Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w ustaleniu rasy?

Post autor: Garłaczek » ndz maja 01, 2011 11:59 am

Edek, zwykłe koki to to nie są. Nie znam się na rasach, lecz Pan wsciekly i Pan krzysiek rozpoznają w nich dwie rasy, więc na tej podstawie możemy już coś nie coś powiedzieć.

Ps. Jakoś dziwnie to napisałeś, czyżby cytacik z książki???^^
Gołębie=Przyjaciele

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz maja 01, 2011 12:45 pm

.Witam .garłaczek z książek to ja uczyłem się już dość dawno. Tak że żadnych cytacików nawet nie chciało by mi szperać i szukać.Powiem tylko że i w kokach można dopatrzeć się wiele zalet i przynależności uroków, podziwiać ich piękno wcale nie twierdze że nie.Pozdrawiam.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz maja 01, 2011 12:55 pm

krzysiek - dziękuję za zdecydowana sugestię co do montobana. Te zdjęcia otrzymałem od kogoś, kto wykonał je na wystawie w Lipsku w 2005r. Porównałem je z wzorcem rasowym, szczególnie głowy brałem pod uwagę i z moimi zdjęciami z albumu.
Przyjmuję, że jest to montauben /oba ptaki/.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz maja 01, 2011 4:21 pm

Zmyliła mnie drobna sylwetka ,ale 2 fotka to zdecydowanie montobain ,poszukam w kompie zdjęcia montobainow to porównamy .Bylem przekonany ze to bakijski bo nie było punktu odniesienia ,do czego porównać rozmiar gołębia
Szukaj a znajdziesz

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » ndz maja 01, 2011 5:06 pm

Pan Zjak nie napisał wcześniej ze zdjęcia pochodzą z wystawy co by dawało dużo więcej do myślenia. O takim identycznym wyglądzie i ubarwieniu z błędem koloru oczu spotyka się na giełdach i targach garłacze koroniaste. A zdjęcia nie wykazują specjalnie porównania co do wagi i wielkości gołębi tak że w tym przypadku sugestie mogą być różne i nie trafne.

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » pn maja 02, 2011 4:43 pm

Witam. Często przy różnych okolicznościach są wypuszczane z papieskiego okna białe gołębie. I tu się nieraz zastanawiałem jakiej to konkretnej rasy są (tak z czystej ciekawości). Nie posiadam niestety zdjęć ale może ktoś z was wie jakie to gołębie.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 02, 2011 9:44 pm

Kiedyś widziałem w Wiadomościach jak wypuszczali pawiki, takie kiepskie "altanowe', ze słabymi ogonami.Jeden przez chwilę usiadł papieżowi na ramieniu.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » śr maja 04, 2011 8:50 pm

http://allegro.pl/samica-takla-mariden- ... 52493.html

czy to czasem nie jest Krasnodarski? już chyba na forum było coś podobnego.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr maja 04, 2011 9:18 pm

Masz racje ,tylko ze ta jest lepiej wybarwiona
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr maja 04, 2011 9:27 pm

Masz rację, to bij krasnodarski czerwonopierśny, jedna z kilkunastu odmian bijów krasnodarskich.Czerwonopierśne są spośród wszystkich odmian krasnodarskich najpopularniejsze w Europie. Właściwie w większości krajów europejskich inne odmiany krasnodarskich są w ogóle nieznane.W Polsce hodowane nielicznie, poza czerwonopierśnymi spotykane są tylko tarczowe i sporadycznie białoogoniaste.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pt maja 06, 2011 12:11 am

Te gołębie na filmikach to są jakieś konkretne rasy? czy to po prostu krzyżówki? jedne przypominają lahore, te drugie szpaki, ale wydaje mi się, ze też są tam krzyżówki
http://www.youtube.com/watch?v=PTlhgx0M ... re=related

