Wystawa w Bialymstoku 2008

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Bialymstoku.

Post autor: stefan51 » pt lis 23, 2007 7:53 pm

Do wszystkich zainteresowanych , KRYMKoW BIAlOSTOCKICH bedzie na wystawie ponad 100 sto sztuk ,i nie mniej WYWROTKoW MAZURSKICH .Jednym slowem kto zyw i jeszcze dobrze oddycha to przyjedzie zobaczyc na wlasne OCZY to wszystko. Bo tylko ogladanie na zywo odda caly klimat wystawy, a nie relacja w postach.Pozdrawiam.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 09, 2008 6:08 pm

Na temat Wystawy w Białystoku powstały aż trzy tematy i nie wiadomo już w jakim pisać.
Ja w każdym razie ruszam jutro z rana na tą wystawę i biorę też ze sobą aparat fotograficzny. Postaram się zrobić zdjęcia jak największej ilości ras wystawianych gołębi i wstawić je póżniej na forum.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 09, 2008 6:22 pm

Ja tez jade do Bialegostoku jutro

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » ndz lut 10, 2008 1:27 pm

witam opsiada ktoś fotki juz z białegostoku :D :D

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz lut 10, 2008 2:10 pm

:) Byłem dzisiaj w Białymstoku ale bez cyfraka. :-( Wystawa mi sie podobała, szczególnie cena biletów wstępu (3 i 5zł) oraz bezpłatna ubikacja z papierem toaletowym nawet. :-) Wystawione ptaszory, jak to ptaszory, oczopląsu można dostać już po kwadransie oglądania. Gołębi wystawiono prawie 1000, kilkaset kur oraz króliki i ptaszki ozdobne. Ale najciekawsza jest giełda pod halą wystawową. Nie wyobrażam sobie, co by było gdyby padał deszcz, bo i tak błoto było niemiłosierne. :-( Ludzi i samochodów na gęsto. :-) Z trudem się wydostałem ale trasa powrotna 170 km w 1godzinę i 50 minut starym Polonezem to chyba nieźle. :-)
Dirko

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 10, 2008 2:27 pm

Miałem przyjemność spotkać się tam Jarkiem i chwilę pogadać :D . Też przed chwilą wróciłem i jestem trochę zmęczony. Zdjęć mam około 480 ale duża część z nich pójdzie do kosza. Gołębi jak wynika z katalogu było wystawionych 78 ras i było na co popatrzeć. W tej liczbie 24 rasy naszych wschodnich sąsiadów. Oprócz gołębi wystawiano też 23 rasy drobiu ozdobnego. Ogólnie ta wystawa bardzo mi się podobała. Giełda przy wystawie była oddzielona zupełnie od hali wystawowej a giełda na placu która odbywa się co niedziela 100metrów poza budynkiem wystawowym i pełna była gołębi i hodowców (widziałem tam krymkę białostocką za którą zapłacono bez targowania 1800 zł) Było też sporo hodowców z Litwy. Nawiązałem bardzo ciekawe kontakty z hodowcami sroczek, sporo ciekawych wiadomości o tej rasie się dowiedziałem.
Zanim wgram zdjęcia na Fotosik to trochę to potrwa - kilka dni na pewno.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 10, 2008 4:58 pm

Ja tez byłem w Bialymstoku i ogolne wrazenie mierne.Golebi na wystawie nie mniej nie wiecej jak co rok. Wiekszosc golebi wschodnich i regionalnych ,uwazam ze niektore golebie nie zaslugiwaly na pokazanie na wystawie a jeszcze do tego zdobycie wysokiej oceny.Najbardziei z tego wszystkiego podobaly mnie sie króle ,których było sporo duze i male .Giełda była w tym samym mjejscu co w tamtym roku tylko gozei ustawiona ,Na terenie wokół budynku wystawowego bylo ciasno i duze bloto ,wjazd ciasny i ciezko znalezc bylo mjejsce parkingowe,W tym roku nie bylem zachwycony wystawa i golebiami wystawionymi

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz lut 10, 2008 7:30 pm

Na wystawie, w kilku a może nawet kilkunastu klatkach leżały jajka. :o To pewnie przez tę wiosenną zimę. :-( Gołębice się już niosą ale przecież hodowcom w wystawie wypadało wziąć udział. :?
Dirko

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » ndz lut 10, 2008 7:35 pm

to narazie fotejk nikt niema jak by ktoś mniał niech wrzuci do nich linki
z góry dzięki :D :D

