pocztowe, bije ????

listonosz
Kontakt:

pocztowe, bije ????

Post autor: listonosz » śr lip 04, 2007 2:55 pm

Witam. Przeczytalem w ksiazce, ze jest taka rasa golebi jak perskie i bije. O bijach cos slyszalem. Czy ma moze ktos zdjecia albo zna str. internetowa na ktorej pokazane sa zdjecia tych ras. To podobno rasy ,ktore klaszcza skrzydlami. Pozdrowienia Listonosz.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lip 04, 2007 3:34 pm

W Wolierze 7/8 2005 byl piekny artykol o tych ptakach http://www.pigeons.eu07.pl/bije_go.pdf
Szukaj a znajdziesz

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » śr lip 04, 2007 7:29 pm

Zbiter jak sie pobiera artykuly z "Woliery" ?

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr lip 04, 2007 8:51 pm

Nie mozesz ich pobrac, chyba ze masz opcje drukuj ale w co watpie (nie pamietam :P ).

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » śr lip 04, 2007 9:08 pm

Okropnie ciekawe te bije przeczytalem z ciekawoscia caly artykul sa u nas hodowcy co hoduja takie ptaki?NA PEWNO! A ciekaw jestem jaka cena takiego ptaka lotnego? nie z woliery! Moze cos bedzie z mlodych na foto gieldzie jestem zainteresowany dziekuje kol. Zbiter za link!!!

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt lip 06, 2007 9:55 am

matianto pisze:Zbiter jak sie pobiera artykuly z "Woliery" ?
Jesli masz drukarke to zaden problem. Otwierasz strone, ktora podal "zbiter', wkladasz 8 kartek papieru, klikasz na znaczek drukarki i leci.

Do "orcio" - w czerwcowym numerze "f&f", hodowca z Kielc /moj znajomy/zamiescil ogloszenie o sprzedazy par legowych biji uzbeckich, klajpedzkich i bielckich krotkodziobych. Mowil mi, ze zanim ukazala sie gazeta juz ktos zadzwonil w sprawie biji i je sprzedal ale mial jeszcze mlode od innych par. Jego golebie mozesz zobaczyc na moich zdjeciach z wystawy w Kielcach. Jego golebie lataja wolno, nie ma woliery.
Podam do niego namiary: 0696 137 815, 041/344 60 10 wieczorem, poniewaz nie ma internetu to nie bedzie wiedzial, ze podalem jego namiary, przeciez i tak sa w gazecie.
Jest b.zyczliwy i jak zadzwonisz to ci wszystko wyjasni.

Pozdr.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt lip 06, 2007 4:09 pm

Wielkie Dzieki Zjak. :D

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » pt lip 06, 2007 6:42 pm

Serdecznie dziekuje Zjak na pewno zadzwonie pozdrawiam

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » pt lip 06, 2007 7:00 pm

A czy slyszal ktos o golebiach ktore hodowcy nazywaja trzepaki ??? Podobno jesli jest ponad 5 sztuk to wtedy bardzo wysoko leca i w miejscu trzepocza skrzydlami. Mam te golebie w kolorze czarnym z bialymi ogonami.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt lip 06, 2007 8:45 pm

Pewnie orliki stojkowe mialem kiedys takie
Szukaj a znajdziesz

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » ndz lip 08, 2007 6:27 pm

A masz moze gdzies ich zdjecia ? W google i na innych stronach nic nie ma.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » ndz lip 08, 2007 9:31 pm

Orcio10 dzwoniles? Bo ja rowniez jestem chetny do nabycia parki mlodych bijow, na razie szukam roznych ofert. gdybyscie cos wiedzieli to dajcie znac!
pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lip 08, 2007 10:03 pm

xwoczko pisze:Orcio10 dzwoniles? Bo ja rowniez jestem chetny do nabycia parki mlodych bijow, na razie szukam roznych ofert. gdybyscie cos wiedzieli to dajcie znac!
pozdrawiam.
generalne z zakupem biji nie bedziesz mial problemow, natomiast gorzej jesli chodzi o ich lotnosc (akrobacje), po zakupie moze sie okazac iz te bije wcale nie bija, najlepiej jest kupic po obejrzeniu ich w locie, osobiscie przerabialem temat biji uzbeckich sredniodzobych (odmiana bucharska), tzn zakupilem kilka sztuk z kilku zrodel i niestety po roku wszystkie wydalem, w tej chwili mam polnocnokaukazkie i tureckie takle i moge powiedziec ze te golebie naprawde bija, sa to wszystko mlode ptaki poniewaz rozplodowe pary siedza pod siatka, zdecydowanie lepsze efekty osiaga sie po bijach tureckich i iraĂąskich, poniewaz one sa tylko pod tym katem hodowane, natomiast odmiany rosyjskie zadziwiaja tez swoim wygladem (polnocnokaukazkie, armawirskie czy uzbeckie), proponuje skontaktowac sie z Klubem Ras Wysokolotnych z Pomorza, min Bogdan Przystupa, mysle ze nie przesadze jesli powiem ze jest on fachowcem jednym z nielicznych w Polsce, moje kaukazkie nabywalem wlasnie u nich, natomiast takle z niemiec, jestem umowiony na jesien z hodowca z niemiec, ktory zajmuje sie uzbekami lotnymi (sa tez uzbeckie krotkodziobe - taszkienckie, ktore hoduje min Zbiter)

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pn lip 09, 2007 1:39 pm

Co do zdjec Orlikow to prosze i o potwierdzenie czy to te Ptaki (podkreslam ze sa dwa rodzaje tej rasy stojkowe i nie):

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

Wiecej zdjec na http://www.pigeons.pl

W Dziale "Hodowcy i ich Golebie".

