Wystawa Białystok 2008 rok

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Wystawa Białystok 2008 rok

Post autor: @Robert » ndz lis 09, 2008 8:36 am

Zapraszamy w imieniu stowarzyszenia do odwiedzenia naszego miasta w związku z organizowaną przez nasz zwiazek XV jubileuszową wystawę gołębi, drobiu i ptactwa egzotycznego. Została zmieniona lokalizacja naszej wystawy jest to przepiękny obiekt sportowy Zespołu Szkół Rolniczych w Dojlidach. Duża sala wystawowa dla gołęgi i drobiu oraz duża sala dla zorganizowanej gięłdy będą dodatkowym aspektem, który mamy nadzieję zachęci wystawców do wystawienia eksponatów gołębi, drobiu i ptactwa egzotycznego a także gości do zwiedzenia naszej wystawy.

Termi wystawy 13-14 grudzień 2008 Rok.Wystawa czynna będzie w sobotę 13 grudnia od godz. 8 do godz. 18-tej

W niedzielę 14 grudnia od godz. 8 rano do godz. 16-tej
  • Telefon kontaktowy w sprawach wystawy: 602-587-037 Jerzy Lisowski

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob gru 13, 2008 11:30 am

No i kto z forumowiczów wybiera sie na tą wystawę?
Ja z Jarkiem Siedleckim jedziemy tam w niedzielę bo oprócz wystawy w jest normalna giełda a oprócz tego druga giełda będzie przy wystawie.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » sob gru 13, 2008 2:52 pm

Nie wiedzialem o tym ze druga gielda bedzie obok Wystawy. Akurat tak sie sklada ze w tym roku Wystawa zostala przeniesiona minimalnie niedaleko mnie moze z 2 km wiec raczej zajrze ;). Pozdrawiam.

edek
Kontakt:

Wystawa

Post autor: edek » sob gru 13, 2008 6:59 pm

Witam,Ot kolego Dispar to wirusów nawieziecie dwie gieldy i wystawa,

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob gru 13, 2008 8:41 pm

Od ogladania gołebi nikt jeszcze wirusa nie dostał :D . Nie zamierzam nic kupować.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz gru 14, 2008 10:00 pm

W Białymstoku też wystawa na medal. Dodatkową atrakcją była obecność znanego artysty malarza i jednocześnie zamiłowanego hodowcy drobiu ozdobnego Leona Tarasewicza - od stóp do głów na czarno ale w oryginalnej różnokolorowej czapce na głowie. :shock:
Dirko

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Białymstoku.

Post autor: stefan51 » pn gru 15, 2008 6:23 pm

Z obowiązku muszę opisać Wystawę przez duże W gdyż ta 15 poniekąd jubileuszowa Wystawa była bardzo udaną pod każdym względem. Było do obejrzenia 1300 gołębi .Nigdzie w Polsce na wystawach nie ma tyle gołębi w rasach wschodnich .Koledzy z Litwy nie zawiedli i przywieżli ładne swoje gołębie ras wschodnich.Również członek BZHHGR i DO. pokazał rasy wschodnie na razie jako pokaz ale z czasem będą już oceniane.Odbył się konkurs w rasie Wywrotek Mazurski ,Krymka Białostocka i Motyl Warszawski.Tych gołębi było najwięcej ,wiadomo ten region słynie z tych ras.A obok można było znależć coś dla każdego na bardzo dużej giełdzie.Do zobaczenia za rok.Pozdrawiam.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn gru 15, 2008 9:41 pm

A dlaczego kolego z obowiązku??? Wystawę w Białymstoku należy opisać z miłą chęcią :D .
Ja jestem bardzo zadowolony z tej wystawy ponieważ zarówno ilość wystawionych ras (81) jak i ich jakość była na wysokim poziomie. Oprócz tego wystawiono również sporo drobiu ozdobnego, papugi, kanarki. W wystawie wzieło udział 7 gości z Litwy a jeden z sędziów był też z tego kraju. Jako Pokaz Ras Wschodnich wystawiono nstp. rasy gołębi: orłowski biały, krótkodzioby wywrotek rżewski, bij armawirski krótkodzioby, kazański pulsujący, rostowski uralski, omski, ługański biały. Podobało mi się wiele z wystawionych gołębi ale najbardziej podobał mi sie wywrotek mazurski za piękną głowę oraz postawę - uważam, że powinien zostać Championem całej wystawy:
Obrazek
Gołąb ten został zwycięscą w swojej rasie.
Panowała fajna przyjacielska atmosfera, spotkałem sporo znajomych z innych wystaw. Polecam tą wystawę wszystkim miłośnikom gołębi.
Do albumu z tej wystawy wrzuciłem kilka zdjęć a w przyszłość powoli dodam jeszcze inne jak znajdę tylko czas.
http://dispar.fotosik.pl/albumy/557615.html

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Białymstoku.

