Garłacz tęczowy

szymon1
Kontakt:

Garłacz tęczowy

Post autor: szymon1 » pn cze 02, 2008 8:57 pm

Szukam hodowców, artykułów kontaktów osób które wiedzą coś na temat tej pięknej rasy garłaczy. Jest to raczej mało popularna rasa, gdyż już od dłuższego czasu chcę zakupić te garłacze i nie mogę znależć kontaktu do żadnego hodowcy. Czy możecie mi pomóc?
Moze ktoś z was hoduje tą rase? Podzielcie sie swoimi wrażeniami na jej temat. Będę wdzięczny za każdąinformację.

szymon1
Kontakt:

garłacze tęczowe

Post autor: szymon1 » wt cze 10, 2008 11:42 am

Raz jeszcze proszę o jakiekolwiek info na temat tej rasy :D

Zjak
Kontakt:

Re: garłacze tęczowe

Post autor: Zjak » wt cze 10, 2008 11:12 pm

szymon1 pisze:Raz jeszcze proszę o jakiekolwiek info na temat tej rasy :D
Na wystawie we Wrocławiu rasę tę wystawiał p.Małuch Zbigniew z Krynicy Morskiej.

Pozdr.

baster
Kontakt:

tęczowy

Post autor: baster » pt cze 13, 2008 2:44 pm

witam.jwstem hodowcą tej rasy stawak czeski bo o tym mówimy jest nazywany tęczowym hoduję siodłate srebrne,siwe,brązowe gołębie dobrej klasy mieszkam w małopolsce ptaki nabywam w czechach pisałem do ciebie na E-mail ale niewiem czy poszedł mam problemy z kompem mam parkę na zbyciu z wczesnej wiosny jeśli nadal chcesz napisz prześlę zdięcia ptaki pięknie czaskają piękny lot stawaków .pozdraw

Zjak
Kontakt:

Re: tęczowy

Post autor: Zjak » pt cze 13, 2008 5:01 pm

baster pisze:witam.jwstem hodowcą tej rasy stawak czeski bo o tym mówimy jest nazywany tęczowym hoduję siodłate srebrne,siwe,brązowe gołębie dobrej klasy mieszkam w małopolsce ptaki nabywam w czechach pisałem do ciebie na E-mail ale niewiem czy poszedł mam problemy z kompem mam parkę na zbyciu z wczesnej wiosny jeśli nadal chcesz napisz prześlę zdięcia ptaki pięknie czaskają piękny lot stawaków .pozdraw
Sprawdziłem we wzorcach rasowych - stawak czeski i garłacz tęczowy to są dwie różne rasy. Więc jak to jest?

Pozdr.

baster
Kontakt:

tęczowy

Post autor: baster » pt cze 13, 2008 5:40 pm

witam.niewiem i niezamierzam zagłębiac się w temacie ja hoduje stawaki czeskie są to ptaki średniej bubowy z pięknym gardłem ptaki kupowane w czechach lot typowy dla stawaków siodłate z plamką na czole być może masz rację ale wydaje się że ta różnica jest taka jak miedzy brodawczakiem polskim a świętokrzyskim większośc hodowców uznają ten gatunek za to samo. być może różnica polega na locie tych ptaków tyle mam do powiedzenia pozdrawiam hodowców garłaczy i stawaków

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt cze 13, 2008 9:00 pm

Witam.Z tego co ja czytałem to dwie rózne rasy."Wywodzą się z Górnego Śląska....Upierzenie garłacza tęczowego na skutek interferencji ma wyrażny połysk metaliczny,co wyróżnia go od innych stawaków i garłaczy śląskich,wybijającym się połyskiem piór i mieniących się barw.".Pozdrawiam.

szymon1
Kontakt:

Post autor: szymon1 » pt cze 13, 2008 11:08 pm

Dostałem zdjęcia od Bastera i niestety, ale z przykrościa muszę stwierdzić, że to nie są garłacze tęczowe. Myślałem, że być może tylko inaczej zostały nazwane, ale są to garłacze śląskie. Jest kilka rodzajów garłaczy wywodzacych się ze Śląska-śląskie białogłowe-tzw. łyski, śląskie koroniaste,itd. Do grona gołębi wyhodowanych na Śląsku należ także garłacze tęczowe, z niemieckiego Stellerkropfer. Gołębie te odznaczają się pięknym połyskiem upierzenia i mieniącymi się barwami. Są rzadko hodowane w Polsce, a szkoda, bo to piękna rasa garłacza...

