Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest czw lip 19, 2018 12:57 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Witam. Zadałem organizatorowi pokazu w Nowej Sarzynie wydawało by się banalnie proste pytanie:
Cytuj:
Czy oprócz klubowych krzyżówek, na pokazie będzie można obejrzeć jeszcze jakieś polskie rasy wysokolotne, takie jak zamojskie, tipplery zagłębiowskie, orliki czy gdańskie wysokolotne?
I do tej pory nie uzyskałem konkretnej informacji.Zostałem za to zaatakowany przez organizatora za zadawanie niewygodnych pytań!!! Czyż tak się traktuje w klubie potencjalnych gości pokazu? Prosiłem tylko organizatora pokazu w Nowej Sarzynie o podanie wyników lotowych i ilości lotów konkursowych polskich ras w 2015r. i co? Owszem ja to wiem, ale nie wiem czy jestem osobą upoważnioną do podawania takich informacji na forum ,,Gołębnika".Informacja taka powinna wyjść od organizatora, bo przecież użytkownicy tego forum nie koniecznie muszą czytać forum P-WKHGW. Zamiast podać konkretną odpowiedż znowu zaczyna pan przytaczać jakieś loty konkursowe sprzed paru lat i tu ciekawostka loty te odbyły się przed oficjalnym wprowadzeniem mixów do klubu!!!.
Szanowny panie jozekp proszę pamiętać, że na tym forum nie jest pan adminem i niestety niektórych moich postów nie bedzie pan mógł wykasować.Moim zdaniem akurat personalne wycieczki w tym temacie są nie na miejscu.Udowodniłem panu na pańskim forum że tippler zagłębiowski po którym są w/w ptaki to nie był gołąb z mojej hodowli i prosiłem skoro wie pan (a wie pan na pewno!!!) kto jest hodowcą o podanie jego nazwiska. Jeżeli nie wykasował pan juz moich postów mozna to sprawdzić.Czy na pokazie będą tipplery zagłębiowskie i zamojskie, już mnie nie interesuje, bo po takim zaproszeniu rezygnuję z wyjazdu. Z poważaniem Arkadiusz Dziurski

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Awatar użytkownika

Odpowiedzi jak nie było, tak nie ma.

Witam. Kol. ARES oczywiście że odpowiedzi nie ma i nie będzie, bo wyniki
lotowe oraz ilość lotów konkursowych ras polskich w klubie w 2015r, (po tym jak zmieniono statut i wprowadzono na salony różnego rodzaju mixy i mieszańce między rasowe), radykalnie zmalała, a na dalszy plan zeszły rasy typowo polskie, chociaż statut stowarzyszenia P-WKHGW paragraf 4 punkt 3 stanowi cyt:
Cytuj:
3.Propagowanie i wspieranie racjonalnego rozwoju hodowli tych ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem rodzimych ras wysokolotnych, ras lotnych,ras ginących, oraz dążenie do wyhodowania nowych ras, czy nowych odmian.
Cytuj:
ze szczególnym uwzględnieniem rodzimych ras wysokolotnych
Jak ten zapis się ma do rzeczywistości i lotów konkursowych w 2015r???
Cytuj:
Jakiś tam dorobek, całkiem nie mały, w lotach konkursowych tzw. ras też mamy.
to cały klubowy komentarz do tzw ras .Klub nie robi nic w kierunku propagowania w/w ras wbijając gwoźdź do trumny naszym polskim rasom wysokolotnym!!! Może trzeba zacząć od tego że w klubie oficjalnie nie ma np. rasy zamojski wysokolotny!.W klubie liczącym 48 wszystkich członków, zadeklarowanych hodowców ,,zamojskich" to - 34 osoby, jest to ponad 70% wszystkich klubowych hodowców,( tak dla przypomnienia gołąb zamojski - jeszcze nie tak dawno jedna z lepiej latających polskich ras!!!), a ile było przeprowadzonych lotów konkursowych w tej rasie i jaki najlepszy czas lotu w 2015r ??? Loty ponad 6-7h to już przeszłość i można o nich zapomnieć.Podobna sytuacja w klubie ma się w innych polskich rasach.Wydaje mi się że niektórzy hodowcy zachłysnęli się wynikami lotowymi krzyżówek z tipplerami angielskimi, pocztowymi, orlikami oraz innymi i w 2015r całkowicie zaniedbali nasze polskie rasy wysokolotne.Pozdrawiam Arkadiusz Dziurski.