Post autor: stefan51 » wt gru 16, 2008 9:06 am

Kolego Dispar . Ten gołąb tzn. Wywrotek Mazurski nie mógł zostać championem całej wystawy gdyż nie był on z roku 2008 tylko starszy. A w konkursie brały udział tylko gołębie młode .To prawda ,że on był najładnieszy z całej stawki Wywrotków lecz do 97 punktów to mu ciut ciut brakowało.Uważam ,że w całej Polsce powinno się na wystawach promować gołębie z tego rocznika w którym odbywa się wystawa. Jeżeli młody gołąb ma wiele cech wzorcowych to gdy będzie starszy to będzie jeszcze ładniejszy.Pozdrawiam.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt gru 16, 2008 12:57 pm

Widzę kol. Dispar, że robisz postępy w fotografowaniu gołębi i w związku z tym gratuluję Ci.
Jeśli masz podobne zdjęcia gołębi ras wschodnich jak to zaprezentowane, to zgłaszam się do Ciebie na "pw" w sprawie.

Pozdr.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt gru 16, 2008 1:14 pm

Przeczytałem cały regulamin wystawy i nigdzie nie znalazłem, że championem wystawy może zostać tylko gołąb z rocznika 2008. Regulamin poniżej.
http://www.golebnik.pl/aktualnosci/bial ... ulamin.pdf
Powinno być jasno napisane w jaki sposób wyłania się zwycięzcę wystawy.
Czyż nie tak stefan51 ?
golebiewski

stefan51
Kontakt:

Wystawa w Białymstoku.

Post autor: stefan51 » wt gru 16, 2008 6:06 pm

Tu masz kolego golebiewski rację ,tylko tę uwagę kieruj do organizatorów . . Na pewno zapomnieli to ująć w regulaminie. Pozdrawiam.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt gru 16, 2008 10:21 pm

Kolego Zjak - niestety ale muszę Cię rozczarować. Fotograf ze mnie jak z kaczki baletnica. Zrobiłem sporo zdjęć ale bardzo dużo nie nadaje sie do pokazania. Aparat słaby, słońce które dość mocno operowało w sali wystawowej a także gołebie które nie chciały za bardzo robić za modela nie pozwoliły na lepsze zdjęcia.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw gru 18, 2008 10:56 pm

Wrzuciłem kilka nowych zdjęć gołębi z wystawy:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt gru 19, 2008 9:16 pm

Dispar pisze:Wrzuciłem kilka nowych zdjęć gołębi z wystawy:
Przejrzałem zdjęcia i to co wcześniej napisałem to podtrzymuję. Mnie nie tak łatwo rozczarować. Kilka zdjątek będzie mi chyba przydatne.
Robisz duże postępy w fotografowaniu i tylko brakuje ci postawić kropkę nad i. Teraz nie ma słabych aparatów foto, tak samo jak nie ma złych samochodów. Słońce też nie jest dużą przeszkodą.
Ktoś ci musi udzielić kilku wskazówek i będzie OK. Możemy umówić się gdzieś na wystawie lub zapraszam do mnie.
Jutro jadę na wystawę do Kielc, ale pewnie nie pojedziesz ze względu na odległość i pogodę.

Pozdr.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » ndz sty 04, 2009 10:05 pm

do osób będących na wystawie w Białymstoku mam prośbę o namiary na hodowców orlików białostockich i grzywaczy (a może któryś hodowca sie odezwie), gdyż poszukuje tej rasy a w Krakowie nie znam nikogo kto by je hodował

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz sty 04, 2009 11:26 pm

Jutro Ci to podeślę na priv - w katalogu są adresy tych hodowców. Zdjęcie grzywaczy z tej wystawy mam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn sty 05, 2009 8:19 am

Szukasz permskich czy polskich?
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pn sty 05, 2009 9:16 am

Narkowicz (f&f 8/2002) uważa, że "Rozróżniamy trzy rasy grzywaczy: litewski, ukraiński, polski. Opis różnic pomiędzy rasami. Grzywacz litewski jest biały, jedynie jego grzywa jest barwna. Grzywacz ukraiński jest biały, barwna jest nie tylko grzywa lecz posiada w środku ogona kilka sterówek, do 4, o tym samym kolorze co grzywa. Grzywacz polski jest gołębiem białym, oprócz barwnej grzywy posiada pas umiejscowiony pomiędzy tułowiem, a sterówkami ogona o szerokości od 2 do 2,5 cm o tym samym kolorze co grzywa."
Dirko

