wystawa Poznań 2012

Chińczyk
Kontakt:

Re: wystawa Poznań 2012

Post autor: Chińczyk » ndz lis 11, 2012 8:37 pm

No to ładnie !!! dobrze że nie wystawiałem w tym roku bo oglądając katalog widziałem że nikt i tak nie wystawiał mojej rasy

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz lis 11, 2012 9:29 pm

krzysiek pisze:Najgorsze było to, ze przy takim tłoku działała tylko jedna kasa, pan , który wpuszczał ludzi, jednocześnie liczył ptaki w klatkach, trwało to okropnie długo, do tego wielu ludzi wykłócało się o oczka. W sumie w kolejce ustawiłem się o 6:50, a bilet dostałem o 8:10, a za mną była jeszcze kolejka dłuższa niż cała hala wystawowa.
No z tym to przegięcie,choć na hale były conajmniej cztery wejścia to działało jedno.Ale jak to się mówi''czy byk ma rozum''.Generalnie w tym roku słabo, duża krecha odemnie :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz lis 11, 2012 9:43 pm

Dla mnie ta wystawa to jakieś nieporozumienie, chyba ostatni raz tam pojechałem.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn lis 12, 2012 8:49 am

Dotychczas jeszcze nigdy nie stałem w kolejce 1,5 godz, aby wejść na wystawę gołębi. Ponadto poniżające przeglądanie bagaży osobistych przez obsługę przy wejściu. Wygórowana cena (30zł) za wjazd samochodem na teren wystawy. Zmuszanie hodowców do kupna x oczek (w cenie 20zł) na giełdzie po 6 gołębi nie mające żadnego związku z dobrostanem zwierząt. Te elementy zmieniły moją dotychczas dobrą opinię o poznańskich wystawach, których zaliczyłem już kilkanaście. Moja poznańska wystawa to była chyba ostatnia. Taką opinię podzielał prawie każdy rozmówca stwierdzając kategorycznie, że więcej już tam nie pojedzie. Gdybym nie przejechał na tą wystawę prawie 240km w jedną stronę to zawróciłbym, aby nie stać w tak długiej kolejce. Pazerność Poznaniaków wzięła tym razem górę nad zdrowym rozsądkiem.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 12, 2012 9:29 am

Wiemy, że jest drogo, że za drogo. Z drugie4j strony nie dziwię się organizatorom, że na wszelkie sposoby szukają kasy, aby zwróciło się za wynajem hali. Wiadomo, że MTP to zdziercy, więc ceny wynajmu hal są niemożliwie wyśrubowane. Wiadomo, że MTP to tradycja i renoma, to od dziesiątków lat stałe miejsce poznańskich wystaw. jednak w sytuacji, gdy monopolista ponad normę wyśrubowuje ceny, można by pomyśleć o ukróceniu monopolisty. Poznański Związek ma furtkę wyjścia. ma do dyspozycji "Sielankę". Wiadomo, że na tak dużą wystawę, jak ta, którą Poznań organizuje w lutym "sielanka" jest za ciasna, jednak na wystawę młodych była by w sam raz. To jest do załatwienia. Co prawda nieco kłopotów mogło by być z parkingiem, ale i to idzie załatwić. Na Śląsku i w Czechach odbywają się od lat wystawy na świeżym powietrzu, dlaczego nie miało by się udać w Poznaniu? Ze względów pogodowych można by przyspieszyć termin i zrobić wystawę w połowie października, zamiast w listopadzie. Nie mam pojęcia, ile MTP wzięły za wynajem hali , ale na pewno sporą sumę. Za ta kasę można by było poprawić i przystosować do wystaw infrastrukturę "Sielanki" , ba może nawet wyszło by taniej. Gdyby MTP straciły taką kasę na jesieni, przy negocjacjach cenowych na wystawę w lutym spuścili by z tonu i z ceny. Ostatecznie można by lutową wystawę zrobić gdzie indziej, nawet poza Poznaniem. Kto zechce, dojedzie, a przynajmniej oburzeni hodowcy nie będą wylewali żalów na Związek.Może ktoś przemyśli, czy warto za wszelką cenę kosztem hodowców i zwiedzających nasycać niepohamowany apetyt na kasę MTP.

