Wystawa w Toruniu

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Wystawa w Toruniu

Post autor: tomekplewa » śr lis 23, 2005 7:24 pm

Witam.Mam do was pytanie czy odbezie sie wystawa w toruniu jak tak to kiedy.Prosze o odpowiedz

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr lis 23, 2005 8:38 pm

a kiedy ma byc??? w jakim miesiacu ??

jezeli w grudniu to znikome szanse,aczkolwiek moze cos byc,.. zas jezeli po nowym roku to jest szansa...........
czas okaze...
pozdrawiam :D
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

waldemar55
Kontakt:

Post autor: waldemar55 » pn sty 09, 2006 9:23 pm

Mam pytanie co z wystawa w Toruniu.
Brak konkretnej decyzji oraz zawiadomienia.

waldemar55
Kontakt:

Post autor: waldemar55 » ndz sty 15, 2006 1:25 pm

koledzy bylem na wystawie golebi w Toruniu
wielki szajc , ciasnota na gieldzie ,brak mozliwosci przejscia miedzy klatkami .Brak kupujacych ,ceny umiarkowane.

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » ndz sty 15, 2006 5:16 pm

Takze bylem na wystawie przed chwila wrucilem.Fakt bylo troche ciasno ale ogolnie jestem zadowolony. :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 15, 2006 7:36 pm przez tomekplewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek

duszekM
Kontakt:

wystawa a Toruniu

Post autor: duszekM » ndz sty 15, 2006 6:15 pm

Wystawa kiszka, oceny golebi chyba z kosmosu.Gielda b. duza ale brak stoiska z akcesoriami- wg. mnie strata czasu i pieniedzy na paliwo. 8)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz sty 15, 2006 7:32 pm

Wystawa ta to nieporozumienie , malutka porobilismy ponad 100 zdjec to niedlugo obejrzycie sobie ,.Co do gieldy to nie byla taka wielka ,ale mozna bylo od biedy znaleÂźsc dla siebie cos ciekawego.Co do cen to nie byly az takie wielkie ,poprostu wystawowe .Spotkalem kilku kolegow z czatu.Z ras wyjatkowo duzo bylo ,karierow ,pawikow ,niemieckich wystawowych .Kariery i niemieckie w roznych kolorach ,duzo bialych niemieckich i sporo zoltych karierow.Ogolnie gielda nie byla najgorsza ,widzialem gorsze.To prawda nie bylo zadnych stoisk weterynaryjnych ani z akcesoriami
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
adamolsz
Kontakt:

Opinie z wystawy

Post autor: adamolsz » pn sty 16, 2006 8:56 am

Niech przy dzisiejszych trudnosciach organizacyjnych w krotkim czasie zorganizuje sie wystawe, znajdzie sie odpowiednie pomieszczenie i lokal oraz uzyska pozytywna opinie Powiatowego Inspektora Sanitarnego pokaÂźcie mi tego HODOWCY i obserwatoraco by tego sie podjal.
Kolego daszekM troche wyrozumialosci i i kolezeĂąskiej zyczliwosci. Pomimo tego wszyscy uczestnicy wystawionych golebi byli zadowoleni,byly bledy - ale kto ich nie popelnia.Wiadomo ,ze kazdy liczy koszty - hodowla nie przynosi holendarnych zyskow finansowych, jedynie satysfakcje.
Adam

zbiter pisze:Wystawa ta to nieporozumienie , malutka porobilismy ponad 100 zdjec to niedlugo obejrzycie sobie ,.Co do gieldy to nie byla taka wielka ,ale mozna bylo od biedy znaleÂźsc dla siebie cos ciekawego.Co do cen to nie byly az takie wielkie ,poprostu wystawowe .Spotkalem kilku kolegow z czatu.Z ras wyjatkowo duzo bylo ,karierow ,pawikow ,niemieckich wystawowych .Kariery i niemieckie w roznych kolorach ,duzo bialych niemieckich i sporo zoltych karierow.Ogolnie gielda nie byla najgorsza ,widzialem gorsze.To prawda nie bylo zadnych stoisk weterynaryjnych ani z akcesoriami

duszekM
Kontakt:

wystawa w Toruniu

Post autor: duszekM » pn sty 16, 2006 10:08 am

Kolego "adamolsz"- oczywiscie, ze wystawiajacy byli zadowoleni- bo gdzie dostaliby takie oceny dla swych "okazow", wystarczy przytoczyc krymki bialostockie z kanciastymi glowami czy zakonniczki z dziobami po 2cm i ocena 93 pkt. ( robicie krzywde tym ludziom- teraz beda swiecie przekonani, ze golebie ktore posiadaja to prawie wzorzec...
Wyrozumialosc- owszem, ale nie w skrajnych przypadkach.

SUFLER

Post autor: SUFLER » pn sty 16, 2006 11:24 pm

Zastanawiam sie kolego "duszekM" z ktorej choinki Ty sie urwales?! Bo Twoja tzw.wiedza dotyczaca organizowania wystaw jest rowna zeru. Kto robi krzywde ludziom?? Organizator wystawy?? Chyba raczej sedziowie, jesli juz. Organizator wystawy nie ustala oceny ptakow i wydawalo mi sie ze kazdy to wie (ale jak widac sa wyjatki).No ale to trzeba miec jakies pojecie jak wyglada organizacja wystawy, jak wyglada ocena w dniu sedziowania, zeby zabierac glos a Ty takiego pojecia nie masz.Wiec nie pisz takich idiotyzmow tylko po to zeby mizernie sie wypowiedziec.
Jesli chodzi o wystawe w Toruniu to bylem jak najbardziej, zreszta jestem co roku.Normalna wystawa jak wiele innych.Do kazdej mozna sie doczepic i pewnie do tej takze.Ja oceniam jej poziom jako "dobry". Gielda byla jaka byla ale widzialem duzo gorsze i to w wiekszych miastach. Natomiast jesli chodzi o ocene eksponatow to sa od tego sedziowie a jak komus sie cos nie podoba to jest Kolegium Sedziow.
Sam rok rocznie jestem wspolorganizatorem wystawy golebi w moim miescie i draznia mnie takie teksty w dodatku pisane przez tych ktorym wydaje sie ze golebie ocenia organizator( he he he).
I w kwestii wyjasnienia-Nie jestem z Torunia.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » wt sty 17, 2006 7:48 am

