Sroczka Polska Krótkodzioba

przemo85pl
Kontakt:

Re: Sroczka Polska Krótkodzioba

Post autor: przemo85pl » pt sty 21, 2011 7:58 pm

Darecki z tego co się orientuję to Waldek ma więcej niż 5 par rozpłodowych, więc te ponad 40 młodych było możliwych do odchowania. Na pewno przy 5 parach to byłoby mistrzostwo świata, które jest mało realne... Co do samych gołębi to na pewno nie wszystkie ma idealne jak w każdej hodowli jednak całą linię na naprawdę dobrą w której znajdują się perełki...

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sty 21, 2011 8:01 pm

Witam.Przemek czytaj ze zrozumieniem.Sroczka to ptak ozdobny.Taki sam jak każdy inny. Masz wzorzec i pracujesz nad pokrojem,.Jednak by szybko dojść do wyników musisz mieć dobre pary zarodowe.Jednak znalazło się kilku,którzy umieją ją hodować i mają takie pary. Postanowili na tym zrobić biznes.Hodują mało, by ptaki nie zeszły z ceny.Dają tak wyśrubowane ceny by normalny hodowca popukał się w czoło i wybrał inną rasę.Czy nie znajdują nabywców.Znajdują bogatych frajerów nie mających pojęcia o selekcji,wzorcu i hodowli i im sprzedają ptaki.Bo te ptaki są w modzie.W ten sposób zabezpieczyli sobie tyłki.Bo mała populacja dobrych ptaków utrzymuje się na tym samym poziomie.I ceny nie spadają.Gdyby sprzedali kilka dobrych par w rozsądnej cenie hodowcom umiejącymi hodować,to za dwa trzy lata dobrych sroczek byłoby od pyty a ceny poleciałyby w dół.Podobnie jest z motylami,mewkami i innymi.A ty chcesz z nich zrobić wzór do naśladowania.A ptaki od nich kupują tylko debile, bo normalny hodowca wie,że żaden ptak nie jest wart tej ceny.Karier Izydorka(a w zasadzie Jasia Żółtowskiego),który zdobył mistrza Europy poszedł za 4 tys.I nic nie słychać o jego sławnych potomkach.Też debil a nie hodowca go kupił. Pozdrawiam

przemo85pl
Kontakt:

Post autor: przemo85pl » pt sty 21, 2011 8:09 pm

Opal trochę mnie źle zrozumiałeś, chodzi mi oto iż jest portal o gołębiach i im powinniśmy poświęcać tutaj najwięcej uwagi, a nie sobie samym i animozją między sobą. Wiadomo że nie każdemu z każdym jest po drodze i jeden do drugiego może mieć jakieś "si"... Co do sroczki to nie jest łatwą sztuką wyhodować dobrą sroczkę, bo jak jest dobra w głowie to ma kiepski rysunek i na odwrót...

Markoww
Kontakt:

Post autor: Markoww » pt sty 21, 2011 8:19 pm

Darecki
Czytaj chłopie wolniej i na głos to może coś zrozumiesz.
DuszekM napisła że Waldek miał 47 mlodych , gdzie tam jest napisane że wszystkie po 5tys.zł
Ponadto Wielki hodowco to zdjęcie Obraz 1563.jpg które zamieściłeś to nic innegoa jak niebieski Altstammera a nie sroczka
Następna sprawa nikt z nas nie naśmiewa się z innych kolegów miłośników tej rasy, wszystcy którzy chcą noramalnie dyskutować sa ok.Doświadczenia innych sa bardzo cenne.
Teraz do Kolegi Opal
Jaką dasz cene za jedną z najlepszych par rozpłodowych w gołębniku, ja będę się bardzo upierał by je nabyć
Napewno to będzie cena zaporowa,prawda?czy chętnie je sprzdasz za rozsądną cene.
A to darecki i inni robią z tego wilki lol.
A co najgorsze że takiego dareckiego tam nie było
Sory że tak to odebrałeś

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt sty 21, 2011 8:24 pm

CYTUJĘ.
"MŁODYCH MIAŁ TAKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , CZYLI TAKICH JAKIE SPRZEDAWAŁ ZA 10000 zł :shock:

Markoww
Kontakt:

Post autor: Markoww » pt sty 21, 2011 8:28 pm

Darecki
Byłęś widziałęś jakie gołębie sprzedawał .
Hodowco niebieskiego Altstammera (prawie sroczka)

