KRAJOWA WYSTAWA W WARSZAWIE 2011

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: KRAJOWA WYSTAWA W WARSZAWIE 2011

Post autor: lewap125 » śr sty 26, 2011 5:49 pm

Witam. Skradziono Ci ją na wystawie :?:

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr sty 26, 2011 6:37 pm

Pisał o tej kradzieży na wiosnę 2009r. Ja wpisałem się do księgi gości z wyrazami współczucia.
Przecież podał swoją stronę to można zobaczyć.
Powód - za wysokie miejsca na "krajówce" we Wrocławiu 2008. Znam podobne przypadki.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Przemo
Kontakt:

Post autor: Przemo » śr sty 26, 2011 8:36 pm

Podziękowania dla Lotnika94 za fotki a czy ktoś ma więcej pozdrawiam.

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » śr sty 26, 2011 11:57 pm

Zdjęcia zwycięzcy i wyróżnionych
Załączniki
p1160092.JPG
97p wyróżniony
p1160078.JPG
97p wyróżniony
p1160085.JPG
97p zwycięzca
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 12:02 am przez orzech, łącznie zmieniany 1 raz.

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » czw sty 27, 2011 12:00 am

zdjęcia c.d.
Załączniki
p1160086.JPG
96p wyróżniony
p1160084.JPG
97p wyróżniony

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » czw sty 27, 2011 2:31 am

orzech masz jakies zdjecia golebi krotkodziobych?

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » czw sty 27, 2011 10:20 am

Niestety nie.

Przemo
Kontakt:

Post autor: Przemo » pt sty 28, 2011 4:45 pm

Dziękuje za fotki kolego Orzech

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » ndz sty 30, 2011 5:37 pm

Witam! Mam skromną prośbę do Kolegów czy ktoś znajdzie chwilę czasu - czy naprawdę to jest duży problem z wydaniem katalogu w wersji elektronicznej z krajowej wystawy. Jestem już stary i nie znam się na tym ustrojstwie mam nadzieję że mi ktoś to wytłumaczy z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz sty 30, 2011 5:43 pm

Będzie wersja elektroniczna katalogu z wystawy krajowej w Warszawie ,już niedługo.

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » ndz sty 30, 2011 7:29 pm

Witam pisałem już wcześniej Czy ktoś ma może fotki rysi z wystawy? bardzo bym prosił

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » pn sty 31, 2011 11:11 pm

Oceniając z fotografi - Niemieckie Wystawowe, uważam że oceny są zawyżone.

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » czw lut 03, 2011 8:39 pm

Trochę spóźniony album ze zdjęciami z wystawy. Życzę miłego oglądania :)
http://picasaweb.google.com/karol.karol ... rJSnxs3JFQ#
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » pt lut 04, 2011 4:52 pm

Witam! Mam pytanie chodzi mi o zdjęcie 138 jaka to rasa Bardzo dziękuje.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 04, 2011 5:13 pm

To szczeciński krótkodzioby.Pokazywali je niemieccy hodowcy na ekspozycji IKC (Międzynarodowego Klubu Hodowców Gołębi Krótkodziobych).Szczeciński krótkodzioby i wrocławski krótkodzioby to rasy stworzone przez niemieckich hodowców z Wrocławia i Szczecina na przełomie XIX i WWw. na bazie praskich krótkodziobych .

Marcin292
Kontakt:

Post autor: Marcin292 » sob lut 05, 2011 12:43 pm

Tu jak by ktoś chciał kolejne fotki z wystawy.

http://rasowegolebie.pl/forum/topics4/z ... 8.htm#6256
Obrazek

SENIOR
Kontakt:

