Wystawa w Krakowie 3-4 stycznia 2009 r.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Wystawa w Krakowie 3-4 stycznia 2009 r.

Post autor: SETER » pn gru 29, 2008 5:38 pm

Witam,
chciałbym poinformować kolegów hodowców, że krakowska 54 Wystawa Gołębi Rasowych, odbędzie się w dniach:
3-4 stycznia 2009
godziny otwarcia :
w sobotę - od 8.00 do 16.00
w niedzielę - od 8.00 do 15.00
na terenie Centrum Targowego
CHEMOBUDOWA KRAKÓW S.A.
w Krakowie
przy ul. Klimeckiego 14, Pawilon A.
Mam nadzieję, że po zwiedzeniu tej wystawy, można będzie o niej podyskutować na forum :wink:
Pozdrawiam

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » ndz sty 04, 2009 11:05 am

A na wystawie w Krakowie jak co roku piwo, papierochy na sali, gorzała pod stołami i chore gołębie na wystawie. Wszędzie tak jest?

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz sty 04, 2009 11:25 am

No, nie. :shock: W Białymstoku był całkowity zakaz palenia na hali wystawowej. Nie zobaczyłem (ani nie poczułem) też nikogo, kto by ostentacyjnie pił alkohol a byłem na wystawie prawie 3 godziny. :roll:
Dirko

baster
Kontakt:

Post autor: baster » ndz sty 04, 2009 11:56 am

Witam.co do palenia kolega ma rację powinien obowiązywać zakaz palenia papierosów na tego typu imprezach z uwagi na to że jestem z krakowa i hoduję stawaki kręciłem się koło gołebi dentych muszę przyznać że było ich kilka odmian Norwicze,brańskie,czeskie łapciate,stawaki górnoślaskie koroniate te ostatnie wydawały mi się jak by były za duże czarne białoloty i szymle hoduje stawaki górnośląskie kupę lat i w mojej rodzinie były od zawsze ale nie przypominam sobie żeby były takich rozmiarów jak mutanty może to nowe trendy na styl niemiecki .ogólnie podobało mi się fajna impreza było sporo ptaków srebrniaki,maściuchy,mewki ,kariery,brodawczaki,rzeszowskie,i wiele wiele innych każdy napewno znalazł by coś dla siebie cena biletów trochę drogo 10 zł jak na wypad w 4 osoby dla mnie sporo.

jacho
Kontakt:

Post autor: jacho » ndz sty 04, 2009 12:07 pm

T samo widziało się i na wystawie w Busku Z. Zabrałem 10 letnią córkę i troszkę było mi wstyd jak na to patrzyła...bo sprawiali wrażenie osób wypuszczonych z ch.... nie powiem bo i ja ,,wprowadzę'' ...ale żal naprawdę jak dziecko mówi że ładne gołębie tylko dlaczego puszki po piwie po ziemi się walają ?
jes