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 05, 2009 10:38 am

Witam. zapomniał o permskich, ale te znacznie się różnią od pozostałych. Pisząc o ukraińskich miał zapewne na myśli stawropolskie opisane zresztą przez Peterfiego. O ile sie orientuję, grzywacze litewskie były z umaszczenia podobne do polskich, ale znacznie dłuższe, coś w stylu naszego orlika wileńskiego czy tarczowego wysokolotnego w typie ozdobnym. mam w swojej hodowli grzywacze permskie, polskie i stawropolskie. Hoduję je od kilku lat, niektóre nawet zaczęły latać ( nie chodzi mi o permskie, te latają dość dobrze ). Z polskimi mam kłopoty z ubarwieniem.Czasami wychodzą młode z grzywką i bez plamy na kuprze, czasami odwrotnie bez grzywki, raz nawet czysto biały. Czasami, i te są najlepsze pokrojowo wychodzą z barwnymi sterówkami w ogonie, pojedyńcze piórka lub ogon przestrzelany na przemian sterówka biała i ciemna. jako ciekawostkę podam że w sezonie 2008 stawropolskie dały mi czarną srokę z białym brzuchem, skrzydłami i głową.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pn sty 05, 2009 1:25 pm

orliki białostockie, grzywacze polskie oraz grzywacze permskie
(mam te rasy i szukam ich) :D

adamwarszawa
Kontakt:

Post autor: adamwarszawa » ndz sty 11, 2009 10:26 pm

koledzy a ma ktoś może informacje kogo pasiaki i srebrniaki wygrały na tej wystawie Będę wdzięczny za informacje

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn sty 12, 2009 9:07 am

krzysiek pisze:Witam. zapomniał o permskich, ale te znacznie się różnią od pozostałych. Pisząc o ukraińskich miał zapewne na myśli stawropolskie opisane zresztą przez Peterfiego. O ile sie orientuję, grzywacze litewskie były z umaszczenia podobne do polskich, ale znacznie dłuższe, coś w stylu naszego orlika wileńskiego czy tarczowego wysokolotnego w typie ozdobnym. mam w swojej hodowli grzywacze permskie, polskie i stawropolskie. Hoduję je od kilku lat, niektóre nawet zaczęły latać ( nie chodzi mi o permskie, te latają dość dobrze ). Z polskimi mam kłopoty z ubarwieniem.Czasami wychodzą młode z grzywką i bez plamy na kuprze, czasami odwrotnie bez grzywki, raz nawet czysto biały. Czasami, i te są najlepsze pokrojowo wychodzą z barwnymi sterówkami w ogonie, pojedyńcze piórka lub ogon przestrzelany na przemian sterówka biała i ciemna. jako ciekawostkę podam że w sezonie 2008 stawropolskie dały mi czarną srokę z białym brzuchem, skrzydłami i głową.
Z polskimi grzywaczami masz kłopot dlatego, że jest to krzyżówka. Stare polskie grzywacze były znacznie mniejsze i potrafiły pięknie i długo latać. To samo było z orlikiem wileńskim, polskim tarczowym. Swojego czasu zaczęto promować na wystawach coraz większe ptaki. Na wystawach w półn-wsch Polsce gdzie hodowano ich najwięcej wystawiane były grzywacze polskie wielkością dorównujące orlikom wileńskim i polskim tarczowym. Wilkość uzyskano krzyżując z różnymi gołębiami ze wschodu.
Sam kiedyś zrobiłem krzyżówkę grzywacza z tarczowym i w drugim pokoleniu miałem z tego i grzywacze i boczate.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 12, 2009 10:01 am

Witam. Nie sądzę, by moje polskie grzywacze były efektem krzyżówki. Nabyłem je od starszego hodowcy z Poznania który z racji wieku likwidował hodowlę i miał je od wielu lat. Raczej jestem skłonny przypuszczać, że wady ubarwienia są wynikiem wieloletniego chowu w pokrewieństwie. W ubiegłym roku dokupiłem czerwonego samca od hodowcy z Białegostoku i po nim mam czyste młode, a próbowałem z trzema samicami po 2 lęgi. duże i długie grzywacze to rzeczywiscie efekt krzyżowania naszych grzywaczy z litewskimi i te duże właśnie nie latają.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn sty 12, 2009 10:21 am

A czy ten starszy hodowca z Poznania nie trzymał także orlika wileńskiego? Jeżeli tak to wiele by wyjaśniało.
golebiewski

ODPOWIEDZ