damasceĂąski

maniek@neostrada.pl

damasceĂąski

Post autor: maniek@neostrada.pl » śr lut 01, 2006 12:30 pm

Szukam chodowcow rasy DAMASCEÑSKI.Chetnie kupie ptaki tej rasy.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr lut 01, 2006 3:32 pm

poszukaj w katalogach sa tam adresy bhodowcow tych golebi :lol:

maniek@neostrada.pl

Post autor: maniek@neostrada.pl » pt lut 03, 2006 9:25 am

Dzieki za podpowiedz tylko niebardzo wiem w ktorych katalogach i gdzie je szukac. :)

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 03, 2006 4:37 pm

W katalogach z wystaw lub na stronie J. Bogacza w Hodowcy grupa uformowane tam sa ludzie co trzymaja te golebie :lol:

maniek@neostrada.pl

Post autor: maniek@neostrada.pl » ndz lut 05, 2006 2:09 pm

Dzieki teraz juz sobie poradze. :lol:

Lahore19
Kontakt:

Damasceński

Post autor: Lahore19 » sob sty 10, 2009 1:43 pm

Damasceńskie wyglądają uroczo, bardzo podoba mi się ta rasa i mam do niej wielkie uznanie chciałbym móc w przyszłości zacząc ja hodowac jest poprostu niezwykła ze względu na swoja zachowalnośc formę i prostotę

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » ndz sty 11, 2009 1:34 am

Damasceńskie bardzo fajne ptaszki , w zeszłym roku zacząłem się w nie bawić :wink:
POZDRAWIAM amcane

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz sty 11, 2009 12:02 pm

Witam,
rzeczywiście śliczne i spokojne ptaszki. Podobno nieźle latają - szkoda, że nasi zachodni sąsiedzi dążą do tego, aby stały się "kurami" (podobnie jak rysie) - takich ptaków nie wziął bym nawet do ręki, ponieważ jestem hodowcą gołębi, a nie drobiu :wink: :lol:

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz sty 11, 2009 12:35 pm

Ja twierdze podobnie i dlatego nie uznaje np kingów.

chwedor93
Kontakt:

Post autor: chwedor93 » wt sty 13, 2009 9:33 pm

SETER pisze:Witam,
rzeczywiście śliczne i spokojne ptaszki. Podobno nieźle latają - szkoda, że nasi zachodni sąsiedzi dążą do tego, aby stały się "kurami" (podobnie jak rysie) - takich ptaków nie wziął bym nawet do ręki, ponieważ jestem hodowcą gołębi, a nie drobiu :wink: :lol:

w sumie to nie wina zachodnich hodowców tylko prawa które zabrania wypuszcznia gołębi ozdobnych na "powietrze" (muszą być trzymane w wolierach)

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr sty 14, 2009 5:18 pm

Witam,
kol. Chwedor - chyba żartujesz ? - gołębie pocztowe mogą być tam wypuszczane, a ozdobne już nie ? :?
A co ma trzymanie w wolierze wspólnego z tym, że "Damasceńskie" hodowane w Niemczech czy w Danii zaczynają przypominać gołębie "opasowe" - ciekawe co o tym myślą Syryjczycy...
To "powiększenie" damasceńskich, to efekt krzyżówek międzyrasowych i (nie)odpowiedniej selekcji, a nie wolierowania. Wolierowanie wpływa na zanik mięśni i orientacji, a nie na wielkość gołębia.

chwedor93
Kontakt:

Post autor: chwedor93 » wt sty 20, 2009 9:35 pm

SETER pisze:Witam,
kol. Chwedor - chyba żartujesz ? - gołębie pocztowe mogą być tam wypuszczane, a ozdobne już nie ? :?
A co ma trzymanie w wolierze wspólnego z tym, że "Damasceńskie" hodowane w Niemczech czy w Danii zaczynają przypominać gołębie "opasowe" - ciekawe co o tym myślą Syryjczycy...
To "powiększenie" damasceńskich, to efekt krzyżówek międzyrasowych i (nie)odpowiedniej selekcji, a nie wolierowania. Wolierowanie wpływa na zanik mięśni i orientacji, a nie na wielkość gołębia.

na wielkość możę i nie ale na ilość tkanki tłuszczowej już tak

ODPOWIEDZ