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz sty 04, 2009 12:42 pm

Witam,
zacznę może od rzeczy bardziej przyjemnych (będzie krócej).
Jak pisał kol. Baster gołąbków sporo, a dzięki hodowcom z innego rejonu było dosyć różnorodnie (a nie tylko rasy miejscowe i PDL).
Kilka niezłych srebrniaków i perłowych - było na czym zawiesić oko. Krakusy w normie, poza 3-4 sztukami. Na innych rasach raczej się nie znam, więc ocenę pozostawiam innym.
Teraz kilka niemiłych uwag:
Ja rozumiem, że DiDżej (pewnie ktoś z organizatorów) "melodyjka ludowa" mógł za dużo wypić, ale ktoś mógł mu zwrócić uwagę, że nie każdy lubi podczas zwiedzania słuchać swojskich melodii z tekstem typu: "wszystkie gołembiorze, to fajne chłopoki, łoni wszyscy szwarne dziołchy majom" :lol: :lol: - byłem tam z kolegą nie-hodowcą - ile wstydu się najadłem - to moje...
Była też ekipa telewizyjna - jeśli panu "melodyjka ludowa" zależało na utrwaleniu stereotypu gołębiarza-czereśniaka ze słomą wystającą z butów, to mu się to udało...
Poza tym, słyszałem zachęcanie przez mikrofon do zagłosowania na jakiegoś euro-posła - nie nazwę tego zachowania po imieniu, ponieważ mogą czytać to dzieci i kobiety ciężarne :wink: - ja obecnością "szanownego" polityka z takim tupetem, nie czułem się bynajmniej zaszczycony.
Kolejna kwestia to jakość prezentowanych (niektórych) gołębi...
Za 2 perłowe z wystawy, nikt zdrowy na umyśle nie dał by więcej niż 30 zł - pominę kilka innych ras - po co takie coś pokazywać ? - żeby zrobić z siebie durnia ?...
Na temat tzw. maściuchów "polskich" szkoda się wypowiadać - osobiście uważam, że zamiast dać gołębiowi 87-88 pkt. lepiej dać B.O za cechy obcej rasowości.
Natomiast wybryk pewnego hodowcy-pitekantropa, nazwijmy go umownie "Fryzjerem" - utrwaliłem na dwóch fotografiach, oto one:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e710f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 315d7.html

Uważam, że sędzia w rubryce "uwagi", zamiast B.O powinien wpisać: "ty palancie".
Jak do tej pory Kraków zawsze kojarzył mi się z dobrą organizacją wystaw - szkoda Panowie Organizatorzy, że się to zmieniło na niekorzyść.
Pozdrawiam

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz sty 04, 2009 1:07 pm

Seter - nie ubliżaj fryzjerom :D
Ten debil wychlastał go tak, że widać gołą zakrwawioną skórę na skrzydle oraz krew na lotkach. To był rzeżnik a nie fryzjer.
Życzę Ci szybkiego doprowadzenia uszu do używalności :D
Tak jak napisał Jarek to na wystawie w Białymstoku rzeczywiście był porządek, było sympatycznie i panowała fajna atmosfera. Gołębie były zdrowe a ich jakość była różna. Ale to co podobało sie dla mnie mogło się niepodobać komuś innemu. Mam tez pytanie do bywalców wystawowych - czy na innych wystawach też tak dużo sędziów wystawia swoje gołębie?

Awatar użytkownika
PDL
Kontakt:

Post autor: PDL » ndz sty 04, 2009 3:50 pm

Ma ktoś może zdjęcia srebrniaków i perłowych z tej wystawy ?

stefan51
Kontakt:

Porządek w Białymstoku.

Post autor: stefan51 » ndz sty 04, 2009 5:51 pm

Dlaczego był porządek na wystawie w Białymstoku,otóż odpowiem krótko.Byli po raz pierwszy wynajęci zawodowi ochraniarze i oni mieli za zadanie pilnować aby nikt nie palił papierosów i nie spożywał alkoholu na terenie wystawy i giełdy. I to się udało wyekzekwować od wszystkich osób będących na wystawie czy na giełdzie. Taką formę ochrony dla zapewnienia porządku polecam innym Związkom ,które są o wiele bogatszymi finansowo Związkami niż Związek Białostocki.Pozdrawiam.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » ndz sty 04, 2009 9:46 pm

Czas najwyższy zadać sobie pytanie, "komu i czemu służą obecnie organizowane wystawy".
leon_k

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » ndz sty 04, 2009 10:03 pm

szkoda że niektórzy "hodowcy" źle pojmują słowo wystawa, to można przemilczeć (pozatym to był głównie teren giełdy), ale było naprawdę sporo osób zainteresowanych ptakami (może na nich trzeba było zwrócić uwagę)
co do ocen ptaków (moim zdaniem jakiś dowcip :lol: )

do osób będących na wystawie w Białymstoku mam prośbę o namiary na hodowców orlików białostockich i grzywaczy (a może któryś z hodowców sie odezwie), gdyż poszukuje tej rasy a w Krakowie nie znam nikogo kto by je hodował

