Zarabianie na wystawach

Ile powinno kosztować oczko na giełdzie przy wystawie

10 zł
32
62%
15 zł
4
8%
20 zł
6
12%
Nie wiem nie sprzedaje na wystawach
10
19%

Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Zarabianie na wystawach

Post autor: zbiter » śr sty 05, 2011 2:28 pm

W tym roku zbulwersował mnie fakt że w Poznaniu na wystawie oczko na giełdzie ma kosztować 20 zł .W ten sposób można nieźle zarobić na sprzedających .Co o tym myślicie?
Szukaj a znajdziesz

Daniel
Kontakt:

Re: Zarabianie na wystawach

Post autor: Daniel » śr sty 05, 2011 4:39 pm

jest to za duzo zdecydowanie.
jest to szukanie pieniedzy bo pewnie targi daly im straszna cene za hale.

Bartas18
Kontakt:

Post autor: Bartas18 » śr sty 05, 2011 8:14 pm

Wiadomo przecież sala kosztuje w tysiącach a Poznań został pozbawiony teraz wystawy krajowej na której zawsze "nieźle" zarabiał

dzikiwiesiek
Kontakt:

Post autor: dzikiwiesiek » śr sty 05, 2011 8:17 pm

dość drogo, maksymalnie powinno kosztować do 10 PLN

Ostatnio zmieniony sob maja 07, 2011 12:55 pm przez dzikiwiesiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr sty 05, 2011 8:36 pm

Dlaczego uważasz ze Poznań stracił krajowa wystawe .Wystawy krajowe odbywajasie co rok w innym miescie wiec to nie jest tak,a Poznan był miastem który konczył wszystkie wystawy ale teraz wszystko zmieniło sie

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » śr sty 05, 2011 9:09 pm

10 złoty to maksymalna cena ,moim zdaniem przy tylu zainteresowanych :(

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr sty 05, 2011 9:35 pm

Przecież to paczka papierosów a na takich wystawach nikt nie sprzedaje gołębi po 2 czy po 5 zł :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 06, 2011 9:04 am

Od prawie trzydziestu lat jeżdżę na wystawy i obserwuję co dzieje się na giełdach. Od przeszło 10 lat jest coraz więcej sprzedających, a coraz mniej kupujących. Oferowane tam do sprzedania gołębie są coraz lepszej klasy, co za tym idzie, są droższe. to prawda, że nikt nie sprzedaje po 5 zł. Faktem jest też, że sprzedają się albo gołębie bardzo dobre, albo sprzedawane za mniej niż połowę wartości.hodowcy mewek z Kalisza nie mają problemu ze sprzedaniem najlepszych ptaków. Sztuki warte po 1000 i więcej złotych w ogóle nie trafiają na halę. Są wyłapane po drodze z autobusu do okienka z biletami. Ptaki warte po kilkaset zł też nie siedzą długo w klatkach, bo na nie jest zbyt. Jednak średniaki oferowane po 100 czy 200 zł przeważnie wracają do domu, czyba , że ktoś takiego sprzeda za 50. Ja od kilku lat na wystawach przeważnie kupuję, czasami zawożę coś na zamówienie, jak się klient umówi ze mną telefonicznie.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw sty 06, 2011 11:50 am

Witam, Ja też jezdże na wystawy i jedyne co się mogę z tobą Krzysiu zgodzić to z tym że że z roku na rok jest więcej sprzedających jak kupujących i to w przeważającej mierze.A to że piszesz ze tak kupują po wyjsciu z autobusu to chyba sporadyczny przypadek. Na ogól to jest tak ze cenią te gołebie w pierwszy dzien wystawy po 1000 zł , na drugi dzień już je można kupić za 600 zl a pod koniec za 300 zł,to tak z moich obserwacji, Na koniec to to czy gołebie za 5 zl czy za 100 zl czy nawet za 1000 zabierane są skrzyniami z powrotem do domu i tylko się słyszy narzekania ze nikt już nie chce kupować i tylko za klatki wydane pieniądze.Ogólnie rzecz biorąc to juz tak z roku na rok coraz gorzej.Po kazdej giełdzie przy wystawach.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » czw sty 06, 2011 4:12 pm

A czy ktoś sie zastanawiał jaki procent hodowców by przyjechało na wystawe, gdyby nie było giełdy nadwyżek .J obstawiam że do 20% nie więcej . A co do pytania zbitera to jest za drogo
klub-akrobatyczne.pl