Post autor: SENIOR » śr lut 09, 2011 4:25 pm

Szanowne koleżanki i koledzy, i ja odniosę się do wystawy krajowej w Warszawie, zaznaczam ,że są to moje uwagi z którymi chciałbym się podzielić, celowo poczekałem aż szanowni forumowicze będą się dzielić uwagami, dlatego żeby nie podwajać tych samych spostrzeżeń. Zacznijmy od kilku uwag, muszą również pamiętać inne organizacje, że wszystkie organizacje są z zrzeszone w Polskim Związku. .Gdy kupiłem katalog Krajowej wystawy spojrzałem i stwierdziłem, że Warszawski Związek nie przynależy do struktur Polskiego Związku .Na następnej stronie są wymienieni wszyscy sponsorzy ,czyli ministrowie, proszę się jaszcze raz zagłębić w katalog, nigdzie nie jest wymieniony Polski Związek, zaznaczam ,że była to Krajowa wystawa i najgłówniejszy napis powinien być umieszczony na pierwszej stronie okładki katalogu nad napisem Krajowa wystawa; cytuję ”POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW GOŁĘBI RASOWYCH I DROBNEGO INWENTARZA”, oczywiście umieściliście logo Warszawskiego Związku, a brakło miejsca na logo Polskiego Związku , myślę że miejsca było wystarczająco aby takie logo umieścić. Nie wiem czy to było zamierzone czy nie, ale na pewno powinny takie napisy być, Skoro są wymienieni patronaci , minister i marszałek to dlaczego nie ma Polskiego Związku?. W takim przypadku nie wyobrażam sobie jak się czuł nasz Prezes P.Z. Na pewno P>Z też przekazał jakieś fundusze lub nagrody.
Tego nie rozumiem?, i jeszcze raz chcę się zapytać czy Warszawski Związek jest w strukturach Polskiego Związku; proszę o odpowiedź kolegów Warszawskich?. następna sprawa ;wręczanie nagród ,było fatalne; po pierwsze sala była stanowczo za mała, nagrody słabiutkie, bez stolików, można posadzić wystawców i poczęstować kawą czy herbatą , ministra oraz pozostałych którzy tam byli, nie wspomnę o jakiś słodyczach, Panowie organizatorzy zakończenie jest też bardzo ważne;? i więcej o zakończeniu ceremoni wręczenia nagród nie będę pisał ,bo ktoś o tym już mnie wyprzedził .Następna sprawa dotyczy sędziów ,którzy pracowali w pocie czoła do późnych godzin, i może mi nie wypada w imieniu sędziów się wypowiadać, ale i o nich również nie zadbaliście, żadnego nie daliście im upominku w podziękowaniu za ich pracę, tym bardziej ,że to była wystawa krajowa i nic od waz nie wzięli. W porównaniu do waszej wystawy , wystawa krajowa w 2008 r we Wrocławiu, tam organizator ufundował fajne pamiątki dla każdego sędziego, wręczał Pan Gersztyn. W organizacjach jak, Gdańsk, Rzeszów ,Kielce, Białystok Wrocław i innych, dają jakieś pamiątki sędzią; a w Warszawie cisza ??.Następnie, u organizatorów można było się zapisywać na bankiet ,każdy kto się zapisał prędzej nie przepuszczał , że organizator zorganizował bankiet dla milionerów , w najdroższej restauracji w Warszawie, na początku brakowało miejsc, a później luzy, Najpierw płaciliśmy po 100zł a za chwilę po130 zł, na dodatek jeszcze trzeba było zapłacić za wszystko co się zamówiło dodatkowo, płaciliśmy straszne pieniądze, nieźle organizator nas puścił w m....y? .Nawet Niemcy krzywili nosy, bo u nich takie bankiety kształtują się w cenie około 15 euro, bez dopłat. Pan Borawski powinien o tym dobrze wiedzieć. A Polskim zwyczajem to jest ; że jak się kogoś zaprasza to się nie bierze pieniędzy?. A przecież mógł organizator zrobić spotkanie na holu wystawy, i w tedy myślę ,że znacznie więcej było by chętnych w takim bankiecie w stylu „szwedzkiego stołu”. Była muzyka trochę dostawili by stołów jakiejś piwko i to wszystko. A tak został niesmak, dla tych kolegów co nie było ich na to stać, jeżeli robi się takie spotkania pod zachód a nie myśli się o polskich hodowcach no niestety mamy wyniki. Przepraszam ale musiałem się wyżalić?
A teraz co mi się podobało?.
Byłem pod wrażeniem organizacyjnym ,świetne warunki halowe,+ w przeciwieństwie jak napisał jakiś gość, że na giełdzie było ciasno; bzdury!? .Giełda była bardzo czysta, na drugi dzień było wszystko posprzątane a w klateczkach był na drugi dzień czyściutki papier to mi się bardzo podobało.+ Następnie bardzo mi się podobała obsługa całej wystawy, nie wiem kto to był ,chodzi mi o Pana w białym swetrze, jak i o Pana Krzysia cały czas byli bardzo aktywni, i widoczni ktokolwiek ich prosił o pomoc ,załatwiali sprawę od ręki+ dobra wódka tym kolegą się należy. Nie mogę pominąć tych niewidzialnych co pracowali ciężko na zapleczu, bo było ich wielu, których nie znam po nazwisku, ale oczywiście dla tych osób również +.Dla Pana Prezesa Z. Rajskiego za wytrwałość i odwagę wzięcia na siebie takiej odpowiedzialności, nie wiem kim Pan jest z zawodu, ale Pana opanowanie i spokój chyba wiąże się z zawodem+. Pana Z. Borawskiego super połączona współpraca z gośćmi z zagranicy, oraz włączonej wystawy I.K.C+. Dla Pana S. Roszkowskiego w katalogu świetny materiał, bardzo dużo literatury na temat drobiu ozdobnego, szczególnie Polskich Ras, bardzo dobra promocja ,super zdjęcia dobre pomysły z zagrodami+. Pan A Zdeb za trafne dobranie sędziów na tą prestiżową wystawę i ciężką jego pracę a szczególnie odpowiedzialność za całokształt ocen podczas tej wystawy, po Słowacji kolejny raz sprawdził się Pan w Warszawie.+.Pogoda dopisała wystawcy i zwiedzający +
I na zakończenie co prawda prędzej nie wiedziałem, mój minus.
Z okazji 150 lecia Waszego ruchu hodowlanego, życzę dożo sukcesów, wytrwałości w hodowli ptaków, oraz powodzenia w życiu osobistym.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 13, 2011 5:01 pm

