Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 6:18 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warszawa 2018

Jak sytuacja na wystawie?
Podobno szopka z ocenami sedziów.

Czy ma ktos zdjecia, filmy na youtube?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

czemu szopka?? po czym wnosisz??

Z roku na rok coraz słabsza wystawa o giełdzie nie wspominając

Najświeższe informacje podczas sędziowania przy wystawie Warszawskiej.
Tak z ciekawości zgłosiłem sie na wystawe jako asystent do PDL ponieważ chciałem wrócić po 1 roku przerwy.
Najważniejsze osoby do organizowania przydzieliły mnie do asysty SREBNIAKA.
Podczas asysty zadałem parę pytań do sędziów o zakończonego gołebia w sedziowaniu a byłem przy około 15 sztukach.
I tu ciekawostka:
W danym momęcie ni z gruchy ni z pietruchy podszedł Pan Sędzia NR 1( osoba odpowiedziala za sędziowanie i sędziów PDL na wystawi z tego co wiem i zostało mi to tak przekazane) i powiedział Pan nie był zgłoszony do do mnie do sedziowania prosze opuścić salę, a żeby było mało to sędzia Pan Sędzia nr 2 powiedział " No właśnie kim on jest, i cały czas sie udziela i zmienia nasze decyzje"( tej wypowiedzi nie skomentuje)
Organizatorzy zachowali się bardzo w porządku, chcieli mnie dać do sędziowania innych gołębi. Oczywiście nie zgodziłem się ponieważ raz wyrzucony nie pcham sie gdzie mnie nie chcą. Więc zabrałem się i wróciłem do Krakowa.
Teraz moje żale:
1. Chciałem wrócic do sędziowania PDL ponieważ troszkę sie znam na tej rasie a młodych sędziów nie ma. Tak traktując starsze osoby młodych hodowców odrzucają od sędziowania i nawet hodowli ptaków.

2. Starsi hodowcy skamlą jak pies że gołebie za niedługo upadną ponieważ nie ma młodych, więc Ja w moim poście pytam sie kogo to jest wina może ja nawet nawet odpowiem.
2" Własnie wasza, starszych osób ponieważ kazdy z was patrzy młodego wydymać skasowac za gołebia, oszukać a najgorsze przy wystawach i ocenie gołębi młodych hodowców jest takie sformułowania on jest jeszcze młody on ma czas.

Przepraszam muszę uciekać do pracy więc później do kończę moje żale.
Pozdrawiam
Piotr Kostępski
Kraków

Ostatnio zmieniony czw sty 18, 2018 6:12 pm przez turkot1989, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Też mam podobne przemyślenia zwiedzając wystawy.Takie zachowania potrafią tylko zniechęcić. Gdy młodego hodowcę już na starcie zacznie się marginalizować można go stracić bezpowrotnie.

Kolego Kostępski Piotr co ty za pierdoły wypisujesz, wystawiałeś pasiaka srebrzystego i co chciałeś jego asystować ocena BO 89 89 91 90 90

Witam nie posiadam katalogu przy sobie, natomiast poszedłem asystować gołębie, jakie pewnie Pan wie.
W tej rasie właśnie dałem dwa gołębie jednego samca krzywego nr obraczki BN 4(do skasowania) oraz drugiego gołębia BN 34 prostego kompletnego w ogonie ale również do skasowania ponieważ miał obrączke z innego związku nie ściętą wiadome z jakich powodów, ponieważ chciałem asystować przy srebniakach i nie być posądzonym o ocenę własnych ptaków pozytywną. Wydaje mi sie że takie ptaki jak PASIAK SREBRZYSTY SZAROLOTY oraz PASIAK SREBRZYSTY JARZĘBIATY SZAROLOTY to inna sprawa i nie miałem do niej wglądu.
Pozdrawiam
Piotr Kostępski
P.S- jeżeli byłby to powód wyrzucenia z asystowania pasowało by mnie o tym poinformować krótko zwięźle i na temat
"NIE ASYSTUJESZ BO WYSTAWIASZ GOŁĘBIE W DANEJ RASIE"

Pan Mirek. M wie co pisze. Na tej wystawie było więcej ciekawych wydarzeń, a mian. dwóch hodowców srebrniaków pomagało sędziemu przy sędziowaniu srebrniaków, bo sam się bardzo męczył. Zostali rozpoznani i wyp......a raczej wyautowani z hali sportowej przez właściwą osobę. Byli prawie obrażeni, jak tak można!

A piszący tutaj wyżej zawiedziony asystent zgłosił chęć asystowania jakiemuś sędziemu, czy przewodniczącemu Kolegium Sędziów? I dopełnił wszystkich formalności związanych z asystowaniem na tej wystawie? To tak na wstępie.

Zastanawia mnie fakt, dlaczego wśród hodowców i sędziów srebrniaków jest zawsze tyle kombinatorstwa. Oceny srebrniaków na wystawach świadczą o degeneracji tej rasy gołębi, bo to jest za ocena 88 - 90 pkt. W innych rasach gołębie z takimi ocenami nie istnieją, bo idą na rosół lub do piachu. Najwięcej kalectwa jest u srebrniaków: krzywe mostki, zrośnięte palce, krzywe ogony, braki w upierzeniu skrzydeł i ogona, a nawet łysowatość na ciele. A wzorce srebrniaków - najgorzej napisane z polskich ras gołębi, a raczej przepisane całe fragmenty wzorca Stocha z lat sześćdziesiątych XX wieku.
I tak się marnuje jedną z najstarszych ras polskich gołębi, która jest prawie chlubą, ale nie znaną prawie w Europie. :D

Awatar użytkownika

Mam swoją tezę dlaczego srebrniak swoją popularnością nie zaraził innych nacji.Co do wzorca wymagania są praktycznie nie zmienne od dziesięcioleci Natomiast od lat golab ten przekształcany jest w gołębia lotnego tylko w teorii.

Srebrniaki, co prawda nie na masową skalę, ale hodowane są także w Niemczech. Niemcy hodują starszy typ srebrniaka, taki , jaki u nas hodowano jeszcze w latach 70-tych. Są to ptaki o wiele większe i masywniejsze niż nasze obecnie hodowane wystawowe okazy. Ten stary srebrniak , hodowany w Niemczech, przy naszym wygląda jak sroka angielska przy naszej anorektycznej sroce łowickiej. No ale ten stary srebrniak latał. W latach 70-tych mój ojciec miał niezłej klasy srebrniaka, którego dostał od jednego z lepszych hodowców tej rasy. Trzy razy sprzedawał go w Łodzi na Bałutach , a ten po krótkim czasie wracał do Kalisza, z odległości 120 km.

Witam
Mam pytanie
Czy wie ktoś może czemu pan Kalinowski nie wystawiał żadnych gołębi
Widziałem że był na giełdzie i chciał coś sprzedać
Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.