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw sty 06, 2011 4:38 pm

Witam.Znam temat oczek i mogę napisać,jak to jest w rzeczywistości.Klatka oraz stojak pod nią to określony koszt.Trzeba wyłożyć za klatkę z dwoma oczkami kilkadziesiąt złotych.Klatki na wystawie są raz w roku.Czyli zarabiają ten jeden raz.Przez cały rok je trzeba magazynować a wynajęcie magazynu kosztuje duże pieniądze.Zwłaszcza w Warszawie i najbliższych okolicach.Bez 2 tys na miesiąc nie ma co rozmawiać.Czyli roczne magazynowanie to 24 tys zł.Nikt tego nie chce zrobić społecznie.Klatki trzeba konserwować i naprawiać po każdej wystawie.To kosztuje.Te klatki trzeba przewieżć na wystawę .Transport kosztuje.A przy tej ilości klatek,które będą w Warszawie to kilka samochodów ciężarowych.Potem wynajem hali pod giełdę.Nikt nie da tej hali za darmo.To duże pieniądze ,bo hodowcy oczekują,ze hala będzie przestronna a przed nią musi być duży parking,który pomieści wszystkie samochody.Transport tylko przywozi.Musi być ekipa ludzi,którzy klatki ustawią.Zaczynamy w czwartek o 6 rano.Jeżeli się wyrobimy do 5 rano w sobotę będziemy szczęśliwi.Jeżeli nie dostaniemy od Was po nosie.To kosztuje określone pieniądze.Potem wystawa i giełda.Muszą być służby porządkowe i ochrona.To kosztuje.Wieczorem po pierwszym dniu trzeba posprzątać hale i przygotować ją na niedzielę.To kosztuje.Koniec giełdy i wystawy i wy jedziecie ( zadowoleni czy nie) do domów.A my musimy wszystko złożyc ,uprzątnąć i wywieżć.To kosztuje.To kilka dni ciężkiej katorżniczej pracy.Czy uda nam się to do poniedziałku do rana ? Mam obawy,że nie będziemy tej nocy spać ani minuty.A gdzie jeszcze hala wystawy.Gdzie opieka nad eksponatami.Teraz dopiero weżcie kalkulator i policzcie czy to drogo,czy nie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 06, 2011 7:17 pm

Jeśli ma się gołębie takiej klasy jak Twoje warte parę setek to oczko to pryszcz ,a co powiedzieć jak gołąb jest mniejszej wartości niż opłata za oczko?
Zaraz napiszesz że hodować droższe -każdy ma to co lubi :lol:
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw sty 06, 2011 7:37 pm

zbiter Zawsze wystawa kojarzyła mi się z ptakami dobrej klasy ,a co za tym idzie wysokiej ceny.
Jeśli ktos chce natrzaskać przez rok BARACHŁA po 20 zł ,to niech idzie na zwykłe targowisko..
Ostatnio zaobserwowałem taką modę na wystawach , upchać 30 sztuk dziadostwa do jednego oczka ,bo trochę zaoszczędzę :lol:
Do kina idziesz na dwie godziny i płacisz 30 zł ,a tu za 10zł masz 10 godzin oglądania :D

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw sty 06, 2011 8:51 pm

Witam. Myślę że 10 zł za oczko to nie jest tak dużo i darecki ma rację z tymi po 10-20zł to w niedzielę rano do Radzymina tam pójdą jak świeże bułeczki , wiem co mówię , wyprzedałem tam wszystkie swoje nadwyżki od mamek :D

I w oczku nie powinno być więcej jak 2-4 ptaki ,w zależności od wielkości gołębia np. wywrotki 4 , a kariery tylko 2 , wtedy gołąb może się ładnie zaprezentować , kupujący dobrze obejrzeć.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt sty 07, 2011 9:13 am

witam
lewap to jakie te gołębie masz ze nie potrafią wychować swojego potomstwa ze potrzebujesz do nich takich za 10 zl.To znaczy że rozmnażasz kalectwo w klatkach.Licząc na pieniądze.ale to twoja sprawa. Każdy hodowca ma swoje upodobania. Więc nie staraj się negować innym co do wartości i oceny w sprzedaży ich gołębi.Jest to indywidualna sprawa.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » pt sty 07, 2011 10:04 am

edek3

A jak wychowają potomsto bez mamek np. krymki białostockie, wywrotki mazurskie, sroczki polkie krótkodziobe ? Bez mamek się nie obejdzie ! Po co wydawać duże pieniądze na mamki ? One nie mają być na pokaz tylko dobrze wychowywać młode !