Wstawiono wpis na życzenie P.Stachurskiego

Sprawozdanie z wystawy krajowej gołębi i drobiu ozdobnego
WARSZAWA 2011

Nazywam się Krzysztof Stachurski. W Warszawskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego pełnię zaszczytną funkcję wiceprezesa do spraw hodowlanych. Byłem też Komisarzem Krajowej Wystawy która odbyła się w styczniu w Warszawie.
Chciałbym przedstawić Wam sprawozdanie z tej wystawy. Trochę inne niż się ogólnie przyjęło. Moje zacznę standardowo. Na dwóch halach EXPO XXI o powierzchni prawie hektara wystawionych było do oceny i w formie pokazu prawie 4200 gołębi (plus woliery), około 730 sztuk drobiu (kury, perlice, blaszkodziobe i inne), prawie 150 królików, ptaki egzotyczne (eksponaty z Warszawskiego Zoo a także eksponaty wystawców prywatnych) a nawet kózki miniaturowe. Wszystkie zwierzęta w klatkach konkursowych lub w wolierach i „zagródkach” ozdobnych. Kto był na wystawie widział. Pozostali niech żałują. Odbyła się ocena sędziowska, przyznane zostały tytuły i puchary. Nadano „ileś” tam „Mistrzów Polski” w gołębiach, kurach i królikach. Swoje Nagrody Specjalne wręczał sam Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Marek Sawicki. Byli też fundatorzy prywatni. Unikatowa porcelanowa statuetka mewki polskiej dla najlepszego hodowcy tej rasy i fundowana przez firmę prywatną nagroda dla Gołębia Wystawy . Pięknie. Ale nie dla wszystkich pięknie; jak się okazuje. Było wielu niezadowolonych. Mieli niestety rację. Chciałbym tu wtrącić, że Komitet Organizacyjny wystawy powstał z ludzi pracujących „na ochotnika” , pracujących społecznie i nieodpłatnie. Zgłosiliśmy się sami, a każdy z nas dał z siebie wszystko. Być może nawet i więcej. W zorganizowanie tej wystawy włożyliśmy dużo serca i niemały kawałek życia, a mimo to popełniliśmy dużo błędów. Co na wystawie było dobrze widzieli zwiedzający (i tego nie będziemy zmieniać ani nie chciałbym o tym pisać) ale widzieli też niedociągnięcia. O tych będzie sporo. Warszawski Związek Hodowców Gołębi Rasowych I Drobiu Ozdobnego obchodził 150 lecie pierwszej udokumentowanej wystawy na terenie Warszawy. Z tej okazji członkowie Związku ufundowali sztandar a jego Zarząd uzyskał prawo do organizacji Wystawy Krajowej. Robiliśmy wszystko aby ona została na długo w pamięci. Stworzyliśmy katalog wystawy, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Format, kolorowa wkładka o drobiu, wpisy numerów obrączek gołębi wystawianych, Zatrudniliśmy dobrą firmę do jego druku, a dwóch fachowców-informatyków ze swoim sprzętem przyjechało na wystawę. Wszystko po to by powstał bezbłędny, piękny katalog. Pracowali oni prawie do 4.00 nad ranem wpisując wyniki konkursu. Na wystawie katalog był o 9.00 w sobotę. I co? I kleks. Pomimo fachowców powstały błędy, które raz wydrukowane nie dały się już poprawić. Dlaczego powstały? Może ocenicie sami. Oceniających, czyli sędziów, na wystawie krajowej typuje Polskim Związku Hodowców Gołębi I Drobnego Inwentarza. Wydawało by się, że powinni to być najlepsi z najlepszych. Sędziowanie na Wystawie Krajowej jest lub powinno wyróżnieniem dla sędziego. Nie chce pisać o merytorycznej stronie oceny Z wynikami można by dyskutować ale to nie ja jestem od tego. Obowiązkiem sędziego jest ocenić stawkę zwierząt i przyznać wyróżnienia. Czyli ma on wyznaczyć zwycięskiego zwierzaka i ewentualnie zwycięską kolekcję. TO JEGO OBOWIĄZEK . Po to przyjechał, za to bierze pieniądze i utrzymanie (koszt motelu i wyżywienia, które opłaca Organizator). Ale nie wszyscy tak swoje obowiązki zrozumieli. Pieniądze i resztę kosztów to „tak” a praca do końca to „niekoniecznie”.
