Legalizacja nowej rasy

TomekS
Kontakt:

Legalizacja nowej rasy

Post autor: TomekS » śr lip 29, 2009 9:29 pm

Witam!

Chciałbym zapytać jak to jest z wprowadzaniem nowej rasy? :roll: Chodzi o to że załóżmy, że mam tam 100 sztuk własnej produkcji, powtarzają cechy i nie mam od tego odstępstw i chce teraz to zalegalizować. Czy jest to w ogóle do osiągnięcia? W jaki sposób?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Re: Legalizacja nowej rasy

Post autor: amcane » czw lip 30, 2009 8:51 am

Zadzwoń do Wc.Prezesa ds.hodowlanych Pana Adama Zdeba , on Ci wszystko wyjaśni :idea:
Podaję do niego nr.tel. :arrow: 600-408-855.
Powodzenia :wink:
POZDRAWIAM amcane

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw lip 30, 2009 10:20 pm

Zagadnienie znasz, to mógłbyś w kilku punktach napisać.

Ktoś już kiedyś pisał na ten temat, ale nie pamiętam szczegółów, bo bym napisał.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt lip 31, 2009 12:26 am

Zjak pisze:Zagadnienie znasz, to mógłbyś w kilku punktach napisać.
1. Projekt wzorca nowej rasy.
2. Krótki rys historyczny nowej rasy (skąd się wywodzi , jakie rasy posłużyły do stworzenia danej rasy).
3. Nowa rasa musi się różnić co najmniej 3 zasadniczymi szczegółami od rasy już istniejącej i zarejestrowanej.
4. Gołębie nowej rasy należy wystawiać w ilości co najmniej 6 szt. przez kolejne 3 lata jako pokaz na wystawie krajowej.
5. Następnie komisja standaryzacyjna wyznacza u hodowcy kilka par rozpłodowych i przydziela im obrączki , młode po tych parach nie mogą w znacznym stopniu odbiegać od wzorca nowo rejestrowanej rasy (jednym słowem muszą powtarzać cechy rodziców).

To by było chyba na tyle , proszę jednak potraktować moją wypowiedź jako ogólny zarys , ponieważ jedynie Pan Adam Zdeb jest osobą kompetentną w tym temacie :wink:
POZDRAWIAM amcane

ODPOWIEDZ