Hmmm. Smutno to niestety wygląda. Rozmawiam czasami z młodymi hodowcami zamojskich, zachwycają się oni różnymi "flisakami" czy innymi miksami i docierają do mnie od nich sygnały, że klubowi oficjele zamyślają "majstrować" przy wzorcu zamojskich, by to właśnie te "flisaki" stały się wzorcowymi ptakami, pod nie ma być ukierunkowana wyczynowa hodowla zamojskich. Słuchałem tego z niedowierzaniem, ale.... w każdej plotce ponoć jest ziarenko prawdy. W porządku, niech sobie kto chce, hoduje te "flisaki", niech robią wyniki, skoro do tego zostały stworzone, ale robienie z nich wzorca zamojskich to chyba jednak gruba przesada. Przecież taka modyfikacja rasy sprawi, że zamojskie to już nie będą zamojskie.

krzysiek pisze:
Hmmm. Smutno to niestety wygląda. Rozmawiam czasami z młodymi hodowcami zamojskich, zachwycają się oni różnymi "flisakami" czy innymi miksami i docierają do mnie od nich sygnały, że klubowi oficjele zamyślają "majstrować" przy wzorcu zamojskich, by to właśnie te "flisaki" stały się wzorcowymi ptakami, pod nie ma być ukierunkowana wyczynowa hodowla zamojskich. Słuchałem tego z niedowierzaniem, ale.... w każdej plotce ponoć jest ziarenko prawdy. W porządku, niech sobie kto chce, hoduje te "flisaki", niech robią wyniki, skoro do tego zostały stworzone, ale robienie z nich wzorca zamojskich to chyba jednak gruba przesada. Przecież taka modyfikacja rasy sprawi, że zamojskie to już nie będą zamojskie.

Za aktualny stan ras lotnych w żadnym wypadku nie jest odpowiedzialny P-WKHGW. Po pierwsze istniejemy tylko osiem lat, a katastrofalna lotność wielu ras zaczęła się znacznie wcześniej. Po drugie "klubowi oficjele", którzy rejestrują różne wynalazki, w chwili obecnej są już po za naszą strukturą, działają w innych stowarzyszeniach, więc nie ten adres. Po trzecie klub nasz ukierunkowany jest na walory sportowe ras lotnych, przy czym nie egzekwujemy od hodowców by gołąb sportowy równocześnie spełniał kryteria gołębia ozdobnego. Tę kwestę pozostawiamy hodowcy i ewentualnej presji kolegów. Członkowie obecnego zarządu P-WKHGW nie są zrzeszeni w stowarzyszeniach gołębi ozdobnych, nie zamierzamy tworzyć żadnych wzorców. Osobiście podzielam pogląd, że rasę, w pełnym tego słowa znaczeniu, tworzy się na gołębnikach a nie na papierze.
Tym hodowcom co pamiętają polskie rasy lotne i wysokolotne z przeszłości, rzeczywiście trudno jest dzisiaj o spokojny sen.
p.s.
Dla zainteresowanych:
macieks pisze:
Witam
Ważne spostrzeżenie:
"postanowili wcielić w życie dewizę i filozofię życiową Brata Adama - twórcy pszczoły Buckfast: nie można wyhodować cech, które u danej populacji już wygasły. Te cechy trzeba „wziąć” z innej populacji i wprowadzić do dotychczasowej.
" Napisał on w swojej książce, że w przyrodzie nie występuje żadna super rasa czy linia pszczół i utrzymywał, że tylko hodowla krzyżownicza, inaczej mówiąc scalenie najbardziej pożądanych cech ras i populacji, powoduje prawdziwy postęp w hodowli."