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pn lut 11, 2008 7:59 am

ad Dispar

Moge zamówić u Ciebie wszystkie zdjęcia garlaczy pomorskich? :)

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn lut 11, 2008 10:42 pm

Ufff - w końcu wgrałem te zdjęcia a wchodzi tylko po 10 to namęczyłem się trochę. Na opisy pod każdym zdjęciem nie miałem czasu i jest jak jest. Do każdego gołębia mam też zdjęcie karty oceny ale nie było sensu tego wgrywać. Sorry sub_zero ale mam tylko jedno zdjęcie garłacza. Dla mnie osobiście najładniejszy gołąb tej wystawy to czystooki :D .
http://dispar.fotosik.pl/albumy/369774.html

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » wt lut 12, 2008 7:32 am

Nie uważam się za znawcę, ale jakieś blade pojęcie o niektórych rasach mam. Przeglądając te zdjęcia można się zastanawiać czy były one robione na wystawie czy na targowisku. I to naprawdę w wielu rasach na targowiskach można kupic dużo ładniejsze ptaki.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 12, 2008 3:16 pm

Prawdą jest, że nie robiłem zdjęć najlepszych gołębi a tylko tych które dały się sfotografować. Czasami trzeba było dość długo stać na ugiętych nogach(mały nie jestem) żeby uchwycić gołębia w jako takiej pozie.

kacper
Kontakt:

Wystawa w Białymstoku

Post autor: kacper » śr lut 13, 2008 12:18 am

stasiek pisze:Ja tez byłem w Bialymstoku i ogolne wrazenie mierne.Golebi na wystawie nie mniej nie wiecej jak co rok. Wiekszosc golebi wschodnich i regionalnych ,uwazam ze niektore golebie nie zaslugiwaly na pokazanie na wystawie a jeszcze do tego zdobycie wysokiej oceny.Najbardziei z tego wszystkiego podobaly mnie sie króle ,których było sporo duze i male .Giełda była w tym samym mjejscu co w tamtym roku tylko gozei ustawiona ,Na terenie wokół budynku wystawowego bylo ciasno i duze bloto ,wjazd ciasny i ciezko znalezc bylo mjejsce parkingowe,W tym roku nie bylem zachwycony wystawa i golebiami wystawionymi
Trochę więcej szacunku dla ludzi, którzy ciężko pracowali, aby ta wystawa odbyła sie na wysokim poziomie i taka ona była, gołębie na niej też były wysokiej klasy, ale jak ktoś nie zna się na tym to wypisuje takie brednie.
Podam przykład Krymków Białostockich było w katalogu 105 szt , Wywrotek Mazurski 63 szt, Motyl warszawski 73 szt i wśród tych eksponatów były gołębie bardzo wysokiej klasy, ale trzeba sie na tym znać Chyba, że ktoś chowa gołębie do tyki, to już, co innego) i na tym koniec z tym komentarzem.
Pozdrawiam

Mirek.M
Kontakt:

Post autor: Mirek.M » śr lut 13, 2008 5:18 pm

Mnich pisze:Nie uważam się za znawcę, ale jakieś blade pojęcie o niektórych rasach mam. Przeglądając te zdjęcia można się zastanawiać czy były one robione na wystawie czy na targowisku. I to naprawdę w wielu rasach na targowiskach można kupic dużo ładniejsze ptaki.

Blade pojecie to masz na pewno, skoro Ci miesza się wystawa z targowicą. Zabraknie Ci następnych 20-stu lat żeby wystawić takie pawiki i perukarze, jakie były wystawione tu na wystawie. Już raz, tu na forum czytałem, że nie wystarczy chować, przez 20-cia lat, a i tak można zostać baranem, wskaż gdzie wystawiałeś swoje gołębie,,baranie”

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr lut 13, 2008 6:48 pm

KACPER ,byly ładne golebie ale wystawione przez hodowcow z Warszawy i te rasy co wymieniles to wlasnie oni reprenzentowali a mjejscowi nic ciekawego nie pokazali wioec nie mow mnie ze nie znam sie ,bo ty widziales golebie alenie obchodzilo cie czyje .Bylem w tamtym roku iw tym i dla mnie jest roznica miedzy tymi wystawami Kazdy moze miec swoje zdanie na temat tej wystawy,moje jest wlasnie takie :!:

kacper
Kontakt:

Post autor: kacper » śr lut 13, 2008 8:20 pm

stasiek pisze:KACPER ,byly ładne golebie ale wystawione przez hodowcow z Warszawy i te rasy co wymieniles to wlasnie oni reprenzentowali a mjejscowi nic ciekawego nie pokazali wioec nie mow mnie ze nie znam sie ,bo ty widziales golebie alenie obchodzilo cie czyje .Bylem w tamtym roku iw tym i dla mnie jest roznica miedzy tymi wystawami Kazdy moze miec swoje zdanie na temat tej wystawy,moje jest wlasnie takie :!:
Stasiek gdzie Ty byłeś na bazarze czy na wystawie jak byłeś na wystawie to weź katalog do ręki i zobacz kto wystawiał te gołębie!

