wystawa Rzeszów 16-17 luty 2oo8

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

wystawa Rzeszów 16-17 luty 2oo8

Post autor: SETER » czw lut 07, 2008 5:11 pm

Witam
Chciałbym przypomnieć, że wystawa w Rzeszowie odbędzie się w dniach 16-17 luty w Hali Widowiskowo-Sportowej na Podpromiu w Rzeszowie.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt lut 08, 2008 8:57 am

Obrazek

Zapraszamy :D

King20
Kontakt:

Post autor: King20 » pn lut 11, 2008 8:57 pm

To pewne?Bo mam zamiar jechać

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn lut 11, 2008 9:12 pm

Tak, pewne.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lut 17, 2008 8:32 pm

Witam
Zwiedziłem wystawę w Rzeszowie, zrobiła ona na mnie negatywne wrażenie.
Chodzi mi o jakość sędziowania, i podejście niektórych hodowców do wystawy.
Zdięcia z "wyczynów sędziowskich", zaprezentuję w innym dziale. Chciałbym napisać, że negatywnie oceniam "pracę" tylko niektórych sędziów – bo niektórzy ocenili ptaszki naprawdę profesjonalnie, także bez uogólnień.
Nadal wielu hodowców nie wie, co oznacza termin "przygotowanie gołębia do wystawy", lub też "opieka hodowlana", ale z litości nie wymienię tych osób publicznie. Panowie, jeśli sytuacja się powtórzy, to następnym razem porobię zdięcia tym gołębiom, zamieszczę w Internecie, i będzie dla Was wstyd na całą Polskę. Macie piękne gołębie, więc strata będzie tym dotkliwsza :wink: . Nie zaniżajmy poziomu wystaw wystawiając gołębie nieprzygotowane, nie mówiąc już o chorych !!
Powstrzymam się chyba od dalszego komentarza, bo mogłyby paść przykre słowa.
Być może naraziłem się paru osobom, ale ja również płacę składki, "wejściówkę" czy wpisowe, więc wymagam TYLKO przestrzegania regulaminu, nic więcej.
Proszę, aby inni uczestnicy i zwiedzający wypowiedzieli się na temat swoich obserwacji względem wystawy, i przemyśleń jej dotyczących.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lut 17, 2008 8:41 pm

ojjj, widzę Seter, że się konkretnie wkurzyłeś, powiedz mi jeśli możesz kto wygrał w brodawczakach i mewkach.
Mam cichą nadzieję że Janusz W. :wink:

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » ndz lut 17, 2008 9:06 pm

Tak Janusz W. co do brodawczaka polskiego potwierdzam ptaki na bardzo wysokim poziomie co do reszty ocen nie będę sie wypowiadał bo szkoda pisać.POzdr Paweł Z.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 17, 2008 10:02 pm

Quatro - a może Cie dobić bardziej i wysłać ci zdjęcia z Białegostoku :D ? Ale uważam że tam maściuchy były lepsze niż te co pokazał Seter.

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pn lut 18, 2008 8:54 am

Ciesze się, że nie byłem, bo podobno z wystawy wycofali się wszyscy czołowi hodowcy na znak protestu wobec rządów prezesa. A jeżeli chodzi o Kariery to podobno oceniał jakiś nieuk ze Słowacji. :oops:

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn lut 18, 2008 9:00 am

Dispar pisze:Quatro - a może Cie dobić bardziej i wysłać ci zdjęcia z Białegostoku :D ? Ale uważam że tam maściuchy były lepsze niż te co pokazał Seter.
zamieść fotki maściuchów, jeśli możesz, w tym wątku:
http://www.golebnik.pl/forum/viewtopic.php?t=1536

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn lut 18, 2008 9:43 am

Witam
Zdięcia kariera-przypała umieściłem w linku pod spodem. Jest tam też dokładne zdięcie karty oceny ptaka - otrzymał 94 pkt. :shock: :lol:
Potwierdzam, że sędziował go Słowak, ale już nie pamiętam który.
Myślę, że to nie wina prezesa, że ktoś wystawia takie ptaki, a i na ocene sędziowską organizatorzy nie mają wpływu.
Opal, cierpliwości :wink: , segreguję zdięcia (dużo niewyraźnych), rodzaj oświetlenia nie sprzyjał robieniu zdięć. Tymczasem "naciesz" się tym białym karierem z albumu :wink: :lol:
Link:
http://seter.fotosik.pl/albumy/373547.html

ekolog
Kontakt:

Post autor: ekolog » pn lut 18, 2008 12:17 pm

Z pewnością tak jest jak ty piszesz, bo na własne oczy widziałeś, dlatego jestem ciekaw, jaka jest twoja opinia na temat wystawianych Srok krakowskich, i czy pokazały się wreszcie niebieskie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn lut 18, 2008 5:31 pm

Niebieskich srok nie było. Jakość gołębi w rzeszowskiej normie :wink: .