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Post autor: ALEKSANDRETTA » pn lis 12, 2012 10:13 am

Że się jeszcze wtrące do dyskusji nie mieliście wrażenia że na wystawie ogólnie nie było co oglądać . Jakoś mało gołębi młodych w porównaniu do giełdy w niektórych rasach jeden chodowca po nascie sztuk wystawiał co by było jak by po dwie sztuki wystawili od dziś poznan szerokim łukiem wole dołożyć i kielce odwiedzić

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn lis 12, 2012 11:21 am

Miała być wystawa młodych a dość często rzucały mi się w oczy obrączki z 2011r. Czymś trzeba było klatki zapchać :D , zamiast robić dwie wystawy kiepskie to lepiej zrobić jedną a dobrą. :D

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lis 12, 2012 11:47 am

ALEKSANDRETTA - żebyś się Kielcami nie rozczarował, bo termin kielecki pokrywa się z terminem wystawy w Lipsku.
golebie.wombat.fc.pl

ALEKSANDRETTA
Kontakt:

Post autor: ALEKSANDRETTA » pn lis 12, 2012 12:22 pm

Zjak I właśnie o to mi chodzi jeszcze w tym terminie jest wystawa w katowicach ja bede w sobote katowice w niedziele kielce taka sytuacja żeby zakupić ptaki z wystawy jest idealna bez tłoku spokojnie można popatrzeć ocenić i mam nadzieje dobre ptaki zakupić . Obym się nie rozczarował i tam :D

J-J
Kontakt:

Post autor: J-J » pn lis 12, 2012 2:00 pm

Zapraszamy na Świętokrzyską wystawę na pewno taniej.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn lis 12, 2012 3:41 pm

Koszt wynajmu hali od MTP to jedna sprawa i nie znamy szczegółów więc trudno na ten temat polemizować. Dla mnie natomiast nie ulega wątpliwości, że gdyby organizatorzy zorganizowali np. trzy wejścia, to kolejka oczekujących na wejście byłaby trzykrotnie krótsza, a więc nie 150m a 50m. Irytacja oczekujących byłaby zapewne też wielokrotnie mniejsza lub niewielka i do wybaczenia, a organizatorem tego całego bałaganu był Poznański Związek a nie MTP.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lis 12, 2012 4:28 pm

Tak, to prawda, można było tego uniknąć i tutaj rzeczywiście organizatorzy zawalili. Rozpatrując temat od tej strony, podeszli do sprawy pragmatycznie. Hodowcy i tak głównie narzekali na drożyznę, a dodatkowe wejścia to dodatkowy koszt zatrudnienia kasjerki i dwóch ochroniarzy na każde wejście. Zawsze to dodatkowy wydatek. Poza tym organizator wystawy nie ma nic do opłat za parking, bo za to kasowała obsługa MTP. Gdyby organizator próbował wynegocjować darmowy czy choćby tańszy parking, koszt imprezy wzrósł by znacznie.

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » pn lis 12, 2012 5:37 pm

A teraz Panowie pytanie z innej beczki.

Czy ktoś może zna i jest w stanie mi udostępnić kontakt do wystawcy gołębi rasy Felegyhazer z katalogu człowiek ów nazywa się Markiewicz Czesław, nie ukrywam że nie mam ochoty pisać i prosić o łaskę Poznańskiego Związku.

Edit.
Otrzymałem już kontakt.
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2012 7:03 pm przez Happek, łącznie zmieniany 1 raz.

Michu_83
Kontakt:

Post autor: Michu_83 » pn lis 12, 2012 5:56 pm

Dobra wiadomość, w roku 2013 i 2014 Krajowe Wystawy Młodych odbędą się w Poznaniu.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn lis 12, 2012 6:00 pm

(krzysiek } w pazdzierniku młode gołębie to będą niewypierzone teraz jeszcze dopierzaja się niektóre sztuki.Wystawca tez ma wybór co do sali i do negocjacji ceny.Moje zdanie ze było drogo ,przebiła Warszawe o głowe.Wyliczyłem ze sama podróż i pobyt na tej wystawie kosztował by mnie 200zł a gdzie zakupy,jak nic nie zmieni się to nie będe tam jezdził

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn lis 12, 2012 8:05 pm

Michu_83 pisze:Dobra wiadomość, w roku 2013 i 2014 Krajowe Wystawy Młodych odbędą się w Poznaniu.
A czy ja muszę być na krajowej wystawie młodych w Poznaniu w roku 2013 lub a 2014? Nie i tak samo zareaguje zapewne wielu z tych którzy gościli wczoraj i przedwczoraj w Poznaniu.

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » pn lis 12, 2012 8:46 pm

Kto nie przyjechał ten zyskał,przynajmniej finansowo.Czas oczekiwania wejścia na giełdę 55 min :oops:

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pn lis 12, 2012 9:49 pm

Większość stała w ogromnej kolejce od strony giełdy (co mnie przeraziło kiedy przyjechałem), sprzedający nie mieli wyjścia ale osoby które tylko odwiedzały wystawę miały możliwość wejść od strony wystawy (prawie nikt z tego nie korzystał, a wchodziło się bez kolejki :arrow: czas oczekiwania na wejście = czas zakupu biletu).
Jak dla mnie wyjazd był udany, wystawa w moim odczuciu również udana choć zgodzę się z tym, że na giełdzie wydziałem dużo lepsze ptaki.

Wartek
Kontakt:

Post autor: Wartek » wt lis 13, 2012 6:57 pm

maże za rok nie będzie takich kolejek

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt lis 13, 2012 9:23 pm

Pewnie tak, bo mniej ludzi przyjedzie na wystawę.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

ODPOWIEDZ