Gdański Wysokolotny

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » ndz cze 03, 2007 1:26 pm

A ja juz kompletnie mam pomieszane golebie. Z dwoch czarnych wyszedl mi czerwony z dwoma bialymi piorami w ogonie, z dwoch czarnych -> czarny z bialymi lapciami. :shock:
MM

Krymek
Kontakt:

Post autor: Krymek » ndz cze 03, 2007 3:46 pm

Moltan pisze:A ja juz kompletnie mam pomieszane golebie. Z dwoch czarnych wyszedl mi czerwony z dwoma bialymi piorami w ogonie, z dwoch czarnych -> czarny z bialymi lapciami. :shock:
Mowisz ciagle o sokolach ? Skad tam sie lapcie mogly wziasc ?

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » ndz cze 03, 2007 4:55 pm

:?: :?: :?: :?:
:) :) :) :)

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » ndz cze 03, 2007 9:38 pm

Nie, mowie o Rostowskich, sorry :)
MM

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » ndz cze 03, 2007 10:10 pm

witam, Panowie, pomozcie mi kupic mlode sokoly, w Krakowie niema tych ptakow, mam juz kilka par ale golebnik jest duzy. Niebieskie, zolte, mazerki wiem ze to nie miejsce na robienie zakupow, ale nikt nie odpowiada na moje prosby. Pozdrawiam. Odpowiem na sms i maile, 601430942, dwgw@wp.pl

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » wt cze 05, 2007 7:40 pm

Moltan chyba nie doczytales czegos tutaj rozmawiamy o sokolach gdaĂąskich :lol: Nie robmy smietnika z forum.
Jednak nie zdecyduje sie na miaszanke bialej z czarnym.
Nie lubie mieszanek kolorow, najbardziej odpowiadaja mi jednolite barwy.
Poszukam bialego samca.
dwgw - na stronie "Golebnika" znajdziesz adresy hodowcow tej rasy

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » wt cze 05, 2007 9:06 pm

Spoko, spoko :)
MM

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » wt cze 05, 2007 10:16 pm

Witam. Strone Golebnika odwiedzam codziennie. Niestety nikt oprocz Pana z Chorzowa nie podjal ze mna tematu gdaĂąskich. Wszyscy czekaja do jesieni na wystawy, a jak wystawa to oczywiscie calkiem inne ceny. Dla poczatkujacego hodowcy zakup golebi na wystawie zwiazany jest z wyzszymi kosztami. Ja dopiero zaczynam zabawe z tymi ptaszkami i chcialbym zlozyc jakies stadko do lotu, aby cieszyc swoje oczy widokiem tych ptakow w locie. Wielkie nazwiska nie podejmuja tematu, a mniejsi pewno nie maja komputerow. A moze tak malo jest tych ptakow , ze niema ich na rynku?Faktem jest ze w Krakowie nikt ich nie hoduje, chcialbym byc pierwszy i rozpropagowac ta rase tu na naszym poludniowym niebie. Pomozecie?

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » wt cze 05, 2007 11:28 pm

Dostalem dzisiaj informacje odnosnie zakupu samca dla mojej samiczki.
Wlasciciel pisal, ze jest to golab dobrej klasy i ma mi przeslac zdjecia.
Mysle,ze nie jest to rzadka rasa. W zeszlym roku kupilem 4 ale niestety dwa mi uciekly a jednego zlapal jastrzab. Dlatego musze teraz dokupic do pary.
Tak sobie mysle , ze lepiej jest jednak kupic golebia dobrej klasy niz miernote

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » śr cze 06, 2007 9:18 pm

Panie Bogus, a zkad Pan jest?

