Wystawa w Gorzowie Wlkp.

pampalini
Kontakt:

Re: Wystawa w Gorzowie Wlkp.

Post autor: pampalini » ndz lis 29, 2009 1:01 pm

Absolutnie wcale nie chodzi mi o kolor

garłacz:)
Kontakt:

Post autor: garłacz:) » ndz lis 29, 2009 6:08 pm

Sędziowanie karierów - poniżej krytyki...
A ten kawowy i większość białych - to na rynku za 20zł lepsze się kupi...
Żałuje, że nie zabrałem aparatu - żeby uwiecznić te okazy...

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lis 29, 2009 6:28 pm

Mam fotke tego kariera i karty oceny ,robione telefonem ale cos widac
ObrazekObrazek
Szukaj a znajdziesz

emas
Kontakt:

Post autor: emas » pn lis 30, 2009 5:10 pm

garłacz:) pisze:Sędziowanie karierów - poniżej krytyki...
A ten kawowy i większość białych - to na rynku za 20zł lepsze się kupi...
Żałuje, że nie zabrałem aparatu - żeby uwiecznić te okazy...
Te wasze komentarze co do oceny na wystawach sa juz żałosne jezeli macie jakies pretensje to mozna to zgłosic na wystawie.A wy tylko potraficie krytykowac na forum pod pseudonimami to jest po prostu żałosne!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn lis 30, 2009 6:32 pm

Sam jesteś zalogowany loginem a nie nazwiskiem ,więc czego się czepiasz? .Czy uwazasz że ten biały został dobrze oceniony? ,to samiec z 2007 roku ,czy tak Twoim zdaniem wyglada 2-letni samiec? Opal wracaj :lol:
Szukaj a znajdziesz

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pn lis 30, 2009 6:38 pm

emas napisał:
Te wasze komentarze co do oceny na wystawach sa juz żałosne jezeli macie jakies pretensje to mozna to zgłosic na wystawie.A wy tylko potraficie krytykowac na forum pod pseudonimami to jest po prostu żałosne!!![/quote]

Albo jesteś właścicielem tych karierów, albo nie byłeś na tej wystawie i nie wiesz o czym piszesz

emas
Kontakt:

Post autor: emas » pn lis 30, 2009 8:25 pm

Włascicielem karierów niejestem a na wystawie byłem ale uwarzam ze jezeli komus nie podoba sie ocena to na kazdej wystawie jest sedzia obserwator i tam zgłasza sie zastrzezenia aby cos zmienic.A nie bezsensowne i nic niedajace komentarze na forum pod psełdonimem!!!

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pn lis 30, 2009 8:51 pm

A mnie się wydaję, że po to jest coś takiego jak FORUM żeby wyrazić swoje poglądy, opinie i przedstawić swoje zdanie.
A gdybyś był tutaj podpisany imieniem i nazwiskiem to zrozumiał bym Twoje pretensje o pseudonimy. :D :) :( :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn lis 30, 2009 9:07 pm

A ja emasa znam :lol: .
mbudniewicz.pl.tl

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » pn lis 30, 2009 9:34 pm

Witam.Wystawiałem kariery w Gorzowie (nie białe).Trochę wystaw zwiedziłem i wiele widziałem.Moim skromnym zdaniem poziom naszych wystaw to wina przede wszystkim nas wystawiających.Jeżeli my chodowcy nie potrafimy odróżnić gołębi ,które nadają się na wystawę to nie miejmy pretensji do sędziego,któy nie dojrzał wad .On ma do oceny kilkadziesiąt sztuk,a my skupiamy się na kilku,które zauważyliśmy.Byłem w Czaplinku i tam sędzia karał kariery BO za łamane oko,zrośnięte palce czy brak rasowości i bardzo dobrze .Gdzie są ci chodowcy,którzy te gołębie dali na wystawę.W Gorzowie sędzia nie ukarał żadnego gołębia BO a powinien chociażby tego białego,który jest na fotce.Pozdr

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » wt gru 01, 2009 8:15 am

Panowie... prawda jest taka ,że niewielu hodowców zna sie na danej rasie i nie mam tu na myśli karierów a wiele innych ras (ilu z nas rozpozna maściucha ???? ).
Kupi taki pan na allegro gołąbka klasy wystawowej no to trzeba sprawdzić na wystawie jego wartość a póżniej wychodzą takie kwiatki. Tu właśnie powinni zadziałać sędziowie oraz zwiedzający wystawę ,by oświecić wystawce o jego championach.

emas
Kontakt:

Post autor: emas » wt gru 01, 2009 10:07 am

Ja rozumiem że nie wszystkie oceny odaja jakosc ptaka a na pewno nie dogodza wszystkim chodowcom.Ale uwarzam ze te problemy zgłasza sie na wystawie organizatorom i kazde zgłoszenie jest rozpatrzone.A opisywanie tutaj tej sytuacji wyglada jak byscie bali sie wyrazic swojego zdania na ten temat.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt gru 01, 2009 1:06 pm

Mylisz się trochę emas. Rozpatrywanie zgłoszonych spraw odbywa się niemrawo, jakby chodziło aby umarły one ,,śmiercią naturalną" bez szerszego rozgłosu. Trzeba często nachodzić się za tzw organizatorem aby coś wyjaśnić i przy okazji można wyjść na pieniacza. I nawet jak się uda to i tak niczego to nie zmieni gdyż werdykt sędziowski jest ... itd. A pisanie o tych sprawach na forum faktycznie coś daje. Na wiosnę na forum ujawniono wiele nieprawidłowości występujących na wystawach i gdyby nie to, być może przeszłoby to bez echa a tak niektórym oberwało się. I tak trzymać.
golebiewski

Kontakt:

Post autor: garłacz:) » wt gru 01, 2009 7:30 pm

Ja też wystawiałem kariery w Gorzowie i mówicie Panowie, że trzeba było zgłosić sędziemu obserwatorowi - ale właśnie ów sędzia obserwator sam powiedział(w czasie wręczania nagród), że przeprasza jeśli jakieś gołębie zostały źle ocenione - bo było tylko 10 sedziów na 1200 gołębi i nie wszyscy sędziowie oceniali gołąbki , takie jak na prawde mogą oceniać... Tylko w sumie w takim układzie - jaki jest sens wystawiania? Jeśli osoby niekompetentne oceniają nasze ptaki...