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » pn lut 18, 2008 6:33 pm

Dobry wieczór.
Skorzystam z okazji i zapytam gdzie można szukać niebieskiego samczyka rasy Sroka Krakowska? Jestem w posiadaniu samiczki , a we Wrocławiu nie spotkałem niebieskich.
Pozdrawiam
leon_k

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » pn lut 18, 2008 7:07 pm

Witam
Co do niebieskich srok to może Pan sprubować u Pana Wegnera i Pana Strzelkowskiego.Seter masz może jakieś zdjecia srok z wystawy?Pozdr.

jacho
Kontakt:

Post autor: jacho » pn lut 18, 2008 7:37 pm

byłem w rzeszowie i przystanołem przy karierach[tyle było pisane na ich temat ] ...zaciekawił mnie jeden z nich bo tak na me oko za wysoko oceniony[nie znam się na tej rasie ale to było widoczne] i sam do siebie półgłosem to wyraziłem...w tym momencie mijający mnie [oglądający jak ja] żekł mi ; panie popatrz w katalog czyj to PTOK...?...........i ...wszystko na temat... co mam o tym sądzić.? ...powietrze mi zeszło ..miałem całą wystawę spieprzoną...a szlak mnie poniósł zacząć wystawę od prawej strony!!!
jes

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn lut 18, 2008 8:29 pm

Zdięcia mam, ale tylko czarnych (niektórych) i żółtych, czerwone i pozostałe czarne nie chciały współpracować podczas fotografowania :wink: , a nie chciałem ich za bardzo stresować.
O niebieskich na sprzedaż nie słyszałem, chętnie obejrzę zdięcia takowych. Z hodowaniem kolorów "na siłę" już dałem sobie spokój - jak wykluje się jakiś ciekawy kolor, to dokupuje samca lub samicę, ale bez jakichś szczególnych kombinacji :wink: .
Pracuję obecnie nad uzyskaniem dobrych czerwonych i linii czarnych o dziobach bez "much". Niby proste, co ? :lol:

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » pn lut 18, 2008 9:21 pm

SETER pisze:Pracuję obecnie nad uzyskaniem dobrych czerwonych i linii czarnych o dziobach bez "much". Niby proste, co ? :lol:
No to powodzenia życze.Jak byś mugł to prześlij mi zdjecia srok.Ja wczoraj byłem w Gdańsku i też porobiłem pare zdjeć.Nawet udało mi się nabyć czarną samiczke :D .Pozdr.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » wt lut 19, 2008 1:53 pm

Witam
Chciałbym nieco poprawić negatywny wizerunek wystawy, więc prezentuje zamieszczone w albumie zdięcia gołębi (dość nieudolne zresztą :lol: ), które się mi spodobały, lub też, które przynajmniej swoim przygotowaniem do wystawy budzą moje pozytywne odczucia.
Oczywiście było o wiele więcej ładnych gołębi, niekiedy nawet ładniejszych – również w innych rasach, ale albo zdięcia się nie udały, albo też ptaszki nie chciały współpracować przy pozowaniu :wink:
Opal i Kristofer – jest i coś dla Was, gdyż mam problemy z wysyłką tych zdięć mailem (jakiś błąd wyskakuje), więc pozostaje album. Kariery w klatkach wystawowych uzyskały odpowiednio (patrząc w kolejności oglądania) - 95 i 96 pkt.
Pozdrawiam
Link do albumu:
http://seter.fotosik.pl/albumy/375005.html

ojciec jan
Kontakt:

Post autor: ojciec jan » pt mar 07, 2008 7:49 pm

wystawa w rzeszowie bardzo mi się podobała najładniejsze według mnie tam były kariery i perukarze{:

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » sob mar 08, 2008 3:51 pm

A które ? Czy ten biały karier, który pompował szyję i otrzymał 94 pkt. czy też ten, który dostał B.O - gdyż był ledwie żywy ? :wink:

jack
Kontakt:

Post autor: jack » ndz wrz 07, 2008 5:22 pm

Witam.
Dlaczego zaplanowano termin wystawy w Rzeszowie razem z wystawą w Sandomierzu ? Z tego co pamiętam zawsze wystawa ta odbywała się z początkiem grudnia.
Pozdrawiam JZ.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt wrz 09, 2008 7:31 pm

jack pisze:Witam.
Dlaczego zaplanowano termin wystawy w Rzeszowie razem z wystawą w Sandomierzu ? Z tego co pamiętam zawsze wystawa ta odbywała się z początkiem grudnia.
Pozdrawiam JZ.
A jaką datę masz na myśli?

Pozdr.

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » wt wrz 09, 2008 8:00 pm

w późniejszych terminach wszystkie sale rezerwuje ptasia grypa stąd ten tłok juz w listopadzie

jack
Kontakt:

Post autor: jack » wt wrz 09, 2008 9:50 pm

Mówię o wystawach 22-23 . 11. 2008 roku.

ODPOWIEDZ