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » śr cze 06, 2007 9:21 pm

Czasami golebie mniej rasowe pod wzgledem wygladu lepiej lataja niz te z gornej polki. Ja jestem zwolennikiem hodowli pod wzgledem lotnosci golebi i tego sie bede trzymal.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » śr cze 06, 2007 11:45 pm

Uwazam, ze sprawa latania duzo moze zalezec od trenowania golebi.
Jednak wole golebie ladne , ktore ciesza oko .
Owszem rozniez chcialbym, aby dlugo lataly ale nie jest to dla mnie priorytet.
Pytasz skad jestem ? Ano z Powisla i to tego Dolnego :lol:

gdansky
Kontakt:

Post autor: gdansky » pn cze 11, 2007 3:11 pm

W pelni idzie te dwie cechy polaczyc czyli wyglad i lotnosc ktora mozna wytrenowac i u golebi nawet wysokiej klasy moze stac na wysokim poziomie.

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » pn cze 11, 2007 4:24 pm

Wiem, ze to co zaraz napisze niejest zwiazane z tematem, ale nurtuje mnie jedna sprawa. Jak wiadomo, kiedys Kaczuny Rostowskie byly golebiami wysokolotnymi, a dlaczego utracily te sklonnosci, wszyscy dobrze wiemy. Chcialbym obudzic w moich golebiach sklonnosci wysokolotne, tylko niewiem czy to mozliwe i niewiem jak sie do tego zabrac. Zainteresowanych ta sprawa prosze o wypowiedzi ponizej. Licze na to, ze niebede jedyny podejmujacy takie wyzwanie.
MM

gdansky
Kontakt:

Post autor: gdansky » pn cze 11, 2007 6:05 pm

No nie jestes jedyny podejmujacy sie rozlatania ladnych golabkow.Ja i moj kolega M.Tryba robimy tak z naszymi GdaĂąszczakami i sie udaje.Nawet stare pryki idzie czasem rozlatac ale zdarzaly sie takie sztuki ktore zrobia 2 koleczka i na dach , no ale jak lata siedzialy w wolierach to nie ma sie co dziwic.Po dluzszym treningu i te sie rozlataja. Jestem zdania , ze szczegolnie lotne w miare zasobnosci materialu hodowlanego na rynku w danej rasie powinny cieszyc oko i w locie a nie na golebniku czy w wolierze.U mnie dosyc sie nasiedza w wolierze zima.Oczywiscie rozumiem , ze np. kiedy jest malo takowego materialu w kraju i placi sie za niego spore pieniazki to wtedy szkoda by sie jeszcze zgubily takie egzemplarze ale zawsze idzie rozchodowac dana rase lub odmiane barwna i nie widze problemu zeby sobie mlodziki takich golabkow polataly.

gdansky
Kontakt:

Post autor: gdansky » ndz lip 01, 2007 6:36 pm

Wzorzyste: Cale biale tylko na szyi nakrapiane.

Arlekiny: Podstawowa barwa biala, rownomiernie w malej ilosci rozmieszczone barwne piorka.

Moze ktos z forumowiczow hoduje lub zna kogos kto hoduje GdaĂąskie w takich kolorach ????

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » ndz lip 01, 2007 8:07 pm

ja mam czystego samca gdaĂąskiego bialego ......
(niestety jest w parze z czarna samica)
jest to golab wystawowy (kupiony na wystawie w wieku 2 lat) <z woliery>
u mnie lata nie najgorzej ............... okolo 2h zalezy kiedy ....i z jakimi golebiami (w zakryciu lata okolo 50min)
mam pare gdaĂąskich (niestety wysiaduja jajko) lataja calkiem nieÂźle
okolo 3h (udalo mi sie je na tyle rozgonic )

gdansky
Kontakt:

Post autor: gdansky » pn lip 02, 2007 7:05 pm

Dzieki za odpowiedÂź ale nie uwazasz ze jest troszke nie na temat , mi chodzilo o dwie odmiany barwne ktore zreszta zaznaczylem wzorzysta i arlekin.Co do tego tematu to nic przeciez to o GdaĂąskich Wysokolotnych - wiec pasuje.Dalej czekam na odpowiedÂź.