Pozdrawiam :wink:.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » pn lip 09, 2007 7:01 pm

No witam was a sprawy maja sie tak dzwonilem sa bije a raczej beda ale dopiero gdzies wrzesieĂą - pazdziernik ale uzbeckie innych niema no jest jeszcze chmara wysokolotnych wszystko lotne ale bije dopiero jesienia a do pana Przystupy dzisiaj wieczorem dzwonie po armawirskie te akurat trzeba rozganiac od piszczakow to beda latac czytalem uwaznie caly artykul pozdrawiam

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » pn lip 09, 2007 8:08 pm

Jestem po rozmowie z p.Przystupa parki niema co brac najlepiej mlode 5-6 szt. ganiac po 1h rano i wieczorem przez rok nie zamykac po 2 latach sa efekty lotow bicia i wywrotow od 5 do 10 na raz pozdrawiam

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt lip 10, 2007 1:42 pm

orcio10 pisze:Jestem po rozmowie z p.Przystupa parki niema co brac najlepiej mlode 5-6 szt. ganiac po 1h rano i wieczorem przez rok nie zamykac po 2 latach sa efekty lotow bicia i wywrotow od 5 do 10 na raz pozdrawiam
mozesz tez wziac pare do rozplodu, trzymac je pod siatka, a mlode ganiac i nie musisz miec 5-6 szt z jednej odmiany, wazne zeby lataly podobnym stylem np armawirskie i polnocnokaukazkie, jesli chodzi o efekty to owszem pelne umiejetnosci po okolo 2 latach, natomiast lekkie bicia przy starcie i zejsciu czy siadanie na ogonie osiaga sie po okolo 2 miesiacach, przynajmniej tak bylo w moim przypadku, ja zauwazylem najszybsze postepu u takli, choc moje mlode polnocnokaukazkie tez juz siadaja na ogonach.

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » wt lip 10, 2007 6:29 pm

Witam
Ja mam takie pytanko ile kosztuja bije armawirskie.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » wt lip 10, 2007 6:49 pm

Witam quatro jak dlugo trzymales ptaki zamkniete zanim je oblatales bo to roznie bywa jedne wystarczy po tygodniu wypuscic i lataja jakby byly u siebie a tak jak pocztowe to i po roku odleca No ale te beda mlode jestem ciekaw.Pozdrawiam

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » wt lip 10, 2007 9:07 pm

Tiplerek- jestes nie zastapiony. Tak mam te ptaki. Wlasnie wczoraj przywiozlem jeszcze parke. Zauwazylem, ze nie tylko moga byc tego koloru teptaszki. To orlik stojkowy ?
Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt lip 10, 2007 9:11 pm

dorosle pary siedza u mnie juz drugi rok w wolierze i pozytku na niebie raczej z nich nie bedzie, natomiast mlode tylko po odsadzeniu wypuszczalem na dach, mlode polnocnokaukazkie czy armawirskie sa bardzo niezdarne przez to ze maja olbrzymie lapcie i trzeba je pilnowac ale jak juz sie rozlataja to te lapcie wygladaja jak dodatkowe dwa skrzydla - niesamowity widok, startuja i laduja pionowo, na wyprostowanych nogach
ile kosztuja armawirskie? ciezko jednoznacznie powiedziec, poniewaz jest tego bardzo malo w kraju, czlowiekiem ktory je sprowadzil do Polski jest wlasnie Bogdan Przystupa, tych sprawdzonych nikt nie sprzeda, a jak juz to za duze pieniadze, ale mozna kupic ptaki z woliery, ktore nie lataly ale lata ich potomstwo i po prostu wychowac sobie cos ciekawego i selekcjonowac, w ubieglym roku Bogdan sprzedal kilka sztuk chyba po 150 zl/szt, ale np rozmawialem z facetem ze zgorzelca, ktory trafil gdzies w niemcowni kaukazy (piekne z wygladu, czerwone) to powiedzial mi 1000 zl za pare i cholera wie czy wywodzily sie z lini ptakow latajacych, bo z tego co wiem bardzo latwo kupic bubel, ktory po 2 latach przy przelatywaniu z dachu na dach zrobi minimalny wykrzyz

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr lip 11, 2007 8:26 pm

listonosz pisze:Tiplerek- jestes nie zastapiony. Tak mam te ptaki. Wlasnie wczoraj przywiozlem jeszcze parke. Zauwazylem, ze nie tylko moga byc tego koloru teptaszki. To orlik stojkowy ?
Tak to sa stojki.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » pt lip 27, 2007 8:17 pm

No mam koledzy bije parke armawirskich parke polnocno-kaukazkich niebieskich i polnocno-kaukazkich bialoglowych sliczne!! :D :D Piekne mlodziutkie ptaszki ! :P Pozdrawiam

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pt lip 27, 2007 8:51 pm

A czy mozesz wrzucic nam zdjecia?

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » pt lip 27, 2007 9:35 pm

moje stojaki, nie chca zbyt czesto wzbijac sie w powietrze. Jest ich tylko 3 , moze dlatego ??
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