Prawie do 4-tej rano przewodniczący komisji sędziowskiej, Adam Zdeb z Januszem Rakiem i Łukaszem Lubasiem( zostali na ochotnika). poprawiali, obliczali, wpisywali. Poprawiali po sędziach ich niedoróbki. Potem błędy lub niepełne wpisy w katalog i już jest BŁĄD ORGANIZATORA
W trakcie nocnego wpisywania pominięte zostały niektóre oceny, pomylone zostały kolejności kolekcji, źle obliczone wyniki. Niewpisani zostali sędziowie oceniający poszczególne rasy i jeszcze na dodatek zostały wpisane inne nazwy ras. Ktoś, kto zgłosił np. gołębie w rasie „pocztowy standard” (bo cały życie takie hodował), miał ocenione gołębie w rasie „polski pocztowy wystawowy”. Podobno w ostatnim czasie nazwa rasy się oficjalnie zmieniła. Po co? Jaki on „polski”? Była kiedyś sprawa tworzenia takiej rasy. „Kolega” pod gołębie, którego hodował jego „kolega” chciał tworzyć wzorzec. Sprawa była głośna i opisywana między innymi w naszym biuletynie. Nie wyszło. A teraz co? Na początku katalogu w wykazie wystawianych ras jest „pocztowy standard” a w treści z oceną „polski pocztowy wystawowy”. Błąd w katalogu czyli BŁĄD ORGANIZATORA.
Również w ferworze nocnego wpisywania powstały kolejne błędy. /nie zostały wpisane adresy wystawiających rasę „niemiecki wystawowy”. Umknął adres Zenona Goliszewskiego, numer telefonu Romana Łukasiewicza i reklama (opłacona) Klubu Gołębi Akrobatycznych. Znowu BŁĄD ORGANIZATORA.
W Regulaminie Wystawy jest zapis, że zgłoszenie nieopłacone jest nieważne. W trakcie zbierania eksponatów miałem wiele zgłoszeń „przez telefon”. Wszystkich uwzględniłem, ale w trakcie remanentu po wystawie okazało się że wielu wystawiających drób i gołębie „zapomniało” zapłacić. Również niektórzy „zapomnieli” rozliczyć się z kosztów kolacji, którą organizowaliśmy w trakcie naszego święta (w obu przypadkach mogę podać nazwiska). Nie przeszkadzało to tym wystawcom naszykowanych przez Organizatora upominków odebrać. Wpisowe było 60zł, upominki około 75zł ( wejściówka na dwa dni wystawy30zł, katalog 15zł, kalendarz 20zł, koszulka ponad 10 zł.). Również sędziowie byli w tym gronie. Czyja to wina? Organizatora, bo to on złamał Regulamin Wystawy dopuszczając nieopłacone zgłoszenia i wpuścił wystawców na kolację na „krzywy ryj”.
Również na kolacji były zgrzyty. Pretensje do Organizatora miał hotel „Novotel” bo po pewnej „dawce” towarzystwo stało się krewkie i „naruszyło” sprzęty hotelu . Miał też miejsce incydent w którym uczestniczył wystawca-organizator i pewien sędzia. Wystawca (niewysoki starszy człowiek) zadawał tak „uciążliwe” pytania o sposób oceniania gołębi rasy „murzynek lotny łapciaty”, że sędzia zmuszony był wziąć go „za klapy”. Wysoka kultura i etyka sędziowska.
I jeszcze jeden z największych błędów Organizatora. Przy Wystawie Krajowej odbywały się inne imprezy , które tę wystawę uatrakcyjniały. Odbył się między innymi konkurs gołębi I.K.C. I pokaz Gołębi Ras Węgierskich wystawianych przez hodowców z Węgierskiego Związku Hodowców Gołębi i Drobnych Zwierząt (MGKSZ). Na czele zaproszonej przez nas oficjalnej delegacji stał prezes Związku
Pan Antal Uhrer. Delegatów było trzech. Przylecieli na Okęcie. We wcześniejszych ustaleniach z hotelem Novotel było, że tenże hotel wyśle samochód, który zabierze ich z lotniska . Jakie było moje zdziwienie gdy 30 minut po wylądowaniu samolotu odebrałem telefon od Węgrów z lotniska, że już są i czekają i nie wiedzą jak z lotniska dojechać. Rzuciłem to co robiłem na wystawie i zawiozłem ich do hotelu . Nie tylko oficjalna delegacja z Węgier została tak odebrana z lotniska. Identyczna historia przydarzyła się niemieckiemu sędziemu drobiu, panu Deteringowi. Novotel również go nie odebrał. Wstyd dla Organizatora. Jego błąd.
