Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Falkos17
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Post autor: Falkos17 » ndz sie 05, 2012 10:08 pm

Hodowca az mi sie cb żal robi toc to jest chyba najbardziej znana rasa golebi jaka tylko moze byc jak ty takich rzeczy nie wiesz . A wogule wiesz co ty masz w Golebniku ?

Awatar użytkownika
hodowca52
Kontakt:

Post autor: hodowca52 » pn sie 06, 2012 8:48 am

wiem ale dopiero zaczynam xd 8) 8)

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pn sie 06, 2012 9:46 am

No ja to rozumie ze ty dopiero zaczynasz, kazdy z nas tez kiedyś zaczynał . Ale mam dla cb rade jeśli jeszcze bedziesz przynosił jakies golebie do swojego Golebnika to spytaj sie tej osoby od ktorej bierzesz tego golebia , co to za rasa,
Bo jeśli bedziesz robił tak jak teraz to z czasem zamiast miec coraz lepsze golebie to bedziesz mial coraz gorsze .
Pozdrawiam .

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » czw sie 09, 2012 9:06 pm

Witam piszę w imieniu mojej koleżanki. Ma ona gołębia i teraz nie wiemy czy to Śląski Tarczowy czy pocztowy. Jak sądzicie?? Zdj w załączniku. Pozdrawiam Ps dodam że zaliczył on kilka treningów i wrócił z odległości 60 km
Załączniki
bez tytułu.JPG
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
m@teu$z
Kontakt:

Post autor: m@teu$z » czw sie 09, 2012 9:44 pm

to jest śląski tarczowy ( pocztowy ozdobny )

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw sie 09, 2012 10:07 pm

Mateusz jestes tego pewien na 100% ja bym bardziej postawił na pocztowego ponieważ st maja dłuższe dzióby

Awatar użytkownika
m@teu$z
Kontakt:

Post autor: m@teu$z » czw sie 09, 2012 10:27 pm

a ja bardziej na mieszankę śląski tarczowy x pocztowy

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 10, 2012 9:31 am

Powiedział bym tak: nie każdy pocztowy to śląski tarczowy, ale każdy śląski tarczowy to pocztowy.Po prostu to pocztowe selekcjonowane od lat pod kątem wyglądu i rysunku. Kto wymyślił bzdurę, że śląskie tarczowe mają dłuższe dzioby? To nie kariery ani bociany. Gołąbek na zdjęciu to średniak. Słaba, zbyt kanciasta i ze zbyt wysokim czołem głowa, zbyt cienki dziób. Postawa nieco za wysoka.Kolor niezły, ale ma niedociągnięcia w rysunku. W sumie, jeśli to samica, warto by się pobawić w hodowlę, ale jeśli samiec, to raczej za słaby, chyba, żeby miał bardzo dobre geny. Jeśli chodzi o zmysł powrotu do gołębnika, śląskie tarczowe jako potomkowie starych szczepów gołębi wyczynowych mają ten zmysł nawet bardziej rozbudowany, niż współczesne pocztowe konkursowe. Podobnie wygląda sprawa z ich przywiązaniem do gołębnika. Pocztowego z lotu idzie przyuczyć do nowego gołębnika, a śląskie tarczowe potrafią uciec nawet po kilku latach przebywania w zamknięciu.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt sie 10, 2012 9:43 am

Moze i masz krzysiek racje ale ja widywalem głównie st na dłuższych dziobach(chodz za wiele ich nie widzialem bo nie interesuje mnie ta rasa) nie pamietam abym spotkał st na takim dziobie,moze bylo to spowodowane tym ze te st co widywalem byly słabej jakości

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt sie 10, 2012 10:21 am

krzysiek pisze:Powiedział bym tak: nie każdy pocztowy to śląski tarczowy, ale każdy śląski tarczowy to pocztowy.Po prostu to pocztowe selekcjonowane od lat pod kątem wyglądu i rysunku. Kto wymyślił bzdurę, że śląskie tarczowe mają dłuższe dzioby? To nie kariery ani bociany. Gołąbek na zdjęciu to średniak. Słaba, zbyt kanciasta i ze zbyt wysokim czołem głowa, zbyt cienki dziób. Postawa nieco za wysoka.Kolor niezły, ale ma niedociągnięcia w rysunku. W sumie, jeśli to samica, warto by się pobawić w hodowlę, ale jeśli samiec, to raczej za słaby, chyba, żeby miał bardzo dobre geny. Jeśli chodzi o zmysł powrotu do gołębnika, śląskie tarczowe jako potomkowie starych szczepów gołębi wyczynowych mają ten zmysł nawet bardziej rozbudowany, niż współczesne pocztowe konkursowe. Podobnie wygląda sprawa z ich przywiązaniem do gołębnika. Pocztowego z lotu idzie przyuczyć do nowego gołębnika, a śląskie tarczowe potrafią uciec nawet po kilku latach przebywania w zamknięciu.
Tak to jest samiczka. Dziękuje wszystkim za odp w imieniu koleżanki :D
Pozdrawiam. Kamil

