Warszawa - Bronisze 2009

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pt lut 13, 2009 7:09 pm

nigdy sedzia nie ocenia swoich n golebi nawet gdy sa w sawce do jego wlasnej oceny to robote te wykonujke inny sedzia a wty wypadku powinien wygrac pan debowski skoro sedziowal i odniusl z tego zysk

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt lut 13, 2009 7:45 pm

januz pisze:nigdy sedzia nie ocenia swoich n golebi nawet gdy sa w sawce do jego wlasnej oceny to robote te wykonujke inny sedzia a wty wypadku powinien wygrac pan debowski skoro sedziowal i odniusl z tego zysk
? nie rozumiem co miałeś na myśli, wydawało mi się że jasno napisałem, W Broniszach orliki oceniał s. Gref, wystawcami byli Dembowski i Drozdowski, Dembowski po ocenie Grefa zdjął karty ocen z klatek w których były jego gołębie, ocenił je na nowo i włożył karty, tak więc przy orlikach wisiały karty podbite przez Grefa i Dembowskiego, dowodem na to że ocena była stronnicza jest ocena orlików Dembowskiego na wystawie w Białymstoku, gdzie te same orliki zdobyły po kilka punktów mniej. A tak na marginesie to dlaczego dwóch sędziów oceniało jedną rasę? jakim prawem Pan Dembowski zdjął karty ocen i wypełnił je na nowo?
to są jakieś jaja, to jest chory związek

januz
Kontakt:

Post autor: januz » pt lut 13, 2009 8:12 pm

to ty masz chore informacje
to jak tak bylo to daj te karty ocen debowskiego skoro masz te inne do oceny golębi danej rasy moze byc nie jeden sedzia a czy ty widziales ocene czy na niej byles a moze sedzia jestes

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pt lut 13, 2009 9:21 pm

januz pisze:to ty masz chore informacje
to jak tak bylo to daj te karty ocen debowskiego skoro masz te inne do oceny golębi danej rasy moze byc nie jeden sedzia a czy ty widziales ocene czy na niej byles a moze sedzia jestes
- :lol: , a co ty też sam sobie oceniasz?
- pokazałem ci kartkę z katalogu, na której oceniającym i wystawiającym jest Dembowski, nie widzisz tego?
-pokazalem ci również karty ocen podbite nazwiskiem Gref, klatki o kolejnych nr 693,694,695,696?
-czy zauważyłeś w katalogu, żeby było napisane ze orliki w klatkach 693,...696 oceniał Gref a nie Dembowski?
-po co dwóch sędziów do 8 sztuk?
- jak można być sędzią w swojej sprawie?
- sprawdz nr obrączek orlików Dembowskiego które w Broniszach miały 95 i 96 pkt i porównaj z nr w Białymstoku gdzie nie przekroczyły 93 pkt

przy ocenie tych orlików nie byłem, był przy niej Pan Dembowski i Pan Gref, ten pierwszy zrobił to bezprawnie.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt lut 13, 2009 10:02 pm

To Ty Quatro nie wiesz z kim polemizujesz :shock: - :D .

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 14, 2009 6:52 am

Z bardzo dobrym sędzią od ras Wysokolotnych :roll:

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lut 14, 2009 7:55 am

Dispar pisze:To Ty Quatro nie wiesz z kim polemizujesz :shock: - :D .
no teraz to już wiem, nie spodziewałem się że "januz" jest sędzią, myślałem że to jakiś gówniarz pisze, który wysłowić się nie potrafi, a to jeden z tych co to sami sobie ptaszki oceniają, słyszałem januz że w zamojskich nie ma na ciebie mocnych - pod warunkiem, że sam je oceniasz :D, a może chcesz dowód. Wystawa w Broniszach, oceniający Janusz Rak, wystawiający Janusz Rak, wygrał Janusz Rak.
To jest jakaś pieprzona żenada, banda sprzedawczyków.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » sob lut 14, 2009 10:21 am