Nie przeszkodziło to firmie która ma ileś tam gwiazdek (za co?) przy rozliczaniu z nami za usługi sięgające w sumie kilkunastu tysięcy złotych upomnieć się o zwrot kosztów naprawy zamka, który został uszkodzony przez naszych wystawców na kolacji w wysokości 100zł To jest firma!!! A „przepraszamy” nie było.
I jeszcze na koniec . Wystawa się odbyła, gołębie oceniono ale nie wszyscy pamiętali aby je odebrać. Kilkanaście sztuk zostało w klatkach wystawowych lub fruwających po hali. Część oddaliśmy, część jeszcze mamy i chcemy oddać właścicielom.
Podsumowując to sprawozdanie chciałbym przeprosić wszystkich, których dotknęły nasze błędy a w szczególności moje (byłem Komisarzem wystawy, zbierałem zgłoszenia na nią i układałem katalog). Nie wszystkie były tylko z winy Organizatora. Przytoczyłem tu kilka tylko przykładów. Nie jest to wytłumaczenie, ale nie robi błędów tylko ten, co nic nie robi.
Powyższy tekst został umieszczony na naszej stronie internetowej. Do niego chciałbym dodać jeszcze kilka zdań. Odnoszą się bezpośrednio do osób które „wywołały mnie do tablicy”.
Pierwsze jest do Wściekłego. Mimo wielkiego wysiłku jaki włożyliśmy w tę wystawę były błędy, a że jeden dotyczył Klub Gołębi Akrobatycznych to nie jest oznaka „olewania” kogokolwiek. Tym bardziej Ciebie. Sam jestem wielbicielem „fikających” ptaków. Kilka lat latały u mnie rollery, a u kolegi któremu je oddałem (znasz Go) fikają do dzisiaj. Ale co błąd to błąd. Przepraszam Ciebie i wszystkich Klubowiczów.
Następną rzeczą do której chcę się odnieść to wypowiedź Seniora. W Jego tekście jest tylko troszkę prawdy. Myślę tu o momencie wręczani nagród. Faktycznie tu polegliśmy. Nie przewidzieliśmy frekwencji i nie dopracowaliśmy całej tej ceremonii. Ze „słabością” nagród można polemizować, bo dla jednego „duże” jest mało, a dla drugiego „małe” jest wystarczające. A jeszcze w tej niewielkiej sali mieliśmy dostawiać stoliki na kawę i ciasteczka? Natomiast reszta zarzutów jest przynajmniej dziwna. Warszawski Związek jest w strukturach Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych I Drobnego Inwentarza. Jest jego największym członkiem a co za tym idzie pobiera najwięcej obrączek i odprowadza największe składki, ale to Warszawski Związek był samodzielnym organizatorem Wystawy Krajowej w 2011 roku. Jeżeli kolega Senior ma wątpliwości to proszę przeczytać Regulamin tejże. Dlatego właśnie na okładce Katalogu jest tylko jego logo.
„Następna sprawa dotyczy sędziów” jak to pisze kolega Senior. Skąd kolega ma takie dziwne wiadomości? My nie zadbaliśmy o sędziów? Hotel, całodzienne wyżywienie, kawa, herbata, ciastka i pieniądze za przyjazd. Całość kosztów związanych z sędziowaniem to kilkanaście tysięcy złotych. Czy to tylko niewiedza kolegi Seniora? Czy może coś innego?
Przecież sam kolega pisze, że nie jest sędzią. A bankiet? 150 lat nie zdarza się często. Miało być jak wszystko na naszej wystawie pięknie. A to kosztuje. Nie w naszej gestii było ustalenie jego ceny. My poprosiliśmy o jego zorganizowanie hotel i to on skalkulował cenę. Stąd różnica między założeniami a ceną faktyczna. Następna wystawa będzie z kolacją organizowaną przez nas.
Myślę,że rozwiałem choć część niewiedzy kolegi Seniora. A za życzenia szczerze dziękuje.