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » pn lip 02, 2007 7:39 pm

ach chyba ze tak to takich nie mam ....................
mam mlodego ktory ma czerwony ogon
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol:

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » śr lip 11, 2007 11:20 pm

ja posiadam ta piekna rase golebi ale moglby mi ktos podac wzorzec dysponuje 8 sztukami tych ptakow w tym tylko dwie samiczki niestety musze dokupic niestety moze ktos z okolic szczecina by mial swoje ptaszki na sprzedac ja swoje mam od hansa jocha pecha( niewiem jak dokladnie sie pisze nazwisko wiec przepraszam jak sie pomylilem ) z wirowka

a chcialbym dowiedziec sie jak wyglada dokladnie wzorzec najlepiej na jakims zdjeciu ?? rysunki widizalem ale nie duzo mi mowia chce zaczac chowac ta rase ;)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lip 12, 2007 4:59 am

wuj333k pisze:ja posiadam ta piekna rase golebi ale moglby mi ktos podac wzorzec dysponuje 8 sztukami tych ptakow w tym tylko dwie samiczki niestety musze dokupic niestety moze ktos z okolic szczecina by mial swoje ptaszki na sprzedac ja swoje mam od hansa jocha pecha( niewiem jak dokladnie sie pisze nazwisko wiec przepraszam jak sie pomylilem ) z wirowka

a chcialbym dowiedziec sie jak wyglada dokladnie wzorzec najlepiej na jakims zdjeciu ?? rysunki widizalem ale nie duzo mi mowia chce zaczac chowac ta rase ;)
Masz tu fotki http://jfm.cal.pl/hodowcygolebigaleria/ ... index.html i drugi link http://jfm.cal.pl/hodowcygolebigaleria/ ... index.html a tu wzorzec http://www.golebnik.pl/wzorce/grupa9/gd ... olotny.htm
Ostatnio zmieniony czw lip 12, 2007 4:36 pm przez zbiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukaj a znajdziesz

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » czw lip 12, 2007 10:19 am

pierszy link nie dziala z zdjeciami zbiter poprawic go musisz bo nie kazdy sie moze domyslec ze to sa dwa linki zlaczone :D :) ... wzorzec ten widzialem tylko rysunek zbytnio tak nie mowi jak zdjecie golebia z opisem jakby ktos miale zdjecia jeszcze chetnie zobaczyl bym

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » czw lip 12, 2007 10:32 am

a moze taka jedna ciekawostka majac samice bialo czarna z jakim samcem ja sprzazyc w moim przypadku ... czarny ( z nim jest teraz ) czerwony . niebieski , bialy , mazer

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lip 12, 2007 10:45 am

Proponuje zajrzec na ponizsza stronke.
http://www.zanderz.nl/duiven/fotos.php
Jest to stronka chyba jakiegos holenderskiego milosnika gdaĂąskich.
Jest tam kilka zdjec ladnych golebi, zwlaszcza na poczatku.
Niektorzy moga powiedziec, ze sa to w wiekszosci ptaki typu niemieckiego.
Ja powiedzialbym europejskiego. Gdyz zasieg tej rasy jest co najmniej europejski. A wiadomo, ten dyktuje wzorzec kto ma hodowle z prawdziwego zdarzenia i pokazuje ptaki.
golebiewski

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » pt lip 13, 2007 10:05 pm

witam, ja z innej beczki:chcialbym poruszyc temat stylu lotu gdaĂąskich. Na kilka sztuk tych ptakow tylko jeden ma lot, ktory w pewnych momentach przypomina lot sokola, ptak sklada skrzydla jak drapierznik i pikuje na dol. Siedzac na golebniku czy na kominie domu tez w bardzo charakterystyczny dla drapieznikow sposob tokuje do samicy. Czy ktos z hodowcow gdaĂąskich spotkal sie z tym zjawiskiem? I czy nazwa sokol gdaĂąski ma cos z tym wspolnego?

ODPOWIEDZ