Wystawa Swiętokrzyska

artek
Kontakt:

Wystawa Swiętokrzyska

Post autor: artek » pt paź 03, 2008 1:48 am

wystawa odbędzie się 20 21 grudnia 2008r w Kielcah w hali targów kieleckih
artek

artek
Kontakt:

Post autor: artek » sob lis 08, 2008 11:23 am

Jak już pisałem XIX regionalna wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego odbędzie się 20 21 -12 -2008 w hali targów kieleckich ulica Zakładowa 1. Wystawa będzie czynna 20 od godziny 8 do 18 , a 21 od 8 do 15 . Obok wystawy będzie zorganizowana giełda na której będzie można zakupić , lub sprzedać nadwyżki hodowlane . Na wystawę będzie można dojehać z pod dworca PKS specjalnie uruhomioną liniom MPK .
Istnieje możliwość wystawienia gołębi przez zrzeszonych hodowców z poza koła . Wpisowe 30zł , za wystawionego gołębia 2zł . Wrazie zbyt dużej ilości hętnych będzie decydował termin zgłoszenia. Szegułowe informacje pod numerami telefonów : 605604343 lub 603180345.
Serdecznie zapraszamy.
artek

artek
Kontakt:

Post autor: artek » sob gru 06, 2008 7:26 am

Upłynoł termin zgłaszania gołębi na wystawę Świętokrzyską . Zgłoszono około 900 gołębi w 70 rasach . Zapraszamy do obejżenia wystawy.
artek

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » ndz gru 21, 2008 7:12 pm

Pogratulować wystwy.Pozdrawiam

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » pn gru 22, 2008 7:23 am

Witam !!!
Ja również przyłączam się do gratulacji. Pochodzę z tego regionu i wreszcie miałem tą przyjemność poczuć się dumny z hodowców z woj. świętokrzyskiego. Wystawę z całą pewnością należy zaliczyć do udanych. Zmyło to negatywny wizerunek Związku jaki powstał po zeszłorocznej klapie. Nie mam teraz czasu. Napisze więcej później i zamieszczę może jakieś fotki. Padł mi aparat ale i tak zrobiłem jakieś kilkadziesiąt zdjęć.
Artur o ile się nie mylę byłeś w komitecie organizacyjnym ???
Pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn gru 22, 2008 5:31 pm

Tak, potwierdzam, że wystawa udała się. Nie było tłoku, bo była duża powierzchnia i kubatura. Jedynym chyba mankamentem jest lokalizacja czyli odległość od miasta - za duża.

Dla ścisłości dodam, że była to wystawa kielecka, a nie świętokrzyska. Z zasłyszanych rozmów dodam, że w przyszłym roku planowana może być wystawa świętokrzyska, tj. chodzi o to aby w wystawie wzięły udział Związki znajdujące się na terenie woj. świętokrzyskiego, a nie tylko pojedynczy hodowcy.

Mnie w przeciwieństwie do poprzednika, aparat nie zaciął się i zrobiłem 400 zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Pozdr.

artek
Kontakt:

Post autor: artek » wt gru 23, 2008 6:15 am

Cieszę się że wysrawa się podobała . W następnym roku postaramy się zorganizować jeszcz większą iciekawszą , termin z Targami Kiece mamy już zarezerwowany na 19-20 grudnia . Sprostowanie co do wystawy to żeczwiście nie dokońca była to wystawa świętokrzyska, chociarz brali w niej udział hodowcy z Sandomierza ,Ostrowca i Buska. Pozdrawiam i życzę wszystkim spokoinych , weołych rodzinnych świąt i sukcesów hodowlanych w nowym roku .
Artek
artek

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » wt gru 23, 2008 10:17 am

artek pisze:Cieszę się że wysrawa się podobała
Czasami niechcący wychodzi śmiesznie. :lol:
Dirko

