Wystawa w Bialymstoku 2008

kacper
Kontakt:

Wystawa w Bialymstoku 2008

Post autor: kacper » wt wrz 25, 2007 9:35 pm

XIV Podlaska Wystawa Golebi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Ptactwa Egzotycznego odbedzie sie Hali Sportowej Wlokniarz przy ul. Antoniukowskiej 60 w dniach 09-10 Luty 2008 rok
Przepraszamy wszystkich bardzo serdecznie informujac jednoczesnie, ze jest to calkowicie niezalezne od organizatorow jak wszystkim zaiteresowanym wiadomo.

Zapraszamy 09-10 Lutego 2008 roku do hali Wlokniarza i mamy nadzieje, ze w tym drugim terminie uda nam sie to przedsiewziecie zrealizowac.
Zaproszenie
Mamy zaszczyt zaprosic PaĂąstwa na XIV Podlaska Wystawe Golebi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Ptactwa Egzotycznego w dniach 09-10 Luty 2008 rok wszystkich, ktorzy wyraza chec uczestnictwa w naszej wystawie.
Atrakcja tej wystawy bedzie:
I OGoLNOPOLSKI KONKURS W RASACH
KRYMKA BIAlOSTOCKA
WYWROTEK MAZURSKI
Poczawszy od tego roku konkursy odbywac sie beda corocznie przy naszej wystawie, a finalem tego beda specjalne nagrody dla uczestnikow tego konkursu.
Druga atrakcja tej wystawy to:
II WYSTAWA KLUBU CZUBATKI POLSKIEJ
kontakt w sprawach wystawy:
e-mail: krymka@krymka.bialystok.pl
tel kom.0602-587-037
Bedzie nam bardzo milo goscic PaĂąstwa w naszym miescie.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 6:52 pm przez kacper, łącznie zmieniany 2 razy.

stefan51
Kontakt:

wystawa w Bialymstoku

Post autor: stefan51 » śr wrz 26, 2007 1:47 pm

Do tego pieknego zaproszenia trzeba dodac to ze,,po spotkaniu wiekszosci sedziow na walnym zgromadzeniu kolo lodzi ,zostal zatwierdzony wniosek o sedziowaniu wszystkich golebi przyjetych na wystawe przez organizatorow bez wzgledu na to jaka obraczke posiada ,czy to plastykowa czy aluminiowa oraz obojetne czy to jest golab z Polska obraczka czy pochodzi np. z Chin. Jedynym warunkiem jest to ,ze golab musi posiadac wymiarowa obraczke na nodze ,zgodna ze wzorcem dla danej rasy.Dam przyklad ;Mewka Polska kupiona na Ukrainie z obraczka ukrainska bedzie oceniana gdy rozmiar obraczki bedzie zgodny ze wzorcem tzn.nr7. Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Re: wystawa w Bialymstoku

Post autor: golebiewski » czw wrz 27, 2007 12:22 pm

stefan51 pisze:Do tego pieknego zaproszenia trzeba dodac to ze,,po spotkaniu wiekszosci sedziow na walnym zgromadzeniu kolo lodzi ,zostal zatwierdzony wniosek o sedziowaniu wszystkich golebi przyjetych na wystawe przez organizatorow bez wzgledu na to jaka obraczke posiada ,czy to plastykowa czy aluminiowa oraz obojetne czy to jest golab z Polska obraczka czy pochodzi np. z Chin. Jedynym warunkiem jest to ,ze golab musi posiadac wymiarowa obraczke na nodze ,zgodna ze wzorcem dla danej rasy.Dam przyklad ;Mewka Polska kupiona na Ukrainie z obraczka ukrainska bedzie oceniana gdy rozmiar obraczki bedzie zgodny ze wzorcem tzn.nr7. Pozdrawiam .
Pomijajac cale zamieszanie wokol obraczek, ktore od ponad roku sie dzieje, stanowiace Âźrodlo nieporozumieĂą pomiedzy zwiazkami widze tu powrot do czasu kiedy nie mialo znaczenia co golab ma na nodze, byle by przypominalo obraczke. OK jezeli bedzie sie to nazywalo pokaz. Dla mnie wystawa jest wtedy kiedy hodowcy wystawiaja swoj dorobek hodowlany a nie czyjs, kupiony. Nie promuje to hodowli, tylko kupowanie. Znam osobiscie takich 3, niegdys czolowych hodowcow w Polsce, ktorzy w sezonie nie mieli prawie golebi. Jak zblizaly sie wystawy nabywali material i wystawiali zdobywajac nagrody. Chyba nie o to chodzi a moze o to?