Z uszanowaniem

Krzysztow Stachurski

P.S. Zauważone błędy w katalogu poprawiliśmy w jego wersji elektronicznej zamieszczonej na naszej stronie internetowej.

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » ndz lut 13, 2011 5:22 pm

Witam! Mam pytanie - gdzie znajdę ten katalog - dziękuje za pomoc.

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » ndz lut 13, 2011 5:35 pm

ad raczkowski16 "Po wystawie krajowej 2011"
http://www.hodowcy.waw.pl/aktualnosci_o ... 0217&iks=0

woliera
Kontakt:

KRAJOWA WYSTAWA W WARSZAWIE 2011

Post autor: woliera » ndz lut 13, 2011 5:51 pm

Chciałbym się odnieść do fragmentu wypowiedzi, która znalazła się na stronie Warszawskiego Związku autorstwa Henryka Szabłowskiego.
Cytuję:
Trzeba przyznać, że kol. Stanisław Roszkowski odniósł wielki sukces na tej wystawie.
Było wystawionych dużo i pięknego drobiu, były fajnie urządzone woliery i zagrody dla
ptaków. Do tego wszystkiego zachęcił i zmobilizował hodowców sam kolega Roszkowski.
Miał również ekstra wystąpienie w obecności ministra. Można mu było bić oklaski na
stojąco. Niestety wypowiedź jego w ostatnim zdaniu zniesmaczyła wszystko co osiągnął na
tej wystawie. Nie wiem co tym porównaniem o wystawie w Poznaniu i w Warszawie chciał
osiągnąć. Wykazał by większą klasę gdyby na ten temat nic nie mówił.