http://www.pwkhgw.fora.pl/hodowla-i-tre ... 02-30.html

Witam. Oto cytat jozekp z tego forum :
Cytuj:
Niektóre loty konkursowe w kat. rasowych naszych hodowców zasługują na podkreślenie np :
Czas lotu konkursowego "Orlików" 04h 41' (hod. Andrzej Chyl, 2013r)
Czas lotu konkursowego "Górnych zamojskich" 07h 59' (hod. Andrzej Chyl, 2014r)
Czas lotu konkursowego "Górnych zamojskich" 09h 09' (hod. Tadeusz
Gnatek,2014r, goł. młode)
Czas lotu konkursowego "Tiplerów zagłębiowskich" 08h 050' (hod. Tadeusz
Gnatek, 2011r)

Piękne czasy, pytanie tylko czy były to aby na pewno tipplery zagłębiowskie, zamojskie czy orliki??? Bo jeżeli były to tipplery zagłębiowskie ciemne z białymi piórami i z białymi pod ogonicami lub zamojskie z głową pocztowego czy tipplera angielskiego, to ptaki takie nie powinny brać udziału w konkursach pod w/w nazwami.Cóż więc takiego się stało,że w 2015r gołębie rasowe w klubie nagle przestały latać?.Czyżby regres hodowlany? We wszystkich polskich rasach???. Gdzie przyczyna ??? Może zmiana statutu klubu?
Znalazłem na forum gołębnika taki oto post,,opala" o klubach, chyba warto go przypomnieć w odniesieniu do tematu:
Cytuj:
Witam.I tu całkowicie się mylisz.Chodzi o te ble ble.Bo Klub wysokolotnych
ma swoją stronę,ma adres,są tam podane konkretne nazwiska hodowców.A jak myślisz gdzie młody hodowca,który zaczyna przygodę z lotnymi pójdzie po naukę.Do anonimowego Rarka czy Sławka,którzy umieją tylko drwic i wyśmiewac, czy do tego Klubu.Bo ja jestem pewien,że do Klubu.A tam pokażą mu mieszankę kilku ras lotnych i powiedzą tak wygląda zamojski.Potem mu opowiedzą o oszołomach,którzy piszą bajki o długich lotach.I FACET PRZEKONANY,ŻE ROZMAWIA Z DOBRYMI HODOWCAMI IM UWIERZY A NIE GALLOWI ANONIMOWI NA FORUM.IDENTYCZNA SYTUACJA JEST W INNYCH KLUBACH.ZAPISUJĄ SIĘ TAM LUDZIE PRZYPADKOWI.A ICH CELEM NIE JEST WYHODOWANIE IDEALNEGO PTAKA I PROPAGOWANIE
DOBRYCH WZORCÓW,TYLKO PUCHAR NA WYSTAWIE CZY PIERWSZE MIEJSCE W LOTACH.DLA OSIĄGNIĘCIA TEGO CELU SĄ NAWET SKŁONNI NA ZMIANĘ WZORCA POD SWOJE GOŁĘBIE(PATRZ BRODAWCZAK POLSKI).Sorry za caps lock.I to tacy hodowcy przyczyniają się do degradacji ras ,nie miłośnicy czy wielbiciele krótkich dziobów.I to tamtym można stawiac zarzuty komercji.Nie człowiekowi,który poświęcił kilkadziesiąt lat na wyhodowanie zamojskiego z krótkim dziobem.Pozdrawiam.

Witam.
Czytając te bzdury i domniemania Panów robi mi się Was szkoda.
Pokazy jak zawsze wspaniałe, gołębie lotne i wyskolotne uczestniczące w konkursach zawsze do obejrzenia. Indywidualnie lub woliarach. Konkursy otwarte dla każdego. Bzdety ludzi zawistnych że komuś się coś udało.
Nie podoba mi się ta piaskownica to buduje sobie nową lub idę do innej. Są jeszcze dwie oprócz tej. Żałosne jest bieganie wkoło i zaczepianie innych dobrze się bawiących sypiąc im piasek w oczy.
Gówniarze się tak zachowują a nie dorośli mężczyźni.

