Krajowa giełda nadwyzek

Czy jesteś za taką giełdą ?

Tak
24
89%
Nie
1
4%
Nie mam zdania
2
7%

Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Krajowa giełda nadwyzek

Post autor: zbiter » pt sty 16, 2009 7:24 am

Tak sczeże to mysle że wystawy sa tylko przykrywką dla giełd ,nieraz obserwuje ludzi którzy nawet nie pójda na wystawe ,bo i po co jak na giełdzie są ładniesze gołebie niz na wystawie( tak twierdzą) Zwłasza wystawy w Poznaniu które odbywaja sie w 2 osobnych halach.
Myślę że u nas brakuje porządnych giełd hodowlanych takich z prawdziwego zdarzenia tak jak w Niemczech lub na Węgrzech. Wystarczyło by przez pierwsze 3 no może 4 m-ce w roku zrobić Krajową giełdę nadwyżek hodowlanych na zasadach podobnych do giełd przy wystawach. Wiem że są w miastach bazary,ale taka prestiżowa giełda sciagała by hodowców z kraju i zagranicy .Nie było by to ciekawe?,np w marcu i kwietniu gdy nie ma już wystaw a zostawilismy sobie samiczkę która okazała się zbedna i nie ma gdzie nabyc do pary. A jest to tez okazja do poprawienia finansów związku bez duzych nakładów na wystawę. Co o tym myślicie?
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 16, 2009 10:11 am

Witam. Sądzę, że to naprawdę dobry pomysł. Z pewnością znalazło by się wielu chętnych do wzięcia udziału w takiej giełdzie.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt sty 16, 2009 11:20 am

Pomysł jest kolego Zbiter interesujący nie wiem tylko czy byłoby co sprzedawać bo zazwyczaj swoje wszystkie nadwyżki sprzedaje sie na giełdzie przy wystawie. z drugiej strony nie jestem pewny czy komuś chciałoby się jechać specjalnie do innego miasta tylko po to żeby sprzedać gołębie skoro może zrobić to na lokalnej giełdzie..

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sty 16, 2009 11:59 am

Zauważ że poważni hodowcy nie shańbia sie wynoszeniam gołebi na bazar ,a takie giełdy naprawde sa potrzebne np. o charakterze miedzynarodowym .co do chetnych to napewno napewno by nie brakowało
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sty 16, 2009 1:05 pm

Pomysł może i dobry ale trzeba odpowiedzieć sobie na dwa zasadnicze pytania. Kto się podejmie organizowania takiej giełdy i gdzie by była ona umiejscowiona?
W obecnej chwili można powiedzieć, że tą rolę spełnia poznańska wystawa, największa i na koniec sezonu wystawowego, uważana za ostnią szansę sprzedania ptaków i kupienia czegoś wartościowego.
Początki giełdy byłyby na pewno trudne. Jeżeli miałaby to być ciesząca się renomą giełda to nigdy na wolnym powietrzu. Hale są kosztowne, więc ryzyko finansowe organizatorów niemałe. Pierwszy rok mógłby wyglądać cieniutko. Lokalizacja takiego przedsięwzięcia najlepsza by była raczej w części środkowej Polski aby część hodowców nie musiała jechać w drugi koniec kraju.
A gdyby wyszło to poznańska giełda miałaby mniejszy ruch.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sty 16, 2009 1:17 pm

Właśnie o czymś takim myslałem , ptaki prezentowac pod dachem ,w kaltkach wystawowych tak jak na giełdach ,mysle że to jest pole do popisu właśnie dla Poznańskiego związku ,dobra lokalizacja i olbrzymie mozliwości (chodzi o hale) ,napewno taka giełda by zarobiła na siebie ale to tylko moje mżonki a pewnie i wolne terminy by sie znalazły
Szukaj a znajdziesz

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt sty 16, 2009 3:07 pm

No właśnie tu może tkwic problem Wystawa połączona z giełdą jest przedsięwzięciem dochodowym ale nie jestem pewny czy sama giełda wystarczyłaby żeby zwrócic koszty wynajęcia hali organizacji technicznej i co wiecej pozwoliła zarobic organizatorom...

krystek
Kontakt:

hejka

Post autor: krystek » pt sty 16, 2009 5:08 pm

hejka koledzy , z mojego stwierdzenia w poznaniu wynajedzie hali tak jak my organizujemu tu co roku 2 wystawy to wynajecie hali na pare dni to 36tysiecy złotych to jest duzo a my teraz bedziemy miec 2 hale duze
Krystek

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pt sty 16, 2009 5:19 pm

Witam,
pomysł bardzo dobry, ale mam jedno "ale" :wink:
Jeśli takie giełdy będą odbywać się co około 4 miesiące, to ciekawi mnie, kto wydezynfekuje po giełdzie taką ilość klatek ? (niby prozaiczne pytanie).
Giełdy, to "wylęgarnia" chorób gołębi - a giełda ogólnokrajowa, to już "kosmos"...

ODPOWIEDZ