"krajówka " Wrocław 2008.

Zjak
Kontakt:

"krajówka " Wrocław 2008.

Post autor: Zjak » wt sty 29, 2008 3:11 pm

Witam.
Termin się zbliża /9-10.02./ a na forum cisza.

Ponieważ wybieram się przyjechać to chciałbym zapytać miejscowych jak, czym dojechać z dworca gł. PKP oprócz taxi.

Pozdr.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt sty 29, 2008 3:58 pm

Tramwajami, na przeciw dworca jest przystanek i proszę poczytać na rozkładzie , które tramwaje jadą na Biskupin lub do Hali Ludowej, Wystawa ma się odbyć w Hali Ludowej. Miłej podróży.
leon_k

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » wt sty 29, 2008 5:04 pm

Witam!!!
W ubiegłym roku tramwajem nie można było dojechać do Hali Ludowej ponieważ pół Wrocławia było przekopane, trzeba było dojeżdżać autobusem, którego przestanek jest obok dworca. Może ktoś z Wrocławian tutaj na forum mógłby innych wspomóc orientując się nieco i pisząc o której, jaki numer itd... będzie jeździł tramwaj. To napewno pomoże Tym z innych części polski zaoszczeędzić cenny czas i łatwo dotrzec pod Halę Ludową. A jest po co jechać, ponieważ w zeszłorocznej regionalnej wystawie może i nie było zbyt dużo gołębi na części wystawowej, ale za to giełda ful wypas!!!
POZDRAWIAM!!!

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » czw sty 31, 2008 2:59 pm

Ave
Ja również wybieram się do Wrocławia, bardzo cieszy mnie fakt, że w tym roku będzie to wystawa krajowa.Panowie prosze o pomoc, ponieważ z przyczyn edukacyjnych(moj eliceum mnuie zmusiło) musze pozostać całą sobotę w domu aby ktoś zaufany załatwił mi w sobote adresy do hodowców coleprzych okazów w rasach rys polski i giant homer.Zależy mi na tym, gdyz boję się że gdy przybęde na miejsce w niedzielę wszystko co piękne i rasowe zostanie sprzedane.Pomocy!
Wojciech Piotrowski

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lut 03, 2008 9:36 pm

Może ktoś wie, od której godziny będzie czynna wystawa w sobotę?

Do wojtek_pi, będę miał katalog i zdjęcia to mogę Ci przesłać dane jak wrócę do domu.

Pozdr.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt lut 05, 2008 10:25 pm

Do tej pory wystawy rozpoczynały sie o godz. 6,00. Mam nadzieję, że i tym razem też tak będzie.
Przykre, że organizator wystawy krajowej jeszcze nie udzielił pełniejszej informacji w przedmiotowej sprawie.
Pozdrawiam i zachęcam do przyjazdu do Wrocławia , jednego z najładniejszych miast Polski. Wrocław dynamicznie się rozwija i przy okazji wystawy można zobaczyć piękną starówkę i inne piękne obiekty Wrocławia.
Kto raz przyjedzie do naszego miasta pragnie częściej tu bywać.
JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH HODOWCÓW.
MIłEGO POBYTU WE WROCłAWIU.
leon_k

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » wt lut 05, 2008 10:26 pm

Do tej pory wystawy rozpoczynały sie o godz. 6,00. Mam nadzieję, że i tym razem też tak będzie.
Przykre, że organizator wystawy krajowej jeszcze nie udzielił pełniejszej informacji w przedmiotowej sprawie.
Pozdrawiam i zachęcam do przyjazdu do Wrocławia , jednego z najładniejszych miast Polski. Wrocław dynamicznie się rozwija i przy okazji wystawy można zobaczyć piękną starówkę i inne piękne obiekty Wrocławia.
Kto raz przyjedzie do naszego miasta pragnie częściej tu bywać.
JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH HODOWCÓW.
MIłEGO POBYTU WE WROCłAWIU.
leon_k

stefan51
Kontakt:

Wystawa we Wrocławiu.