Panie Arkad2007 ma Pan raptem tylko dwa loty konkursowe z 2009 roku ( takie tylko znalazłem) i taki ma Pan tylko wkład w promowanie lotów gołębi. Gdybym chciał przytoczyć wyniki Pana Andrzeja Chyla to by mi strony zabrakło. Zarzuca Pan brak rasowości orlikom które brały udział w lotach konkursowych, czy Pan wie o czym pisze? Bo raczej się Pan ośmieszasz.
http://radekg.flog.pl/wpis/8388685#w
Inną promocją gołębi wysokolotnych już Pan zasłynął, którą przytoczył Pan Płachta. Tak że przynajmniej odrobinę przyzwoitości bo wiele więcej chyba nie można od Pana oczekiwać.

Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2016 8:39 pm przez grand.ix, łącznie zmieniany 1 raz

Witam. poldi napisał:
Cytuj:
Czytając te bzdury i domniemania Panów robi mi się Was szkoda.
Proszę rozwinąć temat. Czy może mnie pan uświadomić w którym poście napisałem jakiekolwiek bzdury? Czy w tym w którym proszę organizatora pokazu w Nowej Sarzynie o podanie czasów i liczby lotów polskich ras w 2015r? Czy w tym o zmianie statutu klubu?

Witam ponownie. grand.ix napisał:
Cytuj:
Panie Arkad2007 ma Pan raptem tylko dwa loty konkursowe ( takie tylko znalazłem) i taki ma Pan tylko wkład w promowanie lotów gołębi.
A co to ma do rzeczy?
Cytuj:
Zarzuca Pan brak rasowości orlikom które brały udział w lotach konkursowych, czy Pan wie o czym pisze? Bo raczej się Pan ośmieszasz.
Proszę czytać ze zrozumieniem. Zadałem pytanie:
Cytuj:
Piękne czasy, pytanie tylko czy były to aby na pewno tipplery zagłębiowskie, zamojskie czy orliki???
A wątpliwości mam do tych dwóch ras:
Cytuj:
Bo jeżeli były to tiplery zagłębiowskie ciemne z białymi piórami i z białymi pod ogonicami lub zamojskie z głową pocztowego czy tipplera angielskiego, to ptaki takie nie powinny brać udziału w konkursach pod w/w nazwami.
To tyle w temacie.

§ 4

Celem Klubu jest :

1. Zrzeszanie hodowców gołębi wysokolotnych, innych gołębi rasowych , drobiu i ptaków ozdobnych.

2. Racjonalny rozwój hodowli gołębi wysokolotnych i organizowanie lotów konkursowych, pokazów i wystaw.

3. Propagowanie i wspieranie racjonalnego rozwoju hodowli tych ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem rodzimych ras wysokolotnych, ras lotnych, ras ginących, oraz dążenie do wyhodowania nowych ras, czy nowych odmian .

4. Upowszechnianie wiedzy o życiu i hodowli ptaków, wśród członków Klubu i społeczeństwa.

Proszę przeczytać punkt trzeci do końca i ze zrozumieniem.
Panie Arku kupił Pan większą łopatki i zaczyna kopać większe dziury zamian zasypać te dotychczas wykopały.
W swej utopii nic do Pana nie dociera Szkoda pisać. Z czasem przejdzie albo się nasili.

witam , kolego Poldi... mozesz wierzyć lub nie ja nie udzielam sie na forach ale je bacznie obserwuje i ten regulamin klubowy odkąd powstały tzw flisaki zmienil sie... jak powtał klub nic tam nie bylo o wymyslaniu nowych ras byle by latalo...
p.s ma ktoś fotki zagłębiakow z pokazu ?
pozdrowiam kamil w.

