Wystawa krajowa - Poznań.

Żałoba
Kontakt:

Wystawa krajowa - Poznań.

Post autor: Żałoba » wt lut 03, 2009 8:19 pm

Witam!
Czy ktoś z okolic Warszawy, Żyrardowa lub Skierniewic wybiera się własnym samochodem, w niedzielę na wystawę do Poznania. Chętnie dorzuciłbym się do paliwa. Gdyby ktoś miał wolne miejsce i chciał obniżyć koszt wycieczki proszę o kontakt. tzaloba@poczta.onet.pl tel. 791 27 47 77. Pozdrawiam!!

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt lut 03, 2009 10:20 pm

Niestety, jadę pociągiem, a na wystawie będę w sobotę bo jest więcej czasu.

Pozdr.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 04, 2009 6:05 pm

Zjak pisze:Niestety, jadę pociągiem, a na wystawie będę w sobotę bo jest więcej czasu.

Pozdr.
Przy okazji zapytam, bo może ktoś wie, z której strony/ulicy jest wejście na wystawę, hala nr 1 i 2.

Pozdr.

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » śr lut 04, 2009 7:15 pm

Witam
Wejście i wjazd na teren MTP hala nr 1 i 2 od ul. Głogowskiej na przeciw Dworca Zachodniego
Jurek Bogacz

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » śr lut 04, 2009 7:22 pm

Będąc na dworcu Głównym PKP w Poznaniu, kieruj się przejściem podziemnym na dworzec Zachodni. Po wyjściu przechodzisz przez przejcie dla pieszych na ulicy Głogowskiej i jesteś już przy terenie wystawowym. Kieruj się do najbliższej bramy, a tam ochrona udzieli tobie wyczerpujących informacji. ...a tak miedzy nami to idź za ludźmi idącymi z klatkami pełnych gołębi..:). Już w pociągu zapoznasz się z hodowcami...:)...powodzenia.

taiszjo
Kontakt:

Post autor: taiszjo » śr lut 04, 2009 8:03 pm

Witam serdecznie. Jade do Poznania w niedzile, posiadam jedno wolne miejsce,trasa która jade to Ostrowiec Św.-Konskie-Piotrków Tryb.-Sieradz-Kalisz-Jarocin-Poznań chętnych proszę o kontakt.
Numer kom 880240956

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw lut 05, 2009 11:06 am

Dziękuję za informacje dot. wejścia.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Kontakt:

Post autor: Jaroslaw » czw lut 05, 2009 2:02 pm

Witam.Będę w Poznaniu już w piątek po południu i zostaje do niedzieli.Mam nadzieje że ktoś zorganizuje spotkanie forumowiczów.
Jarek_prezes

matisliwa
Kontakt:

Post autor: matisliwa » czw lut 05, 2009 6:32 pm

Witam. Jak wiecie w tym roku jest duże zamieszanie z obrączkami. U nas w związku na obrączki składaliśmy zamówienie już w kwietniu ubiegłego roku. Dokupiłem do mojego stada garłacze siodłate łapciate. Zamówiłem tylko obrączki rozmiaru 12. Mam pytanie. Czy ktoś posiada nadmiar obrączek o rozmiarze 11 i odsprzedałby mi, albo wymienił na 12?? Proszę popytać także w związku. Wymianę mogę przeprowadzić w Poznaniu. Z góry dziękuje.

zbyszek
Kontakt:

Post autor: zbyszek » sob lut 07, 2009 2:09 pm

No i jaka wystawa w Poznaniu , był ktoś dzisiaj na niej z was ?
Krymka polska

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » sob lut 07, 2009 2:23 pm

Witam,
mam prośbę do wszystkich zwiedzających. Czy ktoś mógłby mi przekazać informacje o rasach ryś polski i giant homer, chodzi mi o dane katalogowe.
dziękuję i pozdrawiam,.
Wojciech Piotrowski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 07, 2009 8:52 pm

Byłem, zwiedziłem, właśnie wróciłem i jestem padnięty, wrażenia opiszę jutro.Na wystawę pojechałem prosto z pracy, po nocce, więc teraz ledwo zipię.