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 07, 2011 10:17 am

Witam. Edek3 hoduję Barwnogłówki Królewieckie i Wywrotki Mazurskie (Bardzo zbliżone do wzorca). Myślę że wiesz że są to gołębie krótkodziobe , a jak wszystkim , no może prawie :D wszystkim, wiadomo , że gołębie tych ras wymagają tzw.mamek.
Nie neguję wartości sprzedawanych gołębi każdy hodowca wycenia swoje gołębie , na tyle ile jego zdaniem są warte ,a czy sprzeda za taką kwotę to też jest już jego problem, tylko mi wystawa z giełdą przy wystawie zawsze kojarzyła się z gołębiami wysokiej i bardzo wysokiej klasy i czasami jak widzę na takiej giełdzie w jednym oczku upchanych 10-15 gołębi wszystkie wartości nie więcej jak 150zł to sobie myślę , poco ty człowieku (hodowco) jechałeś ileś tam kilometrów może i 100-400 , jak nie stać cię na wykup oczka za 10zł. Na miejscowym rynku pewnie prędzej by sprzedał i na bilet , lub benzynę nie wydał. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 07, 2011 10:21 am

Dla mnie jedna para dobrych mamek jest nie mniej warta od tych wystawowych , choć jest to tylko kok za 1zł tzw. rosołowy.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sty 07, 2011 12:12 pm

To że hodujecie ptaki w Waszym mniemaniu drogie to wasz problem ,ja tam przerabiałem rożne tematy (kierunki hodowli) i na dzień dzisiejszy jest to co jest. Z 10 lat temu sprzedałem na 2 wystawach gołębie za które można było kupić średniej klasy samochód i co z tego . Giełda przy wystawie jest dla wszystkich , a tych z gorszymi ptakami jest 90% albo więcej . Na pewno jak by nie było giełdy przy wystawach to ta by świeciła pustkami
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt sty 07, 2011 12:23 pm

bez obrazy panowie ale tych drogich ras kródkodziobych to za darmo bym nie wzioł kwestia gustu co się hoduje dla mnie osobiście ptak który nie lata to choćby 10 000 wart był jest dla mnie kokiem także dla każdego coś innego i nie ma ras lepzszych i gorszych są tylko różne gusta pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » pt sty 07, 2011 12:27 pm

Dokładnie, a o gustach się nie dyskutuje :)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 07, 2011 2:50 pm

Koledzy zbiter i wscekly4405 ja nie mówię że gołębie krótkodziobe są drogie (nie licząc Motyli Warszawskich i Krymków Białostockich jednego z Tomaszowskich Hodowców) , bo biorąc pod uwagę trudności w wyhodowaniu naprawdę dobrych krótkich to ceny w porównaniu do np. PDL gdzie na rynku w Sulejówku lub Żeraniu 60-70% to PDL lepszej lub gorszej jakości. W takiej sytuacji wydaje mi się , że jeśli jest czegoś mniej to powinno być droższe , a jest wręcz odwrotnie.
A tak jak napisał lotnik "o gustach się nie dyskutuje" , bo jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki :lol:
Na giełdach przy wystawie nikt nikomu nie może zabronić sprzedawać gołębi kiepskich tzn.10-20zł , ale jak już ktoś przywiózł 20szt to niech zapewni im przyzwoite warunki , anie piętrowo jak za Bugiem jedno na drugiem :D w 1 oczku.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 07, 2011 8:55 pm

Całkowicie przyznaję ci rację. Obojętnie czy sprzedaje się ptaki warte 10, czy też 100 i więcej złtych powinno się im zapewnic jakiś komfort. Inna sprawa, że 10 zł za oczko by wystarczyło. Nie wszyscy hodowcy to ludzie zamożni, Raczej ci zamożni są nieliczni. Przy wejściówce 15 zł , jeśli jeszcze p[oliczyć te 15 za katalogi to dycha za oczko by wystarczyła. Nikt nie mówi, ze na wystawie trzeba zrobić biznes. jasne, ze to ogromne koszty, ale bez przesady.

ODPOWIEDZ