Sroczka Polska Krótkodzioba

Adrian
Kontakt:

Re: Sroczka Polska Krótkodzioba

Post autor: Adrian » śr kwie 07, 2010 9:35 pm

Z tego co zauważyłem Pan ma gołębie bardzo dobrej klasy :shock:

wito
Kontakt:

Post autor: wito » śr kwie 07, 2010 10:59 pm

Wiem, że czeka mnie masa pracy ale mój nauczyciel w dziedzinie sroczek powiedział ze jeśli wszystko dobrze się ułoży to tegoroczne ptaki mogą być całkiem przyzwoite.Ptaki które posiadam budową przypominają sroczkę marchijską, od czegoś musiałem zacząć. Mój najlepszy samiec był krzyżowany z barwnogłówkami, ma ładny rysunek i dziób.W tym roku dostał jasną kawową samiczkę o bardzo krótkim dziobie i ładnej budowie. Młode będą się kluły w niedziele. Jeżeli stwierdzę, że ptaki są na tyle dobre aby je pokazać, to na pewno umieszczę zdjęcia. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was hoduje lub zna kogoś kto ma sroczki głatkogłowe. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw kwie 08, 2010 1:04 pm

Kilka sztuk ma Leszek Czarnecki w Kaliszu, ale raczej średniaki.

wito
Kontakt:

Post autor: wito » pt kwie 16, 2010 10:50 pm

Kolego Darecki jesienią będę potrzebował kilka młodych ptaków w kolorze żółtym po żółtych rodzicach na krzyżówkę z niebieskimi. Oglądając twoje stado muszę przyznać że to ptaki bardzo dobrej klasy (godne podziwu). Chciałbym nawiązać współprace. Musze koniecznie krzyżować z żółtymi ponieważ niebieskie z czarnym lub czerwonym bardzo rzadko odbijają niebieskie młode. Pozdrawiam.

daro76
Kontakt:

Post autor: daro76 » czw sie 19, 2010 10:32 pm

witam hodowców sroczki .hoduje je od 3 lat miałbym do sprzedania ok. 6szt gładkich (równy rysunek dzioby średnie, mogę przesłać fotki,
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2013 7:50 pm przez daro76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt sie 20, 2010 5:57 am

DARO chcesz sprzedac golebie chore :oops: i zrobic czystke w innym golebniku

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt sie 20, 2010 7:29 am

..........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:30 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

daro76
Kontakt:

Post autor: daro76 » pt sie 20, 2010 11:27 pm

stasiek pisze:DARO chcesz sprzedac golebie chore :oops: i zrobic czystke w innym golebniku

kolego posiadam 2 gołebniki , a propo tych podnietych to pytałem o poradę? bo to było niewiem dlaczego .a te gładkie mam po jednej parze 100% zdrowe bez problemowo

daro76
Kontakt:

Post autor: daro76 » pt sie 20, 2010 11:40 pm

darecki pisze:Ciekawy sposób reklamy :idea:
Tajemniczy wirus w pakiecie :D
Doceńmy to ,że człowiek jest szczery :roll:

Wklej kilka zdięć ,chcę zobaczyć jak wygląda SROCZKA POLSKA Ś REDNIODZIOBA :idea:

To nie reklama ,,,,, moje gołebie nie są w wolierze , latają,, prawdopodobnie gryzonie rozniosły trutkę ale nie jestem pewien , dlatego pytam starych lisów / ? / a zdjęcia wkleję , w nast . tyg.

daro76
Kontakt:

Post autor: daro76 » ndz sie 29, 2010 9:11 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn sie 30, 2010 8:27 pm

..........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:30 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » ndz wrz 05, 2010 9:01 pm

darecki pisze:Ciekawy sposób reklamy :idea:
Tajemniczy wirus w pakiecie :D
Doceńmy to ,że człowiek jest szczery :roll:

Wklej kilka zdięć ,chcę zobaczyć jak wygląda SROCZKA POLSKA Ś REDNIODZIOBA :idea:

Kol. Darecki Tak wyglądająsroczki polskie średniodziobe
http://1971.flog.pl/wpis/1635882/
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz wrz 05, 2010 9:51 pm

..........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:29 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » ndz wrz 05, 2010 10:24 pm

darecki pisze:duszek Widać ,że jesteś zielony w te klocki ....
Nie masz pojęcia jak odróżnić u młodego krótkodzioba miękką woskówkę ,od dzioba. Pokazujesz mojego ptaka jako przykład średniodzioba udając przy tym "WIELKIGO ZNAWCĘ".
Powiem Ci jedno, za trzy miesiące, właśnie ten samczyk będzie jednym z najlepszych ptaków w mojej hodowli...........
Podobno hodujesz WYWROTKI MAZURSKIE ......... :shock:
To jest dopiero śmieszne :lol:

Ciśnie się na usta powiedzenie "mamy cię" kol Darecki. O wywrotkach jakie ja hoduję to możesz sobie tylko pomarzyć... :D I daruj sobie stwierdzenia, że się nie znam na gołąbkach krótkodziobych (- śmięć się śmieciem rodzi i śmieciem zdycha - nigdy sie nie zmieni na w pieknego gołębia - to nie bajka o brzydkim kaczątku- to jest niestety life...), bo takich sroczek( również hoduję sroczki) i wywrotków mazurskich to nigdy nie miałeś i nie bedziesz miał ze swoja niewiedzą hodowlaną i nieumiejętnośćią czytania i rozumienia wzorca sroczki polskiej. Obserwuję Twoje wpisy od jakiegoś czasu i widze, żę zostałeś tu na forum "samozwańczym " królem sroczki polskiej. Niestety prawda jest jest taka że kol. Dareckiego nie ma w katalogu ocen gołebi z żadnej wystawy...
Wyprzedzając Twoją odpowież - Sroczki wystawiam, dzię m. in. mnie sroczki zostały wystawione w Lipsku- gdzie międzynarodowa federacja zatwierdziła wzorzec sroczki polskiej i teraz jeśli wyhodujesz sroczki zgodne z wzorcem bedziesz je mógł wystawić w każdym kraju zrzeszonym w wyżej wymienionej federacji i zostaną ocenione wg wzorca...