Panie sufler- widze ze to pan sie nie zna- nic nie pisalem o organizatorach, tylko o sedziach, ktorych zapraszaja przeciez organizatorzy- to oni dobieraja sklad sedziowski i sa rowniez odpowiedzialni w pewnym stopniu za jakosc oceniania. Jeszcze jedno - dostalem rowniez maile od samych hodowcow wystawiajacych ptaki w Toruniu i podzielili w pelni moje obserwacje dot. ocen golebi. Pozdrawiam Panie sufler.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » wt sty 17, 2006 8:11 am

Jeszcze jedno- nie bylo moim celem urazenie kogokolwiek, jesli tak sie stalo - przepraszam.

SUFLER

Post autor: SUFLER » czw sty 19, 2006 2:52 pm

Ja widze kolego "duszekM" ze TY swiatowy chlopak jestes, skoro hodowcy Tobie maile sla. he he he.Na drugi raz kilka razy przeczytaj to co napisales bo nikt nie jest w stanie stwierdzic tego o czym Ty akurat myslales piszac takie bajeczki:)pozdrawiam

Przemek
Kontakt:

Post autor: Przemek » czw sty 19, 2006 3:25 pm

Gdzie mozna obejrzec zdjecia z wystawy w Toruniu??

duszekM
Kontakt:

wystawa a Toruniu

Post autor: duszekM » czw sty 19, 2006 4:01 pm

DO SUFLERA: MAIL OD HODOWCY WYSTAWIAJaCEGO W TORUNIU ( KToREGO RZEKOMO NIE DOSTAlEM)

"Masz Pan racje. Nasze golebie GdaĂąski Wysokolotny, moim zdaniem byly troche niewlasciwie ocenione i sie z tym pogodzilismy. Sedziowe nie ida z postepem hodowlanym, sa zatwardziali, nie przyjmuja slow krytyki,zle wypelniaja w nowych warunkach dokumentacje, czesto bledy rachunkowe i szybki powrot do domu.
Kumpli sedziow trzeba gnebic i eleminowc - pokazywac ich nazwiska. W naszym srodowiskach krazy plotka - to czesto sluszna i smutna : zanim przyjada wyznaczeni wczesniej sedziowie oceniac golebie znaja juz tych wystawcow ze swoich okolic, ktorzy wystawiaja na danej wystawie (nr.klatek, rasy ) i tego sie nie wyplemi, to j"est chore jak wszystko co nas otacza.."

[/

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 19, 2006 5:57 pm

Zdjecia beda w sobote ,wtedy podam link
Szukaj a znajdziesz

Wajszkop

Post autor: Wajszkop » czw sty 19, 2006 6:59 pm

Wystawa moze byc, troche bylo za ciasno , ja ogolnie jestem zadowolony z wyjazdu do Torunia i napewno jak w przyszlym roku bedzie sie odbywac wystawa to pojade na nia.

POZDRAWIAM____________________W@JSZKOP

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » pt sty 20, 2006 8:43 am

Witam.Nie bede stawal tu w obronie sedziow ,bo nie bylem na wystawie w Toruniu a z zycia wiem ,ze popelniaja wiele bledow przy ocenie itd. :roll: Chodzi mi natomiast (i tu poleje sie fala krytyki :oops: ) ,ze zarzuca sie sedziom iz nie ida z postepem... a przeciez istnieje wrzozec do ktorego powinnismy dazyc a jesli wychodujemy ptaszki ladniejsze od wzorca (bo sa szczuplejsze czy cos w tym rodzaju ...) to istnieje przeciez zmiany wzorca i wtedy sedziowie beda zmuszeni ocenic tego golabka inaczej a w tej sytulacji ocenianie tego golabka wyzej od "chempiona" z ustalonym wzorcem bylo ,by wedlug mojej opini troszke nie na miejscu. Wiec poki co wzorzec jest jeden i niech sedziowie oceniaja wedlug ustalonego wzorca a jesli podobaja nam sie "inne" golabki to zrobmy wszystko ,by zostal zmieniony wzorzec i wtedy nikt nie bedzie sie czepial ...no chyba ,ze zatwardziali hodowcy ktorym poprzedni wzorzec lepiej pasowal z "roznych powodow" :wink:

Subbuteo
Kontakt:

Post autor: Subbuteo » pt sty 20, 2006 11:27 pm

Wprawdzie nie bylem na wystawie w Toruniu ale sadzac z tresci maila, ktorego przedstawic raczyl nam tu kolezka Duszek domyslam sie od kogo go dostal (pozdrowienia dla A. i M. Ol.;) ) Moga miec troche racji bo wiem kto ocenial. Wiem tez kto wygral wystawe i niestety ta osoba kumplem sedziego nie jest - a przynajmniej nie az tak dobrym.
A co do wzorca- coz przy tej rasie na prwde rozne sa jego interpretacje i takimi beda jeszcze dlugo..
T.S.

Przemek
Kontakt:

Post autor: Przemek » ndz sty 22, 2006 7:56 pm

I co z tymi zdjeciami z wystawy??

ODPOWIEDZ