Nadmierne spożywanie gritu!

Dispar
Kontakt:

Re: Nadmierne spożywanie gritu!

Post autor: Dispar » pt lip 20, 2012 12:52 am

Arkad2007
Na wszelki wypadek zrób badania czy nie masz czasami kokcydiozy - te same objawy miałem miesiąc temu.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt lip 20, 2012 11:50 am

Nadmierne spożywanie gritu przy kokcydiozie ? Widziałem tak silne kokcydiozy, że ptaki padały ale nigdy nie widziałem żeby przy tym spożywały większą ilość gritu, ale nie zaszkodzi zbadać.
W.K

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » ndz wrz 15, 2013 7:16 pm

Arkad napisz jak skończyła się ta historia bo u mnie aktualnie powstał ten sam problem. Po zmianie gritu na inny gołębie pochłaniają go w ilościach niesamowitych. Dokładnie tak jak pisałeś, jest dla nich ważniejszy od karmy, karmią młode w większości gritem.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz wrz 15, 2013 8:08 pm

Prawdopodobnie producent dał dużo lub za dużo soli kuchennej i dlatego gołębi tak to jedzą. Muszą mieć stały dostęp do wody bo mogą być kłopoty.
Zamień na poprzedni grit.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Arkad2007
Kontakt:

Post autor: Arkad2007 » pn wrz 16, 2013 8:28 pm

Witam. Kol. łukasz l. zmień producenta gritu i zamiast mm-ki podaj dolfos lęgi (jeżeli jeszcze gołebie mają młode).U mnie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pn wrz 16, 2013 9:41 pm

arbiter pisze:Jaki grit ? Sprawdź czy w składzie nie ma dużych ilości soli.
Brawo!!!
Jak za mocno łakną gritu to znaczy że w gricie jest za dużo soli. Ja przez dwa lata używałem markowych verselle laga tak zwanych picksteinów w glinianych miskach. Fajnie było bo się miskę stawiało i z głowy. ale kiedyś to moje ptaki męczyły taki kubek tydzień a ostatnio szamały 2 dziennie...nie robię antyreklamy ale prawdziwi i doświadczeni hodowcy wiedzą o co chodzi.
Grit ptaki pobierają instynktownie, powoli, większe zapotrzebowanie przejawiają w okresie karmienia młodych. Ale kiedy się na niego wręcz rzucają to radzę wywalać ten grit natychmiast albo jeszcze szybciej!!!!!!!!!!!! Sól i Anyż !!!!!!! Sztuczka nieuczciwych producentów nastawionych na zysk. Potrafią płukać grit słoną wodą, potem suszyć. Gołębie za tym przepadają a każdy lekarz wam powie że sól to zabójstwo ptaków.
A propos MM - następny szajs dla hodowców co za 6 zł/ kg myślą że zapewnili ptakom full witamin...za 6 zł to można kupić sobie dwa piwa...a nie witaminy dla gołębi...

łukasz l.
Kontakt:

Post autor: łukasz l. » pn wrz 16, 2013 9:43 pm

W ostatnim czasie sklep, w którym się zaopatruję nie wiadomo dlaczego wprowadził do sprzedaży grit tylko jednego producenta i to jakiegoś podrzędnego o którym wcześniej nie słyszałem, wycofując całą gamę dobrych produktów. Ogólnie jest to bardzo dobry sklep z dobrymi produktami tylko z tym gritem coś namieszali. Dzięki za odp.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » pn wrz 16, 2013 9:49 pm

Arkad2007 pisze:Witam. Kol. łukasz l. zmień producenta gritu i zamiast mm-ki podaj dolfos lęgi (jeżeli jeszcze gołebie mają młode).U mnie wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.
Bardzo dobra rada. Również polecam.

ODPOWIEDZ