Rollery

Joker
Kontakt:

Rollery

Post autor: Joker » wt paź 28, 2008 7:45 pm

Czy ktos może scharakteryzowac rolery. Jak latają, sposób, czas, jak wychowują młode, czy często giną, czy szybko przywiązuja się do gołębnika? Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr paź 29, 2008 11:10 am

Zbyt ogólnie określasz. Rollery to grupa szeregu różnych ras mających cechę wspólną, jaką jest zdolność wywrotów w powietrzu. Są w tym ptaki o różnej długości dzioba i zapewne różnie chowają młode. Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat orientalnych. Łatwo się hodują, dobrze karmią młode. Trochę płochliwe, w gnieździe bardzo bronią młodych. Dość często zdarzają się bójki o gniazda i młodemu czasami się oberwie. Ogólnie gołębie niegłupie, choć może się zdarzyć, że jakiś ptak zginie, jednak w porównaniu z innymi wysokolotnymi jak zamojskie to dużo rzadziej.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr paź 29, 2008 8:06 pm

Podejrzewam że pytasz o rollery z birginham , ostatnio na topie poprzez import z Węgier . Jesli trafisz na dobrą linię to będziesz zadowolony. Ptaki dobrze się lęgną i chowają młode , chetnie latają i nie trzeba ich do tego zmuszać.Ogólnie to jeśli dobrze się oswoja z okolicą to praktycznie bez strat przy oblocie ,dość cwane . Robia piękne akrobacje w locie ,jeśli w locie tylko są rollery to robią to razem , po kilka sztuk od razu. Latają wysoko , przeważnie na średnich wysokościach , chociaż nie żadko idą w chmury ale nie do zakrycia . Tak przynajmniej jest u mnie.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pn lis 03, 2008 4:11 pm

Ja hoduje rollery orientalne również. U mnie też nieźle latają, chociasz jeszcze nie osiągnęły swych pełnych możliwości. Mogę się podzielić moją obserwacją, a mianowicie te gołębie niesamowicie przyweiązują się do swojego gołębnika. Kiedy trzymałem samczyka w innym pomieszczeniu w celu sparzxenia i oswojenia to po przeniesieniu szybko odnalazł to miejsce i często tam wraca.
Mam także pytanie: poszukuje samiczki rollera orientalnego i samiczki rollera perskiego?
gdyby ktoś miał takową to chętnię porozmawiam!
Kontakt xwoczko@wp.pl
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt lis 04, 2008 8:20 am

To normalne, gołębie długo pamiętają swoje miejsca, nawet po kilka lat. Może nie temat ale wspomnę, jak kiedyś przyleciał do mnie gołąb, był to srebrniak czyli PDL. Przypominał mi ptaka którego skradziono mi 3 czy 4 lata wcześniej. Nie miałem jednak pewności aż do momentu, kiedy ,,wpadł" do dawnego swojego gniazda i zaczął robić w nim ,,porządek" aż się pióra sypały.
golebiewski

Joker
Kontakt:

Post autor: Joker » ndz lis 09, 2008 6:55 pm

Czy ktoś może powiedziec jaka jest różnica między rollerami a tiplerami?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lis 09, 2008 8:01 pm

Tipller lata wysoko i długo a roller tez wysoko moze troche krocej i przy tym koziolkuje

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pn lis 10, 2008 1:37 pm

Za jaka przypuszczalna cene mozna kupic mlode Rollery Orientalne np. od ilu (taki juz fikajace).

Joker
Kontakt:

Post autor: Joker » czw lis 13, 2008 10:32 am

Pytanie dodatkowe: Co sądzicie o tym stadku?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lis 13, 2008 12:30 pm

Widziałem juz kilkakrotnie te ptaki wystawione do sprzedaży, jakoś nie maja wzięcia . Nie wiem czy te ptaki bedą latać ,czy raczej wolierowce
Szukaj a znajdziesz

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 13, 2008 10:16 pm

odeskie może i kiedyś latały ale to było wieki temu, zanim kilku zapaleńcom nie przyszło do głowy wystawianie ich na wystawach i pościg za punktacją, ten los spotkał niestety większośc ras lotnych, jeśli rasa naprawdę dobrze latających gołębii doczeka się swojego wzorca tym samym jest to początek końca ich lotności.

Joker
Kontakt:

Post autor: Joker » pt lis 14, 2008 7:12 pm

Rollery orientalne i angielskie. Jakie różnice miedzy nimi są. W szczególności chodzi o lot tych ptaków.

Joker
Kontakt:

Post autor: Joker » ndz gru 28, 2008 11:01 pm

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=515681378

Na oko fachowców co można powiedzieć o tym stadzie? Warte ceny?

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pn gru 29, 2008 10:13 am

Joker jak byś nie zauważył cena podana jest za parkę ;)

Awatar użytkownika
xwoczko
Kontakt:

Post autor: xwoczko » pn gru 29, 2008 11:14 am

Jakj dla mnie bardzo ładne, szczególnie druga para. Ale najważniejszy jest ich lot, a tego na zdjęciu nie widać, trzeba zdać się na uczciwość sprzedającego.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt gru 30, 2008 7:45 am

jeżeli latają tak ładnie jak wyglądają to cena jest okazyjna, z tym że zazwyczaj uroda nie idzie w parze z lotem

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt gru 30, 2008 4:33 pm

quatro pisze:jeżeli latają tak ładnie jak wyglądają to cena jest okazyjna, z tym że zazwyczaj uroda nie idzie w parze z lotem
Od uczciwego hodowcy ,ptaki naprawde dobrze latające i robiące akrobacje typowe dla rasy ,mozna kupić taniej i z gwarancją, np, Stasiek Kopczyński z W-wy że nie wpomne o swojej osobie ,
Szukaj a znajdziesz

kamil007
Kontakt:

Re: Rollery

Post autor: kamil007 » czw mar 26, 2009 12:54 pm

zbiter a jak długo lataja twoje rollery i w jaki sposób je chodujesz , chodzi mi czy gołębnik podzieliłes na przedziały czy lataja wszystkie razem :?:

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Re: Rollery

Post autor: stasiek » czw mar 26, 2009 8:15 pm

Umnie lataja osobno zeby nie zatracily akrobacji

ODPOWIEDZ