Sprawa w tym, że porównywałem warszawską wystawę krajową z organizowaną przez Ministerstwo Rolnictwa z dużym rozmachem za ciężkie publiczne miliony (tak właśnie - miliony) wystawą Polagra, która odbyła się we wrześniu 2010 roku na terenie MTP w Poznaniu, a nie wystawą organizowaną przez poznańską organizację. Dla wielu moich kolegów ze środowiska hodowców kur moja wypowiedź była jasna i zrozumiała. Środowisko hodowców gołębi odczytało ją jednak inaczej.
Sens tych kilku niefortunnych zdań był mniej więcej taki:
Nie ma co porównywać tych dwóch wystaw, bo dzieli je przepaść. Proszę sobie przypomnieć, Panie Ministrze, choćby ilość osób odwiedzających tamtą wystawę z warszawską - u nas frekwencja jest bardzo duża. W przypadku drobiu została dokonana ogromna praca organiczna przez wąską grupę amatorów, którzy nie mają do swojej dyspozycji ani setek etatów, ani milionowych dotacji z publicznej kasy. Tworzone są nowe rasy i odmiany barwne. Dotychczasowe stosunki z Ministerstwem też nie wyglądały zbyt dobrze. Fakt, że gości pan na naszej wystawie podnosi jej rangę a także daje nadzieję na bliższą współpracę w przyszłości.

Proszę łaskawie zauważyć, że w poprzednich latach w sposób czynny uczestniczyłem w wystawach organizowanych przez Poznański Związek. Jako jeden z bardzo nielicznych wystawiałem swoje kury a także wielokrotnie zamieszczałem na portalu internetowym oraz w samym czasopiśmie Woliera relacje z poznańskich wystaw. Zawsze uważałem, że robicie znakomite pod względem organizacyjnym oraz cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania hodowców. Logicznym więc jest, że porównywanie frekwencji dotyczyło Polagry.

Proszę, aby poznańscy hodowcy przyjęli od mnie pokorne przeprosiny za tę niezręczną wypowiedź.
Jeszcze raz przepraszam za niepotrzebne zamieszanie.
Z wyrazami szacunku
Stanisław Roszkowski

raczkowski16
Kontakt:

Post autor: raczkowski16 » wt lut 15, 2011 5:07 pm

Witam! Już wiem gdzie jest katalog - tak się cieszyłem .ze go poczytam ale co z tego jak to moje stare pudło nie chce mi go pokazać! szkoda że człowiek jest już taki stary moze ktoś z młodych orłów mi pomoże. Pozdrawiam serdecznie.

kleniu1
Kontakt:

Post autor: kleniu1 » wt lut 15, 2011 6:29 pm

Problemy mogą wynikać z tego ze plik pdf jest duży.najlepiej kliknąć na tronie warszawskiego związku na odnośnik do katalogu prawym klawiszem myszy i wybrać opcje"zapisz element docelowy jako..."- wybrać miejsce zapisu i powinno być oki:)

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr lut 16, 2011 5:24 pm

cytuję ''Pierwsze jest do Wściekłego. Mimo wielkiego wysiłku jaki włożyliśmy w tę wystawę były błędy, a że jeden dotyczył Klub Gołębi Akrobatycznych to nie jest oznaka „olewania” kogokolwiek. Tym bardziej Ciebie. Sam jestem wielbicielem „fikających” ptaków. Kilka lat latały u mnie rollery, a u kolegi któremu je oddałem (znasz Go) fikają do dzisiaj. Ale co błąd to błąd. Przepraszam Ciebie i wszystkich Klubowiczów''. :arrow: Z tego co się orientuję to to sprawa między Klubem a Organizatorem jest załatwiona pozytywnie i nie mamy żadnego żalu o tę pomyłkę,każdemu się może zdarzyć.pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Sars
Kontakt:

Post autor: Sars » śr mar 02, 2011 8:04 pm

Fotki z wystawy ras PDL na stronie Klub hodowców gołębi rasy Srebrniak Polski im. Ryszarda Pawłowskiego

http://klub-srebrniaka.pl/component/opt ... /catid,42/

ODPOWIEDZ