Post autor: stefan51 » śr lut 06, 2008 5:55 am

Kolego Leonie WROCŁAW był i będzie pięknym miastem w Polsce. A co do uczestnictwa na giełdzie we Wrocławiu i Białymstoku to te sprawy można pogodzić w sobotę w jednym mieście a w niedzielę w drugim lub odwrotnie.Wilk syty i owca cała. A terminy się pokrywają wiadomo z jakiego powodu.Pozdrawiam hodowców z Wrocławia.

stefan51
Kontakt:

Wystawa we Wrocławiu

Post autor: stefan51 » śr lut 06, 2008 6:04 am

Ja pamiętam ,że dojechać można było tramwajem linni 9 .Odjeżdżał dawniej przed budynkiem turysty w kierunku Sępolna i dowoził do ZOO i Hali Ludowej. Ale dlaczego żaden z wrocławskich internautów nie napisze jakim autobusem jakim tramwajem można dojechać .Pozdrawiam.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » śr lut 06, 2008 2:13 pm

Dla ułatwienia dojazdu z Dworca PKP i PKS na wystawę w Hali Ludowej poniżej podaje możliwości dojazdu:
autobusami nr 145 i 146
tramwajami nr 2 i 16.
Taxi od 15 do 25 zł.
leon_k

Maciej Koliński
Kontakt:

Krajówka

Post autor: Maciej Koliński » ndz lut 10, 2008 8:27 am

W sobotę wybrałem się do Wrocławia. Bardzo ładnie zorganizowana wystawa, o pięknej oprawie. Giełda w sobotę była mała. Warto było pojechać, a kilka zdjęć zamieściłem na http://www.golebie-polskie.com/informacje.html
MK

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz lut 10, 2008 10:27 am

Witam.Bardzo mnie ucieszyło jedno zdanie w Pana komentarzu."Surowo ale profesjonalnie".Dotyczyło to sędziowania.I tak trzymać Panowie Sędziowie.Brawo.Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 11, 2008 9:36 am

Witam. Byliśmy z kolegami w niedzielę, wystawa naprawdę udana, giełda spora, choć nie tak jak w ubiegłym roku, ale to chyba rezultat tej nieszczęsnej ptasiej grypy. Z dużym zainteresowaniem obejżałem pokazową kolekcję brodawczaków podkarpackich, a większość z nich była naprawdę niezła.Rasa ta cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Szkoda, że przy klatkach nie umieszczono materiałów informujących o tej rasie gołębi, ich historii, pochodzeniu. Podobne materiały umieścili przy swoim pokazie hodowcy z GWW w Poznaniu i czegos takiego wlaśnie brakowało przy kolekcji brodawczaków na "krajówce", ale i tak dobrze, że rasa zostala zaprezentowana. Na gieldzie też było na czym oko zatrzymać. Moje zaciekawienie wzbudził maściuch węgierski o ciekawym umaszczeniu- identycznym z opisem naszego oficera: czerwony z czystymi białymi tarczami.Niestety sprzedający nie znal jego pochodzenia, gołabek zresztą był średniej klasy, ale kolor naprawdę mnie zaciekawił. Ogólnie wyjazd uwazamy za udany, koledzy zadowoleni z zakupów na giełdzie, więc wybierzemy się na pewno do Wrocławia za rok.Jeśli chodzi o sędziowanie, to zaciekawił mnie przypadek jednego z wystawców w rasie zamojski wysokolotny, ktory narzekał, że sędzia zdyskwalifikowal mu najlepsza samicę z kolekcji za zbyt krotki dziób, zresztą w uwagach bylo zaznaczone: zbyt krótki dziób i cechy pulsowania szyi jako powód braku oceny.Postałem kilka minut przy klatce rozmawiając z włascicielem ptaka i przyznam, że porównując z moimi wiadomościami, jego wiedza na temat zamojskich była ogromna, w ciągu tych kilku minut rozmowy powiedział mi kilka rzeczy o tych ptakach, o których nie mialem pojęcia. Przez ten czas nie zauważyłem u ptaka pulsowania, ale może sędzia akurat w czasie oceny mógl to zauważyć. Mnie osobiście ptaszek się naprawdę podobał, no ale nie jestem ekspertem od zamojskich i jest to moje subiektywne odczucie. Sędziował sędzia z dużą renomą i naprawdę nie wiem, komu przyznać rację, w każdym razie hodowca czuł się bardzo pokrzywdzony.

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » pn lut 11, 2008 12:40 pm

Witam!!!

Kol. Krzysiek w 100% mogę się z Tobą zgodzić. Wystawa zarówno jaki i giełda była spora i było na czym zawiesić oko. Mi jednak się zdaje że giełda w tym roku była większa niż w ubiebłym, tylko że już nie można było odczuć tak wielkiego tłoku jak rok temu ponieważ giełda miała więcej miejsca, ponieważ wystawa odbyła się w sali głównej, a nie jak przed rokiem, razem z giełdą w kuluarach. Jeśli chodzi o rasę prodawczak podkarpacki to świetne ptaki miał na giełdzie pan Krzysztof Kocon. Razem z kolegą przywieżli z podkarpacia właśnie brodawczaki podkarpackie, listonosze i stawaki polskie. Wystawa była naprawdę duża co pokazuje zdj. poniżej, ale jedno co mnie bolało to, to że na wystawie nie było ani jednego stawaka polskiego.