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pt gru 26, 2008 2:24 pm

Byłem na wystawie, bardzo dobrze zoorganizowana. również dobra giełda ze sprzedarzą. Kupiłem nawet jednego ptaszka.
Ale co było ciekawe, nie wiem czy inni zauważyli, ale przy stawakach sędziowie zmienili wszystie nazwy Stawak Śląśki-proponowane przez hodowców na stawak polski. Czasami nie wiemy co hodujemy.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob gru 27, 2008 11:22 am

xwoczko pisze:Byłem na wystawie, bardzo dobrze zoorganizowana. również dobra giełda ze sprzedarzą. Kupiłem nawet jednego ptaszka.
Ale co było ciekawe, nie wiem czy inni zauważyli, ale przy stawakach sędziowie zmienili wszystie nazwy Stawak Śląśki-proponowane przez hodowców na stawak polski. Czasami nie wiemy co hodujemy.
Ptaszka kupiłeś dobrego i nawet wiem od kogo.
Z tymi stawakami to chyba było odwrotnie niż napisałeś, są śląskie, a nie polskie.
Mam je na zdjęciach.

Pozdr.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » sob gru 27, 2008 12:03 pm

Szkoda że się nie zgadaliśmy.
Być może było odwrotnie nie pamiętam dokładnie ;)

Kazik
Kontakt:

Post autor: Kazik » ndz gru 28, 2008 8:07 pm

Panowie wystawa ładna, ale gołobki na wystawie średnie lub słabe.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » pn gru 29, 2008 7:39 pm

Kolego "kazik" które rasy uważasz za średnie i słabe.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn gru 29, 2008 8:17 pm

A kiedy wystawa w Ostrowcu, w tym sezonie będzie?

Kol. Kazik niech sobie pisze, a to i tak nie ma znaczenia.

Pozdr.

skrzysieks
Kontakt:

Post autor: skrzysieks » pn gru 29, 2008 10:14 pm

Witam!!!

Wystawa ma się odbyć 21 - 22. 02. 2009.

Pozdrawiam!!!

Kazik
Kontakt:

Post autor: Kazik » śr gru 31, 2008 5:26 am

Średnie i słabe to rasy.Karier,Niemiecki wystawowy,Brodawczak polski. O innych nie piszę bo mnie nie interesowały.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » śr gru 31, 2008 6:41 am

"Kazik" to w takim razie pochwal sie swoim dorobkiem hodowlanym,chętnie wszyscy forumowicze obejrzą twoje gołąbki. Pozdrawiam

artek
Kontakt:

Post autor: artek » śr gru 31, 2008 7:30 am

Bajek jakie to okazy ma się w domu to ja już w swojm życiu się nasłuchałem , tylko jakoś żeczywistość jest zupełnie inna . Kolege Kazika zapraszam w przyszłym roku do pokazania swojch (okazów ), może to hoć troszkę podniesie pozim wstawianych ptaków .
artek

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw sty 01, 2009 1:52 pm

Witam,
Panowie, nie znam kol. Kazika, ale nie wiem dlaczego się tak oburzacie - kol. Kazik nie pisał zresztą, że ma lepsze ptaszki od prezentowanych :wink: - zresztą pochwalił samą wystawę.
Inna kwestia, że można się znać na danej rasie, ale np. od kilku(nastu) lat jej nie hodować. Taka osoba, ma chyba prawo wydać opinię o takiej rasie, co ?
Jako przykład podam np. koroniarza sercatego (gancla) - większość starych hodowców twierdzi, że okazy tej rasy prezentowane na wystawach, są dużo słabsze niż kiedyś... - ci ludzie po prostu za młodu widzieli lepsze gołębie tej rasy i nierzadko je hodowali :idea:, ale np. zmienili profil hodowli.
Chyba mają słuszność, ponieważ koroniarz sercaty ma mieć koronę i sercaty rysunek na plecach ("siodełko", jak kto woli) - czego u większości wystawianych gołębi tej rasy raczej nie widzę :wink:.
Pozdrawiam
PS. słyszałem z wiarygodnych źródeł, że organizacja tej wystawy wyszła na piątkę z plusem - Gratuluję.

