Wystawa w Krakowie

MILO
Kontakt:

Wystawa w Krakowie

Post autor: MILO » ndz sty 27, 2008 5:35 pm

-
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2012 9:31 am przez MILO, łącznie zmieniany 1 raz.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr sty 30, 2008 2:00 pm

<jupi>

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 30, 2008 2:30 pm

Witam.Warcraft vzy możesz ustalić mi namiary na hodowcę karierów z okolicy Krakowa znam tylko nazwisko p.Szarawara.Pozdrawiam.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr sty 30, 2008 2:53 pm

Jak będe na wystawie to popytam.

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » śr sty 30, 2008 5:23 pm

opal pisze:Witam.Warcraft vzy możesz ustalić mi namiary na hodowcę karierów z okolicy Krakowa znam tylko nazwisko p.Szarawara.Pozdrawiam.
Bodaj w grudniu ubiegłego roku zmarł znany hodowca karierów z Kocmyrzowa śp.Tadeusz Kałkus wiem ,ze troche hodowli juz rozebrano ale czy cos jeszcze zostało to nie wiem w kazdym razie rodzina dawała ogłoszenia ,ze sprzeda kariery.W kazdym razie podobno miał dobre ptaki ale jak dobre to nie wiem bo ja sie na karierach nie znam.
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2008 5:59 pm przez pigeonsport, łącznie zmieniany 1 raz.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » śr sty 30, 2008 5:44 pm

już sprzedane, ktoś kupił, ale nie bardzo z nich jest zadowolony i chętnie się ich pozbędzie, no może jeden zostanie 8)

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » śr sty 30, 2008 6:03 pm

Wszystko mozliwe bo to juz troche czasu upłyneło, zastanawia mnie tylko po co ktos kupuje ptaki z ktorych nie jest zadowolony??
Znajomy mówił mi ,ze te ptaki kiedys były niezle oceniane nawet na krajowkach ale zapewne znajdzie sie ktos bardziej kompetentny ode mnie kto znał tego hodowce oraz jego ptaki i zechce sie wypowiedziec.

pozd

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » śr sty 30, 2008 6:12 pm

Wtedy gdy kupował, to właśnie kierował się przekonaniem, że są dobrej klasy, ale już po wpuszczeniu na gołębnik okazało się, że są mierne, a niektóre nawet nie pasują do obecnego wzorca :shock: stąd ta decyzja :(

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » śr lut 06, 2008 4:54 pm

ekolog pisze:Wtedy gdy kupował, to właśnie kierował się przekonaniem, że są dobrej klasy, ale już po wpuszczeniu na gołębnik okazało się, że są mierne, a niektóre nawet nie pasują do obecnego wzorca :shock: stąd ta decyzja :(
a kto taki je kupił? jestem bardzo ciekaw?

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Re: Wystawa w Krakowie

Post autor: pigeonsport » śr lut 27, 2008 11:54 am

MILO pisze:53 Wystawa Gołębi Rasowych w Krakowie odbędzie się w dniach 1-2 marca 2008r. na terenie Centrum Targowego w Krakowie Przy ul.Klimeckiego 14 Pawilon
Na ile to aktualne ???Jakieś potwierdzenie mozna prosic?

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » pt lut 29, 2008 11:41 am

Skoro nikt nie potwierdza rozumiem ,ze wystawy nie ma??

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » pt lut 29, 2008 12:41 pm

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » sob mar 01, 2008 5:55 pm

nędza nędza i bubu!! tak skomentuje wystawe w tym roku;/;/;/
ech;/ co sie dzieje z tym Krakowem:(

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » sob mar 01, 2008 9:44 pm

Witam
Warcraft, nie jest tak tragicznie, widziałem dużo gorsze wystawy... :wink:
Była bardzo ładna stawka srebrniaków i perłowych, choć tych ładnych było oczywiście niewiele (ale tak jest zawsze). Maściuchy polskie bez komentarza, choć nie było przynajmniej ewidentnych mieszańców.
Srok polskich (krakusów) zastałem w klatce tylko 2 szt. (reszta chyba sprzedana - już w sobotę), ocenione "standardowo" czyli fatalnie (zawyżona ocena), nie mogłem wziąć aparatu, bo skompromitował bym pewnego pana sędziego (ocena brwi).
Na temat innych ras się nie wypowiadam.
Ogólnie klateczki czyste, gołąbki zdrowe, raczej dobrze przygotowane do wystawy (mimo bardzo późnej pory) - pamiętajmy, że to już marzec, i gołąbki prezentują się gorzej niż w grudniu czy w styczniu :wink: .
Mało gołębi na wystawie, ale to wina późnego terminu.
Przybyłem późno, więc giełda była wtedy mała, nie wiem jak było rano.
Pozdrawiam

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » ndz mar 02, 2008 11:43 am

Seter giełda była cały czas mała... ja byłem wczoraj wcześnie. Też zauwazyłem kilka ładnych srebrniaków i perłowych i tak samo jak Ty byłem rozczarowany jakością maściuchów. Cieszy mnie pojawienie sie pojedynczych co prawda ale jednak gdańskich wysokolotnych i gołębi rasy lahore bo te ptaki nie były nigdy popularne na naszych wystawach krakowskich. Co do koroniarzy końcatych i sercatych to było ich co prawda więcej niż w tamtym roku ale ilość nie zawsze oznacza jakość i szczerze mówiąc to żaden z nich nie powalil mnie na kolana.za największą porażke uważam cenewstępu na wystawe (10zł)
jeszcze kilka lat temu było to 3zł... Uważam że związek takim postępowaniem tylko odstrasza młodych hodowców... no ale cóż.. ich decyzja...