Szacunek dla hodowcow, pozdrowionka dla reszty.
golebiewski

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw paź 04, 2007 8:10 pm

To sa skrajne sytuacje o ktorych piszesz i bardzo rzadko sie zdarzaja. W kazdym srodowisku zyja ,,lwy" i ,,swinie" i nie da sie wyslac wszystkich swiĂą w kosmos :D .
Ja w kazdym razie wybieram sie na ta wystawe po to chociaz tylko, zeby zobaczyc jak wygladaja wzorcowe golebie.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt paź 05, 2007 10:40 am

Nie w tym rzecz, czy rzadko (i tak za czesto), lecz w tym, ze taki regulamin to przyzwolenie do takich rzeczy. Mam nadzieje, ze to sprawa przejsciowa i nowy Zarzad PZHR unormuje to od przyszlego roku.
A wystawy w Bialymstoku sa na niezlym poziomie, chlopcy sie staraja.
golebiewski

Awatar użytkownika
kaczun
Kontakt:

Wystawa w Bialymstoku

Post autor: kaczun » ndz paź 07, 2007 9:27 pm

,,Pomijajac cale zamieszanie wokol obraczek, ktore od ponad roku sie dzieje, stanowiace Âźrodlo nieporozumieĂą pomiedzy zwiazkami widze tu powrot do czasu kiedy nie mialo znaczenia co golab ma na nodze, byle by przypominalo obraczke. OK jezeli bedzie sie to nazywalo pokaz. Dla mnie wystawa jest wtedy kiedy hodowcy wystawiaja swoj dorobek hodowlany a nie czyjs, kupiony. Nie promuje to hodowli, tylko kupowanie. Znam osobiscie takich 3, niegdys czolowych hodowcow w Polsce, ktorzy w sezonie nie mieli prawie golebi. Jak zblizaly sie wystawy nabywali material i wystawiali zdobywajac nagrody. Chyba nie o to chodzi a moze o to? ''
Witam ! Tu wlasnie sie z tym nie zgadzam,a mianowicie dlatego ,ze jezeli hodowcy przywoza golebie z zagranicy(Litwa,Bialorus ) to znaczy ze tez nie mamy je oceniac??Bo wiadomo ,ze jezeli sedzia podchodzi do oceniania golebi i zobaczy ze to zagraniczna obraczka to coooooo,dyskryminujemy tego hodowce,ze niby o co tu chodzi? to jakis absurd.Chodzi mi o pokazanie wysokiej klasy golebi ! pozdr.Kaczun

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn paź 08, 2007 1:29 pm

Nie nazywalbym tego absurdem. To jest zupelnie logiczne. A absurdem predzej byloby wystawienie kupionego golebia i szczycenie sie, ze dolozylo sie kolegom, ktorzy tyle lat mecza sie starajac cos wyhodowac. Prawdziwy hodowca nigdy nie bedzie sie szczycil nie wyhodowanym przez siebie golebiem. Pokazac, jak wyglada rzeczywiscie wysokiej klasy golab jest dobra rzecza ale dawac go do konkursu? To prawie nieetyczne w stosunku do kolegow hodowcow.
Wystawianie i ocena zagranicznych golebi juz byla przerabiana, dobrze ze odeszla a Âźle, ze chce wrocic. Na wielu wystawach w Polsce widzialem jak wysoko byly oceniane golebie z zagranicznymi obraczkami a krzywdzone te same rasy z polskimi. Zbyt wielu sedziow sugerowalo sie zagranicznymi obraczkami i dosc przecietne golebie uzyskiwaly wysokie oceny. A jeszcze byli tacy ,,hodowcy” ktorzy specjalnie na wystawe przywozili z zagranicy golebie i po ocenie, zazwyczaj zbyt wysokiej je sprzedawali. Szly jak cieple buleczki.
golebiewski

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn paź 08, 2007 6:56 pm

Popieram argumentacje kol. golebiewskiego. Uwazam, ze jesli w tym przypadku bylyby golebie ras wschodnich /z Litwy, Bialorusi, Rosji/ to tylko jako pokaz.