Do quatro.
Szkoda zdrowia, wyraźnie widać, że mało jest ludzi dbających o podstawowe wartości jak: uczciwość, sprawiedliwość czy walkę o przestrzeganie ustalonych regulaminów, czy obowiązujących statutów.
W związkach coraz częściej spotykamy się z brakiem szacunku do siebie jak i do ustalonych przez siebie praw i obowiązków członka związku.
leon_k

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lut 14, 2009 10:31 am

czyli co, Panie Leonie ? wypiąć się na ten chory związek ? z jednej strony to by było najprostsze, z drugiej zaś dlaczego ustępować, może piętnowanie takich sytuacji przyniesie jakiś efekt.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » sob lut 14, 2009 10:45 am

Jeżeli są jakieś szanse na poprawę to warto poczekać. Ja mam wątpliwości.
Pozdrawiam
leon_k

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob lut 14, 2009 4:01 pm

Ja tez w tym roku nie zapłacilem składki i nie naleze do zwiazku juz bo moje postulaty na zebraniu olewali (NIE BYLO CZASU DO ZALATWIENIA ICH),ale chyba podjołem pochopnie decyzje bo bym jeszcze troche namieszal i cos by sie wyjasnilo na czysto

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lut 14, 2009 5:55 pm

panowie spotkajmy sie na neutralnej ziemii i wyjasnijmy sobie pare spraw widze ze wielu panow ma dziwne poglady nat temat wystaw czy panowie byli kiedys na ocenie golebi pytam a moze pan stasiek ma cos na ten temat do powiedzenia . bo koty mozemy drzec dalej ale czy to do czegos dazy zapraszam na warszawski zeran pszy kawie mozemy porozmawiac

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lut 14, 2009 5:57 pm

czy wszedzie w katalogach jest tak doskonale wzsystko opisane i niema bledow napewno

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lut 14, 2009 6:09 pm

a czy na kartach pana dembowskiego widniala jego pieczatka i czy panowie wogule byli na wystawie

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » sob lut 14, 2009 7:08 pm

Ja jestem tego zdania że jeżeli nie możecie dojść do ładu z ogólnym związkiem to powinniśmy zawiązać jakieś koła czy kluby w których sami sobie ustalalibyśmy prawa a co najwazniejsze sami byśmy ich przestrzegali. Na tym zacnym forum jest naprawde wielu hodowców którzy posiadają gołębie z najwyższej półki więc czemu nie spróbować???

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lut 14, 2009 7:13 pm

no tak ma pan racje sprubujcie i zobaczymy jak dlugo bedzie bez konfliktow i kazdyu zgodzi sie z ocena swoich golebi

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » sob lut 14, 2009 8:09 pm

no właśnie januz nasze społeczeństwo jest takie, a nie inne (żeby nie pisać pojeba*e). Daj komukolwiek deczko władzy ( czy to zrób kogoś prezesem jakiegoś koła, związku, sędzią itp.) to w głowie się od razu przewraca. Twierdze podobnie jak Ty, że stworzenie innych struktur typu koła, kluby nic nie pomoże gdyż my POLACY nie potrafimy żyć uczciwie i bez afer po niedługim czasie doszłoby w takich kołach czy klubach znów do podobnych incydentów. Należe już do jednego związku, w którym również jest nie wesoło i dlatego też nigdy nie byłem i raczej nie będę w partii zwanej PZHGRiDI., choć mam gołębie które mógłbym pokazać, to jednak czuję się psychicznie zdrowszy gdyż temat oszustw, kantów i afer wystawowych mnie nie dotyczy, jeżdzę na wystawy jako turysta - widz. Z mojego punktu widzenia gołębie to jak by nie było hobby i wydaję mi się, że nie powinno być żadnych "wałków", a jeżeli ktoś już tego się dopuścił to zakazał bym typowi przynależności do związku, a obowiązkowo zakazać pełnienia jakichkolwiek funkcji w związku. Przez takie afery i niezdrową atmosferę związek traci potencjalnych członków, którzy podobnie jak ja dla świętego spokoju nie wstępują do związku.