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » ndz mar 02, 2008 11:49 am

SETER pisze: (reszta chyba sprzedana - już w sobotę),
Dokładnie,wydaje mi sie ,ze to lekkie nieporozumienie zeby w trakcie wystawy ptaki były zabierane z klatek i wynoszone na giełde w koncu organizator bierze pieniadze za wstep od odwiedzajacych a tu taka kiszka.
Co do samych gołębi to oczywiście mnostwo srebrniaków jak to w Krakowie z tym ,ze wiele marnej jakosci... mnie najbardziej podobał się na całej wystawie listonosz zwyciezca w rasie.

Awatar użytkownika
pigeonsport
Kontakt:

Post autor: pigeonsport » ndz mar 02, 2008 11:50 am

Warcraft pisze:za największą porażke uważam cenewstępu na wystawe (10zł)
jeszcze kilka lat temu było to 3zł... Uważam że związek takim postępowaniem tylko odstrasza młodych hodowców... no ale cóż.. ich decyzja...
Dobrze ,ze chociaż kobiety i dzieci maja wstep wolny :)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz mar 02, 2008 12:23 pm

Jeżdzę dużo po wystawach i nie pamiętam aby bilet wstepu był gdzieś taniej jak 10 zł a wręcz drożej np. Poznań
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » ndz mar 02, 2008 12:53 pm

Nie można patrzeć na wystawę tylko z punktu widzenia wchodzącego...jest to duże przedsięwzięcie organizacyjne...wynajęcie i ubezpieczenie sali itp. zastanówcie się nad tym...ktoś te koszty musi pokryć. Dlatego chylę czoło dla osób które corocznie trafiają na duże trudności, a mimo to organizują wystawy...dla nas. Cena 10 PLN za wejście raz w roku na tego rodzaju imprezę jak kogoś zraża to trudno, ale takie są realia...

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » ndz mar 02, 2008 1:07 pm

...a tak z ciekawości zapytam...ile kosztuje wejściówka do jaskini smoka wawelskiego do której można wejść codziennie?...:)

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz mar 02, 2008 1:26 pm

Witam
Warcraft 10 zł za wejście to śmieszne pieniądze, ja przynajmniej na cenę biletu nie narzekam. Zarobić w Krakowie 10 zł, to nie więcej niż 3 godz. pracy (zależy gdzie) Giełda przestronna, WC estetyczne, czyste i bezpłatne :wink:
Naprawdę nie ma na co narzekać, pod względem organizacyjnym. Miejsce również jest dobre, jest parking i w miarę łatwy dojazd.
Mam tylko cichą nadzieję, że w w przyszłości - w niektórych rasach osoby wystawiające gołębie, nie będą współsędziować swoich ptaków, a wszystko będzie fajnie. Jak można na coś takiego pozwolić ? :?
Było mało dobrych gołębi, gdyż większość została już wyprzedana, a część tych, które zostały w hodowli siedzi już na jajkach, albo lada chwila je zniesie :wink: Uważam, że sprzedaż gołębi z klatek wystawowych powinna być dozwolona dopiero w niedzielę od (powiedzmy) godz. 10-11. Jak komuś zależy na gołąbku, to chwilkę poczeka.
Oceniam tę wystawę pozytywnie, mimo pewnych niedociągnięć.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz mar 02, 2008 1:29 pm

Na wystawie w Białymstoku normalne bilety wstępu kosztowały 5 zł a ulgowe 3 zł. :)
Dirko

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » ndz mar 02, 2008 2:20 pm

niestety zgodzę się z przedmówcami, giełda była słaba w porównaniu do poprzednich <ale to wina terminu>
co do ocen nie będę sie wypowiadał na ten temat (czasem potrafiła rozbawić)

i właśnie co wkurzające ze gołębie powyciągane z klatek w trakcie wystawy!

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » ndz mar 02, 2008 2:47 pm

Panie Jarku..niech Pan powtórzy sobie kilka razy Białystok, Białystok..i kilka razy Kraków, Kraków...widzi Pan różnicę ?...:)

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » ndz mar 02, 2008 3:08 pm

pod tym linkiem w dziale rasy gołębi wrzuciłem kilka zdjęć ptaków z wystawy (w poście brodawczak polski, szek polski)

http://www.golebnik.pl/forum/viewtopic.php?t=1310

ODPOWIEDZ