Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 1:55 am

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Tak sobie przeglądam forum i nie doczytałem się póki co na temat organizowanych wystaw na Ukrainie. Tak dla ciekawostki podam, że 21 lutego br. byłem we Lwowie na takiej "niby" wystawie, a w zasadzie był to jarmark (giełda) gołębi i wszelakiego ptactwa, królików itp. - organizowany tam mniej więcej raz do roku na taką skalę. Szczerze pisząc : jaki kraj - taka wystawa. Totalna partyzantka jeśli chodzi o zachowanie choć pozorów wystawy, za to giełda potężna porównywana mniej więcej do tej przy wystawie w Kielcach. Rasy gołębi w połowie europejskie i wschodnie. Ceny zróżnicowane : przystępne, ale gdy usłyszą Polski język - natychmiast windują w górę 8) Generalnie poza kilkoma przypadkami nie było na co oka zawiesić. Ale te kilka hmm - aż prosiło się je mieć we własnej hodowli. Jeśli chce ktoś zgłębić temat to można tu lub zapraszam na priwa 8) Pozdrawiam

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

a te dobre egzemplarze to z jakich ras?? masz jakieś zdjęcia??

Zaznaczam, że to co mi się rzuciło w oczy to były gołębie klasy "już" wystawowej, ale nie takie - które mogłyby przywrócić o zawrót głowy. Nie mniej wiadomo o co czasem chodzi w poszukiwaniach - ano tzw. zmiana krwi. A ten argument zawsze daje refleksje, aby na problem super jakości patrzeć trochę z dystansem. Gołębia, którego miałem ochotę kupić (choć nie trzymam tej rasy) był np. żółty samczyk mewki :
Na fotkach na pewno nie prezentuje się tak jak w naturze. Zresztą miałem w ręku i z głowy oglądanej z różnych stron wart był uwagi. Z innych ciekawych to kilka ładnych kaczunów (łabędzi) rostowskich, perukarzy, pawików i biji kaukaskich i armawirskich. Były też dość ładne kariery, ale tu się nie będę wypowiadał bo tego typu rasy są dla mnie poza przedmiotem zainteresowania. Nie było sensu robić fotek bo warunki nie sprzyjające, nędzne i często przepełnione klatki i spory ruch na giełdzie wypaczały sens prób uchwycenia ptaków w obiektywie. Już i tak latając z aparatem i telefonem w ręce - patrzono na mnie jak na dziwoląga lub szpiega z krainy deszczowców 8) Ptaki pokazywane nawet w warunkach przypominających wystawe nie były w ogóle oceniane (żadnych kart ocen itp). Jak to (giełda) mniej więcej wyglądało to zamieszczę póki co tylko dwie fotki.

Na dniach może wrzucę jakiś filmik z giełdy, ale kręcony niestety tylko smarfonem 8)

Załączniki:
jarmark2.jpg
jarmark2.jpg [ 58.88 KiB | Przeglądany 1693 razy ]
jarmark1.jpg
jarmark1.jpg [ 55.7 KiB | Przeglądany 1693 razy ]
mewka2.jpg
mewka2.jpg [ 57.8 KiB | Przeglądany 1693 razy ]
mewka1.jpg
mewka1.jpg [ 40.02 KiB | Przeglądany 1693 razy ]

Witam.
Granica z Unią Europejską.
Jestem ciekawy jakie trzeba spełnić wymogi by całkiem legalnie przewieźć zakupione ptaki na Ukrainie do Polski.

Odpowiem bo temat przerabiałem już : legalnie gołębi nie przewieziesz - bynajmniej nie jako osoba "fizyczna". Nie łapią się, ani jako zwierzęta towarzyszące (psy, koty, fretki), ani jako drób (kury, kaczki, gęsi) podlegający "kwarantannie" na wyznaczonych przejściach granicznych (z Ukrainą dwa). Przepisy są tak pogmatwane, że sami celnicy umywają rączki i temat nie do przeskoczenia. Byłem u wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, dzwoniłem do Ministerstwa - wszędzie "yyyyyyyy"..a potem termin na zastanowienia i odbijanie piłeczki, że jednak nie można. Śmieszne to w sumie - taka Litwa weszła do Unii i praktycznie gołębie jadą bo kontroli brak. Tak to właśnie jest (podobnie jak z burdelami) - jak się w Polsce coś chce legalnie z opłatami, papierami itd. - to NIE można ;) Ręce opadają bo nie ważne, że co dzień dzikie gołębie, wrony itp. latają nad granicą jak chcą.... i problemu np. zdrowotnego nie ma. O ile można zrozumieć rygorystyczne przestrzeganie ochrony gatunkowej na tzw CITES-ie, to nic w ząb zatrybić dlaczego gołębie są "be". 25 lat temu woziłem z Ukrainy ptaki i wystarczył kwit od tamtejszego weta - dziś niestety mamy unijny raj : jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak ;) Pozostaje wozić w skarpetkach - jak kto lubi adrenalinę ;)

Nawet poruszając się z Polski na zachód Europy potrzebne są papiery od wojewódzkiego weta... usłyszałem w Niemczech od Zoll'a PAPIREN BITTE.

Cytuj:
Nawet poruszając się z Polski na zachód Europy potrzebne są papiery od wojewódzkiego weta... usłyszałem w Niemczech od Zoll'a PAPIREN BITTE.

A to się zgadza akurat. To tak samo jak przemieszczając się w ramach granic Unii potrzeba mieć dla siebie dokument tożsamości, a np. dla chipowanego pieska "psi paszport" z badaniami, tak samo dla gołębi potrzeba papierek od weta. Tyle tylko, że to się da załatwić i z legalnością nie ma raczej problemu. Natomiast Ukraina jest "wyjęta z pod prawa", że się tak wyrażę - z jednej strony pchana na siłę do Unii i uważana za cywilizowany kraj, z drugiej - robi się wszystko, aby uważać, że to jeszcze długo trzeci świat. Legalnie więc nie przewieziesz choćby się nawet Poroszenko wstawił.
P.S.
Ale chyba odchodzimy od tematu wystaw - i zaraz nam się "dostanie" po uszach ;)

Jest pewna "furtka". Jeśli jakiś związek lokalny zaprosi wystawców np. z Ukrainy, Rosji, Kazachstanu itp. to dostaną oni , nie wiem, jak to jest rozwiązane, ale czasowe pozwolenie dla gołębi na terenie Unii. na takiej zasadzie dają ptaki na wystawę europejską. Część z tych ptaków mogą na miejscu sprzedać. Wiadomo, że do kontroli zgłaszają sporo więcej niż realnie wystawiają. Inaczej się nie uda. Próbowałem "na legalu" sprowadzić ptaki z Rosji i sprawa jest niewykonalna. Jedyne wyjście - to zorganizować "międzynarodową wystawę".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.