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sty 21, 2011 8:31 pm

Witam.To nie są osobiste sprawy.Nie znam tych hodowców i nie mam do nich nic.Jednak to jest szerszy problem dotyczący wielu ras.A ty powtarzasz o sroczkach wyświechtane frazesy wyczytane tu na forum.A bajki piszą hodowcy,którzy na tych ptakach robią interes.Nie ma łatwiejszych czy trudniejszych ras.Jest tylko dobry albo zły hodowca i jest na rynku dużo lub mało dobrego materiału zarodowego do pracy na starcie.A im zależy by tego materiału było mało,bo wtedy są wysokie ceny.Mnie też niektórzy przeklinają za kariery.Bo od kiedy zacząłem pisać zainteresowanie ta rasą wzrosło,wielu zaczęło hodować i ceny poleciały w dół bo na rynku się pokazało sporo dobrych ptaków.A ja się cieszę bo mam więcej taniego dobrego materiału do pracy.Ci co hodowali dla kasy klną mnie w żywy kamień.Miałem nawet telefony z pogróżkami.Bo ja propaguję rasę a oni propagowali swoje hodowle. To samo robi piękny Walduś ze swoimi sroczkami.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt sty 21, 2011 8:36 pm

Właśnie ...nie widziałem i mam do Cię taką prośbęę .
Czy kolega może podesłać mi fotki z tymi ptaszkami .
Bardzo chcę je zobaczyć ( nigdy takich nie widzialem )
Co da radę :?:
Gdzie napisałem ,że to niebieska sroczka :?:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 22, 2011 12:30 am

Tylko, że Waldek śpi teraz w domu i nawet nie wie że go ktoś obgaduje a na pewno by sobie tego nie życzył. Ten widział to a tamtem słyszał co innego a nic nikomu niewinnny człowiek nawet nie wie, że o nim mówią.
Markoww - znów narobisz zamętu i znikniesz na pare miesięcy :?: .
Typowe przepychanki na przekręcanie słów a nawet jak ktoś komuś zada konkretne pytanie to odpowiedż dotyczy zupełnie czegoś innego. Ja każdemu życzę jak najlepszych ptaków i bardzo by mnie to cieszyło jakby każdy takie miał bo dla dobra rasy tak powinno być - o czym Opal napisał. Gorzej z pisaniem opini o kimś kogo sie na oczy nie widziało. Nikt nie napisał kto wystawiał sroczki, kto w jakim kolorze wygrał - ważniejsza jest za ile ktoś cenił sobie ptaki na giełdzie obok ?
Bardzo zdziwiłem się żółtą sroczką Pana Strumiana bo to bardzo ładny gołąb. Mam sporo zdjęć jego sroczek z poprzednich wystaw które w/g mojego gustu nie były dobre. I cieszy mnie jego sukces.
P.S. Markoww - podpinam sie pod pytanie wyżej - gdzie to było o tej niebieskiej sroczce napisane przez Dareckiego ?

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » sob sty 22, 2011 3:35 am

Witam,darecki troche sciemnia bo sam wrzuciłem jego aukcje blawindry do tematu alegro,za3 sztuki(para+młody) chciał 5tys a jak nie poszły drugi raz były za 3tys i chyba w koncu je wział pan J od motyli.A co do cen to trzeba byc naprawde bogatym by płacic wiecej niz 1tys za gołebia......znalazłem dzis się moge przyznac,ze wiedziałe iz to sa goł dareckiego :oops: :oops: :oops: ale z przekasem napisałem bo i cena i te niby najlepsze sroczki mnie wkurzyły :oops: :twisted:

Witam,czy to jest jaks rasa,czy tylko regionalna krzyzowka?http://www.allegro.pl/item1140332497_bl ... niate.html
http://golebnik.pl/forum3/viewtopic.php ... start=1025
Darecki pozdrawiam :D

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » sob sty 22, 2011 6:48 am

Witam. Ja też pamiętam tą aukcje .

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sty 22, 2011 8:28 am

emil i kudłaty którz by inny :lol:
Tak kudłaty piszesz ,że cena była za parkę i młody. :)
Cena ta była za dwie parki i bardzo młody .
Przeczytaj sobie post donatella .......napisał za PIĘCIORO .
Jeśli twoim zdaniem PIĘCIORO ,oznacza TRZY to gratuluję inteligencji.
emil17 tyżżż pamięta tą aukcję :lol: :oops:
Co koledzy oddali wam KLAWIATURY :?:
Oczywiście również was pozdrawiam :D