PONIŻEJ ZDJĘCIA Z WYSTAWY (link do zdjęć) głównie krótkie gdyż mnie takie interesowały :D

http://picasaweb.google.pl/barpiotr/KrakW34Stycznia2009#

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn sty 05, 2009 3:04 am

dobra robota kol.Piobar. Moze kilka uwag do golebi na fotkach : masciuchy polskie gladkoglowe bez komentarza, mewki srednie ,ocena szekow z kosmosu. :D

stefan51
Kontakt:

Post autor: stefan51 » pn sty 05, 2009 5:44 am

Jeszcze jedna uwaga co do wystawy w Krakowie.Sędziowie bardzo sobie upodobali dawanie pół punkta karnego za nieznaczną wadę.Moim zdaniem było to nagminnie praktykowane ,a może na wystawach w Krakowie co roku tak się dzieje i to weszło w krew tym wszystkim ,którzy sędziują.Kto był w przeszłych latach na wystawach ,niech się wypowie czy tak było? Pozdrawiam.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn sty 05, 2009 6:02 am

dwa staluchy maja w rubryce glowa, oczy ,brew odebrane 1,5 punktu, wychodzi na to ze sedzia za ciemne oko zabral 0,5pt,za jasna brew 0,5pt i za "tlusta glowe' 0,5 pt. ,moim zdaniem powinien zabrac co najmniej 3,nie widac glowy z przodu byc moze za waska glowe "klin' trzeba bylo zabrac nastepny punkt

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pn sty 05, 2009 6:07 am

przepraszam pomylilem sie :oops: :wink: 1,5 odebrane za glowy ,oczy i brew idealne :shock:

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr sty 14, 2009 5:42 pm

Nie było mnie dawo na forum to dopiero teraz sie wypowiem. Co do organizacji to nie zauważyłem jakisch większych zastrzeżeń (moze miałem szczeście) nie zauważyłem tez żadnych pijanych hodowców ani stert puszek po piwie. Teraz przejde do ogólnej oceny wystawy. Szczerze powiedziawszy odniosłem wrażenie że w tym roku panowała zasada: liczy sie ilość a nie jakość. Niestety musze stwierdzic że z roku na rok Karków coraz bardziej obniża poziom;/ Nie wiem jak ze srebniakami czy srokami bo na tych rasach sie nie znam ( co do tego tematu wypowiedział sie już jak widze Seter) ale zwróciłem uwage na rasy krótkodziobe szczególnie mi bliskie a w szczególnosci koroniarz końcaty i sercaty. Szczerze mówiąc to wystawiane egzemplarze tych ras nie powaliły mnie na nogi. Wystawienie gołebia z czarną szczęką i słabo ukszałtowaną koronką w tej rasie nie jest jak dla mnie powazne. Cóż mam nadzieje że w przyszłym roku nastąpi jakiś progres a nie dalszy regres. Na plus myśle ze można zaliczyc pojawienie sie kilku nowych ras. Wystawa była dzięki temu bardziej wszechstronna i ciekawa.

M.B

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr sty 14, 2009 9:01 pm

carbaloy pisze:dobra robota kol.Piobar. Moze kilka uwag do golebi na fotkach : masciuchy polskie gladkoglowe bez komentarza, mewki srednie ,ocena szekow z kosmosu. :D
te maściuchy gdyby umiały mówić to na bank mówiły by po węgiersku, no może niektóre miały by polski akcent, ale to wszystko co w nich polskiego.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw sty 15, 2009 7:56 pm