No dobra kończe bo się trochę rozbrykałem, dalej będę pełnił funkcję biernego obserwatora tematu

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lut 14, 2009 8:39 pm

kol. januz, twierdzisz że na wystawie w Broniszach nie było sędziów, którzy oceniali swoje ptaki? czy Ty sam tego nie zrobiłeś?
uważasz, że to jest w porządku?

Awatar użytkownika
jbogacz
Kontakt:

Post autor: jbogacz » sob lut 14, 2009 8:42 pm

Witam
Panie Januzu twierdzi Pan, że w katalogu z wystawy w Warszawie są pomyłki. Jeżeli tak jest to proszę nas poinformować co jest błędnie wydrukowane i przedstawić jaka była prawda z tym sędziowaniem własnych gołębi przez wymienionych 7 sędziów.
Jurek Bogacz

januz
Kontakt:

Post autor: januz » sob lut 14, 2009 9:09 pm

czy ktorys z panow czytal karty na wystawi pytam czy poruwnal je z katalogiem czy wszyscy tylko tak sobie pisza
niech ktos odpowie

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lut 14, 2009 9:41 pm

tak, ja czytałem karty, zaskoczny byłem np. punktacją bii północnokaukaskich, które nie posiadają wzorca, widziałem też na karcie zamojskiego podpis Janusz Rak, a koledzy zainteresowani orlikami podrzucili mi temat Pana Dembowskiego.

szek81
Kontakt:

Post autor: szek81 » ndz lut 15, 2009 4:21 pm

Przepraszam a czy ta kolekcja zamojskich brała udział w konkursie, albo czy był wśród tych gołębi wybrany zwycięzca w rasie? Czy jakiś hodowca został w ten sposób skrzywdzony? A może punktacja była nieprawidłowa? Według mnie jeśli gołębie nie biorą udziału w żadnym konkursie to oceniającym może być ich hodowca, pod warunkiem, że ich ocena punktowa nie jest zawyżona.

januz
Kontakt:

Post autor: januz » ndz lut 15, 2009 4:47 pm

AQ CZY GOLEBIE PANA MICHALAKA OCENIONE PONOC W WARSZAWIE PSZEZ NIEGO NIE WYGRALY WYSTAW KRAJOWEJ KTORA OCENIAL NIEMIEC A WY PANOWIE TO PIANE DOBRZE BIC UMIOECIE I ZA TO WAM CHWALA ZAPRASZAM DO WARSZAWY NA ROZMOWY

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lut 15, 2009 5:05 pm

szek81 pisze: Według mnie jeśli gołębie nie biorą udziału w żadnym konkursie to oceniającym może być ich hodowca, pod warunkiem, że ich ocena punktowa nie jest zawyżona.
:shock:

gratuluję poglądów :wink:

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lut 15, 2009 5:12 pm

januz pisze:AQ CZY GOLEBIE PANA MICHALAKA OCENIONE PONOC W WARSZAWIE PSZEZ NIEGO NIE WYGRALY WYSTAW KRAJOWEJ KTORA OCENIAL NIEMIEC A WY PANOWIE TO PIANE DOBRZE BIC UMIOECIE I ZA TO WAM CHWALA ZAPRASZAM DO WARSZAWY NA ROZMOWY
a czy ktoś powiedział że niemieckie Pana Michalaka nie powinny wygrać? albo że ne były nalepsze?
kol. januz znasz coś takiego jak "fair play"

jako, że chyba tylko mnie na tym forum ne pasują wasze idee, kończe tę rozmowę, jak to się mówi róbta co chceta, z tym że beze mnie, ja nie hoduję gołębii dla pucharów

ODPOWIEDZ