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » sob lut 07, 2009 11:08 pm

również właśnie wróciłęm z wystawy byłęm głównie na giełdzie i od dziś jestem hodowcą rysia polskiego :lol: ogólnie jestem zadowolony gdyż kupiłem co chciałem

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz lut 08, 2009 5:16 pm

Witam,też własnie wróciłem z Poznania i musze przyznac duży plus organizatorom.Giełda i wystawa super :D .Pozdrawiam

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » ndz lut 08, 2009 7:13 pm

Witam. Wystawa super, garłacz siodłaty łapciaty na wysokim poziomie(to co mnie interesowało) Giełda nadwyżek tłok, tłok i jeszcze raz tłok, co do ptaków to moim zdaniem mewka polska, krymka białostocka, troche karierów i bluet na których można było oko zawiesic, reszta z pojedyńczymi może wyjątkami robiła mierne wrażenie.
optimus

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lut 08, 2009 7:33 pm

Jaki tłok? spokojnie było ,w porównaniu z innymi latami to raczej było luźno.Miłe zaskoczenie na giełdzie ,po sobocie papiery w klatach wymienione . Ogólnie wszystko ok.
Szukaj a znajdziesz

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lut 08, 2009 7:42 pm

wojtek_pi pisze:Witam,
mam prośbę do wszystkich zwiedzających. Czy ktoś mógłby mi przekazać informacje o rasach ryś polski i giant homer, chodzi mi o dane katalogowe.
dziękuję i pozdrawiam,.
Giant homerów nie było, natomiast co do rysi polskich to sprecyzuj pytanie.
Odpowiem jutro bo dzisiaj muszę na reszcie odpocząć.

Pozdr.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 08, 2009 7:57 pm

Wrażenia pozytywne, chociaż liczyłem na kupno samicy Vorburgera, ale nic sensownego nie było. Jednak i tak uzupełniłem braki, sprzedałem trochę nadwyżek, więc nie narzekam.Kupiłem od hodowcy z Niemiec samca adana (syryjski żylasty), dokupiłem też dwie samice takle, chociaż obawiam się, że jedna okaże się jeszcze samcem, nabyłem także samczyka ałtajskiego i na koniec za grosze parkę pięknie wybarwionych bijów krasnodarskich.szukałem takze białego orłowskiego, jednak nie znalazłem.To pokrótce byłoby na tyle , idę spać, cześć.

zbyszek
Kontakt:

Post autor: zbyszek » ndz lut 08, 2009 8:13 pm

Wspaniała wystawa. Prawie trzy tysiące gołębi,bardzo dużo gołębi na giełdzie,trzydzieści wystawionych Krymek polskich.Było na czym oko zawiesić,no i jestem zadowolony bo kupiłem sobie samczyka Krymki polskiej.Najbardziej zdumiewający jest ten tłum hodowców gołębi,co świadczy o tym jakim zainteresowaniem cieszy się nasze hobby i ilu ma sympatyków.
Krymka polska

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » ndz lut 08, 2009 8:42 pm

widok giełdy
Obrazek

Obrazek

widok wystawy
Obrazek

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pn lut 09, 2009 11:16 am

Byłem w niedzielę. Pobyt mój był raczej handlowy i na wystawę wpadłem na 15 minut bo trzeba było szybko wyjeżdżać ( ponad 400km kiepskiej drogi) Nastawiłem się, że znowu będzie tłok przy wejściu na giełdę a tu miłe zaskoczenie, dodatkowe wejscie boczne. Chwila stania i do oczek. Znowu pozytywne zaskoczenie. Klateczki wyłożone czyściutkim papierem falistym, nie było kłótni o klatki. Porządek był niezły chociaż na dole nie widziałem organizatorów (porządkowych) Natomiast na górze zauważyłem duch a nawet poczułem. Gość w białym kitlu z logo poznańskim tak się przepychał bezpardonowo, że pierwszy raz od ładnych kilku lat miałem ochotę ,,zasadzić komuś kopa w dupę" Za 5 minut miałem nieszczęscie znowu znaleźć się drodze tego pana. Szedł jak burza mimo starszego wieku i drobnej postury. (Chciałbym w jego wieku mieć taki wigor, kulturę to raczej niekoniecznie). Przy jedzeniu trochę mnie okopcili, widocznie to tylko mi przeszkadzało. Ogólnie wrażenie z giełdy pozytywne. Szkoda a może i dobrze, że na wystwę zaszedłem tylko na chwilę. Po drodze rzuciłem okiem na krymki białostockie. Trochę zdziwiłem się na champina żółtego ale tą rasę zaczynam trzymać więc może oko jeszcze niewprawne. Walę prosto do zakonniczek. Idę wzdłuż: szpuk, szpuk, kok, szpuk, średni średni, szpuk, szpuk. Myślę sobie, ludzie co wy trzymacie. Na końcu zobaczyłem championa. Rzucam dalsze przeglądanie i lecę pocieszyć oko. Dolatuję i gęba rozdziawia mi się ze zdziwienia. Czyżby 1 kwietnia? Zaczynam się śmiać. Dwuch gości patrzy ze żdziwieniem. Pewno się napił, pomyśleli. Ludzie, takiego szpula zrobić zwyciężcą, to się w ,,pale nie mieści". Po chwili przychodzi mi do głowy, że może ktoś podprowadził championa i wsadził w to miejsce koka bo nie chce mi się wierzyć, że można tak sędziować. Dalej poszedłem zobaczyć pawiki, czy hodowcy poprawili się w tej rasie. Można powiedzieć, że tak. Trochę zdziwiłem się na białego championa. Cóż widocznie sędzia jeszcze nie dokształcił się w tej rasie. A do hodowców tej rasy chcę powiedzieć aby nauczyli się przekładać pióra w ogonie ogon się nie rozłaził i sprawiał wrażenie płaskiego. Mimo, że macie dobre gołębie to przez to, że tego nie robicie to przegrywacie. Wiem, że niektórzy tego nie pochwalają, ale skoro można to robić, to po co tracić ze 2 punkty na ocenie.
Jeszcze zdążyłem popatrzyć na motyle. Dużo ładnych a drugie tyle degeneracja. Było piękne pole dla popisu dla sędziów i kicha panowie sędziowie. To właśnie sędziowie są w stanie poprzez mądrą ocenę kierować w dobrą stronę rasę i hodowców. I tyle na temat motyli, może ktoś podejmie temat z tym, że w częsi dotyczącej ras.
golebiewski