quatro pisze:te maściuchy gdyby umiały mówić to na bank mówiły by po węgiersku, no może niektóre miały by polski akcent, ale to wszystko co w nich polskiego.
Dobre, dobre :lol:
Ale tak poważniej...
Mnie (o dziwo) bardziej zniesmaczyło podejście do wystawy niektórych hodowców i organizatorów (szczególnie DiDżej "melodyjka ludowa" zapadł mi w pamięć :lol: ), niż błędy sędziów.
Doprawdy, dziwi mnie, że hodowcy nie wiedzą co hodują (maściuchy) jak i wystawiają koki (np. niektóre perłowe).
Założę się, że facet, który tak zmasakrował (obskubał) srokę łowicką miał największe pretensje do sędziów z wszystkich wystawiających :wink:
Zapomniałem napisać, że widziałem pasiaka, który był "flagowym" przykładem X-owatości nóg, ale nie dostał za to żadnego punkciku karnego :wink:
Wiele osób się starało, pracując przy organizacji wystawy, albo wystawiając naprawdę fajne gołębie, ale wystarczy kilku delikwentów aby popsuć wrażenie :? :lol:
Dziwi mnie brak wypowiedzi kol. Ekologa :wink:
PS.
miałem kiedyś okazje się naoglądać jaki procent gołębi trafiających na wystawę, ma pod skrzydłami wszoły, krzywe mostki, ile jest chorych itp. - można by z tego zrobić niezłą rozprawę naukową :lol:
Jeśli chodzi o tzw. "kulturę hodowlaną" to jesteśmy w III a może i IV świecie, zaraz przed Bangladeszem :lol:

Leon Kowalski
Kontakt:

WYSTAWY

Post autor: Leon Kowalski » czw sty 15, 2009 8:52 pm

Kolego SETER, w tym miejscu należy zadać pytanie, czemu mają służyć , a czemu służą ostatnio organizowane wystawy? Gdzieś zagubiono istotę i cel jaki przyświecał w organizowaniu pierwszych wystaw. Może warto podjąć ten temat w szerszej dyskusji.
Pozdrawiam
leon_k

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » czw sty 15, 2009 11:32 pm

Troche chyba jednak koledzy wyolbrzymiacie tą sytuacje. Nie jest może najlepiej ale do Bangladeszu nam jeszcze troche brakuje:) Wystawy jak wystawy nie sa tylko rywalizacją . Myśle że w dużych miastach jak Kraków są też lokalną atrakcją i urozmaiceniem dla mieszkańców. Mysle że takie egzotyczne hobby jak hodowla gołębi rasowych ( bo tak niestety ogromna większosć traktuje naszą pasje) może wyrwac od codzienności i własnie wystawa ma temu służyc co skrupulatnie wykorzystują organizatorzy podnosząc co rok o 100% cene wstępu...;/ a co do wystawianych gołębi to egzemplarze o których mówi Seter niestety są i pewnie będą wystawiane. Dobrze byłoby sie zastanowic po co ktoś takiego gołębia wystawia ale ta refleksje powinni przeprowadzic sami ich właściciele..

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Re: Wystawa w Krakowie 3-4 stycznia 2009 r.

Post autor: piobar » czw gru 17, 2009 7:14 pm

Wystawa w Krakowie KZHGR w Krakowie 19-20/12/2009
adres: Centrum Handlowe "Chemobudowa", ul. Klimeckiego 14

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pn gru 21, 2009 7:50 pm

Kilka zdjęć z wystawy w Krakowie:
http://picasaweb.google.pl/barpiotr/1920122009Krakow#

<pdl odpuściłem bo było tego trochę ale mnie nie interesują>

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » wt gru 22, 2009 1:09 am

witam,dzieki za fotki swietne....ja sie nie znam, ale jak to sa masciuchy to tragedia :shock:

emas
Kontakt:

Post autor: emas » wt gru 22, 2009 1:20 pm

Kolego piobar przegladałem twoje fotki z Krakowa sa swietnej jakosci gratulacje :D Mam pytanko czy wiesz moze kto wystawiał tam kuraki srokate ??

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt gru 22, 2009 3:54 pm

piobar mam pytanie.
Czy żółte " SROCZKI" ze zdięć to były najlepsze egzęplarze :?: :?:

ODPOWIEDZ