Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 1:59 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość

Otwieram temat kto i kiedy będzie .Proponuję spotkanie Kolegów z FORUM .Proponujcie godzinę i miejsce .Pozdrawiam Waldek BIS Szczecin

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Będę w niedzielę od 8-ej do 13-ej.

Ci co będą i mogą proszę o zdjęcia białogłówki elbląskiej.oraz mewki polskiej

W niedzielę też będę na wystawie. Proponuję krótkie spotkanie forumowiczów o godz. 10.00 na wystawie przy klatce championa w rasie ryś (polski?). Każdy zna rysie i ma jakieś przemyślenia na ten temat, będzie możliwość wymiany poglądów.

Nie było nas wielu, tylko Chińczyk i ja, ale miło pogawędziliśmy sobie.

Niestety spóźniłem się. Akurat dobijałem na giełdzie targu z Niemcami i do rysi dotarłem o 25 minut później, nikogo wówczas nie widziałem. Z Forum na wystawie spotkałem kilka osób. Był Lewap125 z żoną i Zbiter z bratem. Chińczyka widziałem w przelocie , tłok był straszny i nim zdążyłem podejść, już mi gdzieś zginął.

Awatar użytkownika

Moze ktos opisze wrazenia z wystawy? Duzo eksponatow wysokiej klasy? Gielda z duza iloscia ciekawych golebi? Jaka atmosfera? Oplaty ulegly zmniejszeniu moze? Wciaz maksymalnie 3 sztuki w oczku na gieldzie? Ciekawy jestem jakis zmian na plus, bo pojechalbym do Poznania, ale dopiero jak zacznie sie tam liczyc hodowca i eksponaty, a nie tylko kasa.

Awatar użytkownika

Byłem przez 2 dni ,sobota i niedziela. W sobotę połowa klatek na giełdzie była pusta ,w niedzielę było dużo więcej ludzi ale na górze na giełdzie sporo było wolnych klatek. Straszny ścisk i tłok ,jeśli chodzi o ilość gołębi w klatkach to zostało po staremu ,6 szt za 20 zł -jedne z najdroższych oczek w Polsce ,nawet jak byłem w Niemczech na wystawach we wschodnich landach to cena za oczko była o połowę mniejsza .Generalnie dość sprawnie się chodziło na giełdę ,minusem było że nie było biletów na giełdę na niedzielę.Ruch na giełdzie praktycznie w sobotę robili ciemnoskórzy kupcy ,ale oni wyrwali perełki z klatek. Zaskoczony byłem brakiem popytu na kariery ,było sporo żółtych ,białych. Do sprzedaży były wystawione dość ciekawe ptaki ,można było zawiesić oko na ładnych egzemplarzach . Brat dokupił 3 ptaki celem uzupełnienia braków.Sporo było mewek i to ładnych. Piękne ptaki przywiózł Rosjanin z Hamburga ,miłe dla oka meweczki ,ale cena nie na naszą kieszeń ale ptaki cudowne .ogólni jestem zadowolony z wyjazdu .na wystawę ni chodziłem ,dla mnie giełda jest ciekawsza przez różnorodność ras

Byłem w niedzielę, i jak dla mnie giełda porażka. Tłok niesamowity, jakość sprzedawanych gołębi bardzo słaba (chodzi mi tylko, o krótkodziobe, bo reszta mnie nie interesuje).
Tak jak pisze Zbiter mewek było sporo, ale żeby coś naprawdę dobrego to może kilka sz. by wybrał, reszta to średnie, słabe itd.
No i te ‘’perełki”, które wykupowali Araby, tego nie widziałem. Z tego co zauważyłem brali co najtańsze, no ale może wszystkiego nie widziałem…
Porównując tę wystawę do wystaw sprzed 5-6 lat była dużo, dużo gorsza. Jak dla mnie czas stracony…

Awatar użytkownika

Właśnie dlatego pytam czy się coś poprawia na lepsze w Poznaniu, bo 5-6 lat temu to była jedna z najlepszych wystaw w Polsce, zarówno pod względem organizacyjnym, jak również pod względem klasy wystawianych gołębi. Spadek po równi pochyłej przez kilka lat nie został zauważony przez poznański związek. Może ktoś wreszcie przejrzy na oczy w Poznaniu i zacznie coś zmieniać na lepsze? Na dzień dzisiejszy szkoda czasu na tą wystawę. Wolę jechać za tydzień do Chełmży. Gołębi będzie ilościowo tyle samo albo i więcej, jakoś nieporównywalnie lepsza, ceny dużo niższe i wyśmienita atmosfera. Jak ktoś nie był, to polecam szczerze.

Jeśli chodzi o mewki ( polskie oczywiście), to te lepsze były przywożone na zamówienie, w ogóle nie widziały giełdowego "oczka". Pojechał ze mną kolega, jeden z czołowych hodowców tej rasy. Nadwyżki praktycznie sprzedał z domu, więc raczej wybrał się "na zakupy". Przywiózł do domu dwa samczyki , całkiem niezłe, których w "oczkach" oczywiście nie było. Wymiana między czołowymi hodowcami odbywa się "spod lady", często przy samochodach. Przywiózł też mewki na sprzedaż, ale średniaki, szału nie było. Niebieskiego samczyka kupił Arab nie później niż w dwie minuty po włożeniu go do oczka. Stał już za naszymi plecami nim ptaki zdążyliśmy wypakować. Oczywiście ostro się targował i sporo zbił z ceny. Czerwona parka młodych średniaków wróciła do domu.Były zbyt słabe jak na zainteresowania kupujących.Mewek w przedziale od 200 zł w dół za sztukę praktycznie nie szło sprzedać, chyba że w desperacji za grosze. Rzeczywiście słabo szły kariery. Inny kolega wyniósł późnego młódka , kawowego i był to najlepszy karier na giełdzie. Cenił niedrogo, 200 zł ze sporym marginesem do negocjacji. Można go było kupić za 150, na upartego nawet taniej. Rok temu taki gołąb poszedł by od ręki za 200, teraz wrócił do domu.Nikt nie chciał dać więcej niż 100 zł. Kolega wrócił do domu zawiedziony, ale wczoraj zadzwonił rozpromieniony :" Dobrze że nie sprzedaliśmy tego kariera, bo okazuje się że to samica". Ma dobrego czerwonego samca i nadzieję ze uchowa coś jeszcze lepszego.Przyszła moda na garłacze heskie, szczególnie na ptaki ze "słowackim " rysunkiem ( biała głowa i lotki). Te, chociaż nieliczne i nie najwyższej klasy, były rozdrapywane. Niemcy w dobrej cenie wykupywali pocztowe w nietypowych kolorach. Miałem całą klatkę różnych "wynalazków" w kolorach indygo, andaluz, opal i tzw. "szali", a do domu wrócił jedynie najsłabszy samczyk. Jak dla mnie giełda przy poznańskiej wystawie była najbardziej udano od kilku lat, ale pewnie dlatego, ze z oferowanymi ptakami trafiłem na popyt.Ogólnie rzeczywiście w Poznaniu widać stałą tendencję zniżkową. Niewyobrażalny ścisk na giełdzie zniechęcił pewnie wielu.Niegdyś poznańska wystawa była i słusznie uważana za najlepszą w Polsce, teraz niestety w rankingu na pierwszym miejscy są Kielce, potem dłuuugo nic, Białystok, Warszawa. Poznań staje się powoli podrzędną lokalną wystawą, na którą z sentymentu jadą stali bywalcy, jak ja, bo zorganizowana wycieczka autokarowa do Poznania jest u nas lokalną tradycją.Właśnie ilość autobusów pod halą najlepiej obrazuje spadek popularności poznańskiej wystawy. Kiedyś było co najmniej dwadzieścia - nawet trzydzieści autobusów, z tego kilka z Litwy i Białorusi, teraz były ledwo trzy. Jeszcze jakieś 7-8 lat temu od nas szły dwa autobusy, bo zainteresowani nie mieścili się w jednym, jeśli szedł jeden, to pełny.Od 4 lat byłą tendencja zniżkowa, tym razem wzięliśmy mniejszy samochód, taki na 24 osoby, a i tak kilka miejsc było pustych.Jeszcze kilka lat i zorganizowane wycieczki naszych lokalnych hodowców będą jeździły do Kielc, nie do Poznania.

Kto będzie w poznaniu teraz w niedzielę .Proponuję spotkanie przy" piwku"

Ja będę, jak zwykle. Tym razem, inaczej niż w Kielcach, na piwko znajdę czas.

Awatar użytkownika

Krzysiek daj znać jak sytuacja z rysiem w Poznaniu.

Jasne. Obawiam się jednak, opierając tą opinię na doświadczeniach z lat poprzednich, że dominować będzie "zakamuflowana opcja niemiecka". Obym się mylił.

U nas z Wystawy z Poznania nic nie ma a na stronie niemieckiej jest już trochę zdjęć i opisu www.vdt-online.de

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.