Kazik
Kontakt:

Post autor: Kazik » czw sty 01, 2009 9:34 pm

Panowie jeszcze raz wystawa na 5+.Ale te gołobki tych ras nie na 5.Umnie w hodowli na pierwszym miejscu to Brodawczak polski i Karier. Ja wiem że wrejonie Kielc gołębie są dobrej klasy, tylko jest problem bo hodowcy nie pokazują tych gołebi na wystawach. Pozdrawiam wnowym roku.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt sty 02, 2009 11:49 am

Kazik pisze:Panowie jeszcze raz wystawa na 5+.Ale te gołobki tych ras nie na 5.Umnie w hodowli na pierwszym miejscu to Brodawczak polski i Karier. Ja wiem że wrejonie Kielc gołębie są dobrej klasy, tylko jest problem bo hodowcy nie pokazują tych gołebi na wystawach. Pozdrawiam wnowym roku.
Kol. Kazik, ponieważ wykazujesz znawstwo tych ras to proponuję abyś przejrzał zdjęcia karierów, brodawczaków i rzeszowskich na wystawie w Rzeszowie: http://www.dobrygolab.pl/photogallery.php

W III części albumu są zdjęcia tych ptaków w wolierach, a więc kilka ptaków na jednym zdjęciu.

Pozdr.

Kazik
Kontakt:

Post autor: Kazik » pt sty 02, 2009 1:45 pm

Kolego ZJAK. Piszę prawdę nie wyznaję znawstwa jak ty mówisz. Na ostatniej wystawie w Rzeszowie byłem. Nie muszę oglodać twojej galeri zdjęć.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » pt sty 02, 2009 2:56 pm

Witam !!!
Muszę przyznać kol. Kazik, że imponuje mi twoja postawa. Wiesz, znasz się i bronisz swojego stanowiska. Brakuje mi (podobnie pewnie jak reszcie forumowiczów) tutaj jednak merytorycznej dyskusji. Uważasz, że wystawione brodawczaki i kariery były słabej jakości to wskaż co miały nie tak. Myślę, że przyniesie to korzyść dla hodowców zajmujących się tymi rasami i dla tych (do których ja się zaliczam), którzy potrafią odróżnić dobrego brodawczaka od kiepskiego jednak już gorzej jest jeżeli trzeba ocenić dwa ptaki podobnej klasy. Rację masz również, że oglądając wcześniej gołębie u hodowców w gołębnikach i porównując je z tymi widzianymi później na wystawach odnosi się wrażenie, że to co najlepsze nie jest pokazywane. Jest to jednak odrębny problem i wszystko przed nami. Chcemy to zmienić to hodujmy i pokazujmy.
Pozdrawiam
Ps. Sprawdzę i jak znajdę zdjęcia brodawczaków i karierów z wystawy w Kielcach to zamieszczę. Każdy będzie się mógł wypowiedzieć i ocenić.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » pt sty 02, 2009 3:16 pm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dd ... b5a62.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbe ... 642ee.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/672 ... 968d6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1eb ... e5730.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73b ... 6adf5.html

Nie hoduję tych ras gołębi i stąd nie robiłem im więcej zdjęć. Zapraszam do wypowiedzenia się na temat jakości zamieszczonych na zdjęciach gołębi i próby indywidualnej oceny. Jak obiecałem zdjęcia robione na wystawie w Kielcach, a gołąbki oceniany wysoko.
Pozdrawiam

artek
Kontakt:

Re: Wystawa Swiętokrzyska

Post autor: artek » pt lis 06, 2009 5:50 pm

Wystawa w Kielcach odbędzie się 19-20.12.2009 jak w ubiegłym roku na terenie Targów Kielce. Zapraszam wszystkich miłośników gołębi.
artek

ODPOWIEDZ