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob cze 14, 2008 9:24 am

Witam. Rzeczywiscie sa to dwie całkiem odmienne rasy, chociaż niewiele osób potrafi je na pierwszy rzut rozróżnić. Często na Allegro spotykam garlacze tęczowe klasy powiedzmy niższej niż średnia wystawiane jako czeskie. Kilka lat temu hodowałem ptaki obu ras. Stawaki czeskie siodlate, zwłaszcza oryginalnie sprowadzane z Czech mają typowy styl lotu, te z polskich hodowli, zwlaszcza wolierowce niestety nie składają. Miałem niebieskie siodłate, czysto białe i czerwone białoloty. Garłacze tęczowe mialem czysto czarne, sądzą, że w tym kolorze można dostać u nas najlepsze pokrojowo ptaki tej rasy. Siodłate to najczęsciej średniaki, często przekrzyżowane właśnie ze stawakami czeskimi i garłaczami morawskimi.Nawet te siodłate, które są sporadycznie wystawiane na krajowych wystawach wysiadają przy sredniej klasy czarnych.Najlepsze tęczowe można spotkać oczywiście w Niemczech i czasami w Czechach.W jednym z numerów Gołębnika był świetny artykuł o tęczowych i fotki naprawdę fajnych ptaków.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » sob cze 14, 2008 9:09 pm

witam.nie wiem naczym ci kolego szymon 1 zalerzy ale jeszcze nawet nie zrobiłem zdięć moich ptaków a ty piszesz pierdoły że niby widziałeś moje gołębie nie mam pojęcia jakie zdięcia widziałeś napewno nie moje więcej nie mam zamiaru pisać żal tylko kolegów którzy usiłują ci pomuc a ty robisz sobie jaja. :evil:

szymon1
Kontakt:

Post autor: szymon1 » sob cze 14, 2008 10:39 pm

Kolego Baster był to maila z adresu przemo180@buziaczek.pl. Przepraszam za pomyłke. A dla Twojej wiadomości dla mnie hodowla gołebi to nie jest interes, więc jeśli chcesz robić interes na gołębiach, to rzeczywiście raczej nie ze mną.

Czy w numerze Woliery w której był artykuł o tęczowych podano jakieś namiary na hodowców tej rasy?

emas
Kontakt:

Post autor: emas » ndz cze 15, 2008 3:52 pm

Witam te fotki byly odemni.Jezeli kolega uwaza ze to nie jest garlacz teczowy to kipsko u kolegi ze znajomoscia rasy poniewaz te ptaszki byly przywiezione z wystawy z Paren i mialy 94 i 93 punkty.Wiec nasowa sie wniosek ze niewiesz czego szukasz.

wojtekdw
Kontakt:

Post autor: wojtekdw » ndz cze 15, 2008 6:45 pm

Kol. emas może mógłby pan wrzucić na forum zdj. swoich tęczowych, jakiś czas temu pan chyba sprzedawał na allegro parke garłaczy tęczowych.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » ndz cze 15, 2008 8:49 pm

Witam .do szymona1 pisząc interes miałem na myśli sprzedaż bo chyba kolega nie sądzi że ktoś odda ptaki za friko pozatym większość z nas hoduje gołębie z pasji a nie dla zysku natomiast zgodzą się ze mną koledzy że nadwyżki w gołebniku sprzedajemy lub wymieniamy bo inaczej nasze gołebniki przypominałyby wieżowce w stanach.zdjęcia wystawię do oceny na forum .ps jeśli ćię czymś uraziłem Przepraszam i życzę szczęścia w poszukiwaniach tych pięknych ptaków.

szymon1
Kontakt:

Post autor: szymon1 » wt cze 17, 2008 8:49 am

Do Emasa. Z wystawy w Paren? A gdzie to jest, bo w żaden sposób nie mogę znaleźć takiej miejscowości w Niemczech... Kolego te zdjęcia były tak słabej jakości, że niewiele na nich widać, więc nie wiem po co je wysyłałeś. Ponadto mogę Cię poinformować, że wiem czego szukam, a to, że nie hoduje tej rasy w tej chwili nie oznacza, że nie wiem jak wygląda. Na tych zdjęciach NIE WIDAĆ ZE TO SA GARŁACZE TĘCZOWE.

Do Bastera: Raz jeszcze przepraszam za całą sytuację. Myślałem, że to były Twoje fotki. Jeśli możesz to prześlij mi na maila zdjęcia swoich gołębi. Jasnym jest, że nie chcę ich za darmo...

emas
Kontakt:

Post autor: emas » wt cze 17, 2008 5:01 pm

kolego szymon jeden jezeli kolega nie slyszal o tak duzej wystawie to...!Zdjeci z tej wystawy i krotki opis mzna obejrzec na stroni golbnik zdjecia z wystaw sezon 20005/2006odsylam

szymon1
Kontakt:

Post autor: szymon1 » wt cze 17, 2008 10:21 pm

Paaren a nie Paren. Zwracam honor :oops:

szeryf82
Kontakt:

Re: Garłacz tęczowy

Post autor: szeryf82 » śr lis 30, 2011 12:50 pm

wITAM!
JESTEM HODOWCĄ TEJ RASY W KOLORACH NIEBIESKIM I SREBRNYM.CHCĘ SPRZEDAĆ CAŁE STADO GDYŻ LIKWIDUJĘ TĄ RASĘ.KONTAKT 783220647.WIEKSZÓŚĆ PTAKOW JEST PO WYSTAWACH.jEST TO RASA O ŻYWYM TEMPERAMENCIE I PIĘKNYM LOCIE,PODOBNYM DO LOTU STAWAKÓW.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