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » pn lut 09, 2009 5:24 pm

Witam
Link do paru fotek z Poznania.
http://kristoferrr.fotosik.pl/albumy/585108.html

Awatar użytkownika
wojtek_pi
Kontakt:

Post autor: wojtek_pi » pn lut 09, 2009 5:34 pm

Zjak
Chodzi mi o dane katalogowe rysi polskich szczególnie niebieskie białopasiaste na białych lotkach, albo kontakt do hodowcy bo potrzebuję 2 samiczki bardzo wysokiej klasy kupić.
Wojciech Piotrowski

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lut 09, 2009 6:12 pm

wojtek_pi pisze:Zjak
Chodzi mi o dane katalogowe rysi polskich szczególnie niebieskie białopasiaste na białych lotkach, albo kontakt do hodowcy bo potrzebuję 2 samiczki bardzo wysokiej klasy kupić.

Były takie 4 szt. na 92 szt wystawianych rysi i wystawiał je Niemiec, który zdobył II kolekcję.

Mam oczywiście ich zdjęcia i jeśli podasz mi adres mailowy na pw to ci mogę wysłać te zdjątka i też dane tego Niemca. Tylko dzisiaj, bo od jutra będę nieobecny przez ok. tydzień.

Pozdr.

Filip30
Kontakt:

Post autor: Filip30 » wt lut 10, 2009 10:39 am

Witam kol.hodowców.Byłem na wystawie w niedzielę i stwierdzam że organizacyjnie wypadła super :lol: .Co do ocen gołębi to tak nie bardzo.Chodzi mi o Gdańskie wysokolotne.Oceniało je dwóch sędziów.Pan Rogowski znany już z Gdańska i Jędrzejewski Kazimierz.Mam nadzieje że ten drugi nie zastępował pana Styczyńskiego :twisted: bo oboje są sędziami z Tczewa.Gołębie pana Rogowskiego nie dopuszczono do oceny,aby uniknąć powtórki z Gdańska.Duży plus dla organizatorów :lol: .Specjalnie przyglądałem się Gdańskim i zauważyłem gołębia z niemiecką obrączką.Był to czerwony mazer hodowcy z Grudziądza oceniony na 95p. :twisted: Co najlepsze hodowca ten zajął trzecie miejsce.dyskwalifikacja tego gołębia spowodowała by niższe miejsce kolekcji tego hodowcy.Co do Championa (inny hodowca) to według mnie miał zły rysunek ponieważ mazer nie może mieć tak bardzo nakrapianego podbrzusza ,a ta samica miała całe.Raczej się nie mylę ponieważ konsultowałem tą kwestię z wieloma bardzo dobrymi hodowcami Gdańskich.Także widzicie panowie doszło do powtórki z wcześniejszych wystaw :twisted: Ciekawe czy to się kiedyś skończy.Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