Mam prosbe do Kolegow z tamtego regionu, ze jesli bedzie znany wykaz ras wystawianych na wystawie to prosze o jnformacje, jakie beda wystawiane rasy wschodnie.
Jestem zainteresowany zdjeciami do ksiazki.

Pozdr.

bluebird
Kontakt:

Post autor: bluebird » śr paź 10, 2007 5:40 pm

Mnie nurtuje jedno pytanie!Skad sedzia wie, oceniajac golebia z np.niemiecka obraczka,ze jest to golab wystawiany przez polskiego a nie niemieckiego hodowce :twisted: ?Przeciez zgodnie z regulaminem nie powinnien on wiedziec czyje golebie ocenia :!: Co do calej tej sprawy mam mieszane uczucia aczkolwiek rozmawialem ostatnio z pewnym niemieckim hodowca wlasnie na ten temat i byl on bardzo zdziwiony, ze nie mozemy wystawiac golebi z zagranicznymi obraczkami.W Niemczech jest to dozwolone,wiec moze decyzja naszego PZHGRiDO o ocenie golebi z zagranicznymi obraczkami jest kolejnym spelnieniem norm unijnych :wink: ?

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt paź 12, 2007 9:50 am

Mam zupelnie inne informacje a mianowicie, ze w Niemczech hodowca moze wystawiac tylko wyhodowane przez siebie golebie.
W zeszlym roku bralem udzial w wystawie w Lipsku i wystawiane ptaki musialy pochodzic z mojej hodowli, co mialo byc potwierdzone przez moj klub.
Dodam jeszcze w tym temacie, ze Niemcy ktorzy wystawili w Polsce golebie z polskimi obraczkami mieli u siebie przez to duzo nieprzyjemnosci.
I nie mowmy tu o normach unijnych, bo poki co w hodowli golebi jeszcze czegos takiego nie ma.
golebiewski

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt paź 12, 2007 3:50 pm

Zjak pisze:Popieram argumentacje kol. golebiewskiego. Uwazam, ze jesli w tym przypadku bylyby golebie ras wschodnich /z Litwy, Bialorusi, Rosji/ to tylko jako pokaz.
ja z kolei uwazam, ze jak najbardziej powinny byc ocenione, po pierwsze promuje to polskie wystawy za granicami paĂąstwa, po drugie np. kol. golebiewski wystawial w lipsku ptaki na polskich obraczkach (tak mysle) i mial ocenione to dlaczego niemcy nie moga miec ocenionych w Polsce (choc prawdopodobnie chodzi o wystawe eurpejska), natomiast jesli chodzi o oceniaie ptakow z polskimi obraczkami rynkowymi to jestem oczywiscie na nie

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt paź 12, 2007 4:10 pm

Nie bardzo rozumiem ta polemike. Rozumiem -wystawia niemiecki hodowca ptaki powinny byc ocenione a co w wypadku gdy np. wypozyczam ptaki od kolegi w Niemczech i wystawiam i co wtedy ? chyba nie o to chodzi. Ptaki powinny byc danego hodowcy (wyhodowane przez niego ) i z obraczka pochodzaca z macierzystego oddzialu do ktorego nalezy dany hodowca tak mi sie przynajmniej wydaje
Szukaj a znajdziesz

bluebird
Kontakt:

Post autor: bluebird » pt paź 12, 2007 7:27 pm

Byloby pieknie gdyby kazdy hodowca mogl wystawiac golebie tylko ze swojej hodowli.Tylko jak udowodnic to, ze pochodza one faktycznie z wlasnej hodowli a nie z hodowli kolegi ze zwiazku?Hodowcy ptakow egzotycznych rozwiazali to w ten sposob, ze kazdemu hodowcy przyporzadkowane jest sygnum, ktore widnieje na kazdej zamowionej przez danego hodowce obraczce.Moznaby pokusic sie o takie rozwiazanie w przypadku hodowli golebi .Co prawda umozliwiloby to sedziemu identyfikacje golebi ze "znajomych" hodowli :oops: ale wykluczyloby mozliwosc kupowania chamopionow i robienia sobie renomy na "nie swoich" golebiach.
Co do wczesniej wspomnianej sprawy, oceny golebi z obcymi obraczkami na niemieckich wystawach, to swoje wiadomosci posiadam od czolowego hodowcy mewek chinskich w Europie, hodowcy niemieckiego,ktory hodowla golebi zajmuje sie cale zycie(golebie hodowal jego ojciec i hoduja jego corki)i nie wydaje mi sie zeby nie orientowal sie w tej sprawie?No coz ale nie bylem na wystawie w Lipsku wiec pojecia nie mam... :?
Jeszcze jedno, kolego golebiewski, od przyszlego roku maja zostac wprowadzone obraczki w calosci plastikowe takie jakich uzwaja hodowcy w calej Europie,wymaga tego Federacja Europejska(EE)...czy to nie jest norma :wink: ?

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt paź 12, 2007 9:16 pm

Witam
Tak sie przygladam tej dyskusji i wtrace swoje trzy grosze. Nie wiem czy to dobry pomysl ale zaproponowac mozna :wink: A mianowicie mysle ze golebie na oryginalnych obraczkach zwiazkowych powinny byc wszystkie oceniane bez wzgledu czy jest to polska czy zagraniczna obraczka i nie zaleznie kto tego golebia wystawia , hodowca czy osoba ktora nabyla ptaka. Ale to nic nowego :wink: Moj pomysl jest bardzo prosty i mysle ze by sie sprawdzil :idea: Otoz kazdy golab przy zgloszeniu i poÂźniej na karcie ocen oraz w katalogu powinien miec adnotacje kto jest wlascicielem ptaka a kto hodowca. W przypadku wlasnych ptakow widnialo by dwa razy to samo nazwisko , a w przypadku zakupionych ptakow byly by dwa nazwiska - hodowcy od ktorego golab pochodzi i nowego wlasciciela ptaka :idea: Mysle ze jasno to opisalem i ze pomysl nie jest zbyt skomplikowany i wart przemyslenia :wink:
POZDRAWIAM amcane

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob paź 13, 2007 8:23 am

Witam.Jestem za a nawet przeciw.Sprawa prosta jak drut tylko musi byc na to zgoda wiekszosci hodowcow.W zeszlym sezonie przy odbiorze obraczek dostalem zafoliowana wkladke z numerami obraczek ,ktore mi wydano.Dajesz ptaki na wystawe ,dolacz ksero wkladki juz wiadomo czy te ptaki sa z Twojej hodowli czy nabyte.Sam jesem goracym zwolennikiem wystawiania ptakow przez siebie wychowanych.Inaczej to nie wystawa hodowcow tylko konkurs ,kto ma grubszy portfel.Slyszalem argumenty od roznych hodowcow oraz sedziow,ze przeciez ptak ktorego kupiles jest twoja wlasnoscia i mozesz z nim zrobic co chcesz.Pewnie,ze mozesz: mozesz mu leb urwac,mozesz dochowac sie po nim mlodych mozesz zrobic kilka zdjec i pochwalic sie na forum ale nie wystawiaj go jako swojego bo oszukujesz innych hodowcow.Naraze sie tym,ktorzy tak robia ale mam to w nosie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » sob paź 13, 2007 2:53 pm

Ciesze sie bardzo, ze jednak wiekszosc wypowiadajacych sie popiera hodowle i uczciwa rywalizacje na wystawach.
Pomyslow jak zrobic, zeby na wystawach hodowcy wystawiali wyhodowane przez siebie golabki moze byc kilka ale nalezy zaczac od takiego zapisu w regulaminie. PoÂźniej tylko nalezy tego przestrzegac.