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sie 10, 2012 12:50 pm

[quote="Falkos17"]Moze i masz krzysiek racje ale ja widywalem głównie st na dłuższych dziobach(chodz za wiele ich nie widzialem bo nie interesuje mnie ta rasa) nie pamietam abym spotkał st na takim dziobie,moze bylo to spowodowane tym ze te st co widywalem byly słabej jakości[/quote]
??? Dłuższe dzioby? Ten akurat gołąbek ma jak na śląskiego tarczowego całkiem długi dziób, jego wadą jest to, że ten dziób jest cienki, ale ponieważ to samica i pewnie młoda, więc ujdzie.Widywałem osobniki z krótszymi dziobami. Przede wszystkim ich dziób ma być dość gruby, podobnie jak u pocztowych staropolskich.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob sie 11, 2012 9:20 am

Zauważcie że u pocztowych o takim rysunku bardzo często występuje barwny ogon ,z tym że bardzo rzadko występuje kolor czarny tarcz dlatego przedstawiony tu ptaszek to śląski tarczowy
Szukaj a znajdziesz

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob sie 11, 2012 9:31 am

Tutaj są zdjęcia śląskich tarczowych wykonane na wystawach gołębi:
http://www.golebie.wombat.fc.pl/galeria ... tegoria=22

Można więc porównać.
Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sie 11, 2012 11:47 am

[quote="zbiter"]Zauważcie że u pocztowych o takim rysunku bardzo często występuje barwny ogon ,z tym że bardzo rzadko występuje kolor czarny tarcz dlatego przedstawiony tu ptaszek to śląski tarczowy[/quote]
Belgijski hodowca dr. Linsen stworzył linię gołębi tarczowych z ciemnymi ogonami i barwnymi plamami na głowie. Przeważnie są to policzki lub "strzałki" przy oczach. Występują w kolorach: niebieski z pasami, niebieski groch i czasami czarny. Są to ptaki drobne, z dość długimi, cienkimi dziobami i ze słabo rozwiniętymi woskówkami, niemal jak u ratuszowców. Często mają ciemne dzioby.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 11, 2012 4:06 pm

A tutaj zwykły pocztowy dla porównania :). Co ciekawe jego ojciec w podobnym kolorze tylko z czarnymi deklami bardzo dobrze pokazywał się na lotach, ciekawe jak w tym roku pokaże się ten ze zdjęć. Sorry za jakość zdjęć ale nie udało mi się zrobić lepszego.
Załączniki
DSCN1879.JPG
DSCN1877.JPG
W.K

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » sob sie 11, 2012 8:15 pm

Ten wygląda jak "KOK"

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sie 11, 2012 8:24 pm

Zauważ, że każdy niemal pocztowy lotowy wygląda jak kok. Wśród lotników niewiele trafia się osobników, o których można by powiedzieć, że są ładne. To ptaki wyczynowe, mają latać, nie wyglądać.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » pn sie 13, 2012 8:23 am

:arrow: Rozumiem to. Z pocztowymi jest tak jak z gołębiami wysokolotnymi , najlepiej latają te pstre.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sie 13, 2012 8:50 am

Dlaczego pstre? W większości przypadków kolor n ie odgrywa żadnej roli, nie ma absolutnie nic wspólnego z lotnością. W przypadku pocztowych najlepszymi lotnikami przeważnie bywają niebieskie z pasami i niebieskie grochy. Prawdopodobnie to też nie zależy od koloru, po prostu tych ptaków wśród populacji pocztowych jest procentowo najwięcej.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 13, 2012 9:29 am

Przy czym całe białe lub z przewagą białego też bardzo rzadko są dobrymi lotnikami, ale możliwe, że jest ich najmniej i to jest tego przyczyną :).
W.K

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sie 13, 2012 11:41 am

Ciekawostka. Znajomy ze Stanów twierdzi coś wręcz przeciwnego. Jego zdaniem najlepszymi lotnikami są całe białe lub pstre z przewagą białego. Być może tak jest dlatego, że takich tam mają najwięcej. Podobno najbardziej cenionym przez tamtejszych hodowców szczepem są czysto białe janseny na ciemnym oku.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sie 26, 2012 11:27 pm

Trochę to dziwne gdyż Jansen nigdy nie hodował białych gołębi :)
golebie-akrobatyczne

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sie 27, 2012 2:44 am

krzysiek pisze:Ciekawostka. Znajomy ze Stanów twierdzi coś wręcz przeciwnego. Jego zdaniem najlepszymi lotnikami są całe białe lub pstre z przewagą białego. Być może tak jest dlatego, że takich tam mają najwięcej. Podobno najbardziej cenionym przez tamtejszych hodowców szczepem są czysto białe janseny na ciemnym oku.
ktoz taki?

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pn sie 27, 2012 8:31 am

Po 6 lotach próbnych i 2 konkursowych jeden gołąb stracony, akurat ten ze zdjęcia :mrgreen: Jednak nie był to dobry kolor :lol:
W.K

Blusmen

Post autor: Blusmen » pn sie 27, 2012 12:02 pm

gdzie te czasy gdy hodowla pocztowych coś znaczyła - prestiż uznanie .. dziś do pocztowych ludzie walą z wiatrowki ,żeby czasem nie siadł a broń Bóg wlazł do gołębnika bo wszystkie choroby masz ja w banku.. takie czasy!!!

ODPOWIEDZ