Obrazek

POZDRAWIAM!!!!
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2008 4:00 pm przez garlacz84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » pn lut 11, 2008 3:00 pm

Witam. Kilka moich spostrzeżeń.
Organizatorzy dołożyli wiele starań aby dopracować szczegóły i w dużej mierze im się to udało. Zaskoczyły mnie w niedziele czyste klatki mimo, że ptaki stały w nich od czwartku. Zabrakło jakiegoś małego szczegółu aby łatwiej można było wyłapać wytypowanego przez sędziego zwycięzcę. Ogólnie wystawa dobrze zorganizowana. Mile zaskoczyła nas prelekcja doktora wet. zorganizowana na spotkaniu hodowców podczas wręczania nagród. Może w przyszłości takie prelekcje nie powinny odbywać się dla wszystkich, bo nie wszystkich to interesowało, i panował hałas. Może nie należy zapraszać przedstawiciela producenta leków dla gołębi bo reklamuje tylko określane produkty. Niedopuszczalne jest moim zdaniem zwracanie się organizatora do wykładowcy podczas prowadzenia wykładu o jego skrócenie.
Takie ustalenia należy dokonać przed, a nie w czasie wykładu, bo nikt więcej nie przyjedzie z wykładem na takie spotkanie. Samo rozdanie tylu nagród, które były bardzo ładne, było męczące dla organizatorów i wystawców. Może należały zmienić w przyszłości formę rozdania nagród i na takim spotkaniu rozdać najważniejsze nagrody, a pozostałe wystawcy mogą odebrać w biurze wystawy.
Zabrakło mi w wystąpieniu Prezesa Polskiego ZHGRiDO kilku zdań na temat co się zmieni w naszym związku, jakie zarząd ma plany restrukturyzacji związku, jak będą wyglądały wystawy w przyszłym sezonie, gdzie odbędzie się następna wystawa krajowa itd.
W wystąpieniu Przewodniczącego Kolegium Sędziów też nic nie usłyszałem o zmianach, w sędziowaniu, że jest w opracowaniu nowy katalog wzorców z pięknymi kolorowymi rycinami na początek polskich ras. Myślałem, że się dowiemy, że została wytypowana grupa sędziów, która przygotuje interpretacje wzorca, na początek polskich ras, podobnie jak zapoczątkował to kol. M.Koliński w Gołębniku, aby ułatwić pracę sędziów, i hodowle hodowcom.
Przyszło nowe i zostało po staremu.
Było na wystawie zgłoszonych 2104 gołębi, nie wszystkie dojechały, uczestniczyło 209 wystawców poziom wystawionych gołębi średni, oceny sędziów pozostawiam bez komentarza, ale nie jest tak dobrze jak twierdził przewodniczący Kolegium Sędziów, że nie było żadnego protestu więc jest dobrze. Ludzie już przestali pisać protesty bo to nie miało najmniejszego sensu, nic się nie zmieniało, sędzia nie dostawał nawet upomnienia, a wystawcę nazywano „pieniaczem”.
Bardzo dobrze Panie Przewodniczący, że sędziemu, który nie jest mocny w rasie, którą dostał do oceny przydziela Pan znawcę hodowcę danej rasy, aby mu pomógł. Ale nie może to być hodowca, który wystawia właśnie te gołębie i wskazuje sędziemu swego gołębia jako zwycięzcę, a tak było tym razem we Wrocławiu.
Podam dwa przykłady z moich wystawianych gołębi. Turkot arabski gołąbki uczestniczyły w dwóch wystawach, oceniane przez różnych sędziów, różnica w ocenie poszczególnych sędziów jeden punkt – nie mam zastrzeżeń, wiem co mam poprawić, na co zwrócić uwagę.
Barwnogłówka poznańska, w ubiegłym i w tym roku oceniana przez tego samego sędziego, w ubiegłym roku 96p w tym 91p, ptak młody rocznik 2006. Która z ocen barwnogłówki jest właściwa?, a może sędzia nie do końca zna się na tych ptakach. Takich przykładów można mnożyć.
Jurek Bogacz

Awatar użytkownika
Piotrek W.
Kontakt:

Post autor: Piotrek W. » wt lut 12, 2008 9:38 am

Zacznę od tego co przyjemne :wink: .Te arabki jak Kol. zauważył przypadły akurat mnie, dobrze, że nie ma do oceny większych zastrzeżeń, tu przyznam, że nie miałem okazji zbyt wiele razy ich oceniać, więc i za super specjaistę w tej rasie się nie uważam. Jednak krótko mówiąc - bardzo ładne ptaszki bynajmiej jak na mój gust a i wzorzec wiele im zarzucić nie może (u jednej czy dwóch sztuk - główka mogłaby być nieco mniejsza, ale całość bardzo ładna). Gratulacje :!:. W innych rasach może i zdażały się jakieś niedociągnięcia.... Tak niedociągnięcia były, chociażby daleko nie odbiegając - w bucharach (znaczne :!: ). Uwagi były i to spore. Miejmy nadzieję, że wnioski też będą - i tu zwłaszcza oceniającego :wink: Ogólnie jednak uważam, że z oceną poszliśmy spory krok do przodu. Tu dla Przewodniczącego Kolegium Sędziów bardzo duży plus. Tak trzymać :!: . Nie da się jednak wszystkiego tak od razu zmienić. Panowie - miejmy cierpliwość :!: .
Nawiązując do tematyki rozdania nagród - rzeczywiście panował wielki chaos i tu nie z winy przyznam organizatora a hodowców, których o wiele bardziej interesowało to co znajduje się na stole obok niż to, kto i za co zdobył wyróżnienie itp. Odniosłem wrażenie jakbyśmy bardzo szybko cofnęli się co najmniej 10-15 lat w czasie (jakby nikt nic nie widział :shock:) i po wystawieniu owoców, ciasta - odruch Pawłowa przesłonił większości to, o co walczyli cały rok, może nawet parę lat, ważne stało się tylko to, by napchnąć kiszkę. Tak być nie powinno :!: Było to z jednej strony zlekceważenie Organizatorów, Prezesa PZHGR i DO, Przewodniczącego Kolegium Sędziów i tych, którzy przyszli po odbiór nagród a nie na wyżerkę w szczególności :!: . Wobec czego - głupio wyszło i z prelekcją, przemówieniami i całością zarazem nieco, przyznaję rację :!: . Wszystko skracane do niezbędnego minimum. Jednak popatrzmy na to i z innej strony - zachowanie hodowców (wystawców) pozostawiało bardzo wiele do życzenia :!:. Na wszystko jest i czas i miejsce - Panowie - na wyżerkę też :!: I tu organizatorów usprawiedliwić należy. Na przyszłość jednak - Organizatorzy - bankiet "po" i nie pokazywać pod żadnym pozorem "przed", zwłaszcza dopóki kultura wielu wystawców się nie zmieni.
Organizatorom Wystawy Krajowej - duże podziękowania, wystawa bardzo ładna, spokojna - po ocenie też :wink:. Miałem sporo czasu (będąc przez trzy dni we Wrocławiu) aby z wystawiającymi porozmawiać na ten temat i co najważniejsze usłyszeć zarówno za i przeciw. Odniosłem bardzo pozytywne wrażenie, ale może się mylę :?: - piszcie Panowie, jeżeli ktoś uważa inaczej.

P.S. Podkreślić pragnę jeszcze jedno :arrow: Na wystawy krajowe do tej pory dawaliśmy gołąbki w środę, czwartek rano. Było to bardzo wygodne dla organizatora, gdzie po ocenie w czwartek - piątek był dniem na zorganizowanie się do wręczenia nagród, wypisania katalogów itp. Jednak ptaki przebywały na wystawie cztery a nawet pięć dni. Powtarzałem wielokrotnie - cztery dni to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza dla gołębi takich chociażby jak turkot bucharski. Taki gołąbek nie je i nie pije przez ten czas. Po powrocie z wystawy do domu, taki ptak jest tak osłabiony, że przez dwa, trzy tygodnie dochodzi do siebie.
Tu - skrócony czas pobytu ptaków na wystawie (trzy dni), to także maksymalnie skrócony czas dla Organizatorów, ocena skończyła się około godz. 20.00 a katalogi wraz z oceną mieliśmy już raniutko (cieplutkie), puchary podpisane komu i za co także, więc nie wymagajmy zbyt wiele:!: . A niestety przyznać muszę, że znacznie przyjemniej odbiera się puchar z rąk Prezesa PZHGRiDO czy Przewodniczącego Kolegium Sędziów - uroczyście niż z biura wystawy :? .
Uważam, że wiele wystaw powinno wziąć dobry przykład z Wrocławia, bo wystawa zorganizowana naprawdę dobrze... a jak ktoś mi wspomniał ..."no tak, ale brakuje kwiatków przy zwycięzcach...", odpowiadałem z uśmiechem..."a po co kwiatki - kwiaty polskich hodowli siedzą przecież tu ... w środku".