Do bluebirda: Polski Zwiazek jest stowarzyszeniem, dzialajacym w oparciu o statut, ktory stanowi prawo dla wszystkich przynaleznych do niego czlonkow. To samo jest z decyzjami Zarzadu.
Po to ustanawiane jest prawo zeby go przestrzegac. Jezeli jest zle, nalezy to zmienic ale do momentu kiedy to nie nastapi nalezy stosowac sie do aktualnie obowiazujacego.
To dotyczy miedzy innym obraczek. My mozemy sobie podyskutowac jakie sa lepsze, ale musimy zalozyc rozprowadzane przez Zwiazek.
Nie sadze, zeby Federacja nakazywala nam zmiane obraczek, co najwyzej zalecala w celu ujednolicenia a to jest roznica.
Bierzemy coraz czesciej udzial w europejskich i lepiej zeby wszystkie ptaki posiadaly podobne obraczki a nie kazdy kraj inne.

Ale sa jeszcze inne roznice, ktore jakos nam wielu nie przeszkadzaja, czyzby byly na reke?
golebiewski

Leon Kowalski
Kontakt:

Wystawy

Post autor: Leon Kowalski » ndz paź 14, 2007 12:16 pm

A moze warto zapozyczyc rozwiazanie z wystaw psow rasowych. W katalogu jest zapis hodowcy i wlasciciela.
leon_k

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Re: Wystawy

Post autor: amcane » ndz paź 14, 2007 3:00 pm

Leon Kowalski pisze:A moze warto zapozyczyc rozwiazanie z wystaw psow rasowych. W katalogu jest zapis hodowcy i wlasciciela.
Dobrze kombinujesz Leonie :wink:
POZDRAWIAM amcane

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn paź 15, 2007 1:58 am

no dobrze a co zrobic z hodowca ktorego nie chca przyjac do zwiazku ,bo ma inny poglad na nie ktore sprawy i przez to nie moze dostac obraczek zwiazkowych, a co za tym idzie wystawiawiac swoich golebi?

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn paź 15, 2007 12:39 pm

To co nazywasz zwiazkiem jest stowarzyszeniem, dzialajacym na podstawie statutu, ktory zawiera pewne reguly, zasady, prawa warunkujace dzialanie i czlonkostwo. Jezeli sie z tym nie zgadzasz to nie musisz byc czlonkiem a stowarzyszenie nie musi Ciebie przyjmowac.

Kazdy stowarzeszenie moze miec odrebne zasady przyjmowania nowych osob.
W tym do ktorego naleze nowego czlonka wprowadza 2 hodowcow, ktorzy potwierdzaja zasadnosc przyjecia nowej osoby, nastepnie Zarzad przyjmuje lub odrzuca kandydature. Nie moze to jednak byc na zasadzie nie, bo ten Pan nie podoba sie dla Prezesa, musza byc konkrety.
Nie zdarzylo sie jeszcze aby czyjas kandydatura zostala odrzucona.
golebiewski

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lis 20, 2007 6:56 pm

To kto jeszcze oprocz mnie wybiera sie na ta wystawe?? Czy zrobienie kilku zdjec golebi na tej wystawie i wrzucenie ich pozniej na forum bedzie O.K. ?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt lis 20, 2007 7:53 pm

Ja jade w niedziele do Bialegostoku

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Bialymstoku

Post autor: stefan51 » śr lis 21, 2007 7:23 pm

Kolego Dispar zrobienienie nie kilku a nawet wiecej zdjec z wystawy nikomu nie powinno wadzic a wrecz przeciwnie. A juz puszczenie ich w obieg na szersze forum bedzie super.Pozdrawiam.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » czw lis 22, 2007 12:59 am

Kol Dispar. Kliknij kilka fotek krotkodziobym :wink: bo ja z przyczyn obiektywnych nie moge jechac na wystawe :oops:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt lis 23, 2007 7:43 pm

Postaram sie zrobic ich jak najwiecej. Szczegolnie krymkom i wywrotkom mazurskim bo odbedzie sie tez konkurs tych dwoch ras.

ODPOWIEDZ