Garłacze Hiszpańskie

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Re: Garłacze Hiszpańskie

Post autor: merx » czw mar 25, 2010 3:36 pm

W Hiszpanii popularne są zawody z garłaczami pod nazwą ''suelta''.Polegające na uwiedzeniu wypuszczonej podczas zawodów samiczki.Hodowcy malują ptaki aby je odróżnić.

http://www.youtube.com/watch?v=RH4cNQFZOds&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=oLXsj80hoCo&feature=fvw

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » czw mar 25, 2010 6:46 pm

Witam jestem nowy na forum i mam pytanko : jak jest z odchowem małych u garłaczy hiszpańskich ? Być może w najbliszszym czasie będę miał samczyka garłacza walenckiego 'starego typu' i czy pod koniec roku można było by kupić mu samiczkę ?

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw mar 25, 2010 8:43 pm

Zawody zawodami ale z tego wszystkiego na samica ma najbardziej przerąbane:P
DARMOWE nagrody priv

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » pt mar 26, 2010 8:02 am

Milo117 pisze:Witam jestem nowy na forum i mam pytanko : jak jest z odchowem małych u garłaczy hiszpańskich ? Być może w najbliszszym czasie będę miał samczyka garłacza walenckiego 'starego typu' i czy pod koniec roku można było by kupić mu samiczkę ?
Gołębie pocztowe mają "troche krwi " z tych garłaczy,jedne i drugie dobrze odchowują młode. Skąd bedziesz miał garłacza?

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » sob mar 27, 2010 7:46 pm

Ten z allegro, ale dopiero za 3 tygodnie a jak dobrze pójdzie to będzie cała parka.

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » czw maja 13, 2010 9:05 pm

Stało się , od jakiegoś czasu mam parke tych garłaczy i samczyka z tamtego roku którego połączyłem z pocztową żeby sie nie nudził . Naprawde świetne ptaki , zamierzam sobie kupic przynajmniej jeszcze jedną parkę .
Załączniki
29 kwiecień 2010 003.jpg
maj  2010 038.jpg

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr maja 19, 2010 6:57 pm

Witam.Patrząc na ten filmik dochodzę do wniosku,że to bardziej próba gwałtu zbiorowego a nie uwiedzenie.Bubi widzę,że chcesz skompletowac wszystkie garłacze jakie są dostępne na rynku.Dla mnie to ciut za dużo ras.Ja miałem trzy i powoli przestawałem ogarniac temat.Według mnie prowadzenie na wysokim poziomie 2 ras to już dużo.No chyba,że ktoś trzyma bo lubi i nie bardzo zjmuje się poprawianiem pokroju w trzymanej rasie.Pozdrawiam.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » śr maja 19, 2010 10:19 pm

Witam,prawie wszystkie już przerobiłem :wink: .Lubie mieć coś innego niż wszyscy :D .Wsumie mam teraz dylemat,''łapciuchy'' czy ''hiszpany'' :? .Pozdrawiam.
mbudniewicz.pl.tl

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr maja 19, 2010 11:27 pm

Witam.Zależy jakie kierują Tobą motywy Bubi.Trzymasz dla siebie?Czy chcesz spróbowac swoich sił w rywalizacji z innymi dobrymi hodowcami i udowodnic,że jesteś lepszy?Ja wybrałem kariery dlatego,że zafascynowała mnie ta rasa ale także dlatego,ze ta rasa stawia bardzo wysokie wymagania przed hodowcą.Czy do czegoś doszedłem ,nie mnie to oceniac.Jednak kto trzyma ptaki dla pucharków to niech wybierze rasę gdzie nie ma praktycznie konkurencji.Wtedy ma pewnośc,ze zagraci wszystkie półki. Według mnie nie o ten szmelc jednak w tym wszystkim chodzi.Znam hodowców,którzy sprowadzają nowe nieznane u nas rasy i maja ogromną satysfakcję jeżeli ptaki te zdobędą uznanie w oczach innych hodowców.Jaką rasę wybrac i ten ładny i ten niebrzydki?To dylemat młodych gołębiarzy.Dam Ci radę chcesz byc dobry hoduj ptaki co do których jesteś pewien,że to te jedyne,najpiękniejsze i inne rasy się do nich nie umywają.Pozdrawiam.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » czw maja 20, 2010 10:21 pm

Witam.Trzymam to co mi sie podoba,rywalizować niemusze wystarczy mi fakt ze ''dobrzy chodowcy''kupuja odemnie młode.Do pucharków robienia mam brniaki :lol: .Pozatym większość moich ''wynalazków'' niema polskiego wzorca.A dylemat jest z powodu braku czasu,trudno dopilnować ok 200szt
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » sob maja 22, 2010 1:26 pm

bubi , jak by coś to mogę coś wziąść :roll: . Prawda ze z hiszpanów są zarejestrowane tylko 2 rasy ale jak by poczekać to z czasem dołączyły by inne. Ja ci powiem tak , trzymaj narazie hiszpany , jak masz problem to troche ogranicz . Te rasy to wielki rarytas nie tylko u nas ale nawet w Niemczech więc chociaz nie zajerestrowane to i tak są piękne . Moja parka ma juz jaja , samczyk z pocztową też . bubi co sądzisz o moich ptakach ?

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn maja 24, 2010 7:54 pm

Witam.Na moje oko to laudino i jenneński,tudno z tych zdjęc dobrze rozpoznać. :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » wt maja 25, 2010 1:45 pm

Widać że nie śą one tego samego pokroju , czyli wyszło że mam 2 laudino i jedno coś . Przeglądałem właśnie forum o tych gołębiach i co do laudino masz 100 % racji dzięki , a samica jest z niemiec wie moze byc to jenneński bo jest dłuższy i ma długa , łukowatą głowę . Czyli tgeraz do szczęścia potrzeba mi samca jenneńskiego od ciebie i samiczki laudino od znajomego mi hodowcy . Jeszcze raz dzięki :lol: polecam się na przyszłość !

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz cze 19, 2011 12:58 pm

Temat troche zakurzony,więc go troche odkurze :wink: .Moje nowe nabytki to Garłacze Morrillero,gołębie te wspaniale latają i są bbbardzo żywe.Narazie mam tylko pare,ale już są prowadzone'' negocjacje'' na zachodzie,wieć będzie więcej :wink: .Kilka fotek:
http://mbudniewicz.pl.tl/Galeria/kat-32.htm
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz cze 19, 2011 5:43 pm

Nieco podobne do moroncello, które kiedyś miałem w swojej hodowli.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz cze 19, 2011 9:29 pm

Tak,bardzo podobne tylko że Moroncello zawsze występują na ''rysunku''.Swoją drogą są bardzo blisko spokrewnione ze sobą te rasy :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » sob gru 17, 2011 9:31 pm

Imponujaco wygladaja w locie,ogladnolem mase filmow na you tube i myslalem ze to typowe nieloty.przewaznie sa pozamykane w klatkach a tu prosze http://www.youtube.com/watch?v=5BM-QhUD ... ature=plcp tu troszke gorsza jakosc http://www.youtube.com/user/Losgaditano ... QLph64-XV4.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob gru 17, 2011 9:54 pm

To fakt lubią latać,znajomy ma obok Gaditiano i widze jak to lata ,nawet te wielkie gardła im nie przeszkadzają :wink:
mbudniewicz.pl.tl

ODPOWIEDZ