Trochę więcej obiektywizmu, ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie oby obiektywne, tylko Twój pogląd nie ma nic wspólnego z obiektywizmem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr lut 13, 2008 9:02 pm

Naprawde Stasku rozbawiles Mnie to lez. Krymka Bialostocka, Wywrotek Mazurski to Rasy wystawiane przez Bialostoczan (maja swoje Kluby) a nie Twoich Warszawiakow. Mogli i Oni ale przewaga Bialegostoku. Pozdrawiam ;).

Mirek.M
Kontakt:

Post autor: Mirek.M » śr lut 13, 2008 9:14 pm

stasiek pisze:KACPER ,byly ładne golebie ale wystawione przez hodowcow z Warszawy i te rasy co wymieniles to wlasnie oni reprenzentowali a mjejscowi nic ciekawego nie pokazali wioec nie mow mnie ze nie znam sie ,bo ty widziales golebie alenie obchodzilo cie czyje .Bylem w tamtym roku iw tym i dla mnie jest roznica miedzy tymi wystawami Kazdy moze miec swoje zdanie na temat tej wystawy,moje jest wlasnie takie :!:
Za trzy dni wystawa w Warszawie, jakie rasy wystawisz???

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr lut 13, 2008 10:40 pm

W katalogu naliczyłem akurat tylko 4 wystawców z Warszawy :D . No chyba, że dla Staśka Tomaszów Maz. czy Legionowo to też Warszawa :D

Awatar użytkownika
Piotrek W.
Kontakt:

Post autor: Piotrek W. » czw lut 14, 2008 10:11 am

Z tymi perukarzami i pawikami to mocno przesadzacie (niektórzy)Panowie :lol: .
Te zdjęcia Dispara nie przedstawiają dobrej jakości ptaków - pawik niezbyt a perukarz bardzo, bardzo słabiutki.
Jeżeli ktoś posiada inne zdjęcia ptaków tych ras - poproszę, te akurat nienajlepsze a i aktorzy w klateczkach kiepscy :wink: .

Pozdrawiam.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » czw lut 14, 2008 11:02 am

Mirek.M napisał:
Blade pojecie to masz na pewno, skoro Ci miesza się wystawa z targowicą. Zabraknie Ci następnych 20-stu lat żeby wystawić takie pawiki i perukarze, jakie były wystawione tu na wystawie. Już raz, tu na forum czytałem, że nie wystarczy chować, przez 20-cia lat, a i tak można zostać baranem, wskaż gdzie wystawiałeś swoje gołębie,,baranie” [/quote]

Nie miałem akurat na myśli tych dwóch ras. Nie twierdziłem również, że wszystkie ptaki były słabe. Podobnie jak nie uważam, że tylko wystawiający ptaki są nieomylnymi znawcami. Czasami są zaślepieni swoimi OKAZAMI i brak im tzw. dystansu. A poza tym to ty chyba zakompleksiony jesteś bo nie stać cię na merytoryczną rozmowę tylko od razu ludzi obrażasz.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » czw lut 14, 2008 11:06 am

Piotrek W. pisze:Z tymi perukarzami i pawikami to mocno przesadzacie (niektórzy)Panowie :lol: .
Te zdjęcia Dispara nie przedstawiają dobrej jakości ptaków - pawik niezbyt a perukarz bardzo, bardzo słabiutki.
Jeżeli ktoś posiada inne zdjęcia ptaków tych ras - poproszę, te akurat nienajlepsze a i aktorzy w klateczkach kiepscy :wink: .

Pozdrawiam.
W 100% się zgadzam. I nie rozumiem po co ta afera. Niektórzy są zbyt nerwowi.

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » czw lut 14, 2008 12:25 pm

Mirek.M pisze:
wskaż gdzie wystawiałeś swoje gołębie,,baranie”
O w morde co za osobnik :)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw lut 14, 2008 3:34 pm

Widac wlasnie ze nie którzy sa za BUGA bo sa zlosliwi i zle wychowani i nie widza nic poza czubkiem nosa

ODPOWIEDZ