bociany warszawskie

adi29
Kontakt:

bociany warszawskie

Post autor: adi29 » czw paź 04, 2007 10:41 pm

mam pytanie czy te piekne ptaki posiadaja wzorzec ustalony??bo np na fotogieldzie hodowca prezentuje piekne okazy ale czy maja zatwierdzony wzorzec w polskim zwiazku??

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt paź 05, 2007 8:24 am

Jesli tutaj nie ma: http://www.golebnik.pl/golebie_wzo.html

tzn. ze nie ma.

Pozdr.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt paź 05, 2007 4:21 pm

Z tymi bocianami to wedlug mnie nie do koĂąca prawda. Ptaki prawie identyczne jak bociany warszawskie(siwe, maslowe itp.) to jak sie nie myle berliĂąskie lotne i wedlug mnie wiekszosc bocianow warszawskich to albo berliĂąskie lotne albo jakies krzyzowki z dolnoslaskimi. BerliĂąski lotny i dolnoslaski lapciaty sa rasami podobnymi ale nie jest to ta sama rasa bo np dolnoslaski bialy lapciaty ma ciemne oczy a "bocian maslowy" ma perlowe.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt paź 05, 2007 6:51 pm

Masz racje -podjalem ten temat chyba na forum Woliery a zaraz odezwal sie hodowca ten co je wystawia na fotogieldzie ktory twierdzi ze on wychodowal ta rase. Faktem jest ze daza do ustalenia wzorca na ta rase niby nasza.
Szukaj a znajdziesz

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » sob paź 06, 2007 2:41 pm

Oto zdjecia "bocianow warszawskich" z fotogieldy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Juz na pierwszy rzut oka mozna stwierdzic ze to nie bociany warszawskie a berliĂąskie lotne dlugolapciate. Wystarczy spojrzec na oczy ktore maja perlowe a nasze bociany maja ciemne oczy co zreszta napisane jest we wzorcu.

Wzorzec BerliĂąskiego lotnego dlugolapciatego:
http://www.woliera.com/index.php?pid=456

i wzorzec dolnoslaskiego bialego lapciatego:
http://www.woliera.com/index.php?pid=475

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » sob paź 06, 2007 2:53 pm

A te ceny za te niby bociany z fotogieldy sa po prostu wziete z kosmosu. Bo ten pan chce od 200 do 300 zl za pare. A ptaki podobnej klasy mozna kupic duzo taniej na duzych gieldach.

k.b
Kontakt:

Post autor: k.b » sob paź 06, 2007 5:01 pm

WIDZE ÂŻE PANOWIE MAJa STRASZNY PROBLEM Z MOIMI BOCIANAMI!!!!!!!!
Powiem tak wzorzec jest napisany i zlozony w Warszawskim zwiazku hodowcow golebi rasowych i drobiu ozdobnego
To niejest ani dolnoslaski lapciaty ani berliĂąski jak panowie piszecie ,to jest rasa osobna te golebie inaczej wgladaja niz tamte golebie.
Jezeli panowie jeszcze nie sa pewni to jeszcze pana powiem ze te golabki byly pokazane na POKAZIE RAS POLSKICH W WARSZAWIE NA SGGW Sa ZDJeCIA WYSTARCZY ZERKNac NA KASZTANA Z BIAlYM OGONEM STYlU ZA NIM SIEDZI MoJ BOCIAN a co ciekawsze byli tam sedziowie z federacji europejskiej to znaczy z calej Europy i ztwierdzili ze to sa bardzo ladne golebie ale nie uslyszalem ani jednego zdania ze to dolnoslaski czy berliĂąski!!!!TE golebie sa wysokie w reku szczuple a nie to co dolnoslaski czy berlinski nie posiadaja pior w ogonie bialych!!!A ICH ZDANIE SIE LICZY I MYÂŚLE ÂŻE ONI SIE ZNAJa NA GOleBIACH NIE TO CO INNI!!!!!WIDYNA SPRZEDAWAc ZA MOTYLA WARSZAWSKIEGO to jest dopiero sztuka!!!!!!!
A ceny nie sa zadne wymyslone golebie sa przyjemne a jezeli chce ktos kupic i rozsadnie porozmawiac to kupi a jezeli ktos pisze zeby pisac to niech zyje z ta mysla ze to dolnoslaski czy berlinski
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » ndz paź 07, 2007 12:24 am

A ja mam takie pytanie . Jak dawno ta rasa zostala wychodowana ??

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » ndz paź 07, 2007 2:29 am

Witam
Swego czasu te golebie mnie troche interesowaly szczegulnie czarne.Musze przyznac ze nawet ladne.Przegladalem wzorzec BerliĂąskiego lotnego dlugolapciastego i ku mojemu zaskoczeniu nie znalazlem tam golebi o jednolitym ubarwieniu np.czrne.niepieskie itp.Czy moze przeoczylem gdzies. :shock: Jesli nie to nawet niemam pojecia po co ta krytyka co do tych golebi...pozdr.

Slawek

Post autor: Slawek » ndz paź 07, 2007 9:31 am

W czym problem ? Jest wiele ras dla ktorych nieustalono wzorca a jesli juz to kierunki ustalaja sami hodowcy. Tak jest z golebiami, ktore ja hoduje oraz z tak znana rasa jakim jest zamojski. Mysle ,ze niczego niemusisz udowadniac rob swoje

ODPOWIEDZ