Jeżeli się nie mylę ( proszę mnie poprawić) to paragraf 4 punkt 3 jeszcze 2 lata temu brzmiał tak:
Cytuj:
3. Propagowanie i wspieranie racjonalnego rozwoju hodowli tych ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem rodzimych ras wysokolotnych, ras lotnych, ras ginących
nie było w nim mowy o nowych rasach ani odmianach. Zmiana statutu doprowadziła do oficjalnego wprowadzenia mieszańców do klubu. To proszę mi powiedzieć w jakich rasach latały mixy przed wprowadzeniem ich na salony???.Bo gdzieś musiały latać?. Może w tipplerach angielskich?

Arkad2007 pisze:
Proszę rozwinąć temat. Czy może mnie pan uświadomić w którym poście napisałem jakiekolwiek bzdury? Czy w tym w którym proszę organizatora pokazu w Nowej Sarzynie o podanie czasów i liczby lotów polskich ras w 2015r?...

Pełną rywalizację podałem na bieżąco:
jozekp pisze:
...
Więcej info o innych lotach konkursowych tutaj:
http://wysokolotne.sarzyna.org/?page_id=537
...

pisać umiemy, gorzej z czytaniem?

Arkad2007 pisze:
...Piękne czasy, pytanie tylko czy były to aby na pewno tipplery zagłębiowskie, zamojskie czy orliki???... .

Zapewniam Pana ze tak;
- Orliki tak lotne to już unikat, ze względu na drapieżniki chwilowo w depozycie.
- O zamojskich pewnie jeszcze coś usłyszymy.
- Natomiast tzw. tipplery zagłębiowskie, nawet te z białymi piórami , pozamiatane. Nikt tego nie chce hodować, jednym rwały eternit z dachów, innym chciały komin rozwalić.
Arkad2007 pisze:
... Jeżeli się nie mylę ( proszę mnie poprawić) to paragraf 4 punkt 3 jeszcze 2 lata temu brzmiał tak;... .

W pierwszym i jedynym "Statucie", z dnia 26.02.2011, złożonym i zatwierdzonym w KRS, zapis dotyczący celów P-WKHGW brzmi dokładnie tak jak podaje Poldi.
Poza tym, gdyby nawet nastąpiła zmiana, to cóż to za tragedia, jeśli jest taka wola większości?
Jest więc Pan w błędzie, zresztą nie tylko w tej kwestii.

Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2016 12:52 pm przez jozekp, łącznie zmieniany 1 raz

Na jakiej zasadzie odbywa sie lot konkursowy? Ktoś przyjeżdża np.do mnie do domu ja wypuszczam wytypowane przez siebie gołębie czy oceniajacy typuja ptaki ze stada? Jeżeli jestem z woj. Lubelskiego dokładnie z Dorohuska(granica z Ukrainą) to mogłbym w przyszłosci przystapić do takiego konkursu? Orlik stojacy w zakryciu bądz na punkcie 4 godziny jest orlikiem dobrym ale nie unikatowym. Prosze mi napisać warunki potrzebne do spełnienia w przypadku przystąpienia do konkursu tutaj bądz na wiadomość prywatną. Gołębie ze względu na duże straty związane z atakiem sokoła zaczynam trenować od końca lutego.

KamilPawik pisze:
Na jakiej zasadzie odbywa sie lot konkursowy? Ktoś przyjeżdża np.do mnie do domu ja wypuszczam wytypowane przez siebie gołębie czy oceniajacy typuja ptaki ze stada? Jeżeli jestem z woj. Lubelskiego dokładnie z Dorohuska(granica z Ukrainą) to mogłbym w przyszłosci przystapić do takiego konkursu? Orlik stojacy w zakryciu bądz na punkcie 4 godziny jest orlikiem dobrym ale nie unikatowym. Prosze mi napisać warunki potrzebne do spełnienia w przypadku przystąpienia do konkursu tutaj bądz na wiadomość prywatną. Gołębie ze względu na duże straty związane z atakiem sokoła zaczynam trenować od końca lutego.

Witam,
Warunki zorganizowania lotu konkursowego w naszym klubie tutaj:
http://wysokolotne.sarzyna.org/?page_id=493
KamilPawik pisze:
Orlik stojacy w zakryciu bądz na punkcie 4 godziny jest orlikiem dobrym ale nie unikatowym.

W treningach zdarzały się tym gołębiom loty dłuższe. Jak zwał tak zwał mogą pozostać dobre, mam nadzieję że unikatowe też wkrótce poznamy :) .
Zapraszam na ZOO PARK LUBLIN 12-13 marzec, ewentualnie na P.W.
pozdrawiam

Witam. jozekp napisał:
Cytuj:
W pierwszym i jedynym "Statucie", z dnia 26.02.2011, złożonym i zatwierdzonym w KRS, zapis dotyczący celów P-WKHGW brzmi dokładnie tak jak podaje Poldi.
Poza tym, gdyby nawet nastąpiła zmiana, to cóż to za tragedia, jeśli jest taka wola większości?
Jest więc Pan w błędzie, zresztą nie tylko w tej kwestii.

Nie spodziewałem sie panie jozekp że nagle ma pan takie problemy z pamięcią!.Nie było zmiany statutu??? Statut na 100% zmieniono i doskonale pan o tym wie,był nawet założony temat odnośnie zmian, zresztą na pańskim forum (założył go chyba Kamil_801). Temat jak wiele innych wykasowano.Oczywiście że zmianę statutu pan bagatelizuje,
Cytuj:
oczywiście wszystko się zgadza, ale taka zmiana wtedy otwierała panu i pańskim mieszańcom drogę na salony, bo bez dodania
Cytuj:
oraz dążenie do wyhodowania nowych ras, czy nowych odmian .
mieszańce oficjalnie nie mogły by brać udziału w lotach konkursowych!!!. Co wtedy by się stało z pańskim dorobkiem hodowlanym??? Zreszta nie oto chodzi.Ciekawi mnie czy owe mieszańce przed zmianą statutu czasami nie startowały w lotach konkursowych w powszechnie uznanych rasach takich jak tippler zagłębiowski czy zamojski??? Na zdjęciach z pokazów wysokolotów były mianowicie gołębie zamojskie z głowami pocztowych czy tipplerów angielskich, ze wspaniałymi czasami w konkursach! Nie uważa pan że po dodaniu tych paru słów nagle w klubie przestały latać rasy??? Gdzie te klubowe rasowe ptaki których czas lotu 7-8h to pikuś???.Proszę jeszcze raz przeczytać post ,,opala" bo pasuje jak ulał do zaistniałej sytuacji.

Arkad2007 pisze:
Czy może mnie pan uświadomić w którym poście napisałem jakiekolwiek bzdury? Czy w tym w którym proszę organizatora pokazu w Nowej Sarzynie o podanie czasów i liczby lotów polskich ras w 2015r? Czy w tym o zmianie statutu klubu?

Rozumiem, że po trzech tygodniach, kwestię lotów w roku 2015, mamy wyjaśnioną. Odpowiedź miał Pan podaną na bieżąco.
Pozostaje jednak kwestia Statutu. Do jej wyjaśnienia, trzy tygodnie i „kopiuj”, „wklej” raczej nie wystarczy. Jeśli jest to dla Pana sprawa życiowa, to by potwierdzić autentyczność, proponuję wycieczkę do N. Sarzyny, najlepiej z rzeczoznawcą.

Witam Cytat ze statutu klubu:
Cytuj:
Zmiana statutu wymaga uchwały Walnego Zebrania Członków, powziętej większością co najmniej 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy członków Klubu uprawnionych do głosowania- w pierwszym terminie , w drugim terminie wyznaczonym o 30 min później – bez względu na ilość obecnych członków.

Także podczas każdego Walnego można zmienić statut - no problem!!!
jozekp pisze:
Cytuj:
Jeśli jest to dla Pana sprawa życiowa, to by potwierdzić autentyczność, proponuję wycieczkę do N. Sarzyny, najlepiej z rzeczoznawcą.
Autentyczności statutu nie podważam i nigdy podważałem, chodzi tylko o drobną zmianę w statucie, a konkretnie o dopisanie
Cytuj:
oraz dążenie do wyhodowania nowych ras, czy nowych odmian .
Myślę że ktoś kto wtedy śledził forum P-WKHGW potwierdzi moje słowa.Statut na 100% zmieniono i był nawet założony temat odnośnie zmian, zresztą na pańskim forum (założył go chyba Kamil_801).Temat jak wiele innych wykasowano. Ale ja profilaktycznie zrobiłem kopie mojej odpowiedzi na post o zmianie klubowego statutu założonego przez kol.Kamil_801. Jeżeli się nie mylę był to początek roku 2013. Oto post w całości:
Cytuj:
Witam Kol. kamil801
Cytuj:
oraz dążenie do wyhodowania nowych ras,czy nowych odmian .
to chyba ten dodany wiersz?. Przecież już parę lat temu takie mieszańce, mixy jak zamojski x tippler angielski lub inne, nieoficjalnie prawdopodobnie latały w konkursach lotów?. Sprawa stawała się coraz głośniejsza więc ktoś postanowił zmienić statut, a tym samym usankcjonować mieszańce w klubie.Trochę za póżno, mleko już się wylało i w świat poszła plota że w Nowej Sarzynie w oficjalnie uznanych rasach latają mieszańcami.Teraz moim skromnym zdaniem mamy taką oto sytuację: w klubie zostało jeszcze paru hodowców, którzy hodują ptaki wg aktualnego wzorca i żeby nie odeszli, zarząd prawdopodobnie nie zmieni nazewnictwa -
Cytuj:
Można by teraz napisać, to po co te kategorie w rasach?? oczywiście zrobić jedną kategorię i lecieć w niej czym się da, ale zostały ustalone kategorie pod wzorzec danej rasy dla hodowców, którzy wstępowali do klubu.
- tyle cytat. Wszystkie ptaki (naturalnie mixy przede wszystkim) będą nadal latały w konkursach jako: tipplery z., zamojskie, budapeszty i inne zarejestrowane rasy. Teraz tylko pozostaje pytanie? czy takie postępowanie jest moralnie poprawne?.Niech każdy sobie odpowie sam.Pozdrawiam.

Pamięć wróciła panie jozekp? Proszę jeszcze raz przeczytać post ,,opala" tym razem ze zrozumieniem.Mam jeszcze parę swoich skopiowanych postów z pańskiego forum z wykasowanych tematów!.
Wrócę jeszcze do mojej ulubionej rasy tz. tipplera zagłębiowskiego.
Cytuj:
Natomiast tzw. tipplery zagłębiowskie, nawet te z białymi piórami , pozamiatane. Nikt tego nie chce hodować, jednym rwały eternit z dachów, innym chciały komin rozwalić.
Proszę mi wyjaśnić to jakim cudem jeszcze w 2011r. rasowe tipplery z. w klubie w locie konkursowym osiągnęły prawie 9h lotu???,9h!!! bo jeżeli były to rasowe ptaki które miały swój styl lotu, śmigały jak jaskółki, a 3/4 lotu spędziły na kropkach lub w zakryciu, to chylę czoło, wynik rewelacyjny, zamawiam młode i myślę że jak bym miał takie ptaki to nie oddał bym ich za żadne pieniądze.Mamy rok 2015 a z pana postu dowiaduję się że w klubie nie ma już rasy.Takie ptaki!!!, takie czasy!!!.To co w klub zrobił w ciągu 5 lat z rasą, czy nie jest to degradacja rasy?Myślę że to samo czeka inne polskie rasy gołębi wysokolotnych w klubie. Pozdrawiam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.