Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Zjak
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Post autor: Zjak » pt sty 14, 2011 9:50 am

Tak, to są Swifty egipskie krótkodziobe. Fotki otrzymałem od hodowcy z Bahrajnu, który hoduje gołębie krótkodziobe i przeglądał mój album.
Zwrócił się do mnie o pomoc bo chce kupić krymki białostockie i sroczki polskie krótkodziobe w trzech kolorach, mewki polskie białe, oraz dokupić do pary mewkę polską niebieską i płową z pasami.
Jeśli ktoś miałby jakieś ptaki w tych rasach do sprzedania to proszę o info na "PW".
Pierwsza trudność to korespondencja po angielsku, a ja nie będę uczestniczył w pośredniczeniu w transakcji.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 14, 2011 9:54 am

Adammo87,mam znajomych Kurdów w Niemczech i oni czasami przywożą mi coś ciekawego. Swifty tego tyu hodowane są przede wszystkim w Egipcie,ale także w Libanie ,Kuwejcie i kilku innych krajach tamtego regionu. Arabscy hodowcy liczą właśnie w USD,zresztą płacą tą samą walutą,gdy przyjeżdzają do nas po mewki.Nie wiem,dlaczego nie w Euro,może są przywiązani do dolara?

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt sty 14, 2011 3:49 pm

Zjak pisze:Tak, to są Swifty egipskie krótkodziobe. Fotki otrzymałem od hodowcy z Bahrajnu, który hoduje gołębie krótkodziobe i przeglądał mój album.
Zwrócił się do mnie o pomoc bo chce kupić krymki białostockie i sroczki polskie krótkodziobe w trzech kolorach, mewki polskie białe, oraz dokupić do pary mewkę polską niebieską i płową z pasami.
Jeśli ktoś miałby jakieś ptaki w tych rasach do sprzedania to proszę o info na "PW".
Pierwsza trudność to korespondencja po angielsku, a ja nie będę uczestniczył w pośredniczeniu w transakcji.

Pozdr.
Masakra jakas, doslownie w sobote bylem u "Francuza" i mi opowiadal jak to do niego z bliskiego wschodu po golebie przyjezdzali w latach 70-80tych i wykupywali co najlepsze... myslalem ze moze przesadzal, a jednak to prawda... posrednicz posrednicz stary, fajnie miec wtyki na bliskim wschodzie, kumpla szejka miec, na wczasy pojechac :)
krzysiek pisze:Adammo87,mam znajomych Kurdów w Niemczech i oni czasami przywożą mi coś ciekawego. Swifty tego tyu hodowane są przede wszystkim w Egipcie,ale także w Libanie ,Kuwejcie i kilku innych krajach tamtego regionu. Arabscy hodowcy liczą właśnie w USD,zresztą płacą tą samą walutą,gdy przyjeżdzają do nas po mewki.Nie wiem,dlaczego nie w Euro,może są przywiązani do dolara?
doczytalem sie ze swifty sa bardzo rzadkie dlatego takie ceny? Dla mnie one nawet ladne nie sa naprawde nie moge sie dopatrzec w nich TAKIEJ wartosci

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 14, 2011 6:45 pm

Widocznie rasa czy jej odmiana ma u nich specjalne znaczenie. Przykładowo libanony. U nas spotykane są jedynie czerwone żółte z lentą. Zastanawiałem się dlaczego. Znajomi Kurdowie wyjaśnili mi,że te są w krajach arabskich najmniej cenione,a więc i najtańsze.Mnie ta rasa nie zachwyca,a u Arabów za ptaki w popularnych u nich odmianach barwnych trzeba płacic kosmiczne ceny.podobnie ma się sprawa ze swiftami.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt sty 14, 2011 6:57 pm

Tak jak u nas ,co modne to drogie
Szukaj a znajdziesz

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sty 19, 2011 10:09 am

witam, orientuje się może ktoś co to za rasa, ewentualnie czego to może być mieszanka?
054.JPG
054.JPG
055.JPG

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 19, 2011 10:30 am

Bardzo fajne ,i co by nie mówić mieszańce są piękne .Stawiam na krzyżówkę czajki z loczkiem ,chyba że się mylę :lol:
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 19, 2011 11:43 am

Też stawiam na loczka,ale ni z czajką. Czajka ma biały ogon,loczek w tonacji czerwonej ma też ogon jasny,a ten pierwszy ma czerwone sterówki.Widziałem kiedyś podobne w Kole.Tamto było z miksu loczek x orlik.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sty 19, 2011 8:01 pm

całkiem możliwe bo z tego co się dowiedziałem to człowiek od którego je dostałem ma i loczki i orliki. dzięki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 19, 2011 8:26 pm

Myślę ze po orliku nie odziedziczyły by takich dużych łapci i tego czułka
Szukaj a znajdziesz

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr sty 19, 2011 8:37 pm

jestem nowy i nie za bardzo się znam ale przeglądając teraz allegro widziałem właśnie podobne do nich i były podpisane jako czajki z tym że miały z tyłu koronkę

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » śr sty 19, 2011 8:42 pm

Witam, Ze ten człowiek akurat ma orliki i loczki to nie jest powiedziane ze gołąb pokazany na zdjęciu z tej krzyżówki powstał. Zgadzam się ze zbiterem ze nie uzyskał by takich łapci.A co do ogona do orlik też ma biały ogon.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 19, 2011 10:08 pm