Pozdrawiam serdecznie, a w szczególności Kolegów z Wrocławia. Dobra robota. Tak trzymać!
Piotrek W.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt lut 12, 2008 1:30 pm

Do garłacz84 - zaprezentowane przez Ciebie zdjęcie przedstawia halę wystawienniczą, a nie giełdę. Giełda była na korytarzu. Potwierdzam, że nie było stawaków polskich były tylko śląskie.
Zrobiłem sporo zdjęć /ponad 300/, które po opracowaniu zaprezentuję w kilku albumach.

Pozdr.

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » wt lut 12, 2008 1:52 pm

Witam,
Chciałbym dodać swoje trzy grosze w sprawie sędziowania.Odniosę się do oceny rasy, którą sam hoduję.Otóż co do rasy giant homer: uwazam że sędzia który oceniał te gołebie wogóle nie wiedział jak powinny one wyglądać, gołebie zaprezentowane na wystawie we
Wrocławiu nie nadają się do dalszej hodowli, a przynajmniej ja rozdaję takowe za darmo miejscowym działkowiczą;)gołebie które otrzmały 95, 94 i 93 pkt. wg mnie wogóle nie zasługiwały na tak wysoka ocenę, a ponaddto wogóle nie miały prawa bytu na krajowej wystawie, liczyłem że na "krajowej" spotkam jakiś ciekawy materiał hodowlany, ale się przeliczyłem, potwierdza się fakt, że najlepsi hodowcy nie wystawiają swoich ptaków gdyż jest to dla nich strata czasu. Może nie powinienem tak dobitnie wyrażać swoich poglądów ze względu na wiek, ale musiałem, przepraszam, musiałem :twisted:
Wojciech Piotrowski

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » wt lut 12, 2008 4:03 pm

Witam!!!!
Zjak pisze:Do garłacz84 - zaprezentowane przez Ciebie zdjęcie przedstawia halę wystawienniczą, a nie giełdę. Giełda była na korytarzu. Potwierdzam, że nie było stawaków polskich były tylko śląskie.
Zrobiłem sporo zdjęć /ponad 300/, które po opracowaniu zaprezentuję w kilku albumach.
Wielkie sorki ale poplątały mi się wyrazy, oczywiście chodziło mi o wystawę i już powyżej poprawiłem.

Widocznie polscy hodowcy bardziej upodobali sobie niemiecką odmianę jaką jest stawak ślaski, a o polskim nieco zapomieli. :(

POZDRAWIAM!!!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 12, 2008 4:37 pm

Tu sie mylisz ,garłacz górnośląski jest naszą rodzima rasą ale część z nich Niemcy wywieźli jak spieprzali przed wybawcami ze wschodu. Zreszta u nich sie nazywaja Slezige kopfer -garłacz sląski
Szukaj a znajdziesz

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » wt lut 12, 2008 5:55 pm

Kol. Zbiter mylisz się. Ja nie mówię o koroniastym stawaku czyli garłaczu górnośląskm koroniastym, tylko o stawaku śląskim, który jest podobny do stawaka polskiego, ale różni go czerwona brew i jest większy. A niemiecka jego nazwa to Steigerkröpfer.

POZDRAWIAM!!!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 12, 2008 7:28 pm

Nie znam takiej rasy -jest tylko i wyłącznie STAWAK POLSKI do Twojej wiadomości a tamtem to Stawak niemiecki sztajger a nie śląski ,
Szukaj a znajdziesz

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » wt lut 12, 2008 8:46 pm

Witam serdecznie. Żeby ostudzić emocje, jutro zeskanuje wzorzec STAWAKA ŚLĄSKIEGO i umiescze go na forum do wglądu. Dla wtajemniczonych wzorzec znajduje sie w Biuletynie nr 37 /2005.Pozdrawiam

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » wt lut 12, 2008 9:36 pm

Witam!!!
Panie Zbiter niech pan mówi jak pan uwarza, ja wiem swoje i wiem że stawak niemiecki to potoczna nazwa stawaka śląskiego, ponieważ jest on bardzo popularny w niemczch właśnie pod nazwą Steigerkröpfer często nazywany przez polskich hodowców steiger.

Kol. Teiszjo byłbym bardzo wdzięczny jeśli byś mógł pokazać wzorzec właśnie stawaka śląskiego, ponieważ ja posiadam jego wzorzec tylko w języku niemieckim.

POZDRAWIAM!!!!

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » śr lut 13, 2008 5:07 pm

Panie Zbiter kol.garłacz84 ma rację co do stawaka śląskiego , a rasy takiej jak stawak niemiecki po prostu nie ma .
orientuj się ...

ODPOWIEDZ