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 11:30 am

Witam.Darecki Donatello napisał też coś innego.Napisał "miej Boga w sercu bo za te pieniądze można kupić żrebaka z kobyłą".A za pieniądze,których żąda Waldek można kupić dobry używany samochód.Więc obaj się zastanówcie co robicie.A jeżeli,któryś z Was napisze na Forum,że hodowla jest dla niego pasją i hodujecie , bo Was zafascynowała jakaś rasa to Was tak zmieszam z błotem i ośmieszę,że będziecie się wstydzili więcej na to forum zajrzeć bo będzie się z Was śmiała cała Polska.A wiecie,że to umiem. Wracam do mewek Jarka z USA,dlaczego on sprzedaje dobre ptaki po 200 dolców a nasi pazerni hodowcy po kilka tysięcy.Czyżby tylko w Polsce było trudno wyhodować dobrą mewkę a za granicami ten problem znika.Chyba,że każda Wasza mewka mówi po polsku to wtedy tak, bo to faktycznie trudny język.Wtedy Wam przyznam rację,że taki ptak jest wart tej ceny.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob sty 22, 2011 11:43 am

tysiak za dobrego ptaka to nie jest jakaś wygórowana cena bez przesady i to nie prawda ze tylko w polsce sa ceny wygórowane niemiec mi krzyknął za bija bagdadzkiego 800 euro także opal bez przesady że tylko polacy mają ceny z kosmosu wszystko zależy od rasy i popytu na nią jednak 10 tyś to raczej chore pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 22, 2011 12:21 pm

Uważam, że nie masz racji. Bo w rasach nieustabilizowanych genetycznie jesli wyjdzie Ci dwa dobre młode od jednej pary w sezonie to hodowca się cieszy i taki młody jest ceniony wysoko. Akurat w sroczce jest tak, że jest mało gołębi i mało hodowców w porównaniu np. do motyla i krymki białostockiej więc powinna być 5 razy droższa :D . Gołąb jest ładny i ma charakter i stąd duże zainteresowanie tą rasą. Nie mniej piękny gołąb jakim jest barwnogłówka królewiecka nie osiąga już na rynku takiej wartości - dlaczego? Taka sroczka która u nas kosztuje 500 dolarów w USA może osiągnąć cenę 50 dolarów bo nie ma na nią popytu. Weżmy Twoje kariery - mało kto je hoduje bo są brzydkie :D . Na giełdach ich prawie nie widać, w moim małym miasteczku nie znam nikogo kto miałby choć jedną sztukę. Jest ich na rynku bardzo mało więc powinny być drogie ale chętnych na nie nie ma i stąd taka cena jaka jest. Dla mnie 400 zł za kariera to bardzo duża przesada ale 10 tyś za motyla też. Należało by spytać hodowcę dlaczego go wtedy nie chciał sprzedac za takie pieniądze jak mu oferowano? Jego gołąb i ma takie prawo żądać za niego i 20 tyś. - Ty za swoje kariery tez możesz tyle chcieć. Tyle razy juz pisano na tym forum, że gołąb jest tyle warty ile chcą za niego dać. Moim zdaniem ile chcą dać a za ile chcą sprzedac to nie jest jego wartość. Gołąb jest tyle warty za ile został sprzedany.
Mój dobry kolega nie chciał sprzedac gołębia pocztowego za 12 tyś, zł bo tyle mu za niego oferowano.

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » sob sty 22, 2011 12:33 pm

Jak wszędzie jest popyt > zysk, ale i przyjdzie "kryzys gospodarczy", niech darecki i inni korzystają póki mogą :lol: mogą mieć pasje do gołębi bądź pieniędzy, jak kto woli...nic nam do tego!!!
P.S niech się martwi ten co kupi, a nie ten co sprzeda, a trzeci niech nie zazdrości - puenta do całego dylematu :lol:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sty 22, 2011 1:16 pm

Opal Wiem,że świat zwariował.Ja staram się do niego dostosować :D
Chcę Ci powiedzieć ,że hoduję ptaki bo są moją pasją i morzesz po mnie pojechac.
Lecz to nie ja ustalam te idiotyczne zasady ,tylko wielcy panowie ( HODOWCY Z NAZWISKAMI ).
Kiedy dojdziesz do super karierów ( znając twoje zacięcie ),to dojdziesz.