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt maja 06, 2011 12:57 pm

Witam. Nie są to ani lahore, ani szpaki. Jest na tym filmie, oraz na innych, które się po jego otwarciu pokazują kilka szczepów bijów afgańskich i pakistańskich. M.in. pakistańskie szirazi,wyhodowane w okolicach pakistańskiego miasta Lahore,a największą popularnością cieszące się w Afganistanie, które są przodkami gołębi lahore hodowanych w Europie. Współczesne lahore powstały w Anglii na przełomie XIX i XX w wyniku krzyżówek pakistańskich szirazi ( z miasta Lahore) z gołębiami z grupy uformowanych, m.in z kingami.Nazwę zawdzięczają miastu , w którym wyhodowane zostały bije będące ich przodkami, po których odziedziczyły także charakterystyczny, niemal nie spotykany u innych ras rysunek.Co ciekawe, szczepy bijów afgańskich mają cechę rysunku niemal nie spotykaną w świecie gołębi. jest to pojedynczy, szeroki biały pas. Rasy gołębi hodowane z innych rejonach świata, jeśli mają białe pasy, są to zawsze dwa pasy, nigdy jeden.Innym Wyjątkiem jest stara, niemal zapomniana odmiana budapesztów, szymel z białym pasem.Może to świadczyć o pochodzeniu przodków dzisiejszych budapesztów z tamtego rejonu Azji.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pt maja 06, 2011 6:31 pm

dzięki za wyczerpującą wypowiedź, ogólnie bardzo ciekawe ptaki i zdziwiło mnie, że przypominające lahore a tak świetnie latają;]

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » sob maja 07, 2011 2:48 am

vice pisze:dzięki za wyczerpującą wypowiedź, ogólnie bardzo ciekawe ptaki i zdziwiło mnie, że przypominające lahore a tak świetnie latają;]
na tym filmie jest mieszanki rasowej od groma kazdy jest inny kolorem i budowa - trzeba by bylo tam mieszkac by wyczuc co jest co ?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob maja 07, 2011 8:55 am

Niekoniecznie. Z bijami z krajów byłego ZSRR jest podobnie. Samych bakińskich i uzbeckich jest wiele odmian, podobnie jest z krasnodarskimi. Niewiele osób W Polsce potrafi rozpoznać choćby część z nich.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » sob maja 07, 2011 2:32 pm

Jest taka osoba na forum co o bijach i innych rasach Ruskich wie wszystko ale ostatnio nie udziela sie bo poszukiwany jest listem gonczym

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob maja 07, 2011 8:10 pm

:lol:co do shirazi jest to szczep bija irańskiego nie pakistańskiego i są to gołębie barwne o białych skrzydłach,przeważnie z czubkiem,ale niekoniecznie.shirazi jak nazwa wskazuje pochodzi od miasta Shiraz w południowym iranie.Gołębie zaś z rysunkiem lachora pochodzą z Afganistanu,a jedynie posłużyły do wyhodowania lahore,prawdopodobnie nazwa jest zwykłą pomyłką.Anglicy przodków lachora przywieźli z miasta Lahore i stąd nazwa rasy
Ostatnio zmieniony sob maja 07, 2011 8:22 pm przez wscekly4405, łącznie zmieniany 1 raz.
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob maja 07, 2011 8:17 pm

Andrzej, przyznaj się, z czym podpadłeś.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » wt maja 17, 2011 9:56 pm

Co to za rasa :?: :?: Mam do niego sentyment bo to jeden z moich pierwszych gołębi i przy tym najlepsza mamka.
Załączniki
Zdjęcie0006.jpg
Zdjęcie0007.jpg
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr maja 18, 2011 12:26 am

ten gołąb to "mamka" :lol: nie jest żadnej rasy, krzyżówka nawet nie wiem czego, bo do niczego nie podobna ale jak dobrze karmi to się ciesz, warto wtedy takiego gołębia karmić;]

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr maja 18, 2011 9:16 am

Właśnie, kiedyś już na forum padło takie określenie: "gołąb rasy mamka polska". W tym przypadku jak najbardziej trafne.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » śr maja 18, 2011 4:04 pm

Tak myślałem. :D :D
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
Milo117
Kontakt:

Post autor: Milo117 » sob maja 21, 2011 7:43 pm

Znalazłem te dwie rasy na węgierskich stronach tylko niewiem co to jest ? Bardzo mi sie podobają tylko jak to się nazywa
Załączniki
100_3247.jpg
p1040030.jpg

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » sob maja 21, 2011 9:30 pm

Gołąb na pierwszym zdjęciu to jakiś wywrotek węgierski,spotkałem te ptaki na giełdzie(mają jakąś dziwną nazwę)

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob maja 21, 2011 9:55 pm

1- Wywrotek z Kiskunfelegy
2-Olbrzym z Salonty
Tak mi pasuje według Peterfiego :wink:
mbudniewicz.pl.tl

ODPOWIEDZ