bardzo dużo firm produkujących przeróżne preparaty dla gołebi. Ich główne składniki wciąż są te same a wszystko polega na ciekawych dodatkach w celu zachęcenia klienta do zakupu. Jeszcze trochę najlepszym dodatkiem będzie "pył księżycowy" bez którego gołębie przestana w ogóle latać ale to będzie drogi specyfik :D .
Na wystawie gołębi pocztowych w Sosnowcu rozmawiałem chwilę z kolegą Tomaszem Stenzlem ponieważ Avimedica miała tam swoje stoisko. Mam materiały reklamowe ich produktów i muszę przyznać, że jest to wszystko bardzo fachowo opisane i jest tego szeroki asortyment. Przede wszystkim jednak Tomasz Stenzel jest hodowcą gołębi i specjalistą od ich chorób i potrzeb. (Szczególnie polecam Dareckiemu z racji tego że jeden hoduje sroczki polskie a drugi sroki gdańskie :P .) Myślę, że wystarczy zadzwonić i poprosić o materiały reklamowe to coś przyślą. Gdyby nie to, że sam stosuję system Tollisanu który ma karmy i dodatki konkretnie pod gołebie pocztowe to na pewno skorzystał bym z tych z Avimedica

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt lut 07, 2012 8:50 pm

Ale ich preparaty nie są tanie a do tego licząc np płynne produkty ich pochodzenia dodawane na 1l wychodzi ich dużo np 1,5 ml na 1 l wody... i flaszka kończy się po 5 dniach a trzeba dawać tydzień. To tylko przykład więc nie czepiać się.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » wt lut 07, 2012 9:15 pm

Jeżeli chodzi o produkty Avimedica, to oprócz zakwaszacza (AviCid) wypróbowałem z tej firmy immunostymulator (AviMune) podawany na karmę zwilżoną preparatem AviLiv - gołębie zaczęły zrzucać więcej puchu niż zwykle, więc to chyba działa :D
Przy tak małej hodowli jak moja (obecnie ok. 20 szt.) preparaty wystarczają na dłuuuugo (są baaardzo wydajne) - cena również do przełknięcia.
Kaszanka forever !!

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt lut 07, 2012 10:27 pm

Hodowcy wydają tyle kasy na "preparaty" niewiadomego pochodzenia i bez podanego składu, a jak trzeba by było wydać na coś rozsądnego to żałują. Porównując z innymi dobrymi firmami to produkty dr Stenza nie są drogie. Nie chcę żeby wyszło, że jakoś strasznie zachwalam te preparaty bo znowu zostanie to opacznie zrozumiane, po prostu uważam, że preparaty dr Stenzla są dobre i warte przetestowania, na pewno nie wystąpią żadne niepożądane skutki uboczne.
W.K

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr lut 08, 2012 8:04 am

Nie chodzi o to, że są złe ale jest kilka innych firm w podobnej cenie gdzie dawkowanie jest mniejsze i też działa. Sam testowałem preparaty Avimedica i są ok z tym, że przy dużej hodowli są mało opłacalne cenowo.

ODPOWIEDZ