ZAMAWIAM U CIEBIE PARKĘ PIĘKNYCH KARIERÓW ZA 500zł :wink:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 1:43 pm

Witam.Zgodzę się z Wściekłym w 100%,sam sprzedawałem dobre pokrojowo kariery po 800 zł.Sam proponowałem Jankowi za czerwoną samicę 1200 zł.Nie kupiłem.Jednak w następnym sezonie dostałem ją za darmo.Bo doszliśmy z Jankiem do wniosku,że połączenie mojego samca z jego samicą może dać fajny efekt.I to na tę parę miałem rozpisany przez Tomka indywidualny program genetyczny.Bo tak ja, jak i Janek, jesteśmy miłośnikami rasy,nie handlarzami.I zależy nam na młodych hodowcach i wielokrotnie taki młody dostawał od nas dobre ptaki za grosze lub za darmo.A handlarz odchodził z kwitkiem.Gdy wchodziłem w rasę to większość dobrych hodowców krzyczała za młodego 500 zł.I to młodego z wieloma wadami.Kupowałeś nazwisko,nie dobrego ptaka.A teraz ? Jeżdżą z nadwyżkami na giełdy czy targ i nie ma kto im dać 100 zł.I będę nieskromny i napiszę,że wiele jest w tym mojej zasługi.Stąd telefony w nocy i ordynarne pogróżki,że jak nie skończę pisać o karierach to obiją mi mordę.Nie skończę,możecie mi skoczyć i się pobujać frajerzy. Gdy byłem młody to zamiatałem podłogę lepszymi niż Wy.I często narażałem zdrowie czy życie dla fantazji lub by zdobyć uznanie w oczach kolegów,zaczepiając faceta dwa razy większego od siebie.To zostaje w człowieku do śmierci.I dlatego mam za nic Wasze pogróżki.Telefony i ordynarne posty na PW,nasiliły się gdy zacząłem pisać charakterystykę wzorca.Czyżbym komuś nadepnął na odcisk ? Czyżby się obawiali,że udowodnię czarno na białym,że 95 % karierów na wystawach to żałosne krzyżówki bagdety z karierem i każdy powinien dostać BO.
Darek nie zgodzę się z żadnym Twoim słowem.Bo jeżeli jest to rasa nieustabilizowana genetycznie to dobry młody jest dla hodowcy miłośnika rasy bezcenny.I nie ma takiej kasy by kupić takiego ptaka.Bo taki gołąb jest dla hodowcy nadzieją na to,że ustabilizuje rasę.I kilka takich młodych da linię gołębi o pokroju zbliżonym do wzorca.A dobrych ptaków będzie coraz więcej na rynku a dobry ptak będzie coraz tańszy.Jednak handlarz sprzedaje takie ptaki bo jest pazerny na pieniądze.I nikt mnie nie przekona,że jest inaczej.I jemu nie zależy na zwiększeniu puli dobrych genów bo ptaki stracą wtedy na wartości.Inna sprawa to pocztowe.To już nie hobby czy pasja.To już sport i to sport nie amatorski tylko zawodowy.Z wszystkimi przypisanymi do takiego sportu,odżywkami,dietami,dopingami itd.itp.A zawodowy sport to gra o dużą kasę.Więc nie mieszajmy pocztowych z ozdobnymi,bo hodowla ozdobnych to ma być hobby,pasja,wypoczynek od trudu dnia codziennego,ławeczka w cieniu drzewa,gdzie siadamy gdy nas zmęczy codzienna walka o przetrwanie.Tak ja to widzę.Gdy ktoś ma inne spojrzenie to ma złe wyobrażenie o tym czym jest hobby.Podobnie jest z inną moją pasją wędkarstwem.Złapana na wędkę przeze mnie ryba jest 100 razy droższa od takiej samej ryby kupionej w sklepie.Jednak kupuję wędki po 600-800 zł i jadę nad wodę.Po cholerę to robię ? Po to by poczuć przypływ adrenaliny,gdy weżmie okazowa, rekordowa ryba.Po to by stoczyć z nią walkę.I po to by poczuć smak zwycięstwa.A gdy przeciwnik jest mocny gdy mnie tak wymęczy,że przez kilka dni mam zakwasy(a z sumem walczyłem ponad 3 godziny i dwa razy padałem na kolana) to zdobywa mój szacunek,i wraca do wody.A ja schylam przed nią głowę i mówię płyń szczęśliwie,może się jeszcze spotkamy.A tymi co łapią dla mięsa co ogołacają wody z ryb,gardzę i nazywam ich mięsiarzami i gumofilcami.To jest pasja ,to jest hobby i podobne odczucia mam na wystawie gdy uczciwie wygrywam z konkurentami w rasie.Dlatego bandurki,dyplomiki i cała otoczka przy ich wręczaniu budzi we mnie niesmak i zażenowanie.Bo liczy się walka i zwycięstwo.Nic więcej.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 2:16 pm przez opal, łącznie zmieniany 2 razy.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob sty 22, 2011 1:50 pm

Witam.Darecki jeżeli udowodnisz mi,że jesteś hodowcą a nie trzymasz dla kasy, to dostaniesz za darmo.Tylko ich nie zmarnuj.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 3:07 pm przez opal, łącznie zmieniany 1 raz.

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » sob sty 22, 2011 2:34 pm

darecki pisze:emil i kudłaty którz by inny :lol:
Tak kudłaty piszesz ,że cena była za parkę i młody. :)
Cena ta była za dwie parki i bardzo młody .
Przeczytaj sobie post donatella .......napisał za PIĘCIORO .
Jeśli twoim zdaniem PIĘCIORO ,oznacza TRZY to gratuluję inteligencji.
emil17 tyżżż pamięta tą aukcję :lol: :oops:
Co koledzy oddali wam KLAWIATURY :?:
Oczywiście również was pozdrawiam :D
Darecki,to za ile Ty sprzedajesz czy ktoś inny mnie pie..li,ja tylko pokazuje Twoja hipokryzje.Pisałem,ze para+młody... tak pamiętałem jak widac :evil: Edytowałem post(dodałem link ) bo znalazłem ten temat i kazdy sam moze przeczytac. Jakosc Twoich sroczek tez juz chyba wiekszosc "zna" wiec nie musisz juz ich tak chwalić ,zresztą widac,ze Cie kilku kolegow utemperowało,moze i zmobilizowało do wiekszej pracy i pisania z mniejsza czestotliwoscią tych bzdur.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sty 22, 2011 3:25 pm

kudłaty Powiedz mi gdzie ..gdzie ja tak zachwalam swoje sroczki ,gdzie napisałem ,że mam najlepsze sroczki w kraju :?:
Może to również " TAK ZAPAMIĘTAŁEŚ " :?:
Chciałeś udowodnić wszystkim że to ja jestem oszustem,a co się okazało ,że znowu zrobiłeś z siebie idiotę.
Mam do ciebie prośbę NIE OBRAŻAJ INTELIGENCJI LUDZI CZYTAJĄCYCH TO FORUM

kudłaty
Kontakt:

Re: sroczka polska krotkodzioba (niebieska)

Post autor: kudłaty » sob sty 22, 2011 3:44 pm

moze w temacie,sroczka polska! nie wiem bo do 7strony Twoje posty wyglaadaja tak :D
darecki pisze:...........
nie zarzucam oszustwa a hipokryzje i pyche...reszte zostawiam bez komentarza,kazdy kto czyta to forum sam moze wyciagnac wnioski

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sty 22, 2011 3:58 pm

Dokładnie ... Wykasowałem te posty ,a to z tego wzgledu ,że tylko ja umieszczałem tam zdjęcia ,zaczynałem tematy.
Ale tacy jak ty tylko czekają aby zrobić zadymę i porobić sobie jaja. :!:
Prosty przykład ..
Wielotygodniowa cisza .........
Dispar ...Wywołał dareckiego i nagle co się stało :shock:
W jednej chwili znalasło się kilku MUNDROLI ,co to tyle ciekawego mają do powiedzenia w temacie SROCZKA POLSKA KRÓTKODZIOBA. :roll:
Dalej wszyscy widzą na czym polegają ich mądrości.

Jeśli myślisz ,że uda wam się mnie przepłoszyc to się kolego mylisz.
Masz jeszcze jakieś pomysły :?:
Ja z nikim nie szukam zwady ,ale nigdy nie pozwolę po sobie jeżdzić.........

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » sob sty 22, 2011 4:16 pm

Darecki ja tez nie szukam zwady a to jest juz prawdziwa dziecinada :oops: to bedzie ostatni wpist nie w temacie :oops:
1Nic nie pisałem o tym ze masz najlepsze sroczki w Polsce, bo to absurd
2Nie atakowałem Ciebie
3Nie komentuje Twoich gołebi
4Dzis pierwszy raz się wypowiedziałem w tym temacie i to jeszcze nie na temat :D
5Raz dałe link do Twojej aukcji,bo zawsze komentyjesz tam rozne koki i kto ile za nie chce
6Z checia przeczytam o poziomie wystawionych sroczek na krajowce ale to chyba nie od Ciebie bo tam nie byłes.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob sty 22, 2011 4:22 pm

Spoko .....
Mnie również to zaczynało męczyć.....

ODPOWIEDZ