Nie każdy orlik ma biały ogon. Za to czajki mają duże i zawsze barwne łapcie.Zresztą takie rozważania są bezcelowe.Pewnie i tak nie dojdziemy,skąd się to ptaki wzięły.Przyszły mi na myśl orliki,bo w książce Romanowa i Razbiesowa znalazłem opis tworzenia nowych odmian barwnych rosyjskich tarczowych kosmatych.Do krzyżowki wykorzystano nikołajewskie tarczowe,bo dawały nowe kolory tarczy,a potomstwo miało niewiele mniejsze łapcie,niż użyte w krzyżówce kosmate boki.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw sty 20, 2011 8:35 am

Witam.Jeżeli chodzi o czajki to prawie każdy wie że mają duże łapcie.Loczki takich nie posiadają. Orlik prawidłowo ma mieć biały ogon i po bokach okrajki kolor sterówek taki jak pozostałe umaszczenie inaczej ogon w ramce. To jest prawidłowe umaszczenie jakie powinno być jeżeli chodzi o typowego orlika .W moich. stronach z dawien dawna odkąd pamiętam tylko takie o takim wyglądzie umaszczenia gołębie uznawane są jako orliki.Zresztą literatura gołębiarska mówi to samo. Pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 20, 2011 9:54 am

Miałem oryginalne lubelskie z dobrych hodowli,niebieskie,grochy,ciemne i czerwone bez jednej białej sterówki. W Tych samych kolorach widziałem u kolegi nikołajewskie. Miał jeszcze czysto żołte i tarczowe.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » czw sty 20, 2011 11:03 am

Te dobre hodowle to pewnie z Lubelszczyzny?
gg: 20619770

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 20, 2011 12:06 pm

Zgadłeś, Kupowałem z Zamościa i Lublina.Latały lepiej niż te z ramkami na ogonach.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw sty 20, 2011 12:50 pm

Krzysiu tak śledząc od początku twoje posty odnoszę wrażenie że jesteś wychowany w innym środowisku gołębiarskim niż ja .Twoje środowisko to typowo targowe handlowe , gdzie dominowali handlarze gołębiami. Przyjmujesz to nie raz wszystko inaczej co do ras wyglądu i nazewnictwa i jesteś święcie przekonany że u was tak mówili i że tak ma być.Niejednokrotnie to nie jest tak i nie zgadza się z rzeczywistością. W moim środowisku nie ma najmniejszych uchybień co do danej rasy. Rasa ma być rasą zgodna z przyjętymi walorami do niej przynależnymi i żadne ustępstwa nie są tolerowane . Pozdrawiam

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw sty 20, 2011 1:03 pm

Czyli chcesz powiedzieć, że najzwyczajniej jest ze wsi. :lol:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 20, 2011 4:22 pm

Co ma za znaczenie,czy ze wsi,czy z miasta. Mieszkam w mieście,a moja hodowla jest na wsi. Nie da się inaczej,bo mieszkam w kamienicy z małym podwórkiem,gdzie każdy ma tylko drwalnik i nawet nie wszyscy mają gdzie samochód postawić.Hoduję gołębie od ósmego roku życia,a że mam 43 lata,to zdązyłem się nieco na nich poznać.Wychowałem się w srodowisku gołębiarskim ze wszystkimi jego elementami. Moi krewni ganiali gołębie,łapali obce,niektórzy także handlowali gołębiami.Czy przez to jestem gorszym hodowcą niż inni.Możliwe,są na pewno lepsi. Ja na przykład na wielu rasach się nie znam.Nie wypowiadam się w tematach,o których nie mam pojęcia. Nie znam się na przykład na PDL,krótkodziobych polskich czy budapesztańskich ani na motylach warszawskich i krymkach białostockich. To nie moja bajka, te rasy mnie nie interesowały i ich nie hodowałem.Nigdy też nie twierdziłem,że jestem nieomylny. Po prostu jak coś wiem i jestem przekonany,że mam rację, to czemu mam siedzieć cicho. A co do hodowców ze wsi,to znam wielu,od których hodowcy z miasta musieli by się jeszcze sporo uczyć. Chętnie też chcieliby mieć gołębie od tych wiejskich hodowców w swoich gołębnikach.

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » czw sty 20, 2011 7:16 pm

@krzysiek, źle zrozumiałeś @arbitra po mojemu... :roll:

A wracając do orlików to moge Ci powiedzieć tyle: na Lubelszczyznie typowego orlika ze świecą szukać :) Wszystko "uszlachetniane mikołajewskimi w celu uzyskania gołębi jak to się u nas mówi "sierpowych".
gg: 20619770

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw sty 20, 2011 7:44 pm

Zgadza się źle zrozumiał.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 20, 2011 8:29 pm

Ok,źle zrozumiałem.Więc jako wiejskiemu gołębiarzowi tłumaczcie mi łopatologicznie ,"jak krowie na rowie" jak to u nas na wsi gadają.Co do orlików,które miałem w hodowli,to możliwe,że były z domieszką nikołajewkich,bo dawniej orlików z barwnymi ogonami nie spotykałem.Lot miały skowronkowy.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » czw sty 27, 2011 1:09 pm

Co to za rasa ?
28 zdjęcie z tego linku chodzi mi o szymla z łapciami podobnego do pocztowego
http://golebnik.pl/wystawy/2010-2011/wa ... index.html

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » czw sty 27, 2011 1:46 pm