W razie pytań służę odpowiedzią.

Jeszcze jedna prośba - jeśli ktoś z kolegów ma pytanie na forum - a nie potrafisz fachowo i mądrze na nie odpowiedzieć - please!!! nie pisz nic... 8)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz wrz 05, 2010 11:10 pm

.........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:27 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

emil17
Kontakt:

Post autor: emil17 » pn wrz 06, 2010 7:02 am

Witam. To jak to jest . Darecki piszesz ze należysz do związku masz najlepsze sroczki klasy wystawowej, bo krytykowałeś wszystkie inne. Nie ma Twoich gołębi w katalogu z wystaw,coś tu nie gra można przyjąć że od samego początku blefujesz.To jak należysz do związku i nie wystawiasz gołębi i wszystko ci to jara .Dziwne to.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn wrz 06, 2010 10:45 am

........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:26 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » pn wrz 06, 2010 12:11 pm

Należeć do związku i nie wystawiać " najlepszych w Polsce sroczek" to trochę dziwne... czyżby brak odwagi :?: nie bądź skromny pokaż je na żywo - nie tylko na fotkach... jak wiemy photo shop czyni cuda :lol: :lol: :lol:

Darecki nie podoba mi się w jaki sposób traktujesz innych forumowiczów, na mnie też naskoczyłeś, że... zielony itd., a ja wcale nic złego o Tobie nie napisałem ( w pierwszym poście z linkiem )... ale jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą...

Tak prywatnie, naprawdę każdy z nas mysli że ma najpiękniejsze gołąbki a doświadczony sędzia ( jest ich niestety niewielu) zweryfikuje nasze wyobrażenia. Mogę Ci polecić fachowca Pana Stefana Jeglińskiego z Warszawy- jeden z 2 sędziów w Polsce który się na tych gołąbkach zna... :o naprawdę zna...

Jeszcze jedno zdjęć nie wystawię (może jeśli kogoś z kolegów poproszę o tą przysługę- poprostu brak czasu i umiejętności :oops: ), pokażę je natomiast na wystawach " na żywo".

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn wrz 06, 2010 12:25 pm

duszekM i tutaj stanę w obronie dareckiego bo rozmawiałem z Panem Stefanem o sroczkach Darka i mówił, że ma naprawdę dobre. Nie znam dareckiego osobiście ani nie kupowałem od niego nic i nie trzymam nawet tej rasy mówię tylko to co usłyszałem.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » pn wrz 06, 2010 12:42 pm

Ok, tylko czemu nie chce wystawić swoich gołąbków na wystawie?? Uświadamia tylko, niestety nie w sposób konstruktywny, tylko z pozycji super fachowca i znawcy, innych, często młodych czy początkujących kolegów... nie toleruję takiego zachowania...
Jeśli spotkasz Pana Stefana to zapytaj, na których wystawach w Polsce są wg niego prezentowane najładniejsze sroczki :D...

Każda hodowla posiada pewien typ gołębia ( jeden lubi blondynki drugi brunetki :P ), często takie właśnie podobają się właścicielowi najbardziej, niestety wzorzec jest wzorcem i do tego należy dążyć.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn wrz 06, 2010 12:59 pm

........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:25 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

duszekM
Kontakt:

Post autor: duszekM » pn wrz 06, 2010 1:10 pm

Tak, Pan Stefan jest wybitnym znawcą tej rasy i dobrze że cię namawia na wystawienie swoich gołębi, nazwałem śmieciem tego gołąbka który był podany w linku... bo to jest sroczka średniozioba... i nie mów prosze że się zmieni... ( chyba że dziób obetniesz toporem...)
Jeśli zdecydujesz się wystawić swoje gołabki to napisz proszę gdzie, chętnie je obejrzę i jeśli będzie to dogodny termin i miejsce to wystawię tam swoje gołąbki-ja napewno wystawię swoje w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie już dzisiaj serdecznie zapraszam :lol: :lol: :lol:
Jest tam zawsze duża konkurencja, większa niz np. w Poznaniu, Warszawie czy Białymstoku.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn wrz 06, 2010 1:38 pm

Co do Tomaszowa to w zeszłym roku była czołówka w rasie Sroczka na prawdę piękne ptaki były. Ale znam kilku hodowców nomen omen dwóch z Wawy co mają piękne (zmienione na prośbę dreda) ptaki a nie wystawiają.
Ostatnio zmieniony pn wrz 06, 2010 2:59 pm przez arbiter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 06, 2010 2:15 pm

Arbiter jedna mała prośba trzymaj poziom kultury w wypowiedzi czytają to nieletni, mam prośbę zmień ten wyraz jeden to taki mały off top :)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pn wrz 06, 2010 2:37 pm

........
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:25 pm przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