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt gru 01, 2009 8:16 pm

Zupełnie nie rozumiem postawy emasa i chętnie bym mu odjął z jego oceny 3 pkt. za tą postawę :D . Mogę to zrozumieć pod warunkiem, że kolega emas był jednym z organizatorów tej wystawy i zależy mu żeby nie komentować takich spraw :D
Organizatorzy biorą całkowitą odpowiedzialność za wystawę i to oni w pierwszej kolejności nie powinni przyjmować do oceny gołębi z takimi wadami. Z drugiej strony zorganizowanie takiej wystawy to niesamowity ogrom pracy w którą organizatorzy muszą włożyć wszystkie swoje siły i czas w przyjęcie ptaków na wystawę, ocenienie ich, nakarmienie, napojenie, wymianę podłoża w klatkach, pilnowanie żeby nic nie zgineło itd. itp. Często brakuje na to ludzi i jedna osoba musi wykonywać pracę za trzech i stąd czasami zdarzają się różne wpadki. Jeżeli na wystawę zaproszono tylko 10 sędziów i muszą Oni ocenić w krótkim czasie średnio po 120 gołebi ( jeden oceni 40 a inny musi 240 ) to nie ma co się dziwić, że czasami wychodzą takie ,,kwiatki".
Z drugiej strony dość często spotyka się na wystawach gołębie po których dość mocno w ostatni dzień wystawy widać stres, zmęczenie, brak kondyncji i siedzą one skulone gdzieś w rogu klatki. Można by za to winić wystawiającego, że żle przygotował swojego gołębia do wystawy. Nie zapomnę jak rok temu na wystawie w Tomaszowie Maz. żółty samiec wywrotka mazurskiego dziobał po palcach każdego kto się odważył dotknąć jego klatki. Ptak był pełen życia i wigoru i te kilka dni w klatce wystawowej wcale nie wpłyneło na jego kondycje i postawę.
Być może i ten karier wyglądał nieżle w pierwszy dzień a gdzieś potem w międzyczasie zeszło z niego ,,powietrze" :D

Kontakt:

Post autor: garłacz:) » wt gru 01, 2009 10:41 pm

Dispar pisze:Być może i ten karier wyglądał nieżle w pierwszy dzień a gdzieś potem w międzyczasie zeszło z niego ,,powietrze" :D
Tak - w pierwszym dniu wystawy miał w pełni wykształcone lotki - a potem w międzyczasie zmalały o połowe:P:P:P

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt gru 01, 2009 10:49 pm

Widocznie puścił mu prawy wentyl :D :D :D .

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr gru 02, 2009 10:18 am

Zdjęcie zrobiłem w pierwszy dzień w sobotę przy kilku zwiedzających, widziałem lepsze pocztowe ozdobne od tego kariera
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr gru 02, 2009 4:28 pm

OK> Wpadki się zdarzają, na szczęście dzięki opisywaniu ich na forum jest ich coraz mniej i większość to naprawdę wpadki, a nie celowe działanie. Mnie ogólnie wystawa się podobała. Sporo krótkodziobych, prawdziwe maściuchy polskie, niezła stawka krymki polskiej. i gdańskich wysokolotnych. Giełda niewielka, ale sporo ciekawych ptaków. Nabyłem od Niemców to co potrzebowałem, kupiłem też naprawdę niezłe gdańskie za rozsądną cenę. Widziałem też na giełdzie sporo dobrych zamojskich, o wiele lepszych niż wystawiane nawet na dużych wystawach.Najbardziej jestem zadowolony, ze miałem okazję poznać osobiście Zbitera i Orzecha. Chociażby dlatego warto było jechać po nocce te ponad 350km.Pozdrawiam!!! No i do zobaczenia w Poznaniu w lutym.

marcin.
Kontakt:

Post autor: marcin. » ndz lis 20, 2011 11:53 am

Witam. Był ktoś może na wystawie w Gorzowie Wlkp.? Interesują mnie garłacze pomorskie. Były tam może wystawione jakieś ciekawe ptaki tej rasy? Może robił ktoś fotki?

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » ndz lis 20, 2011 8:45 pm

Było 67 garłaczy pomorskich
ładne gołębie.
Ogólnie duża wystawa, dużo gołębi, kilka kiksów sędziów.
Warto było zajrzeć.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pn lis 21, 2011 11:03 pm

Witam
Garłacze Pomorskie były. Najwięcej niebieskich, grochów i białych kilka jednobarwnych raczej średniej klasy jak zresztą reszta gołębi na tej wystawie.
Z krótkodziobów to już nic ciekawego znaleźć nie można było.
Najlepsze jednak Wywrotki Mazurskie bardziej wyglądem przypominały Wschodniopruskie, ale ocenione jako Mazurskie.
Zastanawiam się często czy niektórzy sędziowie znają się na rasach, które oceniają.
Jedyny plus na tej wystawie to to, że było dużo miejsca na giełdzie, bo nic poza tym.

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » pt lis 25, 2011 7:26 pm

Kilka zdjęć z wystawy w Gorzowie

http://www.youtube.com/watch?v=9rKjg